Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Pomoc oko kupovine i odabira steneta

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Vladasm

Muški Broj poruka : 7
Godina : 29
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Jan 13, 2012 12:37 am

Pozdrav svima...

Vec duze vreme razmisljam o kupovini steneta tako da sam proteklih mesec dana proveo "studirajuci" rasu. Posto studiram medicinu posebnu paznju sam posvetio citajuci bolestima i mogucim komplikacijama (da nagovestim da nikad pre nisam imao psa).
Vremenom, gledajuci slike i citajuci tekstove video sam da postoje i razliciti tipovi ove rase pa me zanima

1.
Koji je ovo tip?

I da li postoji u zutoj tj ovakvoj boji?

I koji su ovo tipovi?

2.
Nasao sam dosta oglasa po netu, ali recimo ova dva su mi se najvise dopala:

A. http://www.kupujemprodajem.com/Sar-pej-stenci-1123181-oglas.htm?filter_id=8051116 - kontaktirao sam covka i kaze da je cena steneta 200e

B. http://www.kupujemprodajem.com/Sar-pej-na-prodaju-1079754-oglas.htm?filter_id=8052009

Da napomenem da mi titule nisu toliko bitne, kao sto mi je bitno da pas ne bude bolestan. Isto tako posto sam student medicine bas i nisam u nekoj finansijskoj mogucnosti da izdvojim vise od 200e za stene.

Ukoliko imate jos neke predloge pisite.

Da napomenem da sam iz Sr. Mitrovice pa ako ima neko u blizini neka se javi.

Unapred hvala....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Jan 13, 2012 1:10 am

Pozdrav Vlado welcome

Odlično što si proveo vreme "kopajući" po forumu i internetu. Posebno po delovima o zdravlju ove rase.
Što se tiče tipova shar-peia postoje neke varijacije, prva razlika je u tipu dlake. Ovaj plavi pas na slici je horsecoat (kratko čekinjasto krzno) i malo tradicionalniji tip shar-peia bez preteranih nabora, malo lakšeg kostura.
Drugi pas je brushcoat (duže krzno, mekše) i modernija verzija shar-peia jačeg kostura ono što trenutno prolazi na izložbama svuda.
Na 3. slici sa vrha foruma su različiti psi uglavnom različitog krzna i boje a manje više slični po tipu.
Verovatno si video da svuda napominjemo da se gleda rodovnik šteneta posebno se obraća pažnja na dugovečnost u rodovniku i izbegavaju se psi koji su potomci pasa koji su uginuli veoma mladi (za mene je sve ispod 8 godina mlado osim ako nije u pitanju neka nesreća ili bolest kao torzija želuca).
Trenutno garancije za bolesti nema, posebno ne za FSF i amiloidozu od koje najčešće uginjavaju u nekom periodu između 3-6 godine, ali ni to nije pravilo. Svaki shar-pei poseduje mutaciju na hromozomu 13 i svaki predstavlja potencijalni rizik za preteranu hijaluronozu (hyaluronanosis).
Probaj da kontaktiraš nekoliko odgajivača ovde na forumu, svi su ok veruj mi.

Inače ja sam blizu u Rumi ako ikad prođeš tuda možeš se javiti ukoliko želiš da vidiš Kallu, ona je tip shar-peia koji ljudi uglavnom slabije viđaju, a u SM ima još nekoliko članova sa shar-peievima. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Vladasm

Muški Broj poruka : 7
Godina : 29
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Jan 13, 2012 1:45 am

Hvala puno na odgovoru.
Ne znam ko sve uzgaja ovde na forumu, ali kao sto rekoh i cena mi je bitna posto nisam u mogucnosti da izdvojim 300-400e. Naravno nije mi ni zapelo da odmah kupim stene jer hocu da budem siguran da sam odabrao pravo.

Sto se tice, ne mogu reci da znam sve, ali trudio sam se da sve sto nadjem procitam i sto vise upamtim. Za hijaluronozu sam dosta citao, bas ovde na forumu cini mi se bio je jedan iscrpan text. Bilo je zanimljivo procitati.

Sta mislite o prvom oglasu? Svidja mi se ono sto pise, cena a pri tom i nije toliko daleko.

U Rumu cu svracati uskoro, treba bas kod drugarice da idem, pa cu da se javim ako budete u mogunosti da se vidimo.

Kasno je vec, valda cu sutra kad ustanem zateci jos odgovora.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Jan 13, 2012 9:58 am

welcome
prva i osnovna stvar je kupovina steneta od proverenih odgajivaca za koje se zna da vode racuna o zdravlju pasa i poreklu, naravno da takvo stene ne moze kostati 200 eura jer ti ljudi ulazu povelika sredstva da bi imali da ponude to sto imaju. Oni uglavnom imaju i odredjene sertifitikate o zdravlju roditelja koji se odnose na pojedine nasledne bolesti za koje postoji test poput displazije. Sa druge strane i imajuci u vidu da i medju onima koji gaje iz starijih linija u zemlji ipak ima pasa boljeg zdravlja a koji ne kostaju toliko puno.... jedini nacin je da zatrazis uvid u rodovnike takvih stenaca(odn. roditelja) i na taj nacin se otkrije ukoliko ima neceg loseg a sto se zna... a takvih pasa ima dosta Sad
Prekomerna produkcija hijalurona je problem br.1 i specifican problem rase i vuce sa sobom opasnost od raznih zdravstvenih problema ukljucujuci i FSF i prevremeno ugibanje uzrokovano drugim komplikacijama i oboljenjima. Ne postoji sigurno zdrav pas...postoje oni koji su manjeg rizika oboljevanja jer se vodi racuna o poreklu i zivotnom veku predaka(to su oni koji vise kostaju, pa vise i od 300-400 koje ti pominjes) i oni sa mnogo vecim rizikom koji se razmozavaju samo po fenotipu (svi ti silni sampioni o kojima prodavci pricaju u oglasima)ili cak i samo da bi se imali i prodali stenci (to su oni "slatki, mesnatih njuski i lepo naborani"), to su ti od 100-200. Naravno da se i medju njima moze "ubosti" zdravije stene ako se dobro prouci rodovnik i ima srece. Ne znam sta bih jos dodala....uglavnom i u principu sa samo 200 evra mozes veoma lose proci kada je kupovina u pitanju i kasnije na veterinare i negu potrositi mnogo vise nego sto bi platio stene iz dugovecnijih linija. Nadam se da ces se sresti uskoro sa Pedjom i on ce ti u direktnoj komunikaciji najbolje objasniti kako do malo sigurnijeg steneta mozda i za taj novac kojim raspolazes. Wink
A o tome sta pise u oglasu, tj. oglasima generalno ....."svaki Ciga svoga konja hvali" Very Happy, nije bitno sta pise u oglasu vec sta se nalazi u rodovniku stenaca Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Jan 13, 2012 1:18 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Jan 13, 2012 10:34 am

Ok javi dan ranije kad budeš dolazio u Rumu na PM ovde na forumu pa ću ti ostaviti podatke. Daleko lakše je neke stvari objasniti uživo i imam veću slobodu da pričam. Wink

Što se tiče cene ona zaista varira, jedna stvar mora da bude jasna, psi koji su provereni (u smislu da su snimljeni HD, ED i da su već imali solidna legla) uvek će davati štence koji su skuplji. Ljudi koji se bave ovim pažljivo razmatraju koje jedinke i zašto upariti da bi se popravilo ono što se može popraviti i da bi se dobilo što kvalitetnije leglo. I sam sam išao tom logikom kad sam uzimao Kallu, dok za Marfija nisam uradio ni ovo što si ti sada, nikog nisam ništa pitao. Bolja opcija je i da sačekaš dok ne skupiš novac nego da se zalećeš pa se posle patiš kao ja i mnogi drugi. Ovo ti je super start.
Imaš tu i nepredviđene okolnosti, kao što se meni sad desilo sa Kallom da je udario auto pa joj izbio ceo kuk gde je jedini način bio da se operiše, kod nje je korišćena neka nova metoda pa je sama operacija izašla 300 eura plus snimci, pregledi, kontrole, suplementi i naravno svakodnevna vožnja do Beograda na početku sada samo jednom nedeljno. Još tu može da se desi svašta kao što je potreba za rađenjem očiju (entropija), pa pad imuniteta i problemi sa kožom, ishrana koja kod ove rase mora biti posebnija nego kod drugih rasa ukoliko se želi izbeći masa problema i još mnogo drugih stvari. Da ne bude po onoj "dobiješ na mostu izgubiš na ćupriji."

Pogledao sam sad i oglase, ne poznajem ljude, niti pse, iskreno, morao bih da vidim rodovnik štenaca da donesem ispravan sud na osnovu dugovečnosti pasa u rodovniku. Kod nas se vrte neke linije koje su tempirana bomba, pune FSF, displazije i entropije, stvar koje se plašim kad vidim Zrenjanin su psi jednog "odgajivača" gde na forumu imamo njegovih pasa sa displazijom i sa FSF. Neću da grešim dušu, možda ovaj čovek ima potpuno drugačije linije, al kad vidim von Berček sufiks kod pasa napravim kiselu facu. Isto tako je sa još nekim linijama koje ordiniraju kod nas, al njih nažalost ne mogu da pominjem jer je neke stvari kod shar-peia teško dokazati, za ovu što sam pomenuo imam dokaz vlasnike i njihove pse sa foruma.

Evo ti profili nekih od odgajivača pa ih kontaktiraj ovde na forumu preko maila ili privatne poruke:

http://www.sharpei-balkan.com/u108contact

http://www.sharpei-balkan.com/u150contact

http://www.sharpei-balkan.com/u374contact

To su oni koji mi odmah ovako padaju na pamet, pretpostavljam da ti cena štenaca neće odgovarati, ali možeš pokušati da sakupiš još novca i dogovoriš se za neko drugo leglo kada budu imali, nikako nije loše popričati sa više ljudi i videti kako razmišljaju, svi su ok i ljubazni to tvrdim. Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

Muški Broj poruka : 841
Godina : 73
Datum upisa : 16.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Jan 13, 2012 1:05 pm

welcome
Vlado ,pa Nesha urednik ti je iz Zrenjanina ,odakle je i oglas on verovatno najvise zna o odgajivacima iz Zr.Ali kosto Pedja i Ljilja napisase ,Rodovnik je zakon .
Pozzz od Boleta i Nesa151 !
Nazad na vrh Ići dole
topaz

Ženski Broj poruka : 30
Godina : 34
Datum upisa : 21.03.2013

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Mar 22, 2013 12:15 pm

Pozz
Interesuje me koje papire stene treba da dobije pri kupovini
Meni su rekli da je stene cipovano, vakcinisano i ocisceno od parazita i da cu doboti papire za to. Stene placam 250 eura, da li treba da dobijem papir o rodoslovu i slicno tome?
Da napomenem da je rijec o uzgajivacnici samo ove vrste pasmina dakle nisu sverceri i nemaju drugih pasa koje uzgajaju. Mislim da je negdje u Krusevcu .... Da li neko zna nesto o ovom uzgajalistu?
Nazad na vrh Ići dole
topaz

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Mar 22, 2013 1:21 pm

Sada sam se malo raspitala i ohrabrila informacijama
Stene koje ide preko granice mora da ima rodoslov, ociscen, vakcinisan, cipovan i medicinski karton .....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Mar 22, 2013 1:32 pm

verovatno je Kain's Golden Pei odgajivacnica. Marijane Kain http://www.facebook.com/marijana.kain?fref=ts

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
topaz

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Mar 22, 2013 1:57 pm

... i kakva je odgajivacnica ....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pet Mar 22, 2013 2:05 pm

Nismo imali na Forumu vecih problema sa psima te odgajivacnice ali i svi su mladi ....nema ih puno ovde ali ne secam se da je sa nekim bilo vecih problema. Sem vezano za neadekvatnu ishranu i socijalizaciju.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Beba

Ženski Broj poruka : 119
Godina : 42
Datum upisa : 12.03.2013

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Ned Mar 24, 2013 12:37 am

Moja Lilly je iz te odgajivacnice pale
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Ned Mar 24, 2013 1:13 am

Bebo,i Neron je iz te odgajivacnice Wink
Nazad na vrh Ići dole
topaz

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Ned Mar 24, 2013 9:29 am

Bebo nisam upucena, zasto tuzan "smajli"?
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Ned Mar 24, 2013 5:44 pm

I Blejzu su i otac i majka poreklom iz Kain's Golden Pei. Sad im je sesta godina i generalno su zdravi psi. Pa i sa Blejzom mi nismo imali vece probleme osim sto je imao alergiju na ujed buve i sad je uvek pod zastitom - ampulama, i ima bas lepu dlaku. Generalno njihovo opste stanje najvise zavisi od hrane koju jedu.
A i to da li je iz te odgajivacnice ne znaci mnogo bez rodovnika roditelja. Pod ovim mislim da razliciti roditelji iz iste odgajivacnice mogu da daju potomke razlicitog kvaliteta. Mozda neki od pasa budu super a drugi ne. Lutrija...
Nazad na vrh Ići dole
Beba

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Ned Mar 24, 2013 6:56 pm

Nije tuzan smajlic zbog odgajivacnice nego zbog moje Lilly koja se jos uvek leci od demodikoze,nadam se da ce i to proci ,mada je sada puno bolje. Smile
Nazad na vrh Ići dole
topaz

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Čet Mar 28, 2013 10:01 am

Ja sam imala opciju da uzmem jedno jeftinije stene ili jedno skuplje iz te odgajivacnice. Navodno je, to skuplje stene "vrhunskog" porjekla u odnosu na ta jeftinija a razlika u cijeni nije bila ogromna. Odlucila sam se za skuplje. Imala je na raspolaganju dva steneta od tih roditelja. Posto smo poprilicno daleko ja sam po slikama izabrala stence ali mi je ona preporucila da uzmem to drugo jer je navodno bolje od ovog.
Ja nemam razloga da ne vjerujem toj zeni (da se razumijemo nemam razloga ni da vjerujem) a koliko sam ovde shvatila iz koje god uzgajivacnice da uzmes stene to je lutrija. Para nemam da kupim stene od 1000 eura, kontaktirala sam zenu, cackala po netu o toj odgajivacnici, raspitala se gdje god sam mogla i 90% komentara su ok. To je bio odlucujuci faktor i u ponedeljak sam kaparisala stene. Nadam se da necu imati nekih velikih problema.
Nazad na vrh Ići dole
Beba

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Čet Mar 28, 2013 11:50 am

Ja se isto nadam da ce biti sve ok,nemoj da brines.Meni su ovde na forumu dosta pomogli i poslusaj njihove savete i bice sve ok.Javi kad stigne kuca doggy
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Čet Mar 28, 2013 12:25 pm

Topaz,kao sto sam vec napisala i moj Neron je iz te odgajivacnice. Mozes da vidis kakav je ,posto je odrastao. Da li ce imati problema,to ne mogu da znam..
Pri kupovini steneta,gleda se rodovnik mame i tate,pa se proverava ima li bolesti u linijama,koliko su ziveli..Neki tome pristupe ozbiljno,studiozno prate i ne zalecu se. Najzesce,na zalost, cena je odlucujuci faktor.
Kada se stene vec kupi,onda se neguje,hrani kako treba uz suplemente i tu vise nema nazad. Budi na forumu,pa cemo se potruditi sa nova beba ima i nasu,"logisticku" podrsku Wink
Nazad na vrh Ići dole
topaz

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Ned Apr 07, 2013 11:31 pm

Dosao mi je mali brmbo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dobio je ime BILBO - po onom malom hobitu iz Gospodara prstena Smile

Sladak je kao med Smile

Sunce malo Very Happy

Muku mucimo sa kakenjem i piskenjem pa zbog klinaca stalno brisem pod, tepihe sam digla i ne vracam ih dok ne nauci gdje da kaki i piski Smile

Hrce kao neki odrastao covjek hahahahahahahaha ludilo Smile a kada ga mazim doslovno prede kao macka Smile

Sladak je Very Happy

Ima li negdje tema o piskenju i kakenju psa?
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Ned Apr 07, 2013 11:41 pm

Banja Luka cheers Ajd' nek nisam jedini sa ovog područja. Doduše, iz Gradiške sam.

Predstavite svog novog člana u predviđenom dijelu foruma. Naravno, sa fotografijama... Smile

welcome
Nazad na vrh Ići dole
topaz

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Ned Apr 07, 2013 11:59 pm

Nisam jos skiunla fotke na komp a i pored silnih obaveza ne stignem ... postavicu fotke .... sta da ti kazem, mali je, sladak i zguzvan Smile

Danas ga umalio ispred prodavnice nisu drpili ... ne smijem ga tako slatkog ostavljati pred prodavnicom samog ..... Mad
Nazad na vrh Ići dole
Beba

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   Pon Apr 08, 2013 2:16 am

welcome
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine i odabira steneta   

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine i odabira steneta
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prva pomoc kod trovanja psa?
» Pomoc pri izleganju pilića!