Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Mali Bebci
Čet Jun 15, 2017 8:49 pm od teodushera

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

» Tjeranje
Sre Apr 12, 2017 5:11 am od teodushera

» Sezona krpelja
Uto Apr 11, 2017 8:41 am od teodushera

» Meda :)
Sub Apr 08, 2017 12:46 am od Kristina_Meda2017

» Kal-Elovo pretjerano rezanje i reagovanje kada mu se nesto b
Uto Apr 04, 2017 5:28 pm od Kal El

MookieApp
Nutrivet
Prijatelj foruma
Zgužvani Magazin 6

Share | 

haciko

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
thealimovic

Muški Broj poruka : 457
Godina : 30
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Jan 24, 2012 10:54 pm

pun je energije.s njim treba u sumicu.uzmes pusku na rame i lovite ptice.mislim da ce tako biti najsrecniji Very Happy a to bezanje iz kadra mi je poznato! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Ženski Broj poruka : 583
Godina : 27
Datum upisa : 14.11.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Jan 24, 2012 11:21 pm

Wow photo dogwalk
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

Broj poruka : 150
Godina : 32
Datum upisa : 20.11.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Jan 31, 2012 1:01 am

ljudi,koliko dugo oni po ovom minusu smeju da budu napolju? mi samo bili malo duze izmedju pola sata do sat i malo je po ledu bilo proklizavanja pa mi se cini da a ga bolele sapice ali nisu povredjene bar ja ne vidim.da mu nije bilo hladno???? a posle kad smo krenuli nazad primetila sam da bas ima proliv...dosli smo kuci i srusio se spava kao top sleepy ne znam kako da mu sredim to stanje i bojim se da ne nazebe,ko malo dete je Smile helllppp
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Jan 31, 2012 1:03 am

mukica je sela u sneg cvilnulo jednom i podigo sapicu jednu pa drugu ...prvo mi je bio smesan steta sto ga nisam slikala Smile ali mi je posle bilo zao jer mislim da mu je bas bilo zima Sad
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Jan 31, 2012 11:04 am

Hm...Pa,po ovim hladnim danima mu obuci jaknicu kad idete u setnju...E,sad za sapice nzm,ne bi trebalo da mu je toliko hladno...Msm,ja izovdim Tiu i po ovoj hladnoci nisam primetila nikakvu reakciju na sapama...
A sto se proliva tice,jel bas bilo vodeno li samo malo redja stolica..?

Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Jan 31, 2012 11:20 am

Bilo je par slucajeva ovde da su dizali sapice u setnji jer im je sneg ulazio izmedju prstica Wink
Ja sam uvek za jaknicu, jer je minus jak za toliki boravak vani, pogotovu sto je Kragujevac poslednjih dana jedan od hladnijih gradova.
Za proliv idi do apoteke i kupi smektu, a ukoliko je samo malo redja, uzmi probiotik .
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Feb 01, 2012 12:46 am

pa meni se cini da je proliv,sutra idem u apoteku da probam da mu pomognem,mukica kad ide napolje,tj kad ide u wc Smile)) vraca se ko da ga juri copor Smile jeste mnooooogo hladno zato i odma zaspi kad udje u sobu-kao top Smile
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Feb 01, 2012 9:58 am

Na kakvoj je ishrani malac trenutno?
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Feb 01, 2012 8:01 pm

pa kao i uvek do sad,kuvana dzigerica jezici.zeludac,grkljani..sir mladi,jaja,pirinac omega...itd...normalno on jede Smile kao da nikad nije video hranu Smile))) a sad sam mu rastvorila u vodu od pirinca smektu da vidim veceras kakav ce da bude...super jede ima oko 23 kg i normalno se razvija ali se pitam kad ce da se definitivno razvije prednji grudni kos?da se rasiri..znam da on ima 6 meseci ali me bas zanima do kad da ocekujem raazvoj Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Feb 01, 2012 8:09 pm

@hachiko ::
ali se pitam kad ce da se definitivno razvije prednji grudni kos?da se rasiri..znam da on ima 6 meseci ali me bas zanima do kad da ocekujem raazvoj Smile

Neće skoro Smile Sa 3 god. će se potpuno formirati Wink
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Feb 01, 2012 8:20 pm

Ako pretjerate sa iznutricama (džigerica, slezena i sl.) može doći do proljeva.

Moj neki predlog bi bio da bude na malo više light hrani dok se ne reguliše probava. To će trajati 1 do 3 dana. Pirinač sa pirinčanom vodom tj. sluzi sa kuvanim pilećim mesom bi po meni bio prilično dobar izbor za iritirani stomačić. Smile

To sam naučio iz iskustva jer je Nika prilično često imala slične probleme i jako osjetljiv stomak.

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Feb 01, 2012 10:49 pm

iiiii ima on jos da gura znacu Smile)) hvala...a za ishranu probacu da mu skuvam piletinu ali koji odnos da mu stavim? vec ima 20 kg i mislim da se sad negde daje 3,4 procenata ali sam zaboravila tacno kako da mu to izmerim...meni je super sto mogu da mu nabavim ovu hranu ali za neku drugu kao sto je piletina ne mogu to stalno da kupujem..kako to vi radite????
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Feb 01, 2012 11:00 pm

I ja dajem vrlo sličnu mješavinu kao što si ti navela (cijena mi je sasvim prihvatljiva a smatram d aje i kvalitetna mješavina. U svakom slučaju je to najkvalitetnije što joj ja finansijski mogu priuštiti. 1 kg te mješavine me izlazi oko 0,70 evra i mogu je u potpunosti iskoristiti). Dok nisam to nabavljao, kupovao sam pileća leđa, kuvao ih i onda odvajao meso od kosti. Gospođica nije htjela, a neće ni danas, da jede sirovo. Uh klakva je to patnja bila. Pileća leđa su najjeftiniji dio za kupovati. Kod mene je oko 0,70 evra po kilogramu a mislim da je iskorištenost kuvanog oko 50%

Moja Nika je imala problem sa stomakom i sraćkicom Smile na početku kada smo joj počeli davati takvu mješavinu. Problemi su prestali kada smo u to počeli da stavljamo malo više pirinča nego do tada jer sam s njim razblažio žestinu od iznutrica. I od tada je najveći dio vremena ok.

Zatim, problemi sa trčkalicom Smile su se znali javiti pri davanju omega3 perlica. 2-3 dana ok a onda problem.

Ako do sada nije imao problem sa istom hranom, onda je vjerovatno uzrok negdje drugdje. Pokušajte 2-3 dana sa piletinom jer je ona lagana i lakoprobavljiva hrana. Bez pileće kože koja je masna. A onda još dan-dva u staru mješavinu dodajte malo piletine, čisto radi lakšeg prelaza. Količinu mesa... pa otprilike koliko dajete i do sada.

Eto, ja bi sa svojom Nikom uradio tako. Uz to bih dao i "Ivančić i sinovi" probiotik (vidim dajete smektu.. kod mene je nema za kupiti).

Nadam se da će biti od pomoći. Moguće je da je malac prehladio stomak. Tada bi vjerovatno veterinar bio najbolja pomoć.

Koliko dugo već ima probleme sa stomačićem?
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 12:14 am

pa ne dugo,nekih par dana...probacu to da mu dajem verovatno ce mu pomoci...desavalo se par puta do sad ali brzo prodje,mozda ga sad ovaj mraz uhvatio...ali cu mu kupiti pileca ledja sutra Smile to mu do sad nisam davala..kako da mu inace sad mesam kuvano i pirinac koliko cega da stavim posto je vec nagurao kilazu ...ako ima 23 kg koliko mesa ide na njegovu kilazu ? ja mu odprilike napunim posudu i on se ne zali Smile))) posuda iz pet sopa ona veca metalna
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 12:48 am

Probaj ovako sad kad ima proliv pileće meso (bez kožura, najbolje belo) i pirinač i samo to mu daješ dok se ne smiri stolica, ništa od dodataka posebno ne omega 3. Pileća leđa mu ne daješ dok se ne smiri stomak skroz. Stolica je prvi pokazatelj da li je sa ishranom sve ok. Količina hrane je individualna al npr. pas od 20 kg koji je u razvoju treba da pojede negde oko 1kg hrane (opet kažem to je individualno zavisi od psa) uglavnom se računa nekih 2-4% od telesne mase. To podeljeno u 2 obroka obavezno tek nakon aktivnosti nikako neposredno pre i posle šetnje.
Kad se smiri stomak onda se vraća na uobičajenu ishranu. Osnova treba da bude meso, iznutrica ne puno i ne svaki dan (Kalla u 1kg bataka dobije oko 200gr džigerice). U to se dodaje pirinač (jedna šaka), povrće (raznoliko), jedna kašičica mlevenih ljuski od jaja (za kalcijum kod mladih u razvoju) i onda idu moji dodaci mladi sir ili sada kefir, malo kurkume (na vrh noža), vit. C sa produženim dejstvom (500mg), 2 omega 3 perle (kao manja dobijala je 1 samo toliko je tolerisala). Obično joj ovakav kuvani obrok traje 2 dana.
Pošto ona uglavnom jede sirovo onda sve to slično samo bez pirinča i povrća.Ljuske ne dobija jer se već razvila kalcijum izvlači iz kostiju.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 1:08 am

on retko jede pravo meso uglavnom nadjem jeftiniji jezik i zeludac ali mogu da mu povreemeno dam i piletinu...a dobija uz to i sve sto si nabrojao,ljuskice,jaja povrce,mladi sir,omegu,vitamin c imam ali onaj u tabletama,jel da mu dam tabletu ili da kupim sumeci da rastvaram u vodu..?
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 1:13 am

Najbolje bi bilo tražiti čisti C vit sa produženim djelovanjem. Ja dajem u tabletama. Jednu tabletu od 500 mg podijelim na dva dijela, tj. za dva obroka i izdrobim je te taj prah saspem u hranu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 1:13 am

Jezik je ok, juneća srca su isto jeftina mogu da se nađu često po mesarama, bitno je da mu iznutrice ne zauzimaju prevelik deo ishrane jer one uglavnom čine da dobiju proliv. Vitamin C ja dajem ovaj sa produženim dejstvom u hranu 500mg ujutru.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 1:17 am

u njegovu mesavinu stavljam i srce to sam zaboravila da napisem Smile e pa super,ja imam vit c ali mu nisam davala nisam znala kako..htela sam da mu dam da proguta ali nisam smela Smile sutra mrvim u hranu
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 2:13 am

Nadam se da je taj vitamin C sa produzenim dejstvom,jer obican ne smes, da mu ne bi nadrazila zeludac i mokracne kanale (obican im protrci kroz organizam i napravi haos)
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 2:16 am

Vitain C sa produzenim dejstvom i bolje u komadu u hranu, izmrvljan ce sve zakiseliti i mozda nece hteti da jede. Vit C je najbolje u komadic sira ili mesa i dati iz ruke da pojede. Ako pljune, opet tako Smile ovo uraditi dok i inace jede jer C ne treba nikako davati na prazan stomak ili uz jako malo hrane, pa ni ovaj sa odlozenom dejstvom.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 8:41 pm

sad mu dajem piletinu,javljam kako tolerise tu hranu...jel smem da mu skuvam neki caj domaci????? sneg je posle njega bas zut pa reko mozda ne treba da bude,a dize nogu na sve zivo i cesto piski dok seta ,,mozda tako treba ali sam pomislila da mu skuvam persun zbog mokrace...aako neki caj nece da pije jer sme da se polije po hrani??
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Feb 02, 2012 9:23 pm

Ne treba mu čaj. Kod pasa ne postoji prehlada u klasičnom smislu kao kod nas ljudi. Wink Javi samo kakav mu je "minuli rad" na piletini i jel trčka stalno na veliku nuždu, a za malu je normalno da podiže nogu ipak je to mužijačić u pubertetu ima sve živo da obeležava. Wink

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sub Feb 18, 2012 8:01 pm

imam problem sa hacijem, nadula mu se malo zadnja noga kraj kolena ima temeraturu 39, nije jeo kao pre i nije zivahan kao pre, cak se nije popeo na krevet da me probudi kao uvek. Popodne je bilo malo bolje malo se lakse kretao mahao repom skocio par puta i jeo je. Njuska mu je tad kad je imao temperaturu bila topla, a kasnije je bila normalna. Nije mu se nista desilo sto bi mu povredilo nogu, samo se tako probudio.
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sub Feb 18, 2012 8:19 pm

Ta "oteknuta" nogica nije od udarca,izgleda... Ajd slikaj, ako ti nije tesko.. Ima li jos uvek temperaturu? Ako ima, kolika je?
Nazad na vrh Ići dole

haciko
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: