Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Mali Bebci
Čet Jun 15, 2017 8:49 pm od teodushera

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

» Tjeranje
Sre Apr 12, 2017 5:11 am od teodushera

» Sezona krpelja
Uto Apr 11, 2017 8:41 am od teodushera

» Meda :)
Sub Apr 08, 2017 12:46 am od Kristina_Meda2017

» Kal-Elovo pretjerano rezanje i reagovanje kada mu se nesto b
Uto Apr 04, 2017 5:28 pm od Kal El

MookieApp
Nutrivet
Prijatelj foruma
Zgužvani Magazin 6

Share | 

haciko

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Zoya

Ženski Broj poruka : 583
Godina : 27
Datum upisa : 14.11.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Avg 08, 2012 10:42 pm

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

Broj poruka : 150
Godina : 32
Datum upisa : 20.11.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Okt 24, 2012 9:15 pm

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Okt 24, 2012 9:16 pm

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Okt 24, 2012 9:28 pm

ovo nam je ta kradljivica srca ..danima je trazio da se druzi posle a nje nema..i zamislite nije covek ni znao kad treba da se pari nego kaze cuo sam negde ok 13 og dana i on je 14 ti dan dosao...na sam kraj njenog teranja ..nisam znala da je toliko neobavesteno krenuo u akciju..mom haciju je bilo lepo ...igrao se sa njom makar Smile nema nas odavno malo smo uspeli da udjeo u kola i vozamo se do vrnjacke banje bio je super Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Okt 24, 2012 9:30 pm

malo setnej po banji ispijanje kafe i zauzimanje tudje teritorije Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Okt 24, 2012 9:32 pm

ljudi zasto nece da mi kopira svaku sliku na dodaj rs..? nee nisam mogla da postavim?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Okt 24, 2012 9:38 pm

Momak je bas lepo porastao pu pu Smile Divan je,a vidim da se i zaljubio I love you kiss
Nazad na vrh Ići dole
Cvikerasica

Ženski Broj poruka : 89
Godina : 40
Datum upisa : 17.02.2012

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Nov 01, 2012 4:55 pm

bas je dobar u kaficu, nema niko da te dira Laughing
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Mar 20, 2013 11:59 pm

cao svima,nisam bila odavno ovde..malo nedostatak vremena ,malo kvarovi na racunaru i sad da vas obavestim da sam ispala glupaaa..nisam nikad davala tableticu za ciscenje osim kad je bio mali..ovih dana majka navalila da se sprica protiv besnila i kakav nam je zakon ja odlagala odlagala pa u utorak odem i obavim tu duznost i ujedno smo se cipovali..sve smo to super podneli i nismo se culi dok nas je veterinar bockao ,,,medjutim ja sad ne znam dal da kupim te tabletice ili sta da radim...on sad oma proliv mukica i to mnoooogo jak proliv,mao krvi se vidi nista strasno ali sam zabrinuta ,...sta da radimmm
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Mar 21, 2013 12:16 am

Jel to proliv sad nakon vakcine neposredno? Za početak treba mu ukinuti hranu skroz, ali pošto ima i malo krvi trebalo bi sutra što pre kod veterinara. Ja obično na prvi znak proliva odmah dajem probiotik i odmah stane, pa onda ako se ponovi idem kod veterinara po injekcije. Kad se stanje smiri onda tablete za čišćenje, drontal plus ili cestal plus jedna tableta na 10kg, Kalla ima 19 kg pa dobije 2 tabletice cestal plus.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Mar 21, 2013 12:43 am

problem je sto sam ja na selu i nemam veta tako blizu koji je specijalizovan,..mozda mogu da pozovem da pitam i objasnim sta mu je..sta vet radi u tom slucaju? vrsi neke analize ili nesto drugo?,,uzecu mu tablete ja kad odem do grada on ima 27 kg..proliv se pojavio dan pre vakcine ali ja nisam znala bila sam na poslu i tata mi nista nije rekao jjer ga je on setao do wc a..tek sutra dan mi je pomenuo..ps. po koje injekcije ides kod veta? ja sam ga vec vakcinisala protiv besnila ,sad je kasno
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Mar 21, 2013 1:11 am

trebala si da ga cistis pre vakcine i u zdravlju vakcinises a ne sa prolivom...ali sad je gotovo. Nazovi i pitaj vetrinara, iskreno ne znam sta se radi u ovakvim situacijama ako je mozda vezano i pogorsano stanje i zbog vakcine. Ukini mu hranu potpuno na 24h....to je prvo sto mozes i trebas sama, prokuvana voda za pice i Smecta prah (iz apoteke za ljude)po pola kesice praha dva puta dnevno rastvoren u malo vode i iz sprica(bez igle) u dzep usana.....uz probiotik na prazan stomak takodje ali to je tako kod proliva koji ne traje tako dugo i mimo vakcine je..ja bih kod nekog vetrinara i to vec sutra....objasni da je vakcinisan na parazite u stomaku i sa sve prolivom. Nadam se da se nije nista desilo i zbog vakcine ali moras se konsultovati sa veterinarom...valjda nije bas takav neznalica vezano za vakcinisanje pasa i proliv kod pasa ?Vetrinari kod teskih proliva obicno prvo urade testove na virusna oboljenja sistema za verenje (Korona i Parvo virus).....i ako je nagativan slicnu terapiju daju kao sto sam ti rekla za prvi dan...vec posle toga je potrebno da se uradi analiza stolice ako proliv potraje i leci uzrok nekim od antibiotika ako su uzrok bakterije ili izbace paraziti ako njih pronadju. No cuces sta ce vetrinar reci pa javi i ovde . Volela bih da mogu vise da pomognem ali zaista nisam cula za ovakvu stvar i da je i sveza vakcina u opciji.... i zaista ne znam sta bih drugo rekla jer je stene vakcinisano nezdravo pa je mozda potrebna drugacija terapija.....to ce znati veterinar najbolje Sad

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Mar 21, 2013 1:38 am

Sva sam se pogubila,neopisivo mi je zao sto mu se to desava.uzimam smektu ujutru i idem da pitam veterinara da pitam pa javjam
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Mar 21, 2013 2:05 am

nisi procitala ovde temu o vakcinaciji ili nisi zapamtila da se vakcina ne sme ako pas nije potpuno zdrav i ociscen od parazita.....nadam se da ce sve biti u redu i da vakcina nece uticati negativno na njegovo opste stanje koje je vec lose verovatno zbog parazita i neke infekcije.No cuces sutra.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Mar 21, 2013 2:06 am

Jesi li mu izmerila temperaturu?

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Mar 21, 2013 11:59 am

Temperatura normalna,raspolozenje mu je normalno..bila sam kod veterinara u gradu i kaze da ako dugo ima proliv mozda je sluznica ostecena..tako sam ukapirala. Uglavnom dala mi je kaodiar s sirup da mu dajem i dijeta sa piletinom i pirincem i ako mu ne bude bolje da dodje da radi analize. Ali mislu da ce mu biti bolje. Posle ce vidimo za ciscenje
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: haciko   Čet Mar 21, 2013 12:12 pm

o.k. Smile ali drzi ga bez hrane danas ipak ceo dan.Tek sutra ta posna piletina i prinac.(malo pirinca, vise belog mesa i dobro bi bilo i saku rendane bundeve jer steze stolicu kod pasa takodje)

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Ned Mar 24, 2013 3:28 pm

Da se javim posle veta sam mu dala jedan dan sirup i nije isao na nuzdu ali mu nisam davala visr jer je prestao sa nuzdom..posle celog dana pauze isao je i nema proliv ali nije bas potpuno cvrsto..davacu mu i dalje bolju hranu uzela sam bento cronen granule jedva. Veterinarka mi je prepirucila hills ali a nisam imala para jer se kupuju na dzak. ne mogu stalno da ga hranim granulama zbog novca realno.ali trudicu se da mu dajem makar svaki drugi dan. Nekad bi uzela konzerve pacetine ili jagnje ali kod mne ima darling pedigre i premia.buni me sto bi podelilaa konzervu na 2 obroka i dodala nesto ako sam razumela na svakoj konzervi pise da pas do .30kg jede kilogram..tj celu konzervu..kako da rasporedim da jede raznovrsnije a da ne kupujem stalno to..najlakse nalazim iznutrice jer su najjeftinije ali bi da mu malo dajem bolju hranu nego do sad. Jede on podsirac.jaja.omegu..sargarepu,jogurt,pirinac..ali da proredim iznutrice.jel nije malo dati psu 350gr granula dnevno iz 2 obroka..pozz
..
Nazad na vrh Ići dole
dane0230

Broj poruka : 27
Godina : 42
Datum upisa : 23.12.2010

PočaljiNaslov: Re: haciko   Ned Mar 24, 2013 6:50 pm

nadam se da ce se skroz oporaviti
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: haciko   Ned Mar 24, 2013 10:13 pm

Dobro je da je sve prošlo i da je sad ok.
Ja se sad ne sećam koliko su te konzerve, al znam sigurno da su smeće, posebno Darling i Pedigree, ja sam to davao Marfiju jedno vreme i voleo je da ih jede al sastav im je katastrofa, sad znam bolje. Evo ti savet, moraš da se upoznaš sa mesarom hehe Odabereš neku finu mesaru uvek ima neka i dogovoriš se sa njima da ti ostavljaju meso, srca, ostatke koje poskidaju sa kostiju, meso sa stomaka, malo džigerice, glave jagnjeće itd. sve to izađe u rangu sa tim komercijalnim hranama a uz dobar dogovor sa mesarom i još jeftinije. Tako ja radim. Npr. 4 juneća srca mene izađu nekih 380din a jedno juneće srce uopšte nije malo, ako ćeš da ih kuvaš dok dodaš malo povrća (šargarepa, malo belog krompira, malo pirinča...) bude to odličan obrok.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Apr 03, 2013 2:29 pm

Hvala svima na savetima,dobili smo za dz malo srca i dosta grkljana . Videcemo sledeci put kako e biti.. sad nema problem sa prolivom a volela bi da ga ocistim od glista,kad treba da mu dam tablete..kako da znam da dal deluju? ..pozz svim zguzvanim glavicama Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sub Apr 06, 2013 3:15 am

Ljudi,sad sam na fb videla da je ovde kod mene jednom psu potreban lek za DILATIRANU KARDIOMIOPATIU...ne znam sta je to ali ako neko zna ili ima lek ako mu nije potreban vise neka se javi da pomognemo..kazu da je lek skup dosta i da mozda neko u inostranstvu moze da ga nabavilakse....ako slucajno neko zna neka mi javi da javim devojci ..hvala, pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sub Apr 06, 2013 3:18 am

zaboravila sam da napisem da su to VETMEDINA OD 5MG tablete Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pet Apr 19, 2013 9:06 am

Kako mogu da ubacim video na forum? Imam i neke sluke ali bi volela snimak da ubacim kad je bio mali:-)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pet Apr 19, 2013 9:21 am

Najlakše ubaciti na facebook ili na youtube pa onda staviti link ovde. Sam forum ne podržava upload snimaka.

Nazad na vrh Ići dole

haciko
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: