Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Mali Bebci
Čet Jun 15, 2017 8:49 pm od teodushera

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

» Tjeranje
Sre Apr 12, 2017 5:11 am od teodushera

» Sezona krpelja
Uto Apr 11, 2017 8:41 am od teodushera

» Meda :)
Sub Apr 08, 2017 12:46 am od Kristina_Meda2017

MookieApp
Nutrivet
Prijatelj foruma
Zgužvani Magazin 6

Share | 

haciko

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pet Mar 02, 2012 10:34 pm

Sad videh da je Pedja napisao post,ali me mrzi da brisem moj vec zapocet... Very Happy
To naskakivanje na nogu odraz je dominacije... Very Happy Nije mu jos vreme za parenjee... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

Broj poruka : 150
Godina : 32
Datum upisa : 20.11.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pet Mar 02, 2012 10:38 pm

hvala na informaciji Smile))) a sa koliko meseci on moze da pravi bebe sleepy imam ponudi za parenje, zenka je spremna pa samo ne znam dali on moze da pravi bebu ili ako mozete da mi kazete kad moze, posto se devojci zuri Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pet Mar 02, 2012 10:40 pm

Ako roditelji (i muzjak i zenka) imaju manje od 18 meseci ne moze da se izvadi rodovnik za stence...Tako da ,dama ce morati da saceka.. Razz

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pet Mar 02, 2012 10:44 pm

Hvala, dama ce ipak da nadje nekog iskusnijeg Smile Posto ona vec ima 2 god. A ovaj moj neka misli o tome Smile)))
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Ned Mar 11, 2012 6:04 pm

Helo, moram da izjavim da je moj pas postao neposlusan,do skoro i nekako ali sad je vec namerno neuracunljiv Smile cim otvorim vrata od kuce on izlece i kao da ide na trke pravo na put i kod komsije on ima 2 terijera i ovaj moj nece da se vrati kad ga zovem,ni kad mu pokazem hranu ni kad ga jurim bezi ko da nije normalan..plasim se toga mnogo,do skoro nije jurio ni macke a sad kad vidi komsijinu mackicu on poleti za njom kao lud..od pre 2 dana ga ne pustam iz kuce bez povodca,ali on nece da kaki. mozda je navikao da ima slobodu tu gde ide u wc a mozda i nema veze sa tim.. jel se desava to. ja smatram da ce ici kad mu se bude islo..normalno se ponasa,kao i uvek kad izadje samo ne kaki..sta da mu radim za svu ovu muku???
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: haciko   Ned Mar 11, 2012 7:17 pm

Dobro dosla u drustvo pasa pubertetlija... To je vreme kada njihovi hormoni "polude" kao kod svakog tinejdzera. Dominantnost se ispoljava na 100 nacina, a kod vas je problem sto te ne slusa. Moras da se postavis kao "vodja copora",da pocne da te postuje, jer je izgleda skapirao da si ga razmazila..( nisi jedina, ja sam u istom fazonu).
Sto se tice vrsenja nuzde, cesto sam imala priliku da proverim , moj Neron se ne seta, vec jurca po nasem dvoristu,ali kada odemo negde u goste, on je na povodcu i kaki bez problema... Mozda ima zatvor, sta ti je jeo?
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Ned Mar 11, 2012 9:53 pm

istu mesavinu kao do sada pirinac i iznutrice: jezik,grkljane,srce,dzigericu...jaja..omega. Na povodcu nije neki problem kad mu zapretim,malo vuce ali nije strasan,ali kad ga pustim izlece gde stigne,pravi se da ne cuje da ga zovem..to je problem jer nemam ogradjeno dvoriste..inace ne bi smela da ga pustim sa povodca negde van..ako je zatvor,sta da mu dam da mu malo bude lakse?
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:12 pm

zdravo drugari,nije nas bilo odavno na forumu..nsmo bili u mogucnosti..u medjuvremenu smo porasli malo,nasli jednog drugara sa kojim se slazemo lepo ..mislila sam da ce tuca da izbije ali nije,to je jedan veliki lovacki pas...i sad smo traeni od strane jedne devojke..napunili so godinu dana skoro i postali pozeljni...
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:30 pm

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:31 pm

Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:32 pm

vecernja uzivancija...
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:32 pm

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:33 pm

smorila me vrucina breee Sad
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:33 pm

Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:34 pm

bas me zanima sta ima tamoo,,opaaa gde je kreula ova macka? Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 38

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 10:56 pm

Oooo kako je lepo porastao decko cheers Odavno nisam videla psa koji toliko lici na mog Nerona, a proverili smo, nismo rodjaci Wink
kiss u lepu njusku radoznalu
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 11:11 pm

photo konačno i njegovih slika nije vas bilo duuuugoooo Wink Porastao je baš i liči na Nerona bar koliko se vidi na slikama Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Pon Avg 06, 2012 11:58 pm

bas mi je drago sto lice...lepotani su Smile..bice jos slika samo da se sa devojkom uparimo nekako,,,pa da izbacimo grupne slicice
Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Avg 07, 2012 12:15 am

@hachiko ::
..bice jos slika samo da se sa devojkom uparimo nekako,,,pa da izbacimo grupne slicice
Smile
Exclamation Pa tek je napunio godinu pre par dana.. Zašto toliko žurite? Ti štenci ne bi mogli ni papire da dobiju. On je još štene a biće vremena za parenje.
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Avg 07, 2012 1:27 am

e neso,znam da je mlad ali se upoznao sa jednom zenkom inace se ne druzi mnogo jer nema drugara u blizini,samo lutalice.. a ona ima 2,5 godine i u teranju je. stoo se mene tice ja ne zurim za to uopste,meni je bitno da je prvi put nasao drustvo da smem da ga pustim da trci...ne znam dal on moze nesto da uradi ali me taj covek zamolio da proba jer nema blizu ni jedan muzjak njihove vrste...oni se u stvari vise igraju i njuskaju ,za sad nisu bili bliski..Smile kad smo vec kod toga neko mu je rekao da se pare 13 pa 15 pa 17 dan kad je u teranju..u to nisam upucena uopste?? nije mi uopste zbog parenja,znaci druzenje je bitnije jer ne verujem da ce biti sexa Smile mozda grasim ali on je srecan Smile
Nazad na vrh Ići dole
Blabry

Muški Broj poruka : 103
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Avg 07, 2012 6:53 pm

Upravo odgledah film Hachiko i udjem na forum kad i ovde Hachiko Very Happy Prelep je thumbup

sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Avg 07, 2012 6:58 pm

Imate da kupite lutke za tu namenu hehe Pa neka jase do mile volje. Kad budes rekla tom coveku da nece moci da dobije papire za stenad nece te vise pitati da parenje. Momcina je prelepa, ima mile okice. Ljudi da bi uparili svog psa sa kvalitetnim psom idu i na kraj sveta zato pricekaj jos malo. Oni su stalno u teranju, kad god osete zenku da je u teranju, nisi u problemu, scekaj da napuni 18 meseci pa ga pari. Tad ces imati papire za stenad, a to je veoma bitno! On je musko pa mu i nije problem, ali zenkama je jako veliki ako se pare pre nego sto stasaju. Ja sam planirala na prolece da parim moju devojku, ali... ipak cu sacekati da napuni tri godine. Sto je sigurno, sigurno je dogwalk

I dajte bre te slike, hocemo joooooooooos photo kiss1
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: haciko   Uto Avg 07, 2012 11:43 pm

Ajd i ja malo na temu. Smile Čika sa ženkom neka sačeka. Za ples jeste potrebno dvoje, ali vlasnici ženki treba da budu odgovorniji. Parenje se radi planski da bi se nešto postiglo, uglavnom poboljšanje rase i nastavljanje dobrih gena. Parenje radi samog parenja nema puno smisla jer psima to nije potrebno, oni nemaju tu vrstu osećanja koju imaju ljudi, njima je bitan produžetak vrste. Ima tu još dosta stvari koje treba pre proveriti kao što je upoređivanje rodovnika. Ne bi bilo dobro ponoviti neke pse koji su problematični posebno ne napraviti incest na pogrešnog psa i učvrstiti loše osobine. Velika je to odgovornost. Ja bih poslao vlasnika ženke ovde na forum pa da pročita neke teme o bolestima, teme o parenju i graviditetu kod kuja pa tek onda nek donese odluku. Bitno je potruditi se i stvoriti nešto bolje, a izgovor da nema mužijaka u blizini je bezveze i navodi na zaključak o parenju radi parenja a ne o planskom uzgoju. Ne kažem da joj Hachi ne bi odgovarao, ali je definitivno mlad jako ni rodovnike štenci ne bi mogli da dobiju, a štene bez rodovnika je kao čovek bez izvoda iz matične knjige rođenih pa još i gore jer se krug samo nastavlja. To o 13 pa 15 pa 17 nema nikakve veze, sve je to individualno, može vrlo lako da se desi da bude plodna tek u 20om danu teranja a pre samog parenja bi trebalo obaviti bris i mužijaku i ženki da se provere. Ja imam ženkicu koja je skoro 2,5 godine koja u oktobru treba u teranje da uđe, al od parenja nema ništa, smatram da je mlada još uvek za to i da još dosta stvari treba da proverim kod nje iako sam joj već uradio snimke laktova i kukova i kolena. Samo kod mene u gradu ima preko 20 shar-peieva Kragujevac je dosta veći od Rume siguran sam da ih tu ima bar toliko. Mislim da mu je zinulo da pari po svaku cenu, a ne zna dovoljno o tome, edukacija je ključ svega, a naravno prevashodno poboljšanja same rase. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

Muški Broj poruka : 457
Godina : 30
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Avg 08, 2012 12:09 am

Haci je preleeeeeeppp!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: haciko   Sre Avg 08, 2012 2:31 am

@Murphypei ::
Ajd i ja malo na temu. Smile Čika sa ženkom neka sačeka. Za ples jeste potrebno dvoje, ali vlasnici ženki treba da budu odgovorniji. Parenje se radi planski da bi se nešto postiglo, uglavnom poboljšanje rase i nastavljanje dobrih gena. Parenje radi samog parenja nema puno smisla jer psima to nije potrebno, oni nemaju tu vrstu osećanja koju imaju ljudi, njima je bitan produžetak vrste. Ima tu još dosta stvari koje treba pre proveriti kao što je upoređivanje rodovnika. Ne bi bilo dobro ponoviti neke pse koji su problematični posebno ne napraviti incest na pogrešnog psa i učvrstiti loše osobine. Velika je to odgovornost. Ja bih poslao vlasnika ženke ovde na forum pa da pročita neke teme o bolestima, teme o parenju i graviditetu kod kuja pa tek onda nek donese odluku. Bitno je potruditi se i stvoriti nešto bolje, a izgovor da nema mužijaka u blizini je bezveze i navodi na zaključak o parenju radi parenja a ne o planskom uzgoju. Ne kažem da joj Hachi ne bi odgovarao, ali je definitivno mlad jako ni rodovnike štenci ne bi mogli da dobiju, a štene bez rodovnika je kao čovek bez izvoda iz matične knjige rođenih pa još i gore jer se krug samo nastavlja. To o 13 pa 15 pa 17 nema nikakve veze, sve je to individualno, može vrlo lako da se desi da bude plodna tek u 20om danu teranja a pre samog parenja bi trebalo obaviti bris i mužijaku i ženki da se provere. Ja imam ženkicu koja je skoro 2,5 godine koja u oktobru treba u teranje da uđe, al od parenja nema ništa, smatram da je mlada još uvek za to i da još dosta stvari treba da proverim kod nje iako sam joj već uradio snimke laktova i kukova i kolena. Samo kod mene u gradu ima preko 20 shar-peieva Kragujevac je dosta veći od Rume siguran sam da ih tu ima bar toliko. Mislim da mu je zinulo da pari po svaku cenu, a ne zna dovoljno o tome, edukacija je ključ svega, a naravno prevashodno poboljšanja same rase. Wink

Post!

Zapeo je jer ocigledno ima interes. Hoce covek sexualno da ti iskoristi psa. Koliko god ovo bilo smesno, tako je.
Pocni od sebe, mi smo devojke mnogo osetljivije od muskaraca zar ti nebi bilo drago da ti se stenci tvog psa rode zdravi, da znas da ce imati dug zivot jer tako njihovi geni nalazu, Meni licno bi jako tesko palo da unesrecim neko dete kome je tata kupio stene Shar pei-a. Mani se ti tog "finog cike" koji nije iskren!
Nazad na vrh Ići dole

haciko
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: