Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Druženje mladih mužijaka i ženke

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Benz

Muški Broj poruka : 37
Godina : 32
Datum upisa : 15.06.2011

PočaljiNaslov: Druženje mladih mužijaka i ženke   Pon Nov 21, 2011 3:44 pm

Kao što vidite u naslovu, imam problem kad god moju Leu ( 9 meseci) ostavim sa njenim drugom Hektorom ( isto 9 meseci) oni se samo tuku.

To i nije toliko strašno, ali on stalno naskače na nju, a kad se ona brani počne da reži na nju. I tako stalno. Njen ciklus je prošao, ništa sad ne curi ali opet, nemogući su.

Pa me zanima da li se tako mladi uopšte mogu ostavljati sami, da li će se povrediti ili nešto? Pariti jako rano?

Hvala na pomoći.
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Druženje mladih mužijaka i ženke   Pon Nov 21, 2011 6:13 pm

To je vid neke njihove igre kao i dokazivanja ko je muško a ko žensko. Ne tuku se oni ako reže jedno na drugo.Oni tad samo pričaju.U principu mužjak nikad neće napasti ženku a ženka će mužjaka samo oterati ali ne i povrediti ako on bude previše dosadan.Znači,povrediti se neće a pariti se hoće naravno samo kad je ona u tim danima.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Druženje mladih mužijaka i ženke   Pon Nov 21, 2011 6:17 pm

Najbolje bi bilo da ih razdvajaš kada ostaju sami. Mogu se ozbiljno povrediti pa čak i ubiti ko zna. Ja ti to govorim iz ličnog iskustva jer se i moji bar jednom mesečno pobiju i može da bude baš ozbiljno srećom uvek ih razdvojim za par sekundi...
Kada je imala teranje?
Nazad na vrh Ići dole
Benz

Muški Broj poruka : 37
Godina : 32
Datum upisa : 15.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Druženje mladih mužijaka i ženke   Pon Nov 21, 2011 11:33 pm

Teranje je prošlo pre 10-ak dana mislim, to joj je prvi ciklus. Ali svejedno, ovaj naskače kad god je vidi. Nekako mi ne deluju da bi se pobili, bar ne po danu, noću umeju malo agresivnije da reže, odnosno on na mene kad pokušavam da ga odvojim malo i smirim.

Mene brine samo to parenje, ne bih hteo tako rano da se desi, ona nema ni punih 9 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Druženje mladih mužijaka i ženke   Pon Nov 21, 2011 11:43 pm

Ako je prošlo pre 10-ak dana onda nema brige,neće se upariti Wink Ali ona još ima te mirise pa je zato on naskače.
Ako možeš okupaj je da se otklone svi mirisi pa će se smiriti Wink
Super ako se ne biju krvnički. A to režanje na tebe reši dok je tako mali....posle se osile još više. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Druženje mladih mužijaka i ženke   Uto Nov 22, 2011 12:00 am

@Benz ::
Teranje je prošlo pre 10-ak dana mislim, to joj je prvi ciklus. Ali svejedno, ovaj naskače kad god je vidi. Nekako mi ne deluju da bi se pobili, bar ne po danu, noću umeju malo agresivnije da reže, odnosno on na mene kad pokušavam da ga odvojim malo i smirim.

Mene brine samo to parenje, ne bih hteo tako rano da se desi, ona nema ni punih 9 meseci.

Izračunaj kad je tačno ušla u teranje. Uzima se dan kada je prvi put primećeno krvarenje, kao početak teranja. Kod kuja je teranje individualno, uglavnom je prosek nekih 20ak dana ali može da bude i daleko više, zbog toga mi koji imamo ženke pazimo čak i 30 dana, moja je tad pod strogim nadzorom.
Mužijak naskače na ženku iz 2 razloga:
1. miriše mu, želi da se pari
2. želi da dominira (čak i u igri naskakivanje kao da želi da pari je znak dominacije)

Najverovatnije je Neša u pravu što se tiče mirisa, oseti je, pa bi bilo dobro ako možeš da je okupaš. Sasvim je normalno da se ona brani od naskakivanja i da reži posebno ako je teranje prošlo, kontroliši njega, a ne nju jer on izaziva takvo njeno ponašanje.
Za režanje na tebe reaguj odmah, ova rasa ume da bude veoma nezgodna ukoliko oseti da može da vodi glavnu reč, za takvo ponašanje mora da sledi kazna, ima previše slučajeva gde su se otrgli kontroli i uglavnom se nije dobro završilo.

Kada je ženka u teranju odvoj ih, to je jedini i najsigurniji način za izbegavanje parenja, pa ih puštaj napolje naizmenično, sami bez nadzora ne smeju biti ukoliko ne želiš uparenu mladu ženku. Shar-pei je kasnostasna rasa od parenja najbolje da nema ništa pre druge godine pa čak i duže, videćeš po ženkici koliko će se vremenom menjati moja je stara 18 meseci i jasno vidim koliko se promenila fizički i psihički poslednjih nekoliko meseci i još uvek će se menjati.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Druženje mladih mužijaka i ženke   Uto Nov 22, 2011 7:57 am

Ako je njoj proslo "vreme", nece mu dozvoliti nista vise od njuskanja jer ce da spusti svoju visokopostovanu zadnjicu ili ako bas pretera oterace ga. E ovo oterace ga moze da bude i sa ujedima yesno Ne zaboravi da ona sva "lepo" mirise pa kupanje nije los izbor (mada se mi nismo kupali), ali moze da posluzi i brisanje sircetom i vodom i rastvor joda za najprivlacniji deo ukoliko nemas ozonizovano ulje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Druženje mladih mužijaka i ženke   

Nazad na vrh Ići dole

Druženje mladih mužijaka i ženke
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac
» 43. CACIB Beograd
» SPAS-udruzenje gradjana za zastitu zivotinja