Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 2:13 pm

Sve veći je broj korisnika WLAN-a a samim tim i sve veći je broj onih koji pokušavaju besplatno doći do interneta.

Jasno je da se može izvršiti enkripcija i mreži dati ključ koji je potrebno unijeti prilikom logovanja, ali niko nije savršen pa ni ta zaštita. Dakle, podložna je "prolasku."

Evo način kako da saznate da li se neko "kači" na vaš internet i oduzima vam protok gledanjem ili skidanjem filmova, muzike, softvera, interneta.

Postoji mnoštvo rutera koji se danas koriste pa ću dati jedan kratak tutorijalčić kako se navedeni problem može riješiti.

1. Prvo je potrebno "ući" u ruter. Potreno je otvoriti browser i u address bar-u kucati 192.168.1.1 NE MORA DA ZNAČI DA SVAKI RUTER IMA NAVEDENI IP. NAJBOLJE JE DA UZMETE PROIZVOĐAČKO UPUTSTVO ZA VAŠ RUTER I VIDITE KOJI JE TAČAN IP.

2. Logujte se u vaš ruter. User i pass takođe treba da imaju u uputstvu. Možete probati i sa nekom od ovih kombinacija admin/admin; admin/ztonpk; telekom/telekom; admin/admints i sl.

Ako ništa ne prolazi, možete nazvati i pitati u m:ts-ovoj korisničkoj podršci ili kojeg već ISP-a koristite.

3. Kod HUAWEI modema, koji ja imam, otvori se kartica BASIC sa lijeve strane, zatim opcija DHCP i zaskrola se do dna stranice gdje ima polje DHCP table.

Kod drugih modema postoji mogućnost da je drugačiji "put" do DHCP table-a, ali je razlika neznatna. Vjerovatno mao drugačiji nazivi kartica.

Tu vidite koliko je trenutno korisnika na vašoj mreži.

Ako ih ima više, vjerovatno je mreža probijena i neko ne ovlašteno koristi vaš internet.

Pitanje zaštite je neko drugo pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 2:51 pm

A da bacim par bombi na sve u komsiluku i resim problem , da se ne mlatim sa ovim "spanskim selima" hehe hehe hehe hehe hehe
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 3:13 pm

neron ::
A da bacim par bombi na sve u komsiluku i resim problem , da se ne mlatim sa ovim "spanskim selima" hehe hehe hehe hehe hehe

Praktičniji pristup ... Smile Ujedno. čovjek se riješi problema tipa "razno" Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 5:33 pm

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

Muški Broj poruka : 841
Godina : 73
Datum upisa : 16.05.2011

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 6:11 pm

Mislim da je @neron u pravu.
Bomba ili seckalica za grane .Ali recite mi sta raditi kad on ima Lap Top sa bezicnim prilazu internetu ,pa se nakaci na moj ???? Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 7:39 pm

Ja bih uključio neku od enkripcija pa da mu treba ključ prilikom logovanja. To bi trebalo biti dovoljno za 99% korisnika.

Uključio bih firewall. Eventualno bih uključio filtriranje MAC (fizičke adrese kartice) adrese. To znači da se u podešavanju rutera navede koji i SAMO koji računari MOGU pristupiti mreži.

Smile

Sve zavisi kakav net imate, ko je provajder, kakav i koji tip modema....
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 8:18 pm

@regievithus !
A dali ima veze kad mi posle njihovog kvara za pristup meni dodele novi IP ?
Unapred zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 8:30 pm

Nije baš da razumijem pitanje. Morate malo pojasniti konkretnu situaciju.

IP adresa korisnika može biti statička i dinamička. U drugom slučaju, svaki put se mijenja prilikom "spajanja" na internet. Statička je, logično, uvijek ista.

Kakvu Vi imate IP adresu, zavisi od vašeg lokalnog provajdera. Ja koristim m:tel (u Srbiji m:ts) i oni mi daju dinamičku IP adresu. Nisam imao prilike da radim sa statičkim.
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 10:13 pm

Problem je sto mi menjaju staticku .Medjutim to se desava 2 puta u tri mmeseca .I kad je promenu iz meni nepoznatih razloga miran sam od raznih problema u konekciji jedno 40-50 dana i opet promena .A posto znate kako ide sa operaterom razgovor /mts/,bolje da i nepricam .Ono sto sam pricao za Lap Top sa bezicnom konekcijom do 200m ,je bio moj IBM ,koji mi je nazalost u udaru groma /700m od kuce/ u tel banderu preko ulaza ,stradala maticna .Dobijem novu iz Kanade ,ali oces ,ode ekran i da ne duljim sto bi rekli.
Ja za te osobine nisam pravoi da vam kazem nisam ni znao dok mi nije pokazao kako to radi u J.A. nas covek .Nije trebalo znati IP samo je morao neko u tom krugu od 200m biti na netu,ili dogledanje antene cak i do 1km.
I zao mi je sto ga sad nisam kupio ponovo g-41 ,em je bolji em je brzi /uzeh epla /.
No kako god ,sutra zovem jednog prijatelja da mi dodje da proverim komsiju ,nesto mi te.racuni rastu iako pricamo uobicajeno a imam "paket108",pa neznam sta se desava .U svakom slucaju hvala na upozorenju .Pozdrav nesa151!
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Pet Okt 14, 2011 11:33 pm

Pa sad što se telefona i računa tiče, stvarno ne znam šta s ei kako može uraditi.

Kada se govori o stradavanju hardvera od udara groma, treba reći da može stradati i računar koji je ugašen a kabal je uključen u utičnicu. Treba praktikovati da prilikom nevremena računar bude fizički odvojen od struje i telefonske utičnice.

Što se tiče bežičnog interneta, svakako savjetujem da, ako vam neko dolazi po tom pitanju (onda vjerovatno i sam zna) da stavi neku moderniju enkripciju, primjeni MAC filtriranje i po mogućnosti promjeni default username i password samog rutera. Poželjno i da se osposobi firewall za filtriranje ulazno-izlaznog saobraćaja. To će biti dovoljno za 99,99% korisnika.
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Sub Okt 15, 2011 9:24 am

Zahvaljujem R ,tacno tako ili slicno mi jutros jedan mnogo mnogo uceniji drugar /jes da ima 68 g/pokusao objasniti.Dokovorili smo se da ce to kolko sutra uraditi .
A za telefon ,u nedostatku "parica" postavili su nam na banderi ajd laicki receno automatiku "usmerivac" koja ima zadatak da pozive sa jednog broja preusmerava na prazne linije,pa nam je nekad i tel.po vise od 5 min zauzet.
Lek je sam sebe pozvati na fiksni a sa mobilnog /ovo opet treci izvor ali funkcionise /.
Pozdrav @R i citamo se ,nesa151 !
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Uto Okt 25, 2011 7:22 pm

Smile Tek sad videh ovu temu .....Mozes da vidis ko se kaci ali u sustini ako se neko navadi nema zastite,

Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Uto Okt 25, 2011 8:16 pm

Zoki molim te pojasni jer kako vidim Ip je stalan ,provajder pre i posle istiU & pasvort isti , provajder isti gde je stos,bas me interesuje ?Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Uto Okt 25, 2011 8:47 pm

Ako koristis Adsl uredjaj preko telekoma koji ima wifi i ako koristis wifi da bi se nakaco na njega predpostavljam da je na njemu stavljena zastita, wep, wpa2 , mac adresa ili nesto drugo.
E sada svaki takav uredja ima u sebi staticku adresu koja je 192.168.1.1 do 192.168.1.3 a preko Dhcp -a ( Dynamic Host Configuration Protocol) ostalim korisnicima dodeljuje dinamicke adrese u tom rasponu do 192.168.1.255.(osim ako nisi posebno platio da bi dobio staticku odnosno stalnu adresu)Pas. je uvek isti jer nema potrebe za menjanjem jer to i njije cilj, vec samo pristup uredjaju.Znaci ne menja se nista, vec se ima uvid u pas. koji je korisnik postavio da bi sprecio neovlasceno kacenje na uredjaj. Sa raznim sniferima lako se prati saobracaj odabranog rutera . Postoje nove enkripcije koje je teze razbiri ali nije nemoguce.Na primer Wep je mnogo lakse razbiti od Wpa/wpa2 , mac adreca moze da se klonira itd itd............
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   Uto Okt 25, 2011 11:36 pm

Imam stalnu adresu ADSL , zbog kombinacije ISDN+ADSL,sa dva uparena broja telefona ,gde su samo zadnja tri broja indeticna.Neka "Triper" kombinacija ,pa kad nesto zakaze majstor-tehnica"/posto uvek dodje drugi/zove i pita za uputstvo .
A 0800 dobija BG. dobija male boginje kad ga zovem !
No kako god bilo ,videcu i sa drugima sta se desava ,a tebi mnogo hvala .
Tvoj sam duznik ,jer da nisi napisao dali je Wep ili Wpa/wpa2 ,nebi se zamislio koja je kod mene enkripcija.
Pozdrav Nesa151 thumbup
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu   

Nazad na vrh Ići dole

WLAN - Kako saznati da li se neko "kači" na vašu mrežu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Crni i Kendy
» Slike bastarda