Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Koja je najbolja hrana?!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 4:36 pm

Evo ovo su neke od vrsta hrane za koje sam ja dobio preporuku na velikom forumu i na žalost nijedne nema kod nas...

http://www.wellbeloved.com/products/dog_food.aspx

http://www.orijen.ca/orijen/about/

http://www.wellnesspetfood.com/dog_index.html

http://www.tasteofthewildpetfood.com/

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 40
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 4:43 pm

hana koju hranu inace koristite i kako je Arci zdravstveno? Ako je zdrav i nista mu ne fali, nema potrebe da menjate hranu. Mi Variji necemo menjati dok mu se ne dojedu. Promena hrane kod pasa izaziva stres u organizmu. Takodje uzrokuje i alergije.

Ali isto tako sam cula, od nekog odgajivaca, da ko hrani pse iskljucivo granulama treba da ih menja na svakih, otprilike 6 meseci...
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 5:23 pm

Arci je kao mali jeo granule a kasnije smo presli na kuvano jer je odbiao svaku suvu hranu, ustvari razmazili smo ga,tako da mu sada kuvam svaki dan.
Nije arelgican na piletinu pa jede nju sa rizom ,povrcem ponekad i testeninom.
Ponekad kad naletimo u mesari kupi se i teltina, iznutrice ali ne u velikim kolicinama.
E sada sa ovom malom je druga stvar nju trenutno hranim sa Rc. za stence ali vidim da i u njoj ima Soja oil a sve u vezi soje nije preporucljivo za nase pse.Kada je dosla kod nas jela je purinu pro plan ali nju ne mogu da nadjem tako da smo presli na RC.
Ma koliko dobra bila domaca za stence mora da se koristi dobro izbalansirana hrana a to sami kuvajuci tesko da mozemo da postignemo.

Gledam da nadjem hranu bez kukuruza i bez soje koju cu da dajem hani bar do godinu dana ali kod nas je ovde izbor te hrane vrlo suzen.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 5:50 pm

Vidim ima u Beogradu u pet centru i Aleva .Citajuci o njoj i izgleda da nije losa, i ona ima kukuruza ali nema soje.Ima ki neko iskustva sa njom

http://www.diusapet.it/IT/Prodotti/Alleva/AllevaMediumPuppy.htm

http://www.pet-centar.rs/content/blogcategory/8/41/38/
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 6:13 pm

Arci odlicno izgleda i ako mu odgovara domaca hrana onda je sve u redu.
Nas Varija je nekako navikao da jede granule samo promenimo proizvodjaca na odredjeno vreme. Uglavnom jede suve a nekada dodamo konzervu ili tunjevinu. Cisto da mu ne dosade suve. Ponekad dodajemo povrce, a kao poslasticu" voce ili keksice za pse.
Kada je bio mali, jos dok je bio kod prvih vlasnika Varija je isto jeo RC za stence. U medjuvremenu sam primetila neke tackice na stomaku pa sam odlucila da promenim hranu. Nisu se sirile, ali su se odjednom pojavile i rasile tu da ostanu! Presli smo na Purina Pro Plan Natural Lamb & Rice. Tackice su se posle par dana povukle. U toj hrani ima piletine ali ne dominira... Videla sam da je od jagnjeceg i ribljeg mesa poceo da blista. Dlaka mu je postala gusca brze se regenerisala u vreme linjanja i bivala sve sjajnija. Mada je on brush coat i ne moze da ima visoki sjaj kao horse coat... Poceli su da mu se lepo definisu misici i jednostavno je delovao mnogo zdravije i na izgled lepse.

A sto se tice granula bez kukuruza i soje, kao sto i sami vidite kod nas je tesko nabaviti... Ima dobre hrane ali najblize u Madjarskoj i Hrvatskoj... Da mogu prvo bih uzela Orijen:)
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 6:18 pm

Pas je sisar i hrani se kao i ostali sisari. Medjutim mali psi imaju specificnu ishranu.

PAS NE SME JESTI RIBLJE KOSTI, A NE SAVETUJEMO KOSTI UOPŠTE BEZ VAŠEG STALNOG NADZORA I ISKUSNOG ODABIRA KOSTIJU
NEKE VRSTE KOSTIJU ISEKU CREVA!!
IDEALNE SU VEŠTAČKE KOSKE U PRODAVNICAMA, ZA POČETAK.
PAS NE SME JESTI SAMO MLEKO JER DOBIJA PROLIV.
PAS NE SME JESTI ŽIVO BELANCE, JER ONO VEZUJE SAV KALCIJUM ZA SEBE I ŠTENETU SE DEFORMIŠU KOSTI.
PAS NE SME JESTI MAHUNARKE - GRAŠAK, PASULJ I SL.,
JER NEMA ŽELUDAC GRAĐEN KAO LJUDSKI.
PAS NE SME JESTI ŠEĆER, ČOKOLADU I SO, NITI OSTALE ZAČINE.
PAS NE SME JESTI SVINJSKU MAST, JER DOBIJA PROLIV ILI ČAK TROVANJE.
PAS NE SME JESTI SAMO DŽIGERICU, JER DOBIJA CRN PROLIV.

NEKO ĆE VAM REĆI: "ŠTA, pa ja sam to davao-la pa mu nije ništa!"

ZNAJTE DA JE NEKO VOZIO I AUTOMOBIL U KONTRA SMERU, ALI TO NIJE RAZLOG DA I VI ČINITE ISTO.

ŠTENETU MOŽETE DA KUVATE HRANU ILI DA MU DAJETE GOTOVU HRANU ZA PSE.

Pas sme jesti psece vitamine...

AKO SE ODLUČITE ZA KUVANU HRANU IZABRALI STE TEŽI, ALI ZDRAVIJI PUT, NARAVNO, SAMO AKO SLEDITE KUVAR ZA PSE.

AKO STE SE ODLUČILI ZA GOTOVU HRANU OBRATITE PAŽNJU NA POREKLO MESA U GOTOVOJ HRANI, KAO I DA JE ZA MLADE PSE.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 7:00 pm

Hana, soja dođe bolja opcija od kukuruza, jer u kukuruzu ima daleko više alergena nego u soji. U Pet centru ima Brit češka hrana koja je isto superpremium i ako se dobro sećam ima manji procenat žitarica od Alleve, sećam se da je sinisha hteo da uzme za Saru, baci pogled, po mom mišljenju je jako dobra hrana samo što nije izvikana kao ostale pa ljudi nisu čuli za nju...

http://www.brit-petfood.com/

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 8:55 pm

oce li neko ici skoro za Beograd?
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Jun 17, 2009 11:36 am

Mnogi strucnjaci tvrde da je soja kancerogena. Sta da vam kazem ja sam vegetarijanac, ne jedem cak ni jaja, nista od mlecnih proizvoda i zivotinjskog porekla.. stvarno jako malo ima onoga kod nas sto bih smela jesti...neka alternativa za meso bi trebala biti soja, ali je izbegavam... Kada sebi ne mogu da nadjem nesto zdravo kako onda psu?! Nase prodavnice i za ljude i za pse su oskudno snabdevene. Sta god sam pitala nemaju! Isto vremena potrosim kao pecinski covek dok je lovio. Idem u dvadeset prodavnica da bih nasla jednu kvalitetnu stvar!!! Kako za sebe tako i za Variju!
Ako ima vise prodavnica u vasem gradu, idite u sve i pitajte vlasnika da li moze neku od gore navedenih hrana da nabavi. Nemojte samo biti verni "svom prodavcu:) Ja sam jedno vreme bila, verujte nije se isplatilo:)) Napravite spisak i samo napred. Moraju nesto nabaviti!
U poljoprivrednim apotekama nekada ima bolji izbor nego u pet shop-ovima...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Jun 17, 2009 6:58 pm

Kod nas je stvarno problem za sve, posebno u Rumi,a verujem i u drugim manjim mestima... Mene te priče o kancerogenim stvarima nekad tako uplaše,a onda se setim da nema šanse da to izbegnemo pošto realno oni svake godine otkrivaju da je nešto kancerogeno... Opet se treba voditi logikom da je svaki pas priča za sebe i da ono što odgovara jednom ne odgovara drugom. Svi ćemo mi kombinovati ishranu onako kako smatramo da je najbolje za našeg ljubimca i naravno ukoliko zdravstveno stanje psa to dozvoljava. Evo Marfi je sada npr. jeo girice, hteo sam da mu ih dam žive,ali neće živu ribu, pa su morale malo da se probare i takve jede kao sumanut... Smile Smile Smile Toliko je smešan kad jede ribu, podseća na mačku... Smile Smile Smile

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Jun 17, 2009 7:03 pm

Kao dopuna ovom gornjem postu, dok sam kucao poruku čujem nešto mljacka,ja pogledam,a Marfi napao nekoliko živih girica koje sam mislio da mu umiksam za večeru.... JEEEEE Smile Smile Smile

Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Jun 17, 2009 7:09 pm

Jede i place Very Happy Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Jun 17, 2009 7:18 pm

Neverovatno,ali on što može da pojede ja to još nisam video,kao da ima džak umesto želudca... Smile Smile Smile Jedini pas koji je jeo više od njega bio je Džeki (mešanče nekog pacolovca) živeo je 17 godina,a baba mu je bacala sve živo svaki put sam se ježio kad vidim kako ga hrane....

Nazad na vrh Ići dole
srecko

Muški Broj poruka : 29
Godina : 26
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Jun 17, 2009 9:43 pm

da li je dobra Pedigree hrana za mlade pse?

sad treba da dobijem shar pei-a, bice star samo 6 nedelja, pa me intereseje cime da ga hranim' Koliko cesto i koliko hrane da mu dajem?
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Jun 17, 2009 10:10 pm

Prvo 6 nedelja je suvise malo stene, ne preporucuje se da se uzima pre 8 nedelja.Mnogo mu je bitno da provede taj period sa majkom i ostalim stencima iz legla zbog neke socializacije, i prvu vakcinu treba da primi sa 7 nedelja.
Na pedigre za ishranu shar peja slobodno zaboravi jer je puna aditiva , farbe i ko zna jos cega a kao sto si mogao da procitas na forumu ova rasa je malo specificna i zahteva malo vecu paznju i negu nego neke druge rase.

Slobodno pitaj sve sto te zanima jer ovde ima dosta njih koji mogu da ti daju poneki koristan savet

Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Jun 17, 2009 10:42 pm

Uh srecko znači ipak štene od 6 nedelja?! Ovde se slažem sa hanom, on trenutno ima štene tako da vrlo dobro zna šta i kako.

Hajmo ovako, prvo pitaj odgajivača šta je štene jelo kod njega (možeš nastaviti to da mu daješ), da li još uvek sisa, pošto hranu sigurno dobija,ali vrlo verovatno je da još uvek sisa, to ti je bitno da mu ne napraviš nagli prelaz pa mu zezneš stomačić. Pedigree zaboravi,samo ako baš moraš, ali moj savet zaboravi!!!! Ne znam odakle si samim tim ne znam ni kakav izbor imaš,ali ako ništa Royal Canine možeš svuda da nađeš, napisao sam ti ja i ranije još neke marke,ali stvarno zavisi kakav izbor imaš i uzmi za štence (Puppy) pošto je baš malo štene u pitanju. U tako malom uzrastu trebalo bi da jede 4 puta na dan, prati uputstvo na kesi, možeš da mu podeliš čak i u 6 obroka još bolje, i ne daj da se prejeda (previše hrane može da izazove torziju želudca) umeju da budu proždrljivi znači prati gramažu na kesi videćeš jasno je objašnjeno starost pa kile psa pa koliko grama treba da pojede. Granule mu možeš prelivati supicom ili jogurtom. Dalje ako te nešto interesuje pitaj slobodno....

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 18, 2009 9:41 am

Lepo,lepo,stize jos jedan bebac Smile Smile Smile

Ne znam za ostale,ali mi smo Crisp-a uzeli od drugara kada je imao 33 dana Smile Smile Smile

Sto se tice hrane,sto kaze Pedja,ako bas moras da uzimas Pedigre-OK,ako imas izbora,moj ti je savet da uzimas Bento Kronen jer sam se licno uverio da je hrana fenomenalna... Ako mozes,hrani ga sa Bentom do nekih 18 meseci,dok se razvija ( i posle se razvija,ali u manjoj meri ),tacno ima koja hrana je za koji uzrast. Sve to mozes tj granulice mozes da mu prelijes sa jogurtom,supicom da malko granule omeksaju...i to bi bilo to. Nemoj da mu dajes hladan jogurt zbog stomacica. Pozeljno je jednom nedeljno ubaciti za jedan obrok da budu ekstra res pecene girice ( to kad malo odraste ),a mozes mu i davati malo mladog nemasnog sira uz obroke zbog kalcijuma. Moj ti je savet,da mu ne dajes nikakve tablete vitamina,jer sve potrebne vitamine dobija kroz kvalitetne granule,a prevelika doza vitamina moze cak da mu naskodi-tako sam ja razumeo.

U svakom slucaju,ocekujemo slicice u skorije vreme Smile Smile Smile i naravno,pitaj sta god te interesuje,pomocicemo Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 18, 2009 10:52 am

Bane svaka čast na Bento sam skroz zaboravio, može i on...
Nego,stvarno ste uzeli Crispa sa 33 dana?!

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 18, 2009 1:36 pm

Drugar sto smo uzeli Crisp-a od njega mi je bio rekao:"Nosi ga,svi hoce njega,ne mogu da prodam ostale stence!" Smile Smile Smile

Licno sam bio prisutan,kada mu je covek davao 1000 eura za Crisp-a,a ovaj ni da cuje!! Samo kaze:"Pas je rezervisan."

Inace,mi smo Crisp-a rezervisali sa tri dana ili dok je jos bio u stomaku Smile Smile Smile Dok je Dejana ( Crisp-ova mama ) bila skotna,Ivana je izjavila da ako bude zuti muzijak-njen je Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 18, 2009 1:52 pm

Super ste prošli sa njim, jeste li ga prehranjivali? Imali ste Donu tako da niste morali da brinete o socijalizaciji toliko... Drugar kad je uzeo svog rota isto ga je uzeo sa mesec dana na šta sam ja vrištao,ali nije hteo da me sluša, pa je otišao kod veterinara i dobio ''savet'' da ga prehranjuje mlevenim plazma keksom i tu sam opet vrištao,ali bilo je u fazonu nisi ti veterinar valjda on zna, Maja (Kesten_Pire) kad vidi post znaće o kome se radi,a videla je i rota. Lep pas,ali zadnje noge totalno iskrivljene,skočni zglob skroz unutra ukrivljen nešto slično kravljem stavu,a rot pod apsolutnim nadzorom 24h pošto zareži i na ukućane.

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 18, 2009 2:06 pm

Nismo ga nicime prehranjivali. Dobijao je granulice ( Bento ) sa jogurtom,supicom... Doke je bio mali cetiri puta dnevno,posle smo smanjili na tri,sada dva puta dnevno jede....

Donka ga je prihvatila sa gundjanjem,takodje ga je "maltrtirala" dok je bio mali tj nije htela da se igra sa njime,ali ona je tada i bila bolesna a mi nismo znali...

Sto se tice tog krivljenja,veterinari su nas upozorili da to moze da se desi i od previse vitamina,tako da je jeo samo Bento,ponekada girice ( dobro isprzene )... Pa smo primetili da jede zid ?!?! To mu je bio nedostatak kalcijuma,pa su nam rekli da mu dajemo ponekad mlad nemasni sir...

Sto se tice rezanja... Jednom je zarezao na Ivanu... Boze... Mozete naslutiti kako je prosao...
Jednom je nesto gundjao ( Donka ga naucila ),meni se ucinilo da rezi na mene... Pisao sam vec o tome... Isto je bilo...svasta...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 18, 2009 2:11 pm

Eto onda odgovora na pitanje koje je postavio srecko,može slobodno da uzme i Bento granule i neće biti problema...

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 18, 2009 2:23 pm

Ne bih da se pravim pametan,ali mi smo po tom "receptu" hranili Crisp-a i nismo imali nikakvih problema...

Izbegavali smo te tablete sa vitaminima,to nikako...tako su nam rekli veterinari. Bolje je da prirodno unosi dodatne vitamine,a inace ima sve sto mu je potrebno u Bentu...

To su nasa iskustva sa tom hranom....
Nazad na vrh Ići dole
srecko

Muški Broj poruka : 29
Godina : 26
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Pet Jun 19, 2009 12:05 am

a koliko tog benta treba u jednom obroku da mu dajem ? Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Pet Jun 19, 2009 9:31 am

Mislim da pishe na dzaku. Koliko se ja secam,mi smo Crisp-u davali 240-280 gr. hrane dnevno tj izdeli to na tri-cetiri obroka tj ako mu dajes cetiri obroka onda 70 gr. granula po obroku a ako mu dajes tri obroka onda 90 gr. po obroku. To je do treceg meseca.

Od treceg do petog meseca bi trebao da jede280-340 gr. granula dnevno podeljeno na tri obroka tj 110 grama po obroku.

Naravno sve to preliveno sa supicom,da smeksaju granule ili sa jogurtom. Mleko nikako...

Posle sestog meseca mu ukidas treci obrok postepeno tj dajes mu sve manje i manje hrane ( da ne bi bio sok ) i onda ostaju dva obroka ( ujutru i uvece ).

Crisp zadnjih godinu dana jede dva obroka dnevno po 180 gr. granula + grkljani tako da izadje otprilike oko 300-350 gr. hrane po obroku.

Nadam se da sam pomogao...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   

Nazad na vrh Ići dole

Koja je najbolja hrana?!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» koja hrana
» PAS I MACKA - najbolji prijatelji
» da li smem da stavim davilicu psu od sest meseci?
» Ishrana kuje koja doji mlade
» PREMIL - hrana za pse

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: