Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Koja je najbolja hrana?!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 10:12 am

Posto ove grkljane mi salju matorci Smile Smile Smile moram da vidim negde u BG-u da li imaju da se nadju Smile Smile Smile Definitivno se prebacujemo na grkljane a konzerve za slucaj nuzde Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 10:36 am

POgledaj za grkljane u mesarama...tamo bih to trebali da nadjete....

Da i mi smo se prebacili na kuvanu hranu, i Skarfi se sada davi!!!!!!!!!SmileSmileSmileSmile:)kao prasac:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 11:15 am

Mislili smo da ih potrazimo u mesarama,ali moramo pronaci u kojima jer ih nema u svakoj. Valjda ih ima u onima koji imaju sopstvenu proizvodnju.

Do sada nismo hteli da mu dajemo konstantno "home made" hranu,zbog vitamina i svega toga,ali sada kada se koliko toliko formirao,definitivno prelazimo na kuvanu hranu Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 11:38 am

Skarfi je imao trovanje koje je napravio hills u njegovom stomacicu i onda smo se okrenuli kuvanju....
naravno, kombunujem to sa konyervama, ali dobija sve vitamine kroy kuvanu hranu....proverila sam i sa veterinarima, podryavaju nas u tome!!!!
A i Pedja nam je savetovao da ukljucimo i zivo meso u ishranu, jer im je to potrebno zbog mikroflore creva !!!
Jede kao blesav:)SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 11:56 am

Meni se ova tema jako dopada,posebno što sam u poslednje vreme dobio i neke nove recepte,evo jednog:
2 šake pirinča skuvati, zajedno sa pirinčem skuvati i nekoliko šargarepa ili nekog drugog povrća,kad se ohladi dodati mladog sira po želji, Marfi dobije dve velike kašike, sir može da bude i koziji mada mi ga kući ne volimo pa ga ne dodajem, u sve to dodati pola kašičice meda (da meda,nije štetan kad se ne preteruje i odličan je za imunitet) i ja na to dodam pola kašičice pivskog kvasca koji je odličan zbog vitamina B,sadrži ceo kompleks....Ovo može da zameni ceo jedan obrok. Smile
Imam ja toga još....Smile Smile Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 12:01 pm

Slazem se za kuvanje,da je najbolje. Imali smo mi nemackog ovcara koji je jeo samo kuvanu hranu ( grkljane i pirinac ),imao je od 60-65 kg,bio je kao tele Smile Smile Smile Ne debeo,nego ogroman...

Zivo meso se ne usudjujemo da probamo,ali imam utisak da Crisp to ne bi ni jeo Smile Smile Nas veterinari takodje podrzavaju u kuvanju hrane za njih,ali su nas ipak savetovali,da dok je bio mali,bude na granulama Bento-a zbog svih tih vitamina itd... Ipak,nutricionisti su pravili tu hranu Smile Smile Smile

Pirinac je odlican,ali steze stolicu tako da to izbegavamo zbog Donke,sir jedino mlad nemasni.... Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 12:21 pm

I ja sam za to da treba kao mali da budu na nekim kvalitetnim granulama zbog pravilnog odnosa svih sastojaka,Bento jesu kvalitetne granule i u odnosu na ostale marke imaju jako malo žitarica koje su za pse loše. Pirinač u kombinaciji sa sirom dođe taman na isto,pirinač steže sir opušta stolicu tako da se to taman izjednači...Med vezuje slobodne radikale u organizmu super je za detoksikaciju,vitamin B da ne pričam za šta je sve dobar.....Samo da napomenem da ovo nisu moje baljezgarije Smile nego savet žene koja već 20 i kusur godina odgaja rasu u Americi i stvarno je genije. Smile
Što se tiče živog mesa to je stvarno stvar izbora,Marfi jede bukvalno sve živo i ne bira kad je meso u pitanju pojede čak i one odvratne kožure od pilića. Smile Blago kuvano meso ima najpribližniji odnos hranljivih sastojaka kao i živo meso,a dobro je skuvati meso ako se ne zna poreklo,mada svi mi uzimamo meso od već proverenih ljudi,bar tako mi radimo....

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 12:56 pm

Pa sta da vam kazem kad smo mi kupovali Hills kao jedne od jako kvalitetnih granula i nas skarfi se otrovao od njih, 24h je neprestano povracao....cim smo prestali da mu ih dajemo on je ozdravio....
dobija konzerve, razvija se kao blesav, dobija i na tezini i na visini....sad kad smo ga konacno vakcinisali protiv besnila u subotu veterinari su se odusevili sa njim....
a pitala sam i mog kuma koji je veterinar, za zivo meso i on mi je rekao,jednom, dva puta nedeljno je idealno da mu se da obrok zivog mesa zbog prirodne fllore somaka....SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 02, 2009 1:45 pm

Ja se držim tog pravila da je svaki pas priča za sebe. Nekom nešto odgovara drugom ne,ali nekako mi se sviđa što trenutno eksperimentišem sa hranom. Verovatno će tako biti ceo život. To je kao i sa ljudima nekome prija nešto nekome ne. Znam da Marfi granule neće ni da okusi i ponaša se histerično kad mu ih stavim u činiju. Mi smo dobili preporuku od veterinara da koristimo Hills k/d radi očuvanja bubrega zbog groznice,ali meni se ne sviđa što Marfi neće to da jede. Zato ja njemu napravim bućkuriš koji je prirodan i ne može da mu šteti. Nisu loši proteini koje unosi u sebe nego proteini koji nisu kvalitetni i koje bubrezi ne mogu da obrade na pravi način. Najbolji pokazatelj zdravlja psa je sjajna dlaka i kvalitetno krzno tako da ja definitivno nastavljam ovim putem.... Smile

Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 40
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 11:21 am

Posto za sada nemamo problema sa hranom necu nista ni menjati. Mislila sam da uzmem nesto kvalitetnije od onoga sto trenutno koristimo ali nema potrebe... Varija sada jede Natural Trainer, Fish and Potatoes www.novafoods.com/en/

Problem je jedino sto niko ne nabavlja riblje i jagnjece meso. A Varija samo to jede. Kazu iz pet shop-a da niko ne trazi ili ako nabave stoji dok ne prodje rok trajanja, pa ne znaju sta da rade sa tolikom hranom... Uglavnom dobro idu granule sa pilecim i junecim mesom, nesto malo divljac i zecetina. Tako je u nasem gradu...

Natural Trainer mi je zanimljiv jer u njemu ima citrusno voce, sto nisam primetila u drugim granulama. Zamislite limun:-)
Ima i jabuka, narandza, borovnica... Pa neki silni zacini... djavolja kandza, supstanca koja deluje na zdravlje zglobova. Kamilica, cak dagnja, kukuruzno ulje, pirinac, koren cvekle itd. Prirodni seceri iz biljaka, radi svojih probiotickih svojstava...
Dakle imaju "obicne" granule i medicinski program. Tri brenda: Trainer Fitness, Trainer Natural i Trainer Professional. Imaju i konzerviranu hranu

btw, pronasla sam reklamu za Bento Kronen. Luda je skroz:)) Mislim da treba pogledati cisto zabave radi...

Bento Kronen- Very dangerous leash! (commercial) - kewego
Bento Kronen- Very dangerous leash! (commercial) - kewego
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Godina : 29
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 1:00 pm

Zanimljivo.... zaista nikada nisam cuo za ovakvu hranu ali dobro zvuci Smile

Ja sam par puta probao granule vise proizvodjaca jer Sara nije htela da jede neke pa sam hteo da vidim kakvog su ukusa Very Happy

Tu hranu nisam video u pet shopovima do sada ali pogledacu u Pet Shop centru na Novom Beogradu. Jedva cekam da je probam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 3:07 pm

Sinisha mislim da bi Sara trebala da proba ovu hranu, posebno zbog toga sto imaju medicinski program i hranu za pse sklone alergijama, koju i moj Variya koristi. Jako mi se svidja sto imaju i program za punacke pse svih rasa koji imaju visak tezine ili teze gojaznosti. Sirovih proteina ima29% a ceo koncept sam vec navela, da se ne ponavljam...
Na njihovoj reklami stoji:" Svakoga dana jedite nesto crveno, zeleno i zuto"
Hrana je bez vestackih konzervanasa, boja ili dodataka ukusa.
Uglavnom nema da se kupi u pet shop-ovima, ali ima da se naruci! Verujem da ako ovi nasi mogu da nabave mogi svi. Samo treba pitati. Da kazem insistirati Smile
Mi smo probali Ribu i krompir. Danas nam stize nesto novo od njih pa cu vam javiti sve pojedinosti i cenu.

Da dodam jos i da je pakovanje hrane podeljeno po bojama cime je olaksano odabiranje proizvoda koji najbolje odgovara nasoj rasi.

Zuto: Mini Rase
Crveno: Srednje Rase
Zeleno: Maksi Rase

Naravno nasi zguzvanci pripadaju srednjim rasama i to je crveno pakovanje, na kojem pise:Trainer Natural proizvodi za srednje rase su formulisani da zadovolje specificne potrebe pasa sr. rasa i sadrze crvene funkcionalne namirnice bogate antioksidantima, koje mogu stimulisati imuni sistem i poboljsati boju krzna"

Jos stoji:"Funkcionalna ishrana se razlikuje od uobicajenih dijeta i njihovog koncepta kalorijskih potreba, posto hranu koristi kao "modulator" koji moze da poboljsa zdravlje i blagostanje vaseg ljubimca. Svi TN proizvodi su formulisani u skladu sa dijetetskim pravilima koja su osnova moderne ishrane. Oni sadrze (ovo je podebljano) nutriceutske supstance prirodnog porekla koje ce, zajedno sa zdravim nacinom zivota, pomoci vasem psu da postigne apsolutno blagostanje, pravo psiholosko stanje efikasnosti i snage, poboljsati imuni sistem i smanjiti proizvodnju slobodnih radikala, usporavajuci proces starenja.
I ,za one koji smeju svojim zguzvancima da daju zivinsko meso:...Novafud Proteinski Sistem, dakle Prevoz svezeg zivinskog mesa u kratkom vremenskom intervalu (do 8 sati), sa kostima i ne zamrznutog, cuvanog u frizideru na temperaturi od 45C sa posebnim sistemom direktnog ubrizgavanja, dva puta samleveno (duplim nozevima) i kuvanje koje se prati tehnoloski naprednim sistemom, omogucava da se sacuvaju hranljive vrednosti govedjeg i zivinskog mesa, poboljsavajuci svarljivost i iskoriscenost esencijalnih masnih kiselina.

Iz licnog iskustva mogu da kazem da je hrana odlicna i moj Varija je procvetao. A probali smo uglavnom sve najkvalitetnije granule. Posebno mu je dlaka dosla gusca i sjajnija. Ujednacena Smile

Sinisa, ja uvek pomirisim granule i ako imaju intenzivan miris znam sigurno da su kvalitetne. Ako ne, nece ni Varija da ih okusi Smile Moram da priznam da sam jednom gricnula Trixi-jeve keksic. Jao nisam se nesto razdusevila ukusom Laughing Laughing Laughing A Varija se davi u njima pig

pozz...

Poslednji izmenio Kesten_Pire dana Uto Jun 16, 2009 12:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 3:22 pm

Ovo su tri trenutna brenda koja postoje, T Fitness, T Natural i T Professional
[img][/img]
Ja sam uglavnom pisala o T Natural
[img][/img]
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 3:40 pm

Fino izgleda ali to kod nas nema da se kupi Znas li ko je zastupnik za Srbiju i moze li da se naruci ?
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 3:54 pm

Ne znam odakle ste..."Nas prodavac" Smile iz pet shop-a nam uvek nabavi. Hana, gore sam pisala da je koristimo a danas treba da nam stigne nesto novo od njih. Kod nas u veleprodaji ima, samo treba da zamolite vaseg prodavca da vam donese. Javicu vam sve danas

pozz...
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 3:58 pm

Nekada smo uzimali Eukanuba granule ali mi vise ne mirisu kao pre Laughing
Evo reklame... ima i jedan zguzvanac

http://www.youtube.com/watch?v=E5FKa9uXsIc
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 4:33 pm

Trainer je italijanska hrana mi smo ranije uspevali da nabavimo samo granule,što se Marfiju nije dopadalo pa je završilo kao i sve granule nedelju dana prenemaganja pa onda komšijskom psu koji jede sve. Smile Smile Smile I ovo su jedne od onih granula koje imaju mali procenat žitarica da Marfi hoće da ih jede bile bi moj i njegov izbor dok ne stigne bolje kod nas. Gledam sad sastav i kukuruz im na prvom mestu to mi se jedino ne dopada,vidim da nema konzervansa i veštačkih boja što je za pohvalu. Meni se realno dopada,a samo da kažem da Variya izgleda odlično,bukvalno se sav sjaji tako da hrana ima efekta...

Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Jun 11, 2009 4:48 pm

Hvala Pedja:)
..Sto se tice kukuruza u pitanju je kukuruzno ulje koje je po sastavu slicno suncokretovom, veoma je bogato linoleicnim kiselinama i Vitaminom E koji su vazni za zdravlje i lepotu koze i krzna
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 2:10 pm

evo hana odgovor sa malim zakasnjenjem Embarassed Smile

uvoznink i generalni zastupnik :

DRVOEXPORT - ZEMUN

011/198-687, 322-17-35, 063/743-300
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 3:14 pm

Pre neki dan smo narucili Natural Trainer ali jos nije stigao... a nama se zalihe potrosile...umesto toga smo uzeli CIBAU, Fish & Rice. Dzak od 3kg kosta 1100 din.

..Varija ih jede kao ni jedne pre

Danas nam javio "nas prodavac da je stigao TN. Imaju i konzerve...

...kada sam vec kod CIBAU, videla sam da imaju granule Lamb & Rice, za pse sa digestivnim problemima i alergijama

Da li je neko uzimao?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 4:04 pm

Ja sam čuo za Cibau,ali nisam nikada uzimao niti video sastav tako da stvarno ne znam, gledam sad na netu i čini mi se da je sličan kao Trainer... Možda neko drugi ima iskustva?

Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 4:11 pm

Nisan ni ja probao da je dajem Arciju ali gledajuci sactav , na trecem mestu je kukuruz, pa mi to malo sumljivo
http://www.farmina.it/ink/farmina.asp?pg=scheda&prod=19

Ako je za osetljive pse nebi trebalo da ima uopste zitarica.
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 4:17 pm

confused Ti nutricionisti onda nemaju pojma o nutricionizmu Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 4:19 pm

Sva sreca pa mi pas puca od zdravlja
Neka tako i ostane!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jun 16, 2009 4:24 pm

To je već normalno,jer svaka hrana na kojoj ne piše grain free sadrži žitarice. Bitno je da je slika shar-peia na pakovanju.. Smile Smile Smile Hana jesam li ja već pitao zašto ne nabavite Orijen u Mađarskoj? Znam da je neko rekao da ide tamo često,al sad ne mogu da se setim ko...

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   

Nazad na vrh Ići dole

Koja je najbolja hrana?!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» koja hrana
» PAS I MACKA - najbolji prijatelji
» da li smem da stavim davilicu psu od sest meseci?
» Ishrana kuje koja doji mlade
» PREMIL - hrana za pse

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: