Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Koja je najbolja hrana?!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Ned Nov 01, 2009 9:12 pm

Hvala Mimmi . .. u ovom tekstu koji si postavila ima dosta korisnih stvari . . .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 40
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sub Nov 07, 2009 7:37 pm

@murphypei ::

A Majo što mu menjaš hranu na RC? Meni je nekako Trainer daleko ispred RC što se tiče onoga što vidim u sastojcima. Možda samo da mu promeniš drugi izvor proteina vidim da imaju sad neke nove ukuse.

Ne zelim da menjam Pedja, ja cisto informativno..da kada mu se dojede Trainer ubacim nesto drugo a kvalitetno... Sa Trainerom sam prezadovoljna. Variya jede kao provaljen i odlicno izgleda. Njihove granule mogu da se mesaju sa domacom kuvanom hranom za razliku od Hill's-a koji ne sme da se kombinije sa svezim i kuvanim namirnicama. O drugim dehidratima da ne govorim.. Trajner koristimo vec duze vreme, nameravamo i dalje.

A ovaj tekst o "neznalicama za kuce" ne zelim da komentarisem. Ko ne zna bar 95% stvari navedenih u ovom tekstu ne treba da ima psa!
Svi smo se vec slozili sa tim da je svaki pas prica za sebe. Osnova se mora znati i postovati a ostalo je individualno.
Ne postoji savrsena formula ni za sta na ovom svetu pa tako ni za ishranu psa..
Jedino se ne slazem sa onim da pas mora jesti raznovrsno. Od nastanka sveta pas se hranio iskljucivo mesom tj. jeo je jednolicno.
Pas je mesozder a u vecini slucajeva kod nas lebojed. A kada kazem mesozder ne mislim kostozder. Obratite paznju i pamet u glavu!
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Pon Nov 09, 2009 6:36 pm

To se i ja slazem da je messo uvek ono sto treba najvise davati psu . . . A sve ostale stvari po nekad . . .
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Pon Nov 23, 2009 2:00 pm

Bora je vec duze vreme na Traineru i prezadovoljan sam!
Sto se tice hrane dosta je razmazen(pitajte moju mamu zasto Smile ), i predhodne granule Royal Canin,Hill's nije hteo da jede same a da mu nesto ne dodam u njih(svapski sir,meso u bilo kojem obliku...),ali Trainer jede bez icega!
Trenutno je na Fitness Trainer ali sam mu kupio i dzak Natural trainera,tako da cu mu kombinovati.
Ako je neko zainteresovan nasao sam vrlo povoljno dzakove Trainera:
15kg Fittness Trainer(5x ukusa) 4000din
12.5kg Natural Trainer(2x ukusa) 3200din.

Od toga nisam video nigde jeftinije,a ako neko zna neka javi!Wink
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Dec 01, 2009 12:25 am

Mi smo prešli sa Royal canin Junior na ADULT
Obožava ih i lepo napreduje..
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sub Dec 05, 2009 5:34 pm

Hajde pomoc, ko zna italijanski... Sta mislite o ovoj hrani Trainer Top BReeder

INGREDIENTI:
carni e derivati (di cui carne fresca di pollo e tacchino min. 10%), cereali, sottoprodotti di origine vegetale, oli e grassi, pesci e sottoprodotti dei pesci, sostanze minerali, F.O.S (frutto oligo-saccaridi). Con antiossidanti, Vitamina E, additivi CEE.

TENORI ANALITICI:
Umidità 8,00%, Proteina greggia: 29,00%,
Grassi greggi: 15,00%, Fibra grezza: 2,30%,
Ceneri gregge: 7,00%, Calcio 1,50%, Fosforo 1,10%.

VITAMINE-MINERALI:
(per Kg di prodotto):
Vit. A 16200 U.I., Vit. D3 1215 U.I.,
Vit. E 154 mg., Rame 18 mg.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
sloti

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sub Dec 05, 2009 5:38 pm

Usput, zasto je Trainer spustio cene ?????
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sub Dec 05, 2009 8:01 pm

Po meni Trainer je dobra hrana ima i boljih ima i gorih,e sad mislim da će ti ostali koji hrane tom hranom dati bolji uvid (to je individualno). Ono što se meni kod ovog Top Breeder ne dopada to je ovaj mesni deo piletina 10% samo i odmah za njom čuvene žitarice. A što je spustio cenu nemam pojma mogu samo da pretpostavljam,mada hrana je poprilično popularna kod nas. Već sam negde rekao da je Marfi jedno vreme jeo trainer fitness i nije mu se dopadao,ali Marfi je bio i ostao histeričar po pitanju hrane. A koja je cena sada?

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Dec 08, 2009 4:46 pm

Sto se mog Bore tice Trainer je extra!Smile
Presao sam na tu hranu na preporuku veterinara i nisam pogresio!
Bori se jako svidja,dlaka mu je sjajna i lepa,i lepo napreduje.
Trenutno je jos uvek na Trainer Fitness...
Sloti po kojoj si ceni nasao Trainer?
Nazad na vrh Ići dole
Hesus

Ženski Broj poruka : 27
Datum upisa : 18.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Jan 19, 2010 1:16 am

uh..
veciti problem sa hranom...
ja mog psa od samog starta hranim samo granulama
i to bento kronen jer sam sa nekoliko strana dobila
pozitivne informacije o toj belgijskoj hrani
izmedju ostalog i tu da oni ne proizvode hranu za zapadno i istocno trziste
vec je hrana za psa u londonu i beogradu i sofiji ista
naravno kako je rastao menjao je vrstu benta ali uvek je to bio bento
sada jede lamb and rice
kada je veterinar pokusavao da ustanovi zasto se cese
pretpostavio je da je alergican na hranu pa je jeo onu za testiranje na alergiju, hills ( koja je preskupa) ali srecom ispostavilo se da nije hrana u pitanju
i veterinar je preporucio da nastavimo da ga hranimo istom hranom

naravno uvek dobije komad sa stola
jer niko nije imun na njega i ne moze da ga odbije Wink
Nazad na vrh Ići dole
elenkov82

Muški Broj poruka : 90
Godina : 35
Datum upisa : 16.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Feb 23, 2010 11:17 pm

Ja Medu hranim granulama od pocetka. E, sad, jel ima neka dnevna doza koliko bi trebalo pas sa godinu ipo dana da pojede, i u koliko obroka, ili kako vec to ide? Citao sam dosta ove postove, al nisam uspeo da vidim dal i vi rastvarate granule u vodi, ja mu tako dajem Smile i to uglavnom 3 puta dnevno...doduse u pitanju su manji obroci..
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Uto Feb 23, 2010 11:29 pm

Imaš na svakom džaku tabelu i tu sve piše koliko ide za koju težinu ili starost psa.
Ali mi se toga ne pridržavamo....Piše da mu je dnevna doza 380g Don pojede oko 500-600g granula i 500-600g kuvanog što bi došlo preko 1 kg dnevno i stomak mu je uvučen i ne visi,taman mu je..
To dobija u dva obroka u podne i uveče.
Uvek dobije granule pomešane sa kuvanim...ne potapam u vodu.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Feb 24, 2010 6:18 am

Od kada sam pre par godina postepeno presla na ishranu prirodnom sirovom hranom uz neznatni dodatak punioca(kuvani krompir ili redje kuvani pirinac) uz vecernji obrok, nestali su i svi problemi sa kozom, usima i imunitetom kod svih mojih Peia, a imam ih pet Very Happy
Prirodna hrana podrazumeva sve ono sto bi kao i svoj predak, vuk, nalazio i ulovio u prirodi. SIROVO MESO, MESNE KOSTI I IZNURICE...U KOMADU!!!!Kuvano povrce ne iz razloga sto ni u kakvom prirodnom okruzenju vuk ili pas ne moze pojesti povrce termicki obradjeno do tacke kljucanja....znaci da mu to nije prirodna hrana.Pas u prirodi biljku hoce pojesti jedino u polusvarenom ili svarenom obliku kakvom je nalazi u sistemu za varenje zivotnja koje jede i to samo ako organizam ima potrebu za mikroelementima iz iznutrica. Iz tog razloga periodicno dobijaju kompletne iznutrice ptica i manjih sisara(obicno zecije) koje ponekad rado jedu, a ponekad nece okusiti, sto i pokazuje kolike su im potrebe organizma. Od iznutrica krupnih zivotinja redovno dobijaju jedino komadice kompletnog zeluca prezivara, neociscene, vec smo ovlas oprane od sadrzaja koji se u njima nalazio.Iseckam sitne komade i zamrznem, svakonevno im te komadice odmrznem i dajem kao bombonice tj.poslasticu i nikako mi nije jasno zasto toliko rado jedu tu smrdljivu stvar.To je ujedno i jedna od najstarijih tajni uspesnih odgajivaca pasa.Nisam redovno u mogucnosti da dodjem do kompletnog zeluca tada kao zamenu dobijaju koziju surutku u prahu....
Hranim ih obicno dva, ponekad tri, vrlo cesto jednom a ponekad ne dobiju hranu uopste takodje u skladu sa prirodnim nacinom ishrane.Ne ulove ni u prirodi po tajmingu, nekad imaju vise hrane, nekad manje a nekad ne ulove nista.
Vecernji obrok je mlevena sirova plava riba(ne ociscena od iznutrica), obicno skusa,skuvana, pomesana sa malo kuvanog krompira(ponekad pirincem) i po kasicicom maslinovog i kokosovog(ne palminog) ulja.
Jedino ovde odstupam od pravila i to iskljucivo iz razloga sto nece jesti sirovu ribu u komadu(sva ostala mesa jedu i krckaju kosti kao pravi divlji psi) a ona je odlican i najbolji prirodni izvor Omega 3 i 6. Inace krompir je bolji kao dodatak od pirinca iz razloga sto u sebi ima manji sadrzaj secera koji narusava kiselost sistema za varenje i organizma.Kao sto je vec negde gore pomenuto,pas ima kiseo i kratak sistem za verenje, kao i svi iskljucivi mesojedi, svako narusavanje kiselosti ka baznoj sredini dovodi do bujanja gljivica i bakterija u organizmu sto se kod Sar Peia i te kako pokazuje kako na kozi tako i u pojavi gljivica i bakterija u usima,
usnoj duplji(neprijatan zadah), gasovi u sistemu za varenje itd.
Mala kolicina krompira ili pirinca je ipak bolji izbor nego da mi ne jedu morsku plavu ribu uopste ili da je jedu konzerviranu punu toksina i teze svarljivu jer je termicki obradjena.
Zitarice i proteini biljnog porekla su potpuno neprikladna i nezdrava hrana za pse!!!!!!
O pravilnom radu pankresa, bubrega i jetre nema smisla ni govoriti, jer pravilna ishrana je najbolji lek za odrzavanje zdravlja.
Sto se voca tice, i moji su ga voleli jesti ali od kada se hrane kao vukovi vise im uopste nije interesantno.A i ne teba im, prvo sto je puno secera a drugo sto nista od vitamina ne mogu usvojiti jer se ne luce enzimi za varenje biljne hrane.
Zelela bih jos samo napomenuti da ukoliko neko zaista bude zeleo da svog psa hrani najzdravije sto moze, sirovim proteinima, nacin ishrane mora postepeno menjati.Prvo iz razloga da se sistem za varenje prilagodi a drugi razlog je sto vecina Shar Peia koji se hrane granulama ili kuvanom hranom i ne znaju kako se jede odn. kida i zvace sirovo meso sa sve kostima. I kada se naviknu na ukus i strukturu i pocnu ga jesti, nece im bas biti lako dok se desni oko zuba ne naviknu i ocvrsnu.Moze se desiti i da raskrvare i povrede desni i da ih to boli ali to se sve prevazidje nakon vrlo kratkog vremena.
Moja Nia je cak sopstvenu usnu ujela dok se mucila sa celim pilecim ledjima.Sada naravno pojede i sazvace brzinom zvuka. bounce
Jos jedna vrlo bitna stvar!!!! Nikada psima nemojte kombinovati sirove i kuvane proteine, luce se potpuno razliciti enzimi sto je jos gora varijanta po zravlje(pobrljavi i varenje a i metabolizam) od ishrane dehidriranom kupovnom hranom ili kuvanom hranom, ako im dajete sirovi protein neka bude samo on i to u razmaku od najmanje 8 sati ako je prethodno jeo bilo koju drugu termicki obradjenu hranu, toliko mu je potrebno da je svari No, sirovi proteini sa sve kostima vare se svega cetiri sata Very Happy

Poslednji izmenio unaltraina dana Ned Jul 03, 2011 12:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Feb 24, 2010 8:27 am

Dobro dosli i veom poucan teskt hvala Vam!!!! Drago mi je da smo dobili jos jednog iskusnog clana...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Feb 24, 2010 12:55 pm

Hvala na dobrodoslici Smile Drago mi je da je moj komentar koliko toliko ako ne pomogao onda bar dao povoda za logicno razmisljanje.
Zaista kao veliki ljubitelj svih zivotinja, pogotovu pasa i dugogodisnjeg iskustva u direktnom kontaktu i zivotu sa njima mislim da sam dovoljno kompetentna da iznesem svoja iskustva.
Naravno da to nisu uvek bili Shar Pei ali svaki pas je pas i vuk fizioloski gledano....... u vreme kada sam zaimala svog prvog Peia a povucena strahom i pricom o tome da je Shar Pei rasa koja zahteva poseban i niskoproteinski nacin ishrane pocela sam ih hraniti "Lamb and Rice" granulama i kuvanom hranom po receptima slicnim ili istim kao i mnogi koji su pomenuti na ovom forumu. Nailazila sam na dosta teskoca sto se imunog sistema tice vrlo lose zdravlje koze i dlake sto je uz svako, inace jako burno linjanje ukljucivalo i mesovitu laksu infekciju pojedinih delova iste.Pas je imao tamno smedje naslage u usima i sklon alergijama raznih vrsta. Veoma lose zdravstveno stanje uopste....Sad
Zelela je jesti voce, cak i sirovo povrce....rado je uzimala pticiji i izmet macaka, zvakala cak i malter i travu i povracala nakon toga dok na kraju nisam smogla hrabrosti i na svoju odgovornost i uz strah da psu mogu naneti zlo(ponesena raznim pricama o rasi i nezi iste) pcela da je hranim onako kako sam hranila sve moje predhodne, po zdravoj logici. Naravno da sam i po inostranim sajtovima i forumima potrazila slicna iskustva koja su me dodatno ohrabrila i svoja tada vec dva Peia uz promenu nacina ishrane dovela u potpuno savrseno zdravstveno stanje.....posle nekih godinu dana konzumiranja ovakve hrane moj prvi pei je veteriranara pocela posecivati samo zbog bezalenih povredica i redovnih vakcina Very Happy
U medjuvremanu je vrlo brzo nakon Buki stigla i Nia a zatim i Niine bebe koje su ostale sa nama da zive u coporu sa savrseno izgradjenom hijerarhijom i najblize onome kako je za njih i ostale pse prirodno. Naravno da sam ipak ja onaj koji je Alfa vodja i zbog toga su nucili i ziveti u savrsenom skladu i sa nase dve macke i ponekom drugom zivotinjicom Very Happy
Zato molim sve da razmisle o ovome jer zaista je moje iskustvo pokazalo da je prirodan vid ishrane najbolje sto svaki pas moze dobiti!!!!!Ne treba vam neko posebno znanje, samo stvorite sliku o onome sta vuk, kako i koliko jede u prirodi i svom ljubimcu pruzite najslicnije sto mozete.Ne plasite se bakterija, parazita i virusa,psi imaju neverovatno otporan sistem za varenje i otporan na mnoge bakterije na koje covek nije, uostalom, hranu kupujte samo od zivotinja koje su pregledane od strane veterinara i namenjene za ljudsku upotrebu,mada svako zamrzavanje na vise od 24 sata unistava skoro sasvim sve bakterije, veliku vecinu parazita i pojedine viruse. Pse redovno cistite od crevnih parazita pa i ako dobiju koju glisticu iz pilecih iznutrica nista strasno jer je veca verovatnoca da ce gliste dobiti njuskanjem i zavlacenjem nosa u travnjak u nekom parku.
Potrudicu se da pregledam i ostatak ovog foruma, inace domaceg na kojem sam ikada nesto napisala, ucestvujem koliko mi vreme bude dozvolilo i podelim svoja iskustva i iz drugih oblasti.
Veliki pozdrav svima, posebno vasim naboranim prijateljima.

Poslednji izmenio unaltraina dana Sub Jul 02, 2011 10:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Feb 24, 2010 1:16 pm

@unaltraina ::
Od kada sam pre par godina postepeno presla na ishranu prirodnom sirovom hranom uz neznatni dodatak punioca(kuvani krompir ili redje kuvani pirinac) uz vecernji obrok, nestali su i svi problemi sa kozom, usima i imunitetom kod svih mojih Peia, a imam ih pet Very Happy
Prirodna hrana podrazumeva sve ono sto bi kao i svoj predak, vuk, nalazio i ulovio u prirodi. SIROVO MESO, MESNE KOSTI I IZNURICE...U KOMADU!!!!Kuvano povrce ne iz razloga sto ni u kakvom prirodnom okruzenju vuk ili pas ne moze pojesti povrce termicki obradjeno do tacke kljucanja....znaci da mu to nije prirodna hrana.Pas u prirodi biljku hoce pojesti jedino u polusvarenom ili svarenom obliku kakvom je nalazi u sistemu za varenje zivotnja koje jede i to samo ako organizam ima potrebu za mikroelementima iz iznutrica. Iz tog razloga periodicno dobijaju kompletne iznutrice ptica i manjih sisara(obicno zecije) koje ponekad rado jedu, a ponekad nece okusiti, sto i pokazuje kolike su im potrebe organizma. Od iznutrica krupnih zivotinja redovno dobijaju jedino komadice kompletnog zeluca prezivara, neociscene, vec smo ovlas oprane od sadrzaja koji se u njima nalazio.Iseckam sitne komade i zamrznem, svakonevno im te komadice odmrznem i dajem kao bombonice tj.poslasticu i nikako mi nije jasno zasto toliko rado jedu tu smrdljivu stvar.To je ujedno i jedna od najstarijih tajni uspesnih odgajivaca pasa.Nisam redovno u mogucnosti da dodjem do kompletnog zeluca tada kao zamenu dobijaju koziju surutku u prahu....
Hranim ih obicno dva, ponekad tri, vrlo cesto jednom a ponekad ne dobiju hranu uopste takodje u skladu sa prirodnim nacinom ishrane.Ne ulove ni u prirodi po tajmingu, nekad imaju vise hrane, nekad manje a nekad ne ulove nista.
Vecernji obrok je mlevena sirova plava riba(ne ociscena od iznutrica), obicno skusa, pomesana sa malo kuvanog krompira(ponekad pirincem) i po kasicicom maslinovog i kokosovog(ne palminog) ulja.
Jedino ovde odstupam od pravila i to iskljucivo iz razloga sto nece jesti sirovu ribu u komadu(sva ostala mesa jedu i krckaju kosti kao pravi divlji psi) a ona je odlican i najbolji prirodni izvor Omega 3 i 6. Inace krompir je bolji kao dodatak od pirinca iz razloga sto u sebi ima manji sadrzaj secera koji narusava kiselost sistema za varenje i organizma.Kao sto je vec negde gore pomenuto,pas ima kiseo i kratak sistem za verenje, kao i svi iskljucivi mesojedi, svako narusavanje kiselosti ka baznoj sredini dovodi do bujanja gljivica i bakterija u organizmu sto se kod Sar Peia i te kako pokazuje kako na kozi tako i u pojavi gljivica i bakterija u usima,
usnoj duplji(neprijatan zadah), gasovi u sistemu za varenje itd.
Mala kolicina krompira ili pirinca je ipak bolji izbor nego da mi ne jedu morsku plavu ribu uopste ili da je jedu konzerviranu punu toksina i teze svarljivu jer je termicki obradjena.
Zitarice i proteini biljnog porekla su potpuno neprikladna i nezdrava hrana za pse!!!!!!
O pravilnom radu pankresa, bubrega i jetre nema smisla ni govoriti, jer pravilna ishrana je najbolji lek za odrzavanje zdravlja.
Sto se voca tice, i moji su ga voleli jesti ali od kada se hrane kao vukovi vise im uopste nije interesantno.A i ne teba im, prvo sto je puno secera a drugo sto nista od vitamina ne mogu usvojiti jer se ne luce enzimi za varenje biljne hrane.
Zelela bih jos samo napomenuti da ukoliko neko zaista bude zeleo da svog psa hrani najzdravije sto moze, sirovim proteinima, nacin ishrane mora postepeno menjati.Prvo iz razloga da se sistem za varenje prilagodi a drugi razlog je sto vecina Shar Peia koji se hrane granulama ili kuvanom hranom i ne znaju kako se jede odn. kida i zvace sirovo meso sa sve kostima. I kada se naviknu na ukus i strukturu i pocnu ga jesti, nece im bas biti lako dok se desni oko zuba ne naviknu i ocvrsnu.Moze se desiti i da raskrvare i povrede desni i da ih to boli ali to se sve prevazidje nakon vrlo kratkog vremena.
Moja Nia je cak sopstvenu usnu ujela dok se mucila sa celim pilecim ledjima.Sada naravno pojede i sazvace brzinom zvuka. bounce
Jos jedna vrlo bitna stvar!!!! Nikada psima nemojte kombinovati sirove i kuvane proteine, luce se potpuno razliciti enzimi sto je jos gora varijanta po zravlje(pobrljavi i varenje a i metabolizam) od ishrane dehidriranom kupovnom hranom ili kuvanom hranom, ako im dajete sirovi protein neka bude samo on i to u razmaku od najmanje 8 sati ako je prethodno jeo bilo koju drugu termicki obradjenu hranu, toliko mu je potrebno da je svari No, sirovi proteini sa sve kostima vare se svega cetiri sata Very Happy

unaltraina, DOBRODOŠLI na forum Smile
Namerno sam citirao ovaj vaš post jer je ovo odlično, da se drugi ne uvrede, ali konačno neko ko razmišlja slično kao i ja što se tiče ishrane. Radujem se što ćete učestvovati na forumu, iskustva i znanja nikad dosta.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Qele

Muški Broj poruka : 94
Godina : 28
Datum upisa : 09.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Mar 11, 2010 12:35 am

Cao svima, zanima me vase misljenje, Lea sutra puni 4 meseca, pa me zanima da li je bolje da predjemo na hranu za odrasle, ili jos uvek da joj dajemo junior hranu ?? I posto se priblizio dan kada idem za Madjarsku, da li da joj uzmem Orijen, s obzirom da ima vise proteina, ili Taste of the wild, ili da uzmem nesto sto ima i kod nas ( Royal, Hills ) ali je tamo jeftinije... ????
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Mar 11, 2010 11:45 am

Moj glas ide za Taste of the Wild Pacific stream, nema podelu po starosnoj granici i nema žitarice i konzervanse što je najbitnije, a može sada i kod nas da se nabavi mislim da je cena kod nas oko 5500din džak 13 ili 14kg (nisam siguran). Ako te bude interesovalo mogu ti poslati na pm sve podatke kako da naručiš kod nas, šalju na kućnu adresu.
Vidi koliko je u Mađarskoj, verovatno je jeftinije. Wink
Moje neko mišljenje je da slobodno možeš da je prebaciš na adult hranu, čak je i bolje.

Nazad na vrh Ići dole
nora s

Broj poruka : 10
Godina : 48
Datum upisa : 08.03.2010

PočaljiNaslov: Zdrava ishrana   Uto Mar 16, 2010 10:35 pm

ovo je moja sarpejka. dosta je probirljiva po pitanju hrane. ne voli jednolicnu hranu.tako da sam prinudjen da joj stalno miksujem granule. cesto joj kuvam govedinu sa pirrincem i sargarepom ili piletinom. neki put joj dajemo i ostatke nase hrane
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Sre Mar 17, 2010 11:54 am

Dobrodošli na forum. Smile Malecka je slatka u ovoj odeći Smile
I Marfi je isto probirljiv, granule ne može očima da vidi, a najčešće dobija govedinu, nekad kuvanu nekad živu zavisi šta mu je na redu taj dan. Kad mu se kuva uglavnom mešamo sa pirinčem i povrćem, a bogami grebe se i kraj stola dok mi jedemo, uvek dobije ono što je psima dozvoljeno.
Možete u delu upoznajmo se otvoriti temu sa njenim imenom da saznamo više o njoj i da vidimo još slika. Wink
pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
Qele

Muški Broj poruka : 94
Godina : 28
Datum upisa : 09.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Pet Mar 19, 2010 8:44 pm

E ovako, samo kratko.... pre pola sata sam dosao iz Madjarske, i nisam kupio NISTA !!!! izbor hrane se svodi na Pedigre, Chapy itd... na jednom mestu sam nasao Hills, Royal i Eukanubu, Eukanuba dzak od 15 kg je kada se preracuna 6500 din, Hills oko 7500 kao i Royal... Pa jel sam ja lud, ljudi donose iz Madjarske i prodaju po dosta nizim cenama, pa i kod nas u pet shopovima je hrana jeftinija nego ovo sto sam ja nasao u toj prodavnici...Jel zna neko GDE u Madjarskoj je jeftina hrana ???
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Okt 21, 2010 8:54 pm

Pozdrav svima...

Kako sam u potrazi za nekom odgovarajućom vrstom hrane, zaključio sam da je ponuda kod mene katastrofalna.

Samo ove hrane što se masovno i reklamiraju na TVu.

Pronađon ovu jednu za koju do sada nisam čuo, pa bih volio čuti nečije mišljenje. Naime, riječ je o sledećoj hrani:

Farmina Ecopet lamb formula

sastav hrane

Vidim da ima kukuruz, al` reko` opet da čujem nečije mišljenje.

Hvala unaprijed.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Okt 21, 2010 8:58 pm

Ako ima kukuruz, nemoj ni da gledas da je kupujes. A sta ima u ponudi u petshopovima kod vas ?
Mozda da skoknes do nekog veceg mesta i tamo kupis odgovarajuce granule, samo predlog Smile
Jer znam dosta ljudi koji idu cak i iz NS u Beograd i snabdevaju se hranom za svog psa.

Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Okt 21, 2010 9:08 pm

Meni je Bg 300 km daleko Smile i dvije carine, Zagreb malo bliže... Sutra ću pokušati u Banja Luci osmotriti ponudu...

Kod mene u gradu nema bog zna šta... Od suve hrane, nekoliko vrsta Pedigrea, ova što sam naveo, Purina darling i nešto Royal-a. U konzervama je nešto veći izbor, ali i tu se sve uglavnom svodi na Pedigre, Chuppy, Purina, Gemon, Cesar ihrvatski Konzum ima svoju vlastitu liniju hrane za pse.

Vidjeću sutra šta mogu naći u većim trgovačkim centrima. Ovde ima jako malo pet shop-ova i u njima je izbor hrane uglavnom isti kao i u ovim trgovačkim centrima.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Čet Okt 21, 2010 9:17 pm

Probaj u Banja Luci da pogledas sta imaju u ponudi, sigurno ima vise nego u tvom mestu....
A sta mislis o tome da joj ti spremas hranu i da batalis granule ?
Znam da su granule najlakse resenje....Smile ali, ipak, vredi bar da razmislis...SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   

Nazad na vrh Ići dole

Koja je najbolja hrana?!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 9 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» koja hrana
» PAS I MACKA - najbolji prijatelji
» da li smem da stavim davilicu psu od sest meseci?
» Ishrana kuje koja doji mlade
» PREMIL - hrana za pse

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: