Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Da li je moguce :(

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Da li je moguce :(   Uto Jul 19, 2011 3:09 pm

Primer kako se upropastava rasa Sad, ovo je americka odgajivacnica sa stazom od 32 godine. Navodno imaju uzgoj usmeren ka zdravlju a ne eksterijeru......da li je moguce da neko pravi, pa neka su i najzdraviji, ovakve pse, pojedini uopste ne lice na stence shar paia:( Posebno neko ko to radi 32 godine. Koliko ne opravdavam uzgoj samo zbog titula bez osvrta na zdravstvenu istoriju toliko je i ovo strasno Sad
http://www.sharpeipuppies.com/
Opravdavam i podrzavam uzgoj zbog poboljsanja zdravlja pasa pa i malo gubitka u eksterijeru koji se kasnije moze popraviti ali ovo je strasno.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Avg 17, 2011 9:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Uto Jul 19, 2011 3:16 pm

Sve je danas moguce nocomment
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

Broj poruka : 675
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Uto Jul 19, 2011 4:27 pm

U cemu vidite problem scratch to sto nisu naborani ili sto su neki sareni ili nesto sasvim trece(molim pojasnite) koliko znam "originalni" sar-pej i jesta drugaciji od danasnjeg izgleda, skoro da i ne lice. A kako sam i saznala bas te nabore su i ameri (selekcijom) dobili, pa sad i ova rasa i izgleda ovako.I meni je vazno zdravlje pasa i da imaju sto MANJE urodjenih i naslednih bolesti! Ne bi da nikog povredim ali i na ovom forimu ima onih kojima su titule BAS vazne confused Pa vas i zato molim da date vase obrazlozenje HVALA ! Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Uto Jul 19, 2011 4:37 pm

Vesna iz onoga sto ja vidim na ovom sajtu, vecina stenaca ima klempave usi, izuzetno krivu kicmu, isturen grudni kos kao da su bili u nekom vakumu i stisnuti, krive noge....
Nemam ja problem sa sarenom bojom krzna, meni je to preslatko Smile Nemam problem sa imanjem ili nemanjem bora, najbitnije i jeste da je pas zdrav Smile A ovi stenci vec sada na slikama moze da se vidi da su skloni displazijama kukova, laktova...verujte, ne zelite da imate takvog psa kraj sebe, ne zbog spoljasnjeg efekta, vec zbog onoga sto pas prolazi...nezamislivi bolovi, nemogucnost hodanja i obavljanja svih fizioloskih potreba...Moj pas ima displaziju i vrlo dobro znam sta je to !!!
Nema ovo veze sa titulama, ja sam napisala da nemam komentar jer ljudi svasta rade zarad profita. Nebitan sam faktor u svetu peia, ali me boli kad zivotinja pati zbog ljudske gluposti.

Poljubac za sarenog Smile
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Uto Jul 19, 2011 5:20 pm

Hvala Skafi Smile Mislim i kad ima tako nesto - "Vesna iz onoga sto ja vidim na ovom sajtu, vecina stenaca ima klempave usi, izuzetno krivu kicmu, isturen grudni kos kao da su bili u nekom vakumu i stisnuti, krive noge...." vazno je i objasniti bar onima koji i nevide u cemu je problem, da znaju i da se klone takvih pasa, a ne posle da pate zajedno s njim! Hvala jos jednom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Uto Jul 19, 2011 5:28 pm

Nema veze to sto si navela Vesna u svom prvom postu a nema veze ni sa zdravljem jer izgleda da jesu zdravi i dugovecni. U redu je da pas ima manu( kad se gleda standrad) pa i da bude saren, ali recimo ne moze biti i saren i atipicne konstrukcije lobanje za rasu, nepravilno postavljenih usiju i lose gradje u isto vreme, to vec nije Shar Pei. Videla sam i odrasle pse u grupi gde se povela polemika o ovoj odgajivacnici, ti psi samo podsecaju na ovu rasu, nije problem samo u boji ili naborima vec o mnogo mana van standarda na jednom psu. Kaze zena da su izuzetno zdravi i dugovecni ali ne mora se unakaziti rasa da bi se dobili zdravi. Zna se kako treba da izgleda tradicionalni, zna se kako ovaj nas moderni tip i kao sto rekoh nije sramota dobiti psa sa manom ili losije gradje da bi se poboljsalo zdravlje ali ne ovako ekstremno. U cemu je poenta da pas vise ne lici na ono bi trebalo a bude zdrav, onda bolje za one koji zele ljibimca u neki azil pa uzeti zdravog mesanca. Ovde ima pasa koji lice i na mesance boksercica, i malih vucjaka itd. Iskreno ti sareni mi najvise lice na rasu.
Evo slike jednog odraslog psa pa pogledaj sama, Ovi psi su kao da mama samo prosla kraj Shar Peia Sad Nema to veze sa izlozbama ali ima veze sa standardom, kao sto sam vec rekla sve je u redu dok se ne naprave psi koje mozes videti i na ulici kad nekom pobegne Shar Pei muzjak da obidje atar i usput upari nesto.
Ovo je samo jedan a ima i gorih.
Da li ovaj pas moze da se zove Shar Pei samo zato sto ima odgovarajuce povijen rep i dva nabora na sebi. Mozda i moze ali ovakav se svakako ne treba pariti sa sarenim recimo. i dobiti jos vise mana. A to oni rade. Vazno da su zdravi i udri svi na sve sto ih imaju u odgajivacnici kakvi god da su Sad
Uvezli su i jednog bas iz Kine, potpuno zdravog i mozda ce sa njim malo popraviti stvar pa da bar na njih lice.
Iskreno se nadam da imaju cilj i plan i da su ovi stenci koje prodaju po takom niskim cenama samo oni koje zbog svog loseg izgleda ne zele da zadrze radi daljeg razmnozavanja, Jos jedna interesantna stvar je da na sajtu nigde nama roditelja stenaca, niti odraslih pasa, sto ide u prilog sumnjama da jesu mesanci kako mnogi sumnjaju.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sre Jul 20, 2011 2:14 am

Omg,ne verujem sta se sve prodaje pod nazivom ´shar pei´...Ovo je stvarno uzasno,da ne govorim o tome koliko steti rasi,koja je vec u stanju takvom kakvom jeste anger ... Meni je iskreno najsmesniji onaj stadard koji imaju na sajtu..

Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sre Jul 20, 2011 12:05 pm

Lep post Ljiljo, svaka cast za tebe Smile
Takode se slazem da pei mora i dalje da izgleda u standardu i da zadrzi sve osobine koje treba da ima u svom karakteru.
Zdravlje je bitno,naravno,ali se ne moze pariti proizvoljno i dobijati sve i svashta zbog toga Mad
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sre Jul 20, 2011 2:09 pm

Zdravlje na prvom mestu - sve je to super , ali pas koji ima usi npr kokera, telo terijera, a rep pekinezera, ne moze da pripadne ni jednoj rasi. Moze samo da bude neka cudna mesavina. Niko ovde ne prica o titulama, jednostavno, babe i zabe se nikada nisu mesale. Svaki pas je na svoj nacin lep , to niko ne spori. Ali nasa rasa je vec toliko "nabudzena" da je to prevrsilo svaku meru. Dokle vise?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sre Jul 20, 2011 7:07 pm

Zdravlje jeste na prvom mestu u svakom slucaju ali ne na ovakav nacin. Postoji varijanta pazljivog planiranja, izucavanja rodovnika, istrazivanje o precima, parenje sa starim zdravim psima, izbegavanje parenja mladih pasa, dozvoljeno incestno parenje na zdrave dugovecne pse...i jos mnogo toga. I parenje na stetu eksterijera ....ali ne ovako drasticno da psi ne lice na rasu. Toliko mana se tesko ispravlja u sledecim generacijama. Isto tako jos manje (od ovih pasa gore}vrede i tragicniji su oni sa najvise titula i najlepsi, ali koji su ili ce za sobom ostaviti stotine pasa koji ce ugibati mladi u mukama pred ocima svojih vlasnika zbog naslednih teskih bolesti Sad. Svakako da postoji srednje resnje a to je veliko znanje i odgovornost pri raspolodu.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sre Avg 17, 2011 5:46 pm

Pere pola sata sam odgledala emisiju na -Viasat Nature- kako covek stvara i "kreira" nove rase pasa u zelji a pronadje "super" pasminu fear Ukrstava , selektuje, i sve u nadi da pronadje pasminu koja "odgovara" covekovim potrebama No Pokazivali su farmu (tako je i sam vlasnik zove) koja ima svakog dana 500 novih stenaca, a godisnje se proda 30000 pasa da, da 30000 "novih" rasa Mad po potrebi pojedinaca!!! Crying or Very sad O kakvom se tu "odgajivacu" radi prosudite i sami. Dal se u opste vodi racuna o zdravlju pasa a kamoli o njihovom mentalnom stanju??? scratch Pojedini psi ceo svoj zivot provedu u boksovima(kavezima) i sluze samo za reprodukciju i za nista drugo Evil or Very Mad Vlasnik je veoma ponosan na svoju" odgajivacnicu" i za svoj rad ima kojekakva opravdanja, a da ne govorimo kolio ima profita

Mozda i ima selektivnog uparivanja u poboljsavanje rase ali.... scratch posle ove emisije ....

Evo jednog "mesanca"

http://www.youtube.com/watch?v=xm-8QKzvzR8

Ukrsten lablador i pudla
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sre Avg 17, 2011 5:49 pm

E da, nisam rekla da jedno ovako stene kosta "samo" 2500 $ sitnica silent
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sre Avg 17, 2011 9:05 pm

Bas nam fali jos neka rasa...ako budu vise mutanti nego psi tek tada ce biti super ljuta

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Čet Avg 18, 2011 9:46 am

No
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 41
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sub Avg 20, 2011 12:02 pm

Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 41
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sub Avg 20, 2011 12:07 pm

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sub Avg 20, 2011 12:53 pm

Nikad u životu se ne bih igrao ovakvim kombinacijama znajući poreklo i peia i pita. Mada, svašta danas prave, ne mogu da pokupim ova nova imena koja osviću svaki dan valjda je to sad moderno.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Sub Avg 20, 2011 12:57 pm

Nisu ljudi normalni definitvno.....Shar Pei i Pit Bul Sad...ali ljudi rade kako hoce i sta im se dopada.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   Ned Avg 21, 2011 9:57 pm

Sta sve dokonim ljudima nece pasti na pamet ... Bljak !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguce :(   

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguce :(
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» bolest stenadi - stenecak
» Moje iskustvo
» Da li je moguce???