Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Koža, Alergije...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 02, 2014 10:49 pm

Crying or Very sad

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pon Feb 03, 2014 6:04 pm

Od pola 3 do sad smo bili kod veterinara. Beti je jako lose. Smrsala je, desni su joj beli. Proliv i povracanje su je iscrpeli. Celu noc sam bila budna za svaki slucaj da ne dobije temperaturu. Kad smo stigli u Pancevo odma je stavljena na sto i uzeta joj je krv za analizu. Pogledana je i na mikroskopu nije vidjeno nista.. tj. to nesto sto ukazuje na srcanog crva. Stavili su je na infuziju, u infuziju antibiotike. Dobila je nesto za zeludac sto oblaze sluzikozu i sad sam joj dala Smektu, pre spavanja jos jedna i sutra ujutru opet. Jela je i sad spava. Sutra opet kod veterinara. Pa kad prestane proliv i povracanje da provere stitnu zlezdu. Jer Kaca kaze da ovo po kozi moze biti samo sumanuti pad imuniteta izazvan necim.  Sad Nisam dobro, toliko me boli glava i pisti mi u usima. Samo da se sve zavrsi kako treba
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 42
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pon Feb 03, 2014 6:20 pm

Crying or Very sad  Nadamo se da ce sve biti ok, drzimo fige

Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pon Feb 03, 2014 6:59 pm

Verovatno jeste i to,  buve a verovatno i niski hormoni stitnjace, ovo zadnje meni stvarno izgleda kao da se otrovala.I ja drzim fige da sto pre bude dobro  kiss

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pon Feb 03, 2014 7:17 pm

To kaze i moj Sale, ali kad i gde??? Ona nema pristup kupatilu tako da je nemoguce da je neku hemikaliju dirala. Ona nije takav pas. A ni napolju nece da jede. Ali nema pravila. Samo da mi ozdravi, pokida me ovo zivu. Sada spava, jela je, nema temperaturu. Cekam da vidim malo kasnije kad je izvedem da li ima proliv i kako cemo pregurati noc. Ne mogu da docekam sutra da vidim sta je analiza krvi pokazala
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pon Feb 03, 2014 10:37 pm

A Certifekt? jesi li ga ranije stavljala njoj?Mozda je uspela da olize malo ili jednostavno preosetljiva na taj otrov i ne odgovara joj ako je doza bila odgovarajuca, pretpostavljam da jeste.Ne bi bila prvi pas koji je pokazao znake trovanja od otrova protiv buva i ako proizvodjaci uvek tvrde da nisu toliko opasni...ne znam, ne volim otrove ali ...komarci i krpelji VS trovanje psa pomalo i stalno je izbor "mozes lose a mozes i gore" Sad ili je jednostavno neki stomacni virus...

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Pon Feb 03, 2014 11:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pon Feb 03, 2014 10:57 pm

pa ovo je nesto bas bas jako izgleda, sad sam prvi put pogledala.
http://www.youtube.com/watch?v=FutaEX9H17E

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Uto Feb 04, 2014 12:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pon Feb 03, 2014 11:05 pm

Sandra jel' si svima stavila zaštitu ili samo njoj?
Meni se jednom desilo da sam stavio obema advantiks i nakon nekih sat vremena smo išli u šetnju, u ludilu igre su se grizle i ujedale, a sutradan su obe dobile proliv i to neverovatan, sav u sluzi. Malo se otrovale. Jedva sam ga zaustavio mislim da sam morao i kod veterinara, a obično svaku mekšu stolicu rešim sam kod kuće.
Sa druge strane dobro je što će se uraditi biohemija i proveriti tiroida, jer je šar-pej sklon poremećajima tiroide njima čak ne odgovara ni donja granica bilo kog hormona tiroide.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Feb 04, 2014 11:49 am

Evo pregurasmo noc. Kako smo legle tako smo se i probudile  Very Happy

Sertifekt ima tako jak miris da me je glava bolela dva dana od njega. Stavila sam ga u holu zgrade jer je napolju duvao onaj sumanuti vetar. Posle pola sata smo usle u kucu. Kako je na snimku objasnjeno tako sam i ja precizno sve uradila, bas iz tog sumanutog straha da cu da ostanem bez nekog od njih te sam mace pre toga lepo nahranila i ona je spavala, nije dirala Beti. Nemoguce je da se olize. A Druge zivotinje tretiram sa Advokatom (macke) i Tonija do skoro sa Arpalit NEO penom i sad ima ogrlicu. Sertifekt kad sam stavila prvi put u novembru, tad nije bilo nikakvih nus pojava, samo je malo bila osamucena, ali i to kazu da je normalna reakcija. Ne tretiram sve zivotinje istovremeno, imam zabelezeno kad je koja ciscena od parazita, kad je koja zasticena protiv buva i krpelja. Kad Rokiju i Cici (macke) stavljam ampule oni su ceo dan odvojeni da se ne bi lizali. 

Zvao nas je sad veterinar  Smile Stigli rezultati krvi. Kaze da su trombociti, leukociti i eritrociti u granicama normale.. nesto je od ta tri poviseno, ali jako malo. U pitanju je virusni gastritis. Popodne idem opet, pa ce mi bolje sve objasniti sta i kako. Sinoc je povracala i imala proliv, mada do tad jos uvek nisu delovali lekovi, ali evo danas stolica ide ka boljem i ne povraca. Obarila sam joj belo meso i malo pirinca, jela je fino. Sad kad odemo cemo videti da li ce raditi Stitnu z. Javljam se kad se vratim od veterinara  kiss Hvala vam sto ste uvek tu  hearty
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Feb 04, 2014 2:08 pm

hearty

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Feb 04, 2014 6:10 pm

Super  hearty
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Feb 04, 2014 6:55 pm

Evo me, stigle smo kuci. Kod veterinara 39,6 temperatura... od stresa. Opet je dobila antibiotik, gel za sluzokozu, i koktel vitamina... ali, oni je bodu i bodu i bodu, ma izresetali je. Kako joj uguraju iglu tako igla bezi napolje, kao da je pod pritiskom. Ja se ne razumem, ali rece Kaca da je to tako kod shar pea. Na kraju je uslepa Goca i dali joj koktel. Dala nam je kaca Inekciju da joj sutra oko 4 sata dam. kao i gel i tri tablete Cestal protiv parazita. Beti je sa 26 kg spala na 22. 

Za nedelju dana idemo opet, taman da se stabilizuje organizam i sve dovede u red... pa ce da rade biohemiju da vide, jetru, bubrege i stitnu zlezdu. Ona od podne kaki zutu sluz, jela je normalno, posno jer je na dijeti. Ali mi nije jasno, zasto drhti, sad sam joj izmerila temperaturu 39,5?  Shocked 

Evo ga moj bolesnik juce  Sad

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Feb 04, 2014 10:57 pm

Verovatno je boli stomak mukicu, podrhtavaju  kada ih nesto boli i u periodima kada im temperatura raste naglo ili je previsoka Sad ---- ovo i nije tako lose gore, samo je dehidrirala od proliva i zato su ove vrednosti pomerene. Bice bolje nadam se vrlo brzo  kiss od nas u izmucen nos......a da koza i nifuzije i sl...tako je to, muke da im igla ostane u veni i kada se pronadje vena sto je nakad prava mora

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sre Feb 05, 2014 8:53 am

Popila je Smektu sinoc. Ne povraca, a stolica ide ka boljem. U 23 h temperatura bila je 39.6... u 5 h jutros bila je 39.5... u 7 h je bila 39.2 ... a sad sam joj opet merila ima 38.6  Very Happy Bolje je. Sad je dobila Cestal za gliste, 2,5 tablete. Oko 15 h cu joj dati malo hrane da ne opterecuje stomak, pa predvece opet. Fino je danas, raspolozena, proteze se po krevetu  Very Happy  hearty
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sre Feb 05, 2014 11:42 am

Divno S  thumbup Ljubi je od nas puno kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sre Feb 05, 2014 1:50 pm

goodpost

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 09, 2014 10:51 am

Ovo se siri i dalje. Iz dana u dan sve je gore. Ona je sad odlicno, vesela, jede... ali, ja ne volim da pametujem i da pricu teram u nekom drugom smeru, ali ovde nesto nije kako treba. Oseca joj se krzno, javljaju joj je kao mali... plikovi-bubuljice. Da li mogu biti stafilokoke? Idemo tek u cetvrtak kod veterinara. Da li snje moze da predje na mene?

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 09, 2014 11:30 am

Ovo može biti svašta Sandra. Od poremećaja rada tiroide do bakterijske i gljivične infekcije. Buve pokrenule, a sad nastaje ludilo. Znam da su vetrinari u PA dobri, ali teraj je da radi skarifikat i bris i da proveri hormone tiroide. Ljilja mi reče da Goca nije tu trenutno tako da moraš ti da preuzmeš kontrolu.
Neke gljivice mogu da pređu na ljude e sad šta je tačno kod Beti ne zna se. Te bubuljice su najčešće bakterije, ali opet se ne zna koje. Ja bih to ispitao pa onda ciljano sve lečio. Znam da ti je sad muka od svega jer je kod tebe na carskom tretmanu, ali sad moraš da isteraš do kraja. Mene sve navodi na tiroidu (štitnu) jer pored hrane kod tebe i načina na koji brineš o njoj teško da je imunitet baš toliko zveknuo da npravi ovakav problem, a ovaj hormonski disbalans je toliko čest kod šar-peja da je to neverovatno, u Health grupi na FB ima dosta slučajeva, ali oni i imaju bolja testiranja nego mi.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 09, 2014 11:58 am

U cetvrtak idemo, rade biohemiju i rade Tiroidnu z. Trazicu i skarifikat. Pocinje da me nervira ovo. I meni je Goca nekako najsigurnija, zena to sve temeljno radi, posveti nam se kako treba i nikad nista nije falilo. Sad kad urade analize, cucu se i sa Gocom pa cemo da vidim sto ona misli i sta je najbolje da se Beti oporavi.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 09, 2014 1:46 pm

mozda se i sretnemo u cetvrtak Sandra, i ja moram do njih i sa Niom na kontrolni pregled a i sa Malom zbog kapka , u koje vreme ces biti tamo?

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 09, 2014 2:51 pm

Javicu ti Ljiljce tacno kad. Oko 3-4... ali dan pre cu ti javiti kad tacno.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 09, 2014 8:29 pm

oket

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Čet Feb 13, 2014 3:03 pm

Jedno pitanjce... Da li staklena vuna iz TA peci moze da napravi problem sa kozom? Jer kad se pusti pec da izduvava ona verovatno izbacuje sitne cestice
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Muški Broj poruka : 247
Godina : 26
Datum upisa : 29.03.2013

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Čet Feb 13, 2014 5:00 pm

Verovatno da moze da stvori svrab i to ozbiljan iz licnog primera ti kazem jer sam slucajno seo na staklenu vunu ahahahahahahaha Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Čet Feb 13, 2014 6:08 pm

S kada dodje u direktan kontakt sa vunom, moguci su problemi,ali od izduvavanja-tesko. Mi smo do prosle zime imali TA pec, izduvavala je,a Nerkan nije imao problem..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   

Nazad na vrh Ići dole

Koža, Alergije...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: