Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Koža, Alergije...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Nov 19, 2013 7:20 pm

Kalcijum ne mora sada, a uzmi tabletice, obicne, od 10 mg su i jednu sutra, ako se prekosutra do veceri ne povuce sve sasvim ,jos jednu ces mu dati .

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
PetarD

Muški Broj poruka : 30
Godina : 22
Datum upisa : 08.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Jan 05, 2014 1:42 pm

Sad ne znam dal sam u dobru temu usao,ali pomagajtee !!! Svako ko nesto zna mogao bi da napise,moglo bi da mi koristi .Imam psa od 4 ipo meseca,i juce sam primetio da mu je po stomaku ojedena koza kao kod bebe,crveni se....E sad kako bi ja to mogao da ukonim,mislio sam da mu kupim neku kremu i da mazem pa alkohol malo? ili kako? ako imate savet neki  Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Ženski Broj poruka : 74
Godina : 32
Datum upisa : 14.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Jan 05, 2014 4:42 pm

Pozdrav, mislim da alkohol ne bi smjeli koristiti, bar su meni tako savjetovali u veterinarskoj ni u kom slučaju... možda samo lagano isprati fiziološkom ili onim medicinskim plivasept ili hibisept (il kako se već kod vas zove)crvenim sapunom što se inače za dezinfekciju ruku koristi. A kako izgledaju te ojedine
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Jan 05, 2014 5:34 pm

Mozda je neka alergija na podlogu na kojoj spava?? Najbolje je da spava na nekoj pamucnoj podlozi..
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Ženski Broj poruka : 74
Godina : 32
Datum upisa : 14.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Jan 05, 2014 9:22 pm

a sjetila sam se da je Aron sa cca4 mjeseca prvi put imao reakciju na suhu travu u obliku crvenog osipa između zadnjih nogica oko spolovila gdje nema dlake to i dan danas imamo (alergija)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Jan 05, 2014 11:05 pm

To crvenilo između nogu je definitivno alergija. Sa alergijama je teško jer se teško nađe uzrok posebno što ove godine nemamo normalnu zimu pa i u januaru ima dosta alergena napolju. Ovo može biti i alergija na hranu. Kao što su rekli pre mene, alkohol nikako na kožu, može fiziološki rastvor i može oktanisept za dezinfekciju, ali se mora bar naslutiti šta bi mogao biti uzrok. Uglavnom za crvenilo i bubuljice po stomaku tipujem na podlogu na kojoj boravi i neki problem sa njom, a kad je crvenilo na prevojima tipujem na nešto iz hrane. Šta jede štene Petre?

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Jan 28, 2014 4:52 pm

E ne znam gde vise da se svrstam... molim vas treba mi pomoc. Beti vec 5-6 meseci malo malo pa joj je pojavi neki pecat (nije okrugao) na kozi... odemo veterinaru kazu alergija na buve. Prosli put terapija je bila Ostenisept da se prskaju ranice na kozi i da se zastiti Sertifektom. Posle 10-ak dana se oporavila. Evo opet i nema oporavka, bili kod veterinara, kazu opet alergija na buve. Sve vreme je zasticena i sad smo je zastitikli Advantixom, nikakav oporavak, ma nista. Ocajna sam jer ona uzasno izgleda, otpalo joj je 60% krzna, ako ne i vise. Pocinje oko guze, pa se siri po unutrasnjoj strani nogu, pa krece ka spolja, pa ide po butkama do struka i onda se pojavljuje sa ujutrasnje strane prednjih nogu. Nema nikakav miris, samo crvenilo i tacke. Zlezda je ok, pregledana je pre 20-25 dana.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Jan 28, 2014 5:53 pm

Sandra uslikaj je da vidimo kako izgleda. Ovo kako opisuješ zaista može da bude alergija na buve jer ništa drugo ne može da se reši za tako kratak period, eventualno neka alergija na hranu. U suštini kod alergija je stvar takva da kad ukloniš ono što izaziva alergiju problem je rešen. Nema nekog specijalnog lečenja. Dok sve ostale stvari moraju i treba da se leče ciljano u zavisnosti od toga šta je na koži.
mene sad zanima da li je to klasična alergija ili joj se dlaka istanjila, uvek imam nekoliko teorija, ali moram da vidim bar na slici kako to izgleda. Wink

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Jan 28, 2014 7:04 pm

Ona jede meso. Sve sto je jela protekle tri godine jede i sad. Nista se do sad nije pokazalo da joj smeta. Spava na pamucnom peskiru. Danas kad je piskila urin je malo tamniji. Sutra idemo kod veterinara. Na slikama se ne vidi uopste kako to izgleda... vidi se da nema krzna, ali ima crvenila i tacaka, tacnije bas kao ujedi buva. Najgori je rep. on je bas ranjiv, malo je zadebljao kao natecen i crven je. Cese se. 

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Jan 28, 2014 7:23 pm

Ovo je baš na različitim mestima zaista deluje kao ujedi buva. Ovo gore na ušima mi deluje kao da je od češanja. Jel' si sređivala stan od buva? Znam da se Beti igra i sa lutalicama pa lako dobije buve, a teško da neka zaštita može da pomogne.
Ako ima crvenila dosta vidi da veterinar uradi bris i skarifikat jer ukoliko nisu buve u pitanju mogu biti i neke bakterije ili gljivice.
Na ovoj poslednjoj slici, to je desna strana kod rebara jel' tako? Jel' tu koža malo tamnija ili mi se čini zbog blica?

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Jan 28, 2014 7:28 pm

I da, kako stoji sa teranjima? Ovo pitam zbog hormona i rada tiroidne žlezde (štitne). Šar-pej je sklon problemima tiroide, a simptomi su istanjivanje i opadanje dlake, ranice, promena boje kože, nekad gojaznost (mada nije uvek pravilo) i generalno problemi sa kožom.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Jan 28, 2014 7:33 pm

Pa letos se terala pa oko septembra opet. Nije se ugojila ima 23,5 kg. Ja sam vise da se sutra uradi biohemija da se zna celokupno stanje organizma.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Jan 28, 2014 7:42 pm

I ja isto, to je super stvar da se proveri sve. Porazgovaraj sa veterinarom pa vidi za proveru hormona tiroide mada se oni najčešće ne slažu sa tim i odbijaju da urade hormone ukoliko ne vide sve simptome. A ukoliko ima neki problem sa kožom onda ti je dobro uraditi i bris da znaš sa čime ćeš da ratuješ, pošto sa nečim sigurno hoćeš.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Uto Jan 28, 2014 7:44 pm

Javljam sutra kad se vratim sta nam je receno. Hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Čet Jan 30, 2014 12:02 pm

Ovako... Alergija je na buve. 
terapija: Sertifekt za buve. Dermosent Essential 6 spot-on (koji nema nigde) i Omega 3. Sad sam opet sve isprskala Neostemosanom, i kupila nove ogrlice za macke pa da se napokon ratosiljamo ove mutirane gamadi. Sta je najpouzdanije za zastitu od buva i krpelja... tj. cime da se stitimo kad se Beti oporavi, Katarina kaze da se Bajerova Kiltix oglica super pokazala, sta vi mislite?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Čet Jan 30, 2014 3:46 pm

za ogrlicu ne znam, ja ne koristim ogrlice nikada a Dermoscent ampule si mogla da kupis u vet, apoteci Libero kod pijace u Pa, prosla si pored nje ako ste isli kroz centar. Slucajno znam da ih ima jer je komsinica kupila pre par dana za svog psa,mislim da ti i nije nepohodna, pije Beti omegu i odlicno se hrani a to ti je koncentrovana podrska za kozu i dlaku od raznih ulja(omega) i biljaka...... lavanda i druge neke biljcice a skupo kao sam djavo.Za dva meseca koliko spot on mora da se koristi stavljajuci ga svakih sedam dana popravice se njoj dlaka uz kvalitetnu hranu i suplemente koje vec dobija  Wink

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Čet Jan 30, 2014 3:59 pm

Ja koristim Front Line Combo i za pse i za macke i krvopije retko dobijemo iako im ni to ne stavljam redovno, samo mackama koje setaju po okolnim rasadnicima komsijskih buva

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Jan 31, 2014 4:37 pm

Ja sam koristila Arpalit NEO jako dugo i super se pokazao. Sad kad vise nema da se kupi uzela sam ampule za macke Advocate. A Beti stavljam Advantix, e sad... da li je bio fals ili sta vec ovaj put nije "radio".Ovaj Sertifekt je tako jak, da me boli glava od njega, ali izlapice mu miris. Zanima me sto se Beti pored super ishrane i suplemenata koza peruta??? Sta bi mogao da bude uzrok. Da joj povecam unos omega 3, dobija 2x dnevno po 1000 mg?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Jan 31, 2014 8:18 pm

Zbog linjanja i buva verovatno, a Omegu joj slobodno pojacaj

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
onesin

Ženski Broj poruka : 1
Godina : 28
Datum upisa : 01.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 01, 2014 1:44 pm

Imam jedan problem, moj pas se jutros probudio sa otokom na desnom obrazu (kao otok od zuba kod ljudi) nije od zuba jer seta kako mu pomeram kozu. VOdila sam ga odmah kod veterinara i ispostavilo se da je taj otok pun gnoja, sve je to iscedjeno i isprano rastvorenim jodom, i na antibioticima je, e sad problem je u tome sto ako mu se povrati gnoj, morace na operaciju, drenazu i sve ostalo... Da li se nekome od vas ovo desavalo i sta je to uopste, sta je uzrok???? Kako se leci??
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 01, 2014 2:32 pm

Desavalo naravno, to je absces,obicno nastaje kada se pas povredi  tako da je povrsinska rana vaoma mala, ubode malo dublje ....ili recimo rupica od ocnjaka drugog psa koju zaradi u igri itd. Vlasnik ne primeti i ne dezinfikuje odmah a ta sitna povreda koze zaraste i zatvori se jako brzo, posto nasi psi i inace zarastaju brze od drugih pasmina zbog svoje specificne koze. Ponekad su prisutne i bakterije unesene spolja , one vrlo cesto ostanu u dubljim slojevima i ponekad se polako razmnozavaju a imunitet radi svoje. Gnoj ( mrtve bakterije, zive bakterije i ziva i mrtva bela krvna zrnca sa limfom)nema gde da bude potisnut ka povrsini rane,izbaci, napravi se to sto se i njemu dogodilo, gomila gnoja pod kozom koju obicno i nije potrebno tretirati antibioticima sem ukoliko nije preveliki ili zapusten danima pa preti opasnost da se infekcija prosiri kroz organizam. Infekcija je ogranicena i lokalizovana na svom pocetku i obicno se tretira redovnim svakodnevnim ispiranjima hidrogenom ili jodom nakon cedjenja. Ponekad se i ne cedi vec se otvori prolaz na mestu ranice ukoliko je jos primetna a obicno jeste, ubrizga antiseptik i ostavi da se samo drenira ako je rupica na takvom mestu da moze samo da iscuri. Nista srasno i nikakva operacija nece biti potrebna sem ako veterinar nije resio da izdramatizuje i dobro to naplati. Bolje bi bilo da je odmah nastavljeno sa ispiranjima da se ne bi opet zatvorilo ali o.k., ako je vec na antibiticima nadam se da ce stvari srediti iznutra lekom.Moji nikada nisu dobili antibiotik sem jednog psa kada je absces na vratu bio veci od dve teniske loptice.Zadnjih nekoliko godina za to mi i nije potreban veterinar vec manje, a obicno su takvi i kada se dogode , saniram sama za par dana nakon sto pronadjem mesto povrede, skinem krasticu i otvorim put za aplikovanje antisetiseptika svakodnevno i samodreniranje ili eventualno cedjenje.Ovo poslednje napominjem samo da bi tvoja zabrinutost bila manja  a onima koji nemaju vise iskustva svakako je veterinar jedina opcija da se stvar ne bi iskomplikovala Wink

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 02, 2014 2:29 pm

Pocecu da placem od muke vise.  Sad je skocila i napala rep da grize... sklonim je da pogledam i nadjem BUVU!!! a ona je zasticena Sertifektom. kako sad to. Otvaraju joj se rane, samo se poavljuje crvenilo po njoj.
Da li da joj namazem zadnji deo tela uljem lavande? Vise sam ocajna, danas i tata kaze da ona iz dana u dan izgleda sve gore i gore
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 02, 2014 5:38 pm

Ne moze to tako brzo, imas ih sigurno jos u stanu a ima i larvi koje se nisu izlegle i na njoj, treba par dana da se otrov resorbuje iz koze i prosiri celim telom a i sva jajasca i larve postanu insekti da bi ih ubilo. Zato i najvise volim Combo FL. pobije i larve cim pocne da deluje

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 02, 2014 5:42 pm

tu gde je crveno namazi malo uljem ili jos bolje posto ti je ulje vec staro sa malo hidrokortizona da je ne svrbi i ne crveni

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 02, 2014 9:56 pm

Namazala sam ulje i kao miruje, ne cese se. Ali, od juce ima proliv, nece da jede vec dva dana i danas  od podne povraca. Naliva se vodom. Ali nema temperaturu. Sutra cu opet kod veterinara. Nisam radila biohemiju, vec su oni procenili da su buve problem. Ali ima tu jos nesto. Ne znam da li joj je Sertifekt prouzrokovao ovo sve. I evo lezi pored mene i drhti, izgleda je boli stomak.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   

Nazad na vrh Ići dole

Koža, Alergije...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: