Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Koža, Alergije...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Čet Feb 13, 2014 7:30 pm

Ma samo tumaram po glavi sta sam i gde pogresila... Evo sad smo dosli od veterinara. Vadjena je krv, poslata je na analizu, tako da cu sutra u toku dana znati sve. A Kaca kaze da joj dlaka raste i da joj deluje kao da ima gljivice. Tako da cekamo sutra da vidimo sta ce analize da kazu, pa cemo po tome da odredjujemo terapiju. Inace... opet je nagurala temperaturu, ne voli da ide tamo pa to ti je. Sve je bilo ok dok nisu poceli da je bockaju.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Čet Feb 13, 2014 9:19 pm

Sandra ne mora da si ti pogresila, desi se i kod najbolje negovanih da jednostavno padnu iz nekog razloga u organizmu, hormoni ili sta god vec. Ajd cekamo rezultate krvi a za "deluje ima i gljivice" trazi bris. Shar Pei...temperatura bez razloga, normalni psi mogu podici temperaturu od stresa ali ne puno.Par stepeni i nista vise.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 8:50 pm

Sad je Kamenko zvao da mi javi rezultate  Crying or Very sad Beti su bubrezi jako lose. Urea je mnogo povisena. Sutra ujutru idem da vidim sta cu. Odlepicu uzasan me strah. Da li se to leci, znam da im je ovo boljka, ali da li moze da se oporavi?
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 42
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 8:57 pm

Nadam se da ce sve biti ok i zelim ti od  hearty  da se Bety oporavi. Drzim fige

Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 9:20 pm

jao Sandra, jako mi je zao Sad, ne leci se ali se moze se oporaviti, zavisi u kakvom su stanju bubrezi i koliko funkcionisu, ako nisu jako osteceni moze se odrzavati uz pravilnu ishranu i ziveti relativno kvalitetan zivot, ujutru joj uhvati prvi urin pa ponesi i njega da daju na analizu sada pre nego dobije infuziju, nocas joj skloni vodu,ujutru uhvati iz prvog mokrenja urin nakon prvog mlaza i obavezno ponesi i njega.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 9:35 pm

Sandra, nemoj da očajavaš dok ne uradiš urin. Krv može da pokazuje povećane vrednosti bubrega, a da se radi i o nekim drugim stvarima. Za procenu rada bubrega gleda se urin i specifična gustina i koliko i da li puštaju proteine.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 9:48 pm

Ona je u cetvrtak i petak primila gomilu antibiotika, infuziju, ociscena je od parazita... popila 4 smekte... od stresa je dva puta digla temperaturu na 39.6... da li sve to moze da utice na povisenu ureu i kreatin? A sve to zbog proliva i povracanja koji su trajali tri dana. Ujutru cu da uzmem urin i nosim im da to posalju na analizu, daj Boze da je ovo strah bez razloga. Ona je pas pun zivota, zdravo hranjen, stvarno nema sta sto bi ostetilo bubrege.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 10:03 pm

Toliko visoka temperatura zbog stresa je autoinflamacija i  nije normalna, na kreatinin moze delimicno da utice ali ne i na ureu koliko znam tako da nije terapija razlog Sandra, a uzrok moze biti druge prirode ili kako i sama kazes,slaba tacka i genetika ovih pasa....povracanje i proliv i pao imunitet..... videcete zasto posle urina, mozda jeste, mozda nije  zbog slabije funkcije bubrega pa da je povracanje i proliv bilo iz tog razloga Sad. Ima sta im ostecuje bubrege...na zalost, tihe inflamacije koje se ne vide i talozenje amiloida, ne zelim da te plasim ali to je tako i daj boze da nisam u pravu, zelim to od sveg srca i tebi i njoj.

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Feb 14, 2014 10:15 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 10:09 pm

Kada si ti njoj i koliko davno kontrolisala kompletnu krv i urin? jesi li skoro? Znam da si pominjala da hoces da je iskontrolises?

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 10:52 pm

Uf... preprosle godine pre vakcine. novembar mesec. Bilo je sve ok.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Pet Feb 14, 2014 11:08 pm

jako daleko da bih te mozda umirila, svake godine se kontrolise krv a urin najmanje jednom u sest meseci cisto kontrole radi, nista, cekamo i urin i nemoj pre vremana padati u bedak jer mozda nije potreban toliki strah a i ona to oseti  kiss 

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 12:36 am

Nepitam koliko sta kosta, samo da mi bude dobro. Znam, kad su me nazvali ona se uzvrtela, vidi da nisam dobro. I tata i Sale kaze da je mozda Katarina zamenila epruvete, bila je nenormalna guzva... ko ce ga znati. Tamo je lezao do nas polumrtav pas na infuziji. Ponovicu opet biohemiju, moram da se uverim. Nemam sta da se pravim, kazem vam iskreno, uzasan me strah, znam da smo se bas vezale jedna za drugu, ali ne dam je, rano je jos da mi ode. Samo da uspem da upecam urin, to mi je sad problem. I odma da provere. Samo tumaram po glavi, sta bi kad bi, treba da se potera svakog casa, mozda je hormonski poremecaj prouzrokovao sve. Cekamo da se oporavi da mozemo da je sterilisemo. Nismo je ni vakcinisali zbog svega ovoga sa kozom. Nece veterinari dok se potpuno ne oporavi
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 3:28 am

pa ponovi ako mislis da postoji takva mogucnost , svasta moze da se dogodi u tolikoj guzvi mada sumnjam jer odmah obeleze epruvetu cim u nju saspu krv ... nista nije nemoguce i greske mogu da se dogode.Vakcine su nesto o cemu ponajmanje treba da brines jer je odrastao pas i vec sigurno imuna na najcesce zarazne bolesti.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 10:37 am

Ne znam da li me razumete... ali ja obozavam moju Beti. Obozavam! Ne sme da se razboli, nedam. Ako treba ici cu u drugu zemlju na lecenje, nedam je. Ona je pas pun zivota, moja ptica trkacica. Verovali ili ne uspela sam iz prve da upecam urin. Poslat je na analizu... ako ne veceras sutra ujutru ce mi javiti rezultate. A evo rezultati biohemije:

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 11:15 am

E da... sto je glukoza ispod normalnih vrednosti?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 12:31 pm

Glukoza niza, najcesece je znak loseg rada jetre ali obzirom da su joj vrednosti enzima jetre normalni moze biti znak slabije funkcije nadbubrezne zlezde, uvecan pankreas ili prisustvo nekih tumora

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 12:37 pm

urea i kreatinin nisu bas toliko strasni i nije to jako lose niti trgicno Smile, zacas se mogu vratiti na normalu i ako jesu bubrezi u pitanju to je neki akutni uzrok poremecaja rada i vrednosti ili u najgorem slucaju pretpostavljam neka srednja faza otkazivanja bubrega i moze pas lepo da funkcionise uz odredjeni protokol i malo drugaciju ishranu sa redukcijom fosfora ali cekamo i urin Smile

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sub Feb 15, 2014 12:53 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 12:40 pm

ovi hormoni tiroide su kao i Bati sto su bili, ne pokazuju poremecaj ali to kod nasih pasa ne mora biti tako samo iz ove dve analize a kod nas i ne rade pun panel sem jos T3....ja sam mu ipak pocela davati Kelp algu(morsku travu) i tako dodala malo joda u hranu kao podrsku za bolji rad zlezde obzirom da su mu celavile zadnje noge tipicno za ovaj poremecaj

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 12:53 pm

eritrociti su isto malko visi ali to je jer je dehidrirala od proliva i povracanja pa je malo gusca krv

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 2:18 pm

Joj samo da bude dobro. Cekamo i analizu urina ujutru da vidimo na cemu smo. Sta god treba promenicu, ako treba druga hrana jesce drugu hranu, nije nista problem, samo da ona bude dobro
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Sub Feb 15, 2014 7:46 pm

Sandra sacekaj nalaz urina,nemoj pre vremena da panicis.Sad sam na brzaka bacila pogled na laboratoriju,u biohemiji osim nesto malo  povisenih vrednosti uree i kreatinina( a proliv i povracanje su doveli do dehidratacije sto je verovatno dovelo do poremecaja ova 2 parametra) nizi secer moze biti ako nije jela dovoljno ili je bila na dijeti zbog prethodnih simptoma,( da bi se govorilo o poremecaju nadbubrezne zlezde nije validno samo jedno vadjenje krvi na glic. vec nekoliko puta da bi se sa sigurnoscu utvrdilo) ostalo je b.o. U analizama KKS sve je u referentnim vrednostima i leukociti i eritrociti i sve ostalo je b.o. Sto se hormona stitne zlezde tice trebalo bi da se uradi vrednost tireostimulisuceg hormona( TSH) -bar ja tako mislim pa ako on nije u redu onda dalje raditi antitela.Kao sto je Pedja vec rekao,kod poremecaja funkcije bubrega,vrlo relevantan je nalaz urina koji je odlican pokazatelj da li je doslo do poremecaja ili ne.Nesto mi pada na pamet tj naglas razmisljam ovo stanje koze da nije u pitanju neko autoimunolosko oboljenje( ako se iskljuci prisustvo gljivica,bakterija...) al ponavljam,samo razmisljam.Drzim palceve da sve bude ok i saljemo poljubac Beti.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 16, 2014 1:10 pm

Mora da se kupa Hlorheksidinom 2x nedeljno zbog bakterija i gljivica koje su se zapatile zbog onih ranica od buva. Nece da rade skarifikat "Nema potrebe", oni su najpametniji, oni sve znaju. Drugo... sad je zvao Kamenko da javi nalaze za urin.. kisela, blago zamucena, ima prisustvo bakterija i gljivica, ali jako malo. A urinokultura je u utorak. Uzasno me nervira sto mi sazvakavaju, nisam ja debil, neka mi konkretno kazu sta je i kako... Pitala sam za povisenu ureu i kreatinin... necu da cekam jos mesec dana da se radi biohemija, za mesec dana moze da bude jos gore. On ce da vidi s Katarinom da daju neki lek za bubrege, ali cu ja to sa teta Gocom sve da proverim. Ona mi je najsigurnija. A od vas mi treba pomoc... sta da joj dajem da pije... uvin caj, Prolom vodu... jel ima nesto za pse sto cisti mokracne kanale?

Very Happy Pozdravlja vas Beti  kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 16, 2014 4:25 pm

Najvazniju stvar nisi rekla,kolika je specificna tezina urina i kakvi su proteini u urinu?? Hlorheksidin sampon je odlican Sandra i ja moje horseve njime okupam jednom i u fazi linjanja ako vidim da pocinju da lice na svajcarski sir. Cim su ti rekli samo sampon znaci da ne smatraju da je obolela i prerazmonzile se gljivice i bakterije vec vise preventive radi jer ih sugrno ima vise nego na kozi zasticenoj dlakom...da misle drugacije uradili bi i bris i pila bi i lekove. Katarina je specijalizirala bolesti koze tako da sto se koze tice, a i iz mog iskustva isto, u nju mozes bar sto se toga tice imati poverenja.....ali i kod obolelih ume da prepise terapiju iz taka bez brisa ali to su i lekovi ne samo sampon, zato je treba poterati malo za bris  Very Happy

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Ned Feb 16, 2014 5:52 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 16, 2014 4:36 pm

Filtrirana voda ili Prolom voda ili Rosa, ona je isto odlicnog kvaliteta, nemoj joj vodu iz cesme vise davati za pice, za ciscenje mokracnih kanala kapsule ekstrakta Brusnice ili Palisept biljne kapsule...videce se urinokultura pa ako ima necega prerazmnozeno znaces i koji antibiotik za lecenje.

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Ned Feb 16, 2014 4:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Ned Feb 16, 2014 4:41 pm

kreatinin i urea uopste nisu tako strasni ali smanji joj fosfor do sledece kontrole krvi, nemoj joj davati meso bogato njime, znaci moze masniju malo junetinu, crveno meso zivine(batak i karabatak),burag, nikakve kosti i iznutrice i nikakva riba i mlecni prozvodi dok se urea i kreatinin ne vrate na normalu. Povrca vrlo malo a vise belog kuvanog krompira ili malo pirinca.Povecaj Omega 3 i C vitamin, uvedi Acodofilus ili Probiotik od Ivancica izmedju obroka i tri manja obroka da se lakse ocisti organizam od uree koja u sustini ovde nije strsna, tik iznad gornje granice. Postoji preparat koji se zove Ipakitine i sluzi upravo za neku vrstu unutrasnje dijalize kod obolelih od bubrega ali nisi rekla specificnu tezinu pa i ne znam da li je uopste potreban...Ako je urin normalne tezine ne treba ni on,ako sam nesto zaboravila dodace Pedja . Nista ovo nije tako strasno  ali daj i tu speficnu  tezinu i koliko ima, ako uopste ima, proteina u urinu.

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Ned Feb 16, 2014 5:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   

Nazad na vrh Ići dole

Koža, Alergije...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: