Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Konn

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
KONN

Ženski Broj poruka : 31
Godina : 29
Datum upisa : 17.06.2011

PočaljiNaslov: Konn   Pet Jun 17, 2011 7:10 pm

Cao, mi smo novi ovde i ako vec dugo pratim i citam forum... Nadam se da cemo se lepo druziti. I ja sam ovde zbog mog zguzvanka Smile kao i svi vi.
Kon ima 3 i po godine, a pre godinu i 2 meseca je usvojen iz azila, tako da se na zalost nismo druzili od malena Sad. Ali to se uopste ne primeti jer ljubav koju smo pruzili jedno drugome je neverovatna...
Zbog nebrige prethodnih vlasnika (da mi je samo znati ko su...)na svaka 4 meseca imamo problema, a na sve to skoro je potpuno slep zbog nebrige istih...
Kako mu koza oko ociju nije na vreme operisana, izgrebala mu je sluzokozu i kako njegovi veterinari misle stvorilo mu se nesto slicno katarakti, probali smo sa kapima, ali nikakav pomak se nije desio ... Raspitivala sam se o operacijama, ali sam svuda naisla na odgovore da je rizicno i da niko ne moze da garantuje da ce uspeti, pa ako neko zna nesto vise o tome neka mi pise...
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 7:13 pm

Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 7:24 pm

I jos jedno pitanje da li neko moze da mi kaze kako se postavljaju slike...
Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 8:40 pm

Veliki pozdrav Konnu i njegovom vlasniku kojem svaka čast na udomljavanju što je za svaku pohvalu. Mi smo isto novi na forumu i još dugujemo postaviti slike naše nove zgužvane bebe- Hana. Htjela sam predložiti veterinara za kojeg sam dobila pouzdanu informaciju da je među boljim stručnjacima za zgužvanu pasminu. Ne znam smijem li stavljati javno ime veterinara ili da pošaljem privatnu poruku? Inače moja sestra ima potpuno slijepog psa i nevjerovatno se dobro snalazi u životu i što je najvažnije vrlo je sretan. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 8:53 pm

welcome Konn Smile
Svaka cast za udomljavanje, ali nam je zao sto su Konna snasli takvi problemi Sad
Ne znam da li i kakve su sanse za poboljsanje, mi mozemo da preporucimo nasu veterinarsku ordinaciju i " Mondo Animale " i Dr.Gordanu u Pancevu Smile Mnogi sa foruma se lece kod nje Smile

http://www.sharpei-balkan.com/t569-veterinarske-ambulante-kontakt-podaci

za postavljanje slika - laksi put Smile http://www.sharpei-balkan.com/t630-slikoviti-prikaz-postavljanja-fotografija
Pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 9:00 pm

Hvala na preporukama za veterinare, ali ja sam pronasla savrsene, po svakom pitanju, nije do njih problem vec do predhodnih vlasnika i njihovog postupanja kao i ljudi iz azila tako da jos uvek odklanjamo posledice demodexa i alergija na sve moguce sto postoji...
HAN, nisam sigurna ni ja da li sme da se navodi ime ordinacije i veterinara...i ocekujem da cemo uskoro videti slicice Smile
Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 9:05 pm

neron ::
welcome Konn Smile
Svaka cast za udomljavanje, ali nam je zao sto su Konna snasli takvi problemi Sad
Ne znam da li i kakve su sanse za poboljsanje, mi mozemo da preporucimo nasu veterinarsku ordinaciju i " Mondo Animale " i Dr.Gordanu u Pancevu Smile Mnogi sa foruma se lece kod nje Smile

http://www.sharpei-balkan.com/t569-veterinarske-ambulante-kontakt-podaci

za postavljanje slika - laksi put Smile http://www.sharpei-balkan.com/t630-slikoviti-prikaz-postavljanja-fotografija
Pozz Smile

Kozu su smo sad vec uveliko doveli u red kakav je bio, jedini problem koji nam je ostao su okice... ali nadam se da cemo i za to naci neko resenj Smile
Hvala u svakom slucaju, cu se za to raspitati i kod njih...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 9:24 pm

welcome

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 9:36 pm

welcome bitno je da je on dospeo kod vas i da sad o njemu ima ko da se brine. Slobodno se mogu postavljati na forum preporuke za veterinare, nazivi ambulanti, nikakav problem. Wink

Što se tiče očiju da li je njemu uopšte rađena neka operacija očiju? Postoje 2 jedna je zatezanje kapaka koja se radi kada su štenci u pitanju ili kada postoji sekundarni problem (alergijska reakcija) druga je prava entropija koja se radi kod kod pasa koji su najmanje 8 meseci gde rekonstruiše kapak i odstrani višak kože koji pravi problem trepavicama da stoje u pravilnom položaju. Ima tu još nekih operacija koje su ekstremne al njih ne bih da pominjem uglavnom se rade u baš retkim slučajevima. Nek proveri veterinar šta se dešava sa trepavicama na koji način se spuštaju i da li zaista one prave problem. Ukoliko je to slučaj jedino rešenje je da odrade entropijum ili da vas upute kod oftamologa u Beogradu pa da stručno proceni šta je potrebno. Ima ih nekoliko ukoliko želite postaviću ovde kontakte za neke od njih. Wink
A da sačekajte da se javi Ivana (Skarfi) ona je imala sličnih problema sa Skarfijem i periodičnim pojavama ulkusa kod Sarfija na očima pa vas i ona može dalje uputiti. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 10:12 pm

murphypei ::
welcome bitno je da je on dospeo kod vas i da sad o njemu ima ko da se brine. Slobodno se mogu postavljati na forum preporuke za veterinare, nazivi ambulanti, nikakav problem. Wink

Što se tiče očiju da li je njemu uopšte rađena neka operacija očiju? Postoje 2 jedna je zatezanje kapaka koja se radi kada su štenci u pitanju ili kada postoji sekundarni problem (alergijska reakcija) druga je prava entropija koja se radi kod kod pasa koji su najmanje 8 meseci gde rekonstruiše kapak i odstrani višak kože koji pravi problem trepavicama da stoje u pravilnom položaju. Ima tu još nekih operacija koje su ekstremne al njih ne bih da pominjem uglavnom se rade u baš retkim slučajevima. Nek proveri veterinar šta se dešava sa trepavicama na koji način se spuštaju i da li zaista one prave problem. Ukoliko je to slučaj jedino rešenje je da odrade entropijum ili da vas upute kod oftamologa u Beogradu pa da stručno proceni šta je potrebno. Ima ih nekoliko ukoliko želite postaviću ovde kontakte za neke od njih. Wink
A da sačekajte da se javi Ivana (Skarfi) ona je imala sličnih problema sa Skarfijem i periodičnim pojavama ulkusa kod Sarfija na očima pa vas i ona može dalje uputiti. Wink

Nije mu radjena nikakva operacija dok nije dosao u azil, tamo su mu samo zategnuli kapke i kastrirali ga, znaci prvi put je operisan tek sa 2 i nesto godine, oci su mu bile gotovo skroz zategnute od koze... Kada mu pogledam oko na svetslosti vidi se bela skrama kao kod ljudi koji imaju kataraktu, a ope4t nije toliko bela kao kod slepih pasa i ljudi. Veterinari su se raspitali za te kapi kod oftamologa, ali je u startu receno da su jako male sanse da se bilo sta popravi, jer su njemu koza i trepavice izgrebali oko i kao posledica toga je ta skrama na oku...
Bilo bi super kada bi mi postavio kontakte pa da se raspitam i da odemo na pregled, hvala pozz
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 10:32 pm

wave welcome za lepotana hearty

poslacu ti privatnu poruku Smile
Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 10:38 pm

Skarfi ::
wave welcome za lepotana hearty

poslacu ti privatnu poruku Smile

OK hvala sunny
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 10:42 pm

welcome Divno je sto je decko zavrsio kod vas cheers Sto se ociju tice, verovatno da jeste infekcija dubljih slojeva roznjace zbog ogrebotina. Posto je sve bilo dugo zapusteno vrlo je izvesno da ce imati ostecenje vida ali moze se pokusati kapima dovesti u neko bolje stanje. Bitno je da vidi bar malo......mozda ce biti jos bolje nakon neke terapije. Ja sam takodje imala slepog psa koji je ziveo 13 godina,a slepa je bila od uzrasta steneta. Savrseno se snalazila sto naravno ne znaci da ne trebate pokusati sve sto se moze. Moja preporuka je takodje Dr. Gordana Blitva Robertson iz Panceva koja ima odlicnu saradnju sa profesorima na vet. fakultetu u Bgd ako bude bilo potrebe.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Pet Jun 17, 2011 10:47 pm

unaltraina ::
welcome Divno je sto je decko zavrsio kod vas cheers Sto se ociju tice, verovatno da jeste infekcija dubljih slojeva roznjace zbog ogrebotina. Posto je sve bilo dugo zapusteno vrlo je izvesno da ce imati ostecenje vida ali moze se pokusati kapima dovesti u neko bolje stanje. Bitno je da vidi bar malo......mozda ce biti jos bolje nakon neke terapije. Ja sam takodje imala slepog psa koji je ziveo 13 godina,a slepa je bila od uzrasta steneta. Savrseno se snalazila sto naravno ne znaci da ne trebate pokusati sve sto se moze. Moja preporuka je takodje Dr. Gordana Blitva Robertson iz Panceva koja ima odlicnu saradnju sa profesorima na vet. fakultetu u Bgd ako bude bilo potrebe.

Stavljali smo kapi vise od pola godine u konsultaciji naseg veterinara sa prof. sa vet. fakulteta oni su to i preporucili i nikakvog poboljsanja nema, cak se vremenom sve vise prevlaci preko oka... Bas se vidi po njemu da je hendikepiran jer ide za svakim zvukom i mirisom, sudara se sa olucima, kolima...kada setamo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Konn   Sub Jun 18, 2011 12:07 am

Nista.....navici ce se vremenom Crying or Very sad ......u kuci i poznatom prostoru ce se slaziti bez problema jer culo vida pasima i nije primarno culo vec je to njuh,sluh pa tek zatim vid. Jeste hendikepiran ali nije vazno.... on je o.k. i sretan pas sada kada je uz vas. Mnogo sretniji vec nego li je ikad bio. Moja Djina je trcala po dvoristu i kretala se kao da vidi a nije videla apsolutno nista, cak ni senke. Sve je to super funkcionisalo kod nas dok ne promenimo neki raspored stvari u prostoru, tada je morala da se prvo upozna sa novom preprekom i nakon toga je sve bilo o.k.,na ulici je bila vrlo oprezna i isla je uz nogu Smile...On ocito vidi ali ne dovoljno dobro...naucice se da bude malo oprezniji pa nece tako cesto udarati o nesto.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 10:41 am

evo jos koja slicica pozera, sa njegovi najdrazim igrackama sunny grin

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 11:07 am

Ah te papuce Laughing
Kao med je, maza slatka kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 11:15 am

Razz Razz I love you hugs

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 11:19 am

Glaba je i igra se s njom dok je skroz ne rasturi, a onda krisom prisvoji neku drugu i pravi se lud Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 11:40 am

malo se suncamo Very Happy

i malo spavamo kiss
Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 11:42 am

Konn ti si super sharpei i držim ti fige da te prođu sve alergije koje su te snašle. Posebno sam osjetljiva na pasiće s takvim problemima jer je moj posao u školi za djecu sa posebnim potrebama pa znam kako je tako živjeti. Ali čini mi se da si borac. I još uz takve vlasnike mislim da će sve biti ok. Drži se!
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 11:51 am

Prasence plisano, posle suncanja, papuca pa kada umor savlada , onda se ususka na mekani tepih. sunny
Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 11:55 am

Han ::
Konn ti si super sharpei i držim ti fige da te prođu sve alergije koje su te snašle. Posebno sam osjetljiva na pasiće s takvim problemima jer je moj posao u školi za djecu sa posebnim potrebama pa znam kako je tako živjeti. Ali čini mi se da si borac. I još uz takve vlasnike mislim da će sve biti ok. Drži se!

Hvala na podrsci, trudim se da mu pomognem i pruzim onoliko koliko sam u mogucnosti, a ono sto ne mogu nadomestim ljubavlju i paznjom sunny
Nazad na vrh Ići dole
KONN

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 11:56 am

neron ::
Prasence plisano, posle suncanja, papuca pa kada umor savlada , onda se ususka na mekani tepih. sunny

Pa da mrcina, uopste nije bitno gde bitno da se spavaaaa sto visee.... cheers lol2
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Konn   Uto Jun 21, 2011 6:55 pm

welcome Konn Smile hearty
Eto nama jos jednog drugara koji obozava papuce Smile
Saljemo mu jedan veeeeeliki kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Konn