Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Kuca vs Dvoriste

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
srecko

Muški Broj poruka : 29
Godina : 26
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Kuca vs Dvoriste   Sre Jun 03, 2009 1:50 pm

niasm znao kako da nazovem temu, ni da li je potrebno bilo da otvaram novu. Ali me interesuje posto treba da dobijem uskoro shar-pei-a gde predlazete da zivi u kuci ili u dvoristu?

nekako mi ga zao da bude u dvoristu, a imace tek 6 nedelja. A zanimam i kako ce se ponasati u kuci? jer nisam nikad imao psa u kuci Smile

Gde obavlja nuzdu, da li se oseca, da li pravi nered po kuci, da li ga smem ostaviti samog u kuci? itd...

Poslednji izmenio srecko dana Sre Jun 03, 2009 8:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Sre Jun 03, 2009 2:58 pm

Srecko,dobrodošao... Smile Odmah da ti kažem na pravom si mestu. Smile Ovde će svi biti oduševljeni da pomognu. Sad sam pročitao tvoj post na drugoj temi pa mi nije jasno da li kuče ima 6 meseci ili 6 nedelja?
Shar-pei može da živi u kući i napolju bez problema. Marfi živi u stanu i u roku od 2 dana je naučio gde treba da ide u wc, ovo je rasa koja se najlakše nauči gde da obavlja ''poslove''. Shar-pei se ne oseća ukoliko se brine dobro o njemu (redovno četkanje psa i kupanje po potrebi) i ukoliko nema kožnih oboljenja. Svaki pas je priča za sebe tako da što se tiče uništavanja po kući to će se tek videti,mada oni su uglavnom jako mirni. Marfi je ekstremno miran još od prvog dana kad smo ga doneli nikad problem u kući nismo imali samo jede, spava i ide napolje i tako u krug. Ono što je karakteristično za njih je da stalno traže da budu blizu vlasnika,jako se vezuju i zbog toga je bolje da budu u kući, mada imati dvorište je neverovatna prednost to znam iz ličnog iskustva u nekim trenutcima mi neverovatno nedostaje. Marfi ostaje sam nekih 8 sati dnevno dok smo svi na poslu za to vreme spava i stvarno ne pravi nikakav problem. Moj savet je da se štene dok je malo,a kada primi sve vakcine što više socijalizuje sa drugim kučićima i naravno što više da se razvlači po rukama i gnjavi najveći mogući kontakt sa ljudima je jako poželjan. Ovo je rasa koja je poprilično nezavisna zbog toga je ovo sve neophodno. Ujedno ga navići na pregled očiju,ušiju i opipavanje celog tela,kad se to krene kad je mali kasnije bude super tolerantan pas.
To su otpilike odgovori na tvoja pitanja,ako te još nešto interesuje slobodno pitaj....

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Sre Jun 03, 2009 3:26 pm

Kuci Very Happy Arci je od pocetka u kuci . Brzo je naviko da sve obavlja napolju u roku od dva dana.

Inace sve ti je rekao murphypei , kada nismo kuci spava kao prase Laughing
Nazad na vrh Ići dole
srecko

Muški Broj poruka : 29
Godina : 26
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Sre Jun 03, 2009 10:22 pm

verovatno cu ga u kuci drzati Smile 6 nedelja ce biti star, pogresio sam bio slucajno Razz

e sad me interesuje kako da ga dresiram gde da obavlja nuzdu? koliko cesto, kako i cime da ga kupam i cistim? cime da ga hranim na pocetku? nije sad mesto na ovoj temi, al mi nekako lakse sve u jednom da pitam, nego na svakoj temi po malo da pisem Smile

i gde vam spava pas? na cemu? trazio sam po netu nasao neke kao lezaljke za pse po 4-5 hiljada pa me int da li je to puno za to? Razz
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Čet Jun 04, 2009 11:06 am

6 nedelja je jako malo štene (već sam rekao da je praksa da se štene prodaje sa nekih 8 nedelja čak i starije) tako da je i bolje da ga držiš u kući da ne bi navuklo neke bolesti od kojih još nije zaštićen. Što se tiče vršenja nužde videćeš da su bukvalno rođeni naučeni da vrše nuždu na nekom skrivenom mestu,daleko od mesta gde je hrana i voda i daleko od mesta gde se igra, mi smo to uradili jednostavno,kad god je Marfi krenuo da obavlja posliće neko ga je nosio u kupatilo,već sam rekao,trebalo mu je 2 dana da ukapira. Kad su mali imaju običaj češće da idu u wc na svaka 2 sata. Ima super caka,postaviš malo zvonce kod vrata i kad treba da kreneš napolje sa njim pozvoniš da štene vidi i otvoriš vrata i tako svaki put. Vremenom će naučiti da sam zvoni kad mu se ide u wc, to će raditi i kad bude bio stariji. Štene se kupa po potrebi,kad je prljavo i oseti se,Marfi se kupa na svakih 6 meseci,uglavnom je bitnije da ga svaki dan češljaš. Hrana,najbolje da u početku budu granule neke bolje marke Bento Cronen npr. ili Hills ili Eukanuba ili Royal Canine,možeš odmah uzeti za odrasle pse,shar-pei se brzo razvija da ne bude problema sa skeletom,za početak ih prelivaj jogurtom ili supicom da mu bude lakše da ih jede. Što se tiče spavanja videćeš da će sam izabrati gde će da spava,možeš mu uzeti ležaljku ili neko ćebence za pse mi smo se zenuli pa smo uzeli malu ležaljku za Marfija koju je prerastao za kratko vreme,mada on i dalje voli da se sklupča u nju i tu uglavnom spava. Meni lično je puno 5000din za ležaljku,imaju i ona ćebenca za njih koja su duplo jeftinija i daleko praktičnija.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Godina : 29
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Ned Jun 07, 2009 11:43 pm

Nisam protivnik ni kuce ni dvorista ali licno mislim da je dvoriste, uz osnovne i normalne uslove odlicno resenje za nase ljubimce. Naravno, necemo ih pustiti sa 6 nedelje da provode dan i noc napolju Smile
Sobzirom da je Sara zivela u kuci, smatram da je dvoriste posle odredjenog vremena bolji izbor. Shar pei su veoma osetljivi i stoga iskreno mislim da ce njihovo provedeno vreme napolju ``oceliciti`` njihov organizam. Sara je celu zimu provela napolju dok je nocu spavala u posebnom prostoru opremljenom za nju gde je podjednako bilo hladno kao i napolju i nista joj nije falilo cak joj je i organizam ojacao.
Dok je bila u kuci, bila je sva metiljava i osetljiva medjutim od kada svoje dane provodi napolju, razlika je ogromna.
Slobodno me ispravite ako gresim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Pon Jun 08, 2009 3:25 pm

Moji zgužvanci kada je lepo vreme,ceo dan su na dvorištu. Dnevno ulaze par puta,ali posle 10 min već su ponovo napolju. Uveče oko 9 ulaze ( iako je lepo vreme)i ujutru u 6 izlaze da obave svoju nuždu,pa se vraćaju do 9 da spavaju. Ako slučajno uveče zaboravim da ih pustim unutra na vreme,Alfi već kuca na vratima,da ih pustim unutra,jer je vreme za spavanje... Smile
Zimi su skoro celo vreme unutra,a ista je situacija ako je kišovito vreme...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Pon Jun 08, 2009 5:37 pm

Samo da kažem da vam jako zavidim što imate dvorište... Smile Smile Smile

Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Pon Jun 08, 2009 7:12 pm

Sve je dobro:) Vazno je da provode dovojno vremena napolju ,da steknu imunitet. Zimi posebno. Mi stanujemo u zgradi i uvek gledam da ga sto vise izvodim. Da ne doje do efekta staklenog zvona...
Mnogo su vaznije setnje. Duge setnje... Fizicka aktivnost je znacajnija za zdravlje zguzvanca. Moze on imati dvoriste ali ako je neaktivan sta vredi... Pas moze lezati i u kuci i u dvoristu:)

Mene licno dvoriste plasi zbog onih cuvenih prica o "komsiji koji preko ograde baci otrov Rolling Eyes Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Pon Jun 08, 2009 7:30 pm

mi imamo ogradjeno dvoriste oko zgrade ali on kad izadje izvali se na travu i to je to.
Tako da nista bez setnje.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Pon Jun 08, 2009 7:37 pm

Kesten_Pire ::

Mene licno dvoriste plasi zbog onih cuvenih prica o "komsiji koji preko ograde baci otrov Rolling Eyes Smile

Zato prethodno sve jednom komsiji stavis do znanja da si u stanju kucu da mu zapalis ako samo pogleda tvog ljubimca Very Happy

DELUJE! blush
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Hana

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Uto Jun 16, 2009 10:09 pm

Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Sre Jun 17, 2009 11:39 am

Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Pon Avg 03, 2009 11:52 am

Kao što znate moj Don je u dvorištu.Pa me zanima kolika je potrebna visina ograde a da on ne može da preskoči? Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Pon Avg 03, 2009 1:45 pm

Neboysha,ovde ne mogu da ti pomognem... Sad Mi smo u stanu,a i kad smo napolju Mrfi ne može da skoči više od par cm nikada ga nisam video da skače kao što to rade drugi psi. Nadam se da će se neko drugi ko ima iskustva sa tim javiti....

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Ned Avg 09, 2009 12:49 am

Ma kakvo skakanje Smile Smile Smile Nema sanse... Smile Smile :)Samo koliko moze da se protegne u stojeci polozaj,ostalo nikako Smile Smile Smile Mada,ko zna...ovi nasi ludaci su krajnje nepredvidivi...kad nesto zacrtaju,to ce ostvariti...

Ako mislis na ogradu celog dvorista,mislim da je optimalno negde oko 150 cm... To valjda nece moci da preskoci Smile Smile Smile Po meni,pre vodi racuna da nece moci negde da se provuce ( ispod ograde ) tj zavisi kakvu ogradu imas u planu...
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Ned Avg 09, 2009 10:48 am

Hvala na odgovoru. Wink
Imam ogradu ali je visoka 125cm valjda neće preskakati.
Mada ja sam njega mamio sa hranom da skače i uspeo je jedva 10cm da skoči. Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Ned Avg 09, 2009 12:11 pm

Debelo dupe!! Smile Smile Smile Stvarno je prasac Smile Smile Smile Mislim da ce ti to biti dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Ned Dec 13, 2009 11:23 am

U poslednje vreme igram se sa Don-om tako što ga sa peškirom mamim da skače ko lud i sada može da skoči preko 50-60 cm
Iz mesta skoči na mene i šapama mi dohvati grudi..A ja sam visok 185 cm Baš je postao kengur.
A kada neko prolazi ulicom on se zatrči i bez kočenja skoči na kapiju,tresne je svom snagom (valjda je neće razvaliti) I glava mu izviri preko ograde..Verovatno da ćemo na proleće praviti drugu.Jer ova je niska za njega..a on je još mali.. I ne sigurna da ga ostavim samog u dvorištu..
Pogotovo što hoću da ga treniram preskakanje prepreka...
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

Broj poruka : 198
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Uto Sep 07, 2010 11:29 am

ja tek sada videh ovu temu,sram me bilo Wink drugarica je dobila bebu i nažalost njena kuca će igleda da se seli iz stana Sad(((( uh,mrzim to Sad kaže da se puno linja,pa bi da je isele napolje...ali teši me makar to što se raspituje kako će joj biti napolju,pa sam joj rekla da ću pitati vas ovde šta mislite o tome...i eto videh ovu temu Smile kako mi se čini,po vašim komentarima,neće joj biti loše ni napolju Wink samo se nadam da će dobro podneti to odvajanje od porodice,odnosno prelazak napolje,nadam se da je neće zanemariti...
mi isto treba uskoro da ogradimo dvorište i moji već "nameću" temu kako bi diksiju bilo lepo napolju,ali ne,ne,ne ostavljam ja moju guzu napolju noću-ma nema šanse Very Happy po danu će moću da švrćka koliko želi i da bira gde će da bude,ali noću ne smem,jedan od razloga je blesavi komšiluk Very Happy mada,ja sam već naglašavala u nekoliko navrata da bih im zapalila sve što imaju,samo ako ga neko pipne Wink)) planiram da mu kupim lepu kućicu,čisto da ima svoje mesto u dvorištu i recimo kad sam na poslu da ima gde da boravi ukoliko ostane u dvorištu...
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   Uto Sep 07, 2010 7:37 pm

Sto se tice same teme mi zivimo u kuci a i Blaze sa nama. Zajedno i spavamo. Dobio je kucicu na terasi i povremeno tamo udje u toku dana, posebno kad primeti da je vreme za umivanje ili cetkanje. Svako jutro ide sam u dvoriste, obavi sta treba i vrati se kuci. Da nisam procitala sta ste pisali ne bi ni znala da oni retko skacu. Mi se stalno igramo i bogami on skace ko blesav. Cak u skoku hvata " plen ". Sad vezbamo da na komandu skoci. I sve to lepo funkcionise, sedi, lezi, dodji ( ne uvek) ali mirna setnja nikako. Kako ste naucili svoje da budu poslusni kad setaju. Inace imamo puno cetvoronoznih drugara sa kojima se igramo. Imamo veeeliko srce u koje mogu skoro svi da stanu osim komsije kokera. Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kuca vs Dvoriste   

Nazad na vrh Ići dole

Kuca vs Dvoriste
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Štene cvili za mnom
» kuca mi je jako bolesna :(
» kuca i maca u istoj kuci