Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Bety Black

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Sre Maj 18, 2011 5:31 pm

Pedja,nisam bas razumeo ovaj tvoj deo "Desi se da u trenutku kad se kapak spušta dole trepavica ipak dodiruje rožnjaču ali se na samom kraju ipak postavi u dobar položaj, a slična priča je i sa donjim kapkom i trepavicama na njemu" Pa mozes li to malo bolje pojasniti,ili bilo bi jos bolje ako imas neke slike ili video klip da se to vidi,da bi mi znali o cemu se radi???
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Maj 19, 2011 8:33 am

Mogu da probam da objasnim Wink ne verujem da ima igde slika ili klip. Nekoliko mišića se nalaze oko oka i u samom kapku oni služe da bi se kapak normalno zatvarao-otvarao kada je oko otvoreno trepavice stoje uperene van oka nijedna se ne uvrće sve izgleda normalno, ali u trenutku kada pas treba da trepne negde na pola (npr.) treptaja nekoliko trepavica izgubi potporu i uvrne se, al kako se oko još zatvara i mišići rade kada se kapak spusti skroz dole trepavice se vrate u prvobitan položaj. Slično kao kada se nama ljudima uvrne trepavica pa osetimo kako kapak pulsira. Znači u jednom trenutku trepavice ipak zagrebu po rožnjači ali u sledećem sve bude ok, kad se to ponovi više puta obično tad oko suzi ili se to dešava npr. samo kada je glava u određenom položaju jer su kod shar-peia i obrve teške pa i položaj glave utiče na način na koji će kapak raditi.
Ne znam da li ima smisla lakše mi je da pokažem, Smile čitam sad više puta da vidim da li sam jasno napisao Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Maj 19, 2011 1:37 pm

Big Mazi ::
Sandra ne bi bilo loshe da u shto kracem periodu,ako mozesh vec sutra, odvedesh svoga ljubimca kod veta.Kada on to sve lepo ispregleda i savetuje te opushtenije i mirnije cesh se osecati.Hajde uradi to pa sutra javi shta je rekao bash me interesuje da li je neshto ozbiljno u pitanju...iskreno se nadam da nije.

Sandra shta ti rece veterinar?Da li ste bili kod veta?
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Maj 19, 2011 4:28 pm

murphypei ::
Mogu da probam da objasnim Wink ne verujem da ima igde slika ili klip. Nekoliko mišića se nalaze oko oka i u samom kapku oni služe da bi se kapak normalno zatvarao-otvarao kada je oko otvoreno trepavice stoje uperene van oka nijedna se ne uvrće sve izgleda normalno, ali u trenutku kada pas treba da trepne negde na pola (npr.) treptaja nekoliko trepavica izgubi potporu i uvrne se, al kako se oko još zatvara i mišići rade kada se kapak spusti skroz dole trepavice se vrate u prvobitan položaj. Slično kao kada se nama ljudima uvrne trepavica pa osetimo kako kapak pulsira. Znači u jednom trenutku trepavice ipak zagrebu po rožnjači ali u sledećem sve bude ok, kad se to ponovi više puta obično tad oko suzi ili se to dešava npr. samo kada je glava u određenom položaju jer su kod shar-peia i obrve teške pa i položaj glave utiče na način na koji će kapak raditi.
Ne znam da li ima smisla lakše mi je da pokažem, Smile čitam sad više puta da vidim da li sam jasno napisao Smile

Ja te sve razumem, logicno objasnjenje. Vrlo moguce.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Maj 19, 2011 4:37 pm

Sandra ne bi bilo loshe da u shto kracem periodu,ako mozesh vec sutra, odvedesh svoga ljubimca kod veta.Kada on to sve lepo ispregleda i savetuje te opushtenije i mirnije cesh se osecati.Hajde uradi to pa sutra javi shta je rekao bash me interesuje da li je neshto ozbiljno u pitanju...iskreno se nadam da nije.

Bio je on kod nas. Upala treceg kapka. Onako od oka doneta dijagnoza. Uzeo je bris. Pa cekamo rezultate, pa ce na kontu njih da odredi dijagnozu. A sto se tice hloramphenikola to nisam mazala vise od nedelju dana, pa kad donese veterinar rezultate tad ce i da oboji oko kako bi 100% bio siguran da trepke ne prave problem.

Ma... mnogo se nerviram. Uzasno se bojim lekara, a kad vidim da bodu moju Bety nije mi dobro. Revakcinisana je. Jadna nezna sta je snaslo juce scared
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Maj 19, 2011 10:07 pm

Sad cekas nalaze i lecenje i to je to . Drzite se zajedno Smile Ljubi malog pacijenta Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Maj 19, 2011 10:46 pm

sandra1000 ::

Bio je on kod nas. Upala treceg kapka. Onako od oka doneta dijagnoza. Uzeo je bris. Pa cekamo rezultate, pa ce na kontu njih da odredi dijagnozu. A sto se tice hloramphenikola to nisam mazala vise od nedelju dana, pa kad donese veterinar rezultate tad ce i da oboji oko kako bi 100% bio siguran da trepke ne prave problem.

Ma... mnogo se nerviram. Uzasno se bojim lekara, a kad vidim da bodu moju Bety nije mi dobro. Revakcinisana je. Jadna nezna sta je snaslo juce scared

Super sad je poluzaštićena Smile imate još jednu identičnu vakcinu za 4 nedelje i onda je to bar rešeno, nema više bockanja do besnila. Wink Javi kad stignu rezultati.
pozdrav

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pet Maj 20, 2011 6:23 pm

Hocu. Sve ce biti ok. Naj bitnije je da ona jede zdravo i lepo tj. uvek na vreme. Napreduje extra. Veterinar se odusevio samnom kad je video kako vodim brigu o njoj, nema trunke sala, sva je u misicima i dlaka joj se sjaji kao ogledalo.

Po neki put se popiski na plocice u kupatilu ili na parket ali brzo to ocistim i neutralisem nekim antibakterijskim osvezivacem. I to ce vremenom da nauci da se nesme.

Inace... ucimo komande polako. Svi su govorili da je Shar pei gluperda i da nemoze nicemu da se nauci, a u stvari uci lepo samo treba strpljenja. Danas je naucila da se pozdravi " daj sapu zdravo" i " baci kosku" za to nam je trebalo ukupno 3 sata sa pauzama da nauci. Jadna ona, dosadila sam joj ponavljajuci jedno te isto, mrmljala je nesto ko da me psuje
lol2
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pet Maj 20, 2011 6:26 pm

sandra1000 ::

Super sad je poluzaštićena Smile imate još jednu identičnu vakcinu za 4 nedelje i onda je to bar rešeno, nema više bockanja do besnila. Wink Javi kad stignu rezultati.
pozdrav

Bigi Very Happy meni veterinar govori da ona treba da isprima jos nekoliko vakcina... opet me buni. Koliko sam ja razumela tebe Nobivac je primila, juce je revakcinisana, pa za cetiri nedelje jos jedna boca pa onda za besnilo, jel to sve? scratch

Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pet Maj 20, 2011 6:45 pm

Sandra treba da primi josh jednu revakcinu ...ako sam te dobro ispratio Smile
Evo redosleda pa ti uporedi http://www.sharpei-balkan.com/t131-vakcinacija?highlight=vakcinacija
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pet Maj 20, 2011 7:13 pm

Primila je prvu Nobivac Puppy DP vakcinu, sad je dobila Nobivac DHP i verovatno Nobivac Lepto, ostaje opet Nobivac DHP/Nobivac Lepto za najkasnije 4 nedelje od primanja ove od pre par dana, i na kraju besnilo (Nobivac Rabies). Posle toga jednom godišnje svaka (i DHP/Lepto i Rabies). Tako bi trebalo da je i vet objasnio. Wink

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 22, 2011 11:57 am

Joj ljudi moji sto je mene poterao neki maler. Aj da meni nije dobro pa da kazes "dobro, nije strasno" vec ovo jadno kuce.

Juce je istala sva ok. vesela, razigrana, lepo jela i dremkala. Pa negde popodne iskoci neko cudo na levom oku Shocked Ja se zgranula!!!

Brzo pogledam na internetu kad ono treci kapak iskocio velicine zrna pasulja, roze boje. Vratim ja to njoj nekako jer sam procitala da smem i da sve uradim krajnjesterilno. Uradim ja tako sve kad ono opet i opet i opet i evo sad joj je to iskoceno. POMAGAJTE NISAM PAMETNA STA DA RADIM. JEL SE TO OPERISE ILI STA? DA LI JE OPASNO, AKO JESTE DA NALAZIM STO PRE NAJBOLJEG VETERINARA U BG-U. bOJIM SE DA CE DA POCEPA TO NOKTIMA JER SE CESE.

Poslednji izmenio murphypei dana Ned Maj 22, 2011 1:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : crvena slova koriste samo urednici i admini)
Nazad na vrh Ići dole
Jasna

Ženski Broj poruka : 37
Godina : 43
Datum upisa : 08.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 22, 2011 1:01 pm

Sandra kao prvo ne smes koristiti velika slova i crvena, to je dozvoljeno admin.-ma i urednicima.

Kao drugo odvedi psa pod hitno kod veterinara, bar u BG imas dosta vet.ambulanti. Ne znam zasto stalno zapitkujes kada je ocigledno da tvom psu treba veterinar koji ce taj problem resiti na najbolji nacin. Pokusaj da u takvim situacijama budes pribrana i manje zabrinuta jer to Bety oseca.

Pozdrav za tebe i poljubac za Bety

kiss
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 22, 2011 1:12 pm

Sandra Jasna je u pravu kod veterinara i to nekog drugog uvek je dobro čuti više mišljenja, nije poenta da nam kažu ono što želimo da čujemo nego da kažu onako kako jeste. U pitanju je cista na trećem očnom kapku koja se najčešće pojavljuje zbog entropijuma ili nekog udarca. U BG ima pregršt veterinara nek neki pogleda oči, vrati cistu na mesto i zagtegne kapke (gotovo sam siguran posle ovoga da je to u pitanju), ovo se rešava operacijom naravno možeš do sutra sačekati al odmah ujutru idi kod nekog i on će objasniti šta i kako dalje.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 22, 2011 2:15 pm

Jasna ::
Sandra kao prvo ne smes koristiti velika slova i crvena, to je dozvoljeno admin.-ma i urednicima.

Kao drugo odvedi psa pod hitno kod veterinara, bar u BG imas dosta vet.ambulanti. Ne znam zasto stalno zapitkujes kada je ocigledno da tvom psu treba veterinar koji ce taj problem resiti na najbolji nacin. Pokusaj da u takvim situacijama budes pribrana i manje zabrinuta jer to Bety oseca.

Pozdrav za tebe i poljubac za Bety

kiss

Imam vise poverenja u Vas nego u veterinare. To je moj iskren odgovor. Ali, kad vec mora ondra se mora i gotovo. Ja se toliko psihicki mucim, nemogu ni da spavam. Mnogo mi ju je zao, tako mala, sve uslove ima, svi joj ugadjamo i mnoooooooogo je volimo. Nevredi, uzsno me je strah, ali... sa druge strane gledanja, sreca pa nije nista strasno. KOmsijski pas neki dan operisan, jadnicak imao rak Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 22, 2011 2:19 pm

Sandra Jasna je u pravu kod veterinara i to nekog drugog uvek je dobro čuti više mišljenja, nije poenta da nam kažu ono što želimo da čujemo nego da kažu onako kako jeste. U pitanju je cista na trećem očnom kapku koja se najčešće pojavljuje zbog entropijuma ili nekog udarca. U BG ima pregršt veterinara nek neki pogleda oči, vrati cistu na mesto i zagtegne kapke (gotovo sam siguran posle ovoga da je to u pitanju), ovo se rešava operacijom naravno možeš do sutra sačekati al odmah ujutru idi kod nekog i on će objasniti šta i kako dalje.

Hm Mad nemogu da verujem. Juce se igrala sa mackama, jurile se po kuci i kad je dosla iz sobe to je imala. Udarila se garant. E da covek poludi. Da ne bude pogresno protumaceno, mackama sam isekla nokte, nema cime da je povrede, naj verovatnije se udarila od nogar od stola kad su se jurili. Javljam sta i kako je bilo ljuta
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 22, 2011 2:20 pm

Lepo je sto ti ovdasnji saveti ulivaju poverenje, ali bas u tim savetima ipak stoji - trk veterinaru,jer ovde,ma koliko imali licnog iskustva, ne smeju preuzeti na sebe posao veterinara i to niko ni jednom nije uradio . Jeste da mnogi veterinari rade povrsno ,ali na nama je da takve promenimo i odemo kod pravog veta.
Pozz tebi a kiss za gospodjicu B Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 22, 2011 7:02 pm

neron ::
Lepo je sto ti ovdasnji saveti ulivaju poverenje, ali bas u tim savetima ipak stoji - trk veterinaru,jer ovde,ma koliko imali licnog iskustva, ne smeju preuzeti na sebe posao veterinara i to niko ni jednom nije uradio . Jeste da mnogi veterinari rade povrsno ,ali na nama je da takve promenimo i odemo kod pravog veta.
Pozz tebi a kiss za gospodjicu B Smile

Hvala puno na podrsci. Veoma mi je potrebna, maltene sam sama sa ovim problemom. Zakazano je za ujutru u 9 h. Veterinar je promenjen. Nesto mi u stomaku neda da je opet pregleda isti.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 22, 2011 7:55 pm

Pozdarv Sandra Smile Pa da li je moguce da se ti toliko nerviras oko ovih stvari??? Previse ti to gledas tragicno a to nista nije strasno toliko,to su neke stvari koje su kod sar peya normalne da se dese Smile Znaci kad ima neki problem,psa pod ruku i kod veta,ako ti se vet ne svidja odes kod drugog i tako dok nenadjes veterinara u kog mozes imati potpuno poverenja Smile Probaj se malo opustiti i da ne gledas to toliko strasno. Taj treci kapak je obicna stvar koja se vrati ili se operise,pa nece joj zbog njega ispasti oko pa da bi se ti toliko nervirala i plasila Smile Po tvojim reakcijama ti kad bi uzela jos jednog peya ti bi onda trebala svako jutro kad ustanes popiti jedan bensedin pre nego sto pogledas svog ljubimca Smile Zamisli sta bi mi koji ovde na forumu imamo po 3-4-7 komada, pa mi bi onda davno zavrsili u Lazi Smile.
Znaci probaj malo da se smiris i da ne gledas toliko tragicno na problem ako se neki desi Smile To ti je moj prijateljski savet Smile Veliki pozdrav od mojih guzvanaca i mene, i videces i taj treci kapak ce se srediti i svatices da si se nervirala bezveze Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 23, 2011 2:07 pm

Dacha ::
Pozdarv Sandra Smile Pa da li je moguce da se ti toliko nerviras oko ovih stvari??? Previse ti to gledas tragicno a to nista nije strasno toliko,to su neke stvari koje su kod sar peya normalne da se dese Smile Znaci kad ima neki problem,psa pod ruku i kod veta,ako ti se vet ne svidja odes kod drugog i tako dok nenadjes veterinara u kog mozes imati potpuno poverenja Smile Probaj se malo opustiti i da ne gledas to toliko strasno. Taj treci kapak je obicna stvar koja se vrati ili se operise,pa nece joj zbog njega ispasti oko pa da bi se ti toliko nervirala i plasila Smile Po tvojim reakcijama ti kad bi uzela jos jednog peya ti bi onda trebala svako jutro kad ustanes popiti jedan bensedin pre nego sto pogledas svog ljubimca Smile Zamisli sta bi mi koji ovde na forumu imamo po 3-4-7 komada, pa mi bi onda davno zavrsili u Lazi Smile.
Znaci probaj malo da se smiris i da ne gledas toliko tragicno na problem ako se neki desi Smile To ti je moj prijateljski savet Smile Veliki pozdrav od mojih guzvanaca i mene, i videces i taj treci kapak ce se srediti i svatices da si se nervirala bezveze Smile Smile Smile

Ti si tako divan... hvala na lepim recima i mi vas pozdravljamo.
Ja Dacho nisam dramoserka ali se kidam jer mi je zao sto se muci vec mesec dana. Veterinar Mladen koji nam je prepisao da oci ispiramo fizioloskim rastvorom i mazemo hloramphenikol nije nista resio. Problem je vec 23 dana isti. Juce i ovo cudo sto joj je iskocilo. Mnogo mi je zao sto se muci. Mozda je vama svima to uobicajna situacija, a meni se ovo prvi put desava i sto je jos gore nespremna sam za ovakve situacije.

Od kad znam za sebe vodim brigu o macama i kucama oko svoje zgrade, vecinu sam sterilisala i vakcinisala. Ceo zivot odrastam sa zivotinjama i nikad nikom nista nije falilo, a moja Bety koja je bolja od svih njih zajedno pati s ovim problemima.

Danas smo bili u 9h u veterinarskoj ampulanti " Mama" ovde kod nas u Bg-u. Da sam znala ranije za njih nebi se mucila ni ja a ni Bety. Opremljeni su veom lepo, i rengen i skener, laboratorije, operativna sala i besprekorni su. To mi je ulilo veliko poverenje jer, aj da se vodim logicnom pricom, da nemaju pojma o veterini nebi ni imali sve to.

Kad smo usle docekane smo kao da se znamo 100 godina. Sve ovo sto si ti Dacho rekao to su i oni meni rekli uz blagi smesak da to nije nista. Da je to potpuno normalna stvar. Da se to desava svim psima i mackama, a ne samo Shar peima i osudila je mog veterinara tacnije njegovu recenicu da su " Shar pei gnjila rasa pasa "

Okice su inficirane. Po opisu dana kad smo je kupili zakljucila je da je pas nadrljao jos kod odgaivaca i da ja nisam nista kriva, ponajmanje sto sam imala poverenja u budalu koja sebe smatra veterinarom.

Imamo Cherry eye izazvano udarcem. Bakterije pogorsavaju celu situaciju i prepisan nam je 3x dnevno po potrebi i 4x dnevno u zavisnosti do koliko kasno ostajemo, uglavnom na svakih 5 sati po kap Gentokulin kapi za oci. Po recima veterinara cela situacija bih trebala da se smiri do nedelju dana, ako se nista ne promeni bice operisana.

I nema entropiju ( mislim da sam dobro napisala ) tj. to uvrtanje kapaka, Nasalila se veterinarka i rekla da ima trepavice uvijene na gore kao da maze maskaru Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 23, 2011 2:54 pm

Držim fige da se stanje popravi u što kraćem roku. Drago mi je što si se odlučila za promjenu veterinara i treba ih mijenjati dok se ne nađe odgovarajući u kojeg se ima povjerenja i koji na pse neće gledati ka na manje vrijedno stvorenje jer je životinja pa može da trpi. I Nika je imala velikih problema sa očima koji su se bili otegli na nešto malo više od mjesec dana, ali smo se uspjeli oporaviti, tako da vjerujem da će i Bety uskoro biti zdrava i prava.

Držim fige. Lijep pozdrav.

Nika i Mladen
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 23, 2011 3:07 pm

Eto, Sandra, vidis da nije bilo razloga za paniku Smile . Sada , kada si, napokon, nasla veterinara u kog mozes verovati, sve ce biti ok. Dijagnoza je prvi stepenik ka izlecenju. Sad neguj svoju mazu i uzivaj uz nju.
Posto mi nismo imali slicnih problema, ne znam nista o navedenim kapima , samo se pitam odakle joj udarac u okce tako malenoj??

Pozz kiss
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 23, 2011 4:13 pm

Super Sandra ...eto vidish sada za ubuduce ...pravac vet Smile

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 23, 2011 6:33 pm

Hvala drustvo. Vasa podrska mi je bila naj potrebnija. Veoma sam se bila uplasila, po najvise sto jadni psi mogu da trpe izuzetno velike bolove a da to ne pokazu... Zato me je hvatala jeza da je nesto ne boli. Danas je prvi dan terapije... Bety dodje sama i stavi mi glavu na krila da joj sredim okice, mila moja vec je navikla na to.

Nerone.... udarila se naj verovatnije od onu malu pedalu kojom podizemo i spustamo fotelju za komp, nema od sta drugo ili nogar od stola. I nemora da znaci da se udarila u oko, veterinarka mi je danas objasnila da udarac u glavu, nevazno gde, ali najcesce u njusku ili celo izaziva to cherry eye. Stalno se jurca sa mackama, da umres od smeha kad naprave vozic... Bety-Cica-Roki Very Happy

dogwalk

Preslatki su skroz. Sta da radim sada... jbg. desilo se nece vise. Nasa Cica koju sam usvojila, podrumska macka, imala alergiju na buve Shocked
da neverujes, otpadalo joj krzno na pecate, kao da je spaljena brenerom, obisli smo sve moguce veterinare i veterinarka iz pet centra je pogledala i provalila sta je u pitanju. Frontline nam nije pomogao nista vec neki sprej isto za buve i krpelje, od njega smo je izlecili, a pritom mirise prelepo. Ja sam se samo vise prepala, bice moja Bety dobro. Jedva cekam da je odvedem negde na neku veliku travnatu povrsinu da se istrci i izigra u inat svim ovim mukama .

fight
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 23, 2011 9:15 pm

Sandra,drago mi je da si se malo opustila i da si stekla poverenje u novog veterinara.A videla si da ti je i vet rekao da to nije nista strasno. Videces,sve ce to biti super Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   

Nazad na vrh Ići dole

Bety Black
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Gde ste nabavili kuce? :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu