Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Delite | 

Bety Black

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 29, 2011 2:20 pm

@unaltraina ::
Vet. Ambulanta " Mondo Animale"
Ul . Oslobodjenja 27
Pancevo, 013 33-55-01
Dr.Vet. Spec. Gordana Blitva Robertson (ona je za oke)
Dr.Vet.med. Katarina Majstorovic

HVALA MNOGO!!!

Zovem je sutra da joj se najavim da mi spase Bety
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Ned Maj 29, 2011 3:31 pm

Uzgred Gordana je jedna od prvih medju vetrinarima u Srbiji pocela tu novu tehniku......znam sigurno da je radi najmanje godinu ipo dana a i vise, ne znam tacno ali znam jer prijatelj bulodoge vodi kod nje koji bas cesto imaju ovaj problem.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 11:15 am

Uzgred Gordana je jedna od prvih medju vetrinarima u Srbiji pocela tu novu tehniku......znam sigurno da je radi najmanje godinu ipo dana a i vise, ne znam tacno ali znam jer prijatelj bulodoge vodi kod nje koji bas cesto imaju ovaj problem.

Super, napokon da se "skrasim" sa vetreinarima. Nekaze meni moj decko dzabe " 100 lekara, 100 dijagnoza ".
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 4:41 pm

Da li je opet problem u meni i sve shvatam katastrofalno ili je potpuno normalno da mi veterinar kaze da Shar pei ne podnosi anesteziju i da u vecini v. ambulanta vlasnik potpisuje saglasnost za anesteziju tj. da ima pasa koji se ne probude. Od jutros sam kao luda od kad mi je to rekao. Nije mi dobro cak sam i povracala koliko mi se slosilo zbog toga.

Da li je stvarno to tacno ili mi opet neko kida zivce?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 4:59 pm

Sandra, da li si zvala Gordanu u Pancevu ili ? Ko ti je rekao za anesteziju?
Ako ljudi u bolnicama pre svakog operaticnog zahvata potpisuju saglasnost, ne vidim zasto ne bi vlasnici pasa? Nismo imali operaciju, pa ne bih da lupetam, ali mani se vise padanja u depresiju svakodnevno. Nije smak sveta, opusti se i idi u Pancevo, gde ce Bety dobiti adekvatnu negu, a ti normalan savet.
Ako nastavis ovako, ti ces da se razbolis,(da ne kazem , poludis Smile ) pa ce tebe Bety da neguje!!!!!
kiss
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 5:22 pm

Sandra, da li je moguce da ti i dalje postavljas gomilu pitanja i da jos uvek nisi zakazala pregled kod Goradane i Katarine u Pancevu ?
Hajde malo se uozbilji, ovde ti svi pomazu, odgovaraju na tvoja pitanja, a ti i dalje stojis u mestu, histerises, nerviras se, povracas, pravis dramu bez potrebe......tvoj pas nije bolestan, ona nece umreti, sve sto treba da uradis je da okrenes broj telefona, i odes na pregled u Pancevo sa Betty.
Da, normalno je da kao vlasnik psa potpises saglasnost....to je anestezija....i UVEK je moguce da dodje u 1% slucajeva do neke komplikacije....
Ti tvoji veterinari stvarno svasta izgovaraju....
Saberi se i unesi malo optimizma u temu sa Betty...slikaj je, postavi nesto veselo o njoj i mackama kako se igraju Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 5:51 pm

Sandra sve sto trebas da znas o onesteziji je deo predopativnog i postoperativnog toka i da postujes postupak oko ishrane i unosenja tecnosti. Prvi put cujem da Shar Pei pripada rizicnoj grupi sem u smislu izvesnijeg ostecenja bubrega nego u ostalih pasa ali to se odnosi na mnogobrojna anesteziranja u zivotu psa. Gordana danas nije radila zbog drugih obaveza ali sutra je posle 12h u ambulanti. Ja nikada kod nje nisam nista potpisivala(a ni na Vet. Fakult., niti kod Galje u Bgd)) u vezi anestezije i nikada nisam imala problem, sa razlicitim psima ove rase. Trenutno ovde koriste injekcionu anesteziju i ne zna se kada ce u ovu novu ambulantu stici inhalaciona...prioritet je bila nabavka vaznijih aparata jer se pas uspesno i sa ne mnogo vecim rizikom opija i injekcijom. Smile Smile Nemoj toliko paniciti vec psa pod misku i u P-vo Smile...naravno nazovi prethodno Smile Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 6:13 pm

Anestezija je u određenom procentu rizična i za ljude, pa se opet radi.

Kao što Ljilja kaže, bitno je da poštuješ režim ishrane i unosa tečnosti prije samog operacionog zahvata (bar 24h) i poslije zahvata isto nekih 24h. Ali, za to će ti već veterinar dati upustva šta, kako i zašto. Kada prođe taj period, sve će se vratiti u normalu, a pas će izlučiti anesteziju iz svog organizma.

I da, u postoperativnom oporavku, znaju biti malo smiješni od anestezije, tj. izgledaju po nekad kao da su popili nekog alkohola, pa da ne misliš da je to nešto čudno Smile Sve je to ok i ovde je to većina prošla bar jednom.

Samo bez brige, otiđi kod veta kod kojeg te je Ljilja uputila, neka je pregleda i neka već jednom otpočne proces oporavka i regeneracije očiju.

LP,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 48
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 6:16 pm

Sandra,mislim da si u velikom grcu i to nije nikako dobro.Anestezija kao i kod nas ljudi,nosi deo rizika.Anamnesticki podaci su jako bitni za veterinara te na osnovu toga i preglada psa,veterinar odlucuje koju ce vrstu anestetika da koristi.Postoje 2 vrste anestezije:inhalaciona i injekciona Preoperativna priprema je jako bitna,dobar uvod u anesteziju,tj,prvo sediranje psa,zatim injekcija da uspori rad srca a zatim anestetik koji se daje na osnovu tezine psa.Za zdravog psa minimalni su rizici.E sad,da shar pei ne podnosi anesteziju,to prvi put cujem...Sto se potpisivanja saglasnosti tice ne cudi me sto traze,jer veterinar je duzan da pre zahvata,tj.pre uvoda u anesteziju i intervenciju objasni i predoci sve,, ne daj boze moguce ,preop.i post.oper.komplikacije a na tebi je da to prihvatis i potvrdis svojim potpisom ili ne prihvatis,to je tvoja odluka.A tek da znas,ne trazi se potpis u svakoj vet.ordinaciji,meni nisu trazili.U humanoj medicini nijedan pacijent nije operisan bez predhodnog potpisa,osim kada je urgentna hirurgija.Vecina nasih pasa sa foruma je operisana i nije bilo problema,moj pas takodje,odlicno je podneo anesteziju i brzo se probudio.Ja sam se malo raspisala,al sam htela da ti bar malo priblizim ovaj pojam,nadam se da ce ti biti od koristi,ne padaj u ocajanje i ne trazi misljenja svakakvih veta vec idi do Panceva gde ce ti Dr.Gordana koja je ekspert svog posla i puna znanja odraditi sve kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 7:13 pm

@neron ::
Sandra, da li si zvala Gordanu u Pancevu ili ? Ko ti je rekao za anesteziju?
Ako ljudi u bolnicama pre svakog operaticnog zahvata potpisuju saglasnost, ne vidim zasto ne bi vlasnici pasa? Nismo imali operaciju, pa ne bih da lupetam, ali mani se vise padanja u depresiju svakodnevno. Nije smak sveta, opusti se i idi u Pancevo, gde ce Bety dobiti adekvatnu negu, a ti normalan savet.
Ako nastavis ovako, ti ces da se razbolis,(da ne kazem , poludis Smile ) pa ce tebe Bety da neguje!!!!!
kiss

Zvao ju je tata. Nisam ga dobro razumela ali mislim da se poznaju posto je jedna Gordana vakcinisala nasu macku stalno dok smo ziveli u Pancevu. rekao je da cemo pricati kad dodje s posla.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 7:16 pm

@Skarfi ::
Sandra, da li je moguce da ti i dalje postavljas gomilu pitanja i da jos uvek nisi zakazala pregled kod Goradane i Katarine u Pancevu ?
Hajde malo se uozbilji, ovde ti svi pomazu, odgovaraju na tvoja pitanja, a ti i dalje stojis u mestu, histerises, nerviras se, povracas, pravis dramu bez potrebe......tvoj pas nije bolestan, ona nece umreti, sve sto treba da uradis je da okrenes broj telefona, i odes na pregled u Pancevo sa Betty.
Da, normalno je da kao vlasnik psa potpises saglasnost....to je anestezija....i UVEK je moguce da dodje u 1% slucajeva do neke komplikacije....
Ti tvoji veterinari stvarno svasta izgovaraju....
Saberi se i unesi malo optimizma u temu sa Betty...slikaj je, postavi nesto veselo o njoj i mackama kako se igraju Smile

U pravu si. Bice me sramota od svih vas zbog ovog mog ponasanja kad se stvari sa Bety poprave Wink ispala sam kao neka lujka, a ja samo mnogo volim. Vec sam 400 e dala za Bety a nista nisu uradili. Tata je zvao Gordanu, bio je na poslu kad me je zvao pa je ostalo da mi isprica kad dodje kuci. hearty
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 7:30 pm

Sandra sve sto trebas da znas o onesteziji je deo predopativnog i postoperativnog toka i da postujes postupak oko ishrane i unosenja tecnosti. Prvi put cujem da Shar Pei pripada rizicnoj grupi sem u smislu izvesnijeg ostecenja bubrega nego u ostalih pasa ali to se odnosi na mnogobrojna anesteziranja u zivotu psa. Gordana danas nije radila zbog drugih obaveza ali sutra je posle 12h u ambulanti. Ja nikada kod nje nisam nista potpisivala(a ni na Vet. Fakult., niti kod Galje u Bgd)) u vezi anestezije i nikada nisam imala problem, sa razlicitim psima ove rase. Trenutno ovde koriste injekcionu anesteziju i ne zna se kada ce u ovu novu ambulantu stici inhalaciona...prioritet je bila nabavka vaznijih aparata jer se pas uspesno i sa ne mnogo vecim rizikom opija i injekcijom. Smile Smile Nemoj toliko paniciti vec psa pod misku i u P-vo Smile...naravno nazovi prethodno Smile Smile

Ti si zeno CUDO !!!!

Meni niko ne smiri duhove kao ti. Galju znam, ona mi je spasila macka kad se iznenada razboleo, niko nije znao sta mu je i ona ga je izlecila.Evo ga sad da kucnem u drvo ziv i zdrav! I sterilisala je njega i macku tj. Cicu i Rokija.

Super smo prosli sa njom.

Veterinarski fakultet trazi nenormalno mnogo para za ovaj moj problem, ja toliko nemam, 22 000 dinara samo operacija ( jedno oko ) + dodatni troskovi. Da se vec ne ponavljam za Gordanu, Cekam tata da dodje pa da vidim sta i kako, ako nije danas radila to znaci da mi je rekao da ce sutra da je zove, a ne da idemo, nisam ga razumela....

A ovo za anesteziju sto si mi rekla me je smirilo, sad mi je lakse. Imam veterinara u komsiluku i onako smo pocele pricu, treba sve da znam sta i kako i to mi je rekla, isparanoisala me je da sam jedva potrefila vrata od zgrade scared

Sad znam da vecina nema blaaaaaaaaage veze sa mozgom. loveshower
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pon Maj 30, 2011 8:24 pm

Svakako pre nego krenete nazovi da proveris da li je u ambulanti i van operacione sale tj.slobodna za preglede......zakazace oni vec njen slobodan termin Smile. Ostavi ovde vreme kada stizete da ako budem mogla skoknem i upoznam crnu devojcicu.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Uto Maj 31, 2011 12:08 pm

Svakako pre nego krenete nazovi da proveris da li je u ambulanti i van operacione sale tj.slobodna za preglede......zakazace oni vec njen slobodan termin Smile. Ostavi ovde vreme kada stizete da ako budem mogla skoknem i upoznam crnu devojcicu.

Super, nema problema. Javljam ja sta i kako pa se vidimo hugs
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 3:13 pm

Bety je operisana u Bosni u Brckom pre 2 dana.
Operaciju je podnela muski. Oko joj je bilo nateceno od operativnog zahvata, a danas se sve lepo povuklo na svoje mesto. Mazemo neku mast koja ubrzava oporavak. Vesela je i razigrana.

Problem sa okom je resen, a pojavio se novi. Levo oko koje je operisano je super, a od anestezije kako nam je rekao veterinar je cista iskocila i na drugom oku.

Nije mi jasno kako moze da se desi da posaljem psa na operaciju sa problemom levog oka, a vrati mi se sa cistom na desnom oku.

Da li ima tacnosti u iskazu vetertinara ili ....?
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 4:47 pm

Sanndra..... ja stvarno ne mogu da verujem sta ti radis!!! to sto radis sa svojim psom to je tvoje pravo,ali ja ne znam kako drugacije da se izrazim i izvini i ti i forum i svim administratorima se izvinjavam sto cu ovo jeci ovako prosto,ali ti nas ovde ocigledno *ebes u mozak !!! Ovde ti ljudi daju savete vec meces,dva sta i kako,a ti i dalje teras po svome. Pa ako znas sta i kako treba,ne moj maltretirati ljude bezeveze svojim pitanjima,za svako tvoje pitanje si dobila odgovor i na kraju si opet uradila po svome. Ja ti rekao da ti je naj blizi i u ovoj okolini naj bolji vet u pancevu,to ti je i Ljilja potvrdila a ti na kraju ode u bosnu i tamo uradis operaciju. Pa ako si imala toliko poverenja u tog veterinara,pa sto sad onda ovde postavljas pitanje da li je moguce da od anestezije izadje treci ocni kapak na drugom oku??? ako ti je to rekao taj vet onda neka bude da je tako. Jer ti cim nas pitas znaci nemas poverenja u njega a dala si mu psa pod noz!!1
Mislim stvarno izvini sto ti ovo kazem ovako ali jednostavno ne mogu da verujem da nam ovo radis sve vreme,svi pokusavaju da ti pomognu a na kraju ispadasmo mi budale. Ja imam utisak da ti dok nam pises tvoja pitanja sve vreme se smejes pored kompa i razmisljas e sta ce mi sad ove budale reci!!! Ne znam kako se drugi osecaju ali ja se osecam bas tako!!!
Jos jednom se izvinjavam forumu za ovakav tekst ali nisam mogao da izdrzim,pa makar i po cenu banovanja morao sam ovo napisati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 48
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 5:16 pm

Pa lepo vrati psa u Brcko da taj vet operise i drugo oko,a za ovu pojavu pitaj svoje nazovi veterinare jer ih ocigledno imas na tuce a ne nas sa foruma..Jedino sto mogu da kazem je to:jako mi je zao male Betty,al ona nije kriva sto ima ............
No,tvoj pas,tvoja odgovornost,za sve ostalo nocomment
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 5:51 pm

Zašto baš Brčko? Šta ima u Brčkom a nema u Beogradu? confused

Brčko nije centar ni u BiH... Znam jer sam ja iz BiH.

U svakom slučaju, ja držim fige da se malena oporavi što prije i da počne uživati u životu.
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 5:53 pm

Anestezija kriva za novu cistu ...Dobro da nije rekao , onako strucni, da ako Bety izraste jos jedan rep i rogovi da je i to od anestezije.. Iskreno,za zahvat ne mogu nista da kazem, ako je oko u redu, super. Takodje, da potegnes cak u Brcko, opet tvoja stvar. Ja stvarno ne znam gde iskopavas te veterinare.... Ljudi koji su ti do sada pomagali savetima ,kao sto primecujes, ne mogu da veruju. Dali smo ti kontakt veterinarke koja ti je "da pljunes do nje" u Pancevu, koja leci i prati mnogo pasa ovde (ukljucujuci i Nerona), ti si odabrala duzi i komplikovaniji put, opet tvoja stvar. Ja licno, u zivotu, kada neko trazi savet, ne jednom vec vise puta, i pored toga uradi po svome, ja vise ne savetujem.
Zelim Bety brz i uspesan oporavak, nadam se da ovo tvoje "lutanje" od veta do veta i lupanjem glave o zid nece ostaviti trajne poslednice na maloj
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 5:55 pm

nocomment Toliko priče otišlo u vetar ...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 6:08 pm

Nadam se da ce malena biti o.k.....ciste se vrlo cesto prate, ako izadje jedna vrlo izvesno je da ce izaci i druga sa anestezijom ili bez i to nije retka pojava.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 7:55 pm

To gde si i iz kog razloga operisala bas tamo svog psa je tvoja licna stvar ali nije mi jasno kako je operisana pre dva dana kada si tog istog 31 u podne pisala da ces javiti sta i kako?. Jedino ako ste zapucali za Brcko odmah iza tvoje poruke a psa nisi hranila uopste tog dana do tada i ne znajuci da ce na operaciju.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Čet Jun 02, 2011 11:43 pm

Moje misljenje na sve ovo sto si pisala je da ti ustvari verovatno nisi ni otisla nikada sa psom kod veterinara i da se Betty jadna muci i dalje sa cistom i infekcijom oba oka...verovatno si primetila da je tvoja tema sa psom jako posecena, najveci broj clanova mislim do sada na forumu se potrudio najiskrenije da ti odgovori na svako pitanje...... a ti.......
Ali kao sto je vec neko napisao pre mene....nazovi svoje veterinare u Brcko pa ih pitaj jer oni znaju bolje od nas !!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pet Jun 03, 2011 10:46 am

I da, umalo zaboravih....kako si prevezla preko granice u Bosnu psa koji nije vakcinisan protiv besnila i nema cip ?
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Pet Jun 03, 2011 12:00 pm

To gde si i iz kog razloga operisala bas tamo svog psa je tvoja licna stvar ali nije mi jasno kako je operisana pre dva dana kada si tog istog 31 u podne pisala da ces javiti sta i kako?. Jedino ako ste zapucali za Brcko odmah iza tvoje poruke a psa nisi hranila uopste tog dana do tada i ne znajuci da ce na operaciju.

Sutradan posle moje poruke tebi Ljiljo je Bety odvezena u Brcko. Tata mi je mozak isprao jer je on taj koji nema poverenja u veterinare. Tim strucnjaka koji su joj vratili cistu na mesto je perfektno uradio operaciju, a druga cista koja se pojavila se vratila na mesto.
To je samo bio odgovor organizma malog steneta na anesteziju.

Niti se smejem vasim savetima, niti sedim kao k*eten kraj kompjutera i zavitlavam vas sa foruma... NEMAM DRUGA POSLA!!!

Ja nisam takav covek da mucim zivotinje, svako od vas moze da dodje i vidi u kakvim uslovima i kakav tretman imaju moje zivotinje. Ja sam samo bila preplasena jer sam se mnogo sazivela sa celom pricom i situacijom vezanom za mog psa.

Nema smisla da me vredjate i omalovazavate, to ne mozete. A sto se tice veterinarke iz Panceva njoj svaka cast. Svi znaju za nju i to neznaci da ta zena nece da brine o mojoj BetY.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Bety Black   

Nazad na vrh Ići dole

Bety Black
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Gde ste nabavili kuce? :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-