Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Mali Bebci
Čet Jun 15, 2017 8:49 pm od teodushera

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

» Tjeranje
Sre Apr 12, 2017 5:11 am od teodushera

» Sezona krpelja
Uto Apr 11, 2017 8:41 am od teodushera

» Meda :)
Sub Apr 08, 2017 12:46 am od Kristina_Meda2017

MookieApp
Nutrivet
Prijatelj foruma
Zgužvani Magazin 6

Share | 

Variya

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Variya   Pon Jul 20, 2009 12:04 pm

Jako su dobre fotke!Variya je jako lep a i dobrica,što ih ne dira. Mislim da ni Alfi ih ne bi dirao,a Lili bi im sigurno odgrizla glavu! Smile Silvester (mačor)puno puta uhvati miševe,a Lili naravno odmah otima i namučim se dok od nje uzmem...a i kada uzmem miš izgleda ko žvakaća guma... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Variya   Pon Jul 20, 2009 3:26 pm

@sharpi ::
Jako su dobre fotke!Variya je jako lep a i dobrica,što ih ne dira. Mislim da ni Alfi ih ne bi dirao,a Lili bi im sigurno odgrizla glavu! Smile Silvester (mačor)puno puta uhvati miševe,a Lili naravno odmah otima i namučim se dok od nje uzmem...a i kada uzmem miš izgleda ko žvakaća guma... Smile
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Very Happy Smile Smile Smile
Ovome sam se smejao pola sata Smile Smile Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Variya   Uto Jul 28, 2009 8:33 am

Cestitke momcini na tituli:)SmileSmileSmileSmileSmile
svaka cast:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Variya   Uto Jul 28, 2009 5:48 pm

Cestitamo!! Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Variya   Uto Jul 28, 2009 8:15 pm

I mi čestitamo osvojenoj tituli! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Variya   Uto Avg 25, 2009 8:52 am

Gde ste vi???
Zasto ste nestali???
SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sre Sep 02, 2009 11:16 am

SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Majo????
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 39
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Variya   Pet Sep 18, 2009 2:12 pm

Hvala drustvo na cestitkama Smile Skarfi, evo nekako sam stigla...Puno sam propustila bas mi je zao. Vidim ima i novih lepotana I love you Pozdrav svima!!! Umesto da se radujem sto je Variya sampion u lepoti, ja sam jako tuzna. Zbog toga sto nas celo leto, skoro svaki dan napadaju psi lutalice i Variya je imao par okrsaja u kojima je izvukao deblji kraj. Posto je on jedan dobrica i neume da se bije Sad
Bas dan pre mog rodjendana , u sredu napao nas je jedan na ulici, blizu centra grada i jako izujedao Variju.Uzasno sam se potresla! Da zlo bude vece nisam uspela da odreagujem kako sam trebala, jer nas je i prosle godine napao copor i izujedao. Tada sam morala da primam inekcije protiv besnila...jos sam upozorena da ne sme vise da me ujede pas i da moram strogo da se cuvam... Tako da sam samo zapomagala i uspela jedino da procvilim nekim prolaznicima "molim vas spasite mi kucu"!Jedan momak mi je pritrcao u pomoc. Bilo je strasno! Ljudi, znate kad je taj decko bukvalno davio tog psa a ovaj nikako nije hteo da pusti Variju. Uhvatio ga zubima za stomak i ni da pomisli da odustane!!! Mislila sam da cu poludeti! Skoro sam se oduzela! Variya je prvi put u zivotu pruzio otpor i borio se. Verovatno zato sto je stariji pa je shvatio da treba da me odbrani...Sad Njihova borba je trajala par minuta...Kada smo nekako savladali pomahnitalog psa koji je ocigledno naumio da ubije...(ja sam ga inace u strahu da se ludilo nikada nece zavrsiti toliko sutirala da mi je pukla koza na nozi).. zgrabila nekako Variju i otisla bez da sam i pogledala iza sebe. Variju takodje nisam smela da pogledam. Mislila sam da je sav iscepan! A on, mali moj heroj celim putem do kuce mi lovio pogled, kao da je hteo da me pita jesi dobro, jesi povredjena. Kako mi je bilo tesko... Kada smo stigli kuci prvo sam ga zagrlila i briznula u plac. Pregledala ga i videla na desetine krvavih rupica na kozi. Sve sam dezinfikovala. Variya je vakcinisan protiv besnila tako da sam mogla da odahnem od tih problema. Mada sam ipak bila zabrinuta jer ko zna kakve jos druge bolesti moze ulicni pas da prenese... Uvece smo ponovo morali da ga izivedemo, ali je tada i moj decko isao sa nama pa smo se naoruzali nekim rekvizitima". Naravno ponovo su nasrtali na nas!! Ovog puta smo ih oterali.
I tako svaki dan!
Nasa opstina je najgora sto se toga tice. Copori setaju po centru grada i svakodnevno ujedaju ljude. Niko na to ne reaguje. Komunalac, od kako je "izdato naredjene" da se psi lutalice ne smeju ubijati ,nista vise ne radi i ogradjuje se od svega. Pre par dana sam cula da se otvorio azil, ali eto nas zveri i dalje terorisu! Gradjani su u fazonu :"valjda cu imati srece pa me nece ujesti???!!! Ili "ne idite tamo gde su psi"???!!! Pa tih pasa ima skoro vise nego gradjana! Oni vladaju! Samo ispred moje zgrade ima tri stalna copora. Znam ih sve i jos sam im dala nadimke da bih mogla bolje da izvedem taktiku prolazenja i kretanja po ilicama!? Tako da je Zuckica najbezazlenija a Cupkica najprgavija!!!? A kada vidis Crnog bezi glavom bez obzira!!!
Ogorcena sam i skoro u agoniji jer nikog nema da nam pomogne! Smisljam sta da nabavim od altki" koje nam mogu pomoci da udaljimo pse, ali da ih ne povredimo ili ne daj boze ubijemo. Mislim , ne mozes nositi pistolj! Mada ti prvo padne na pamet u tom besu. Osecam se kao hrana za pse. Samo da znate svaki ujed jako boli.

Nadam se drugari da vi nemate takve probleme
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Variya   Pet Sep 18, 2009 3:25 pm

Pozdrav Majo zašto vas nema tako dugo?
Baš mi je žao kad pročitam ovo,nadam se da si dobro...A jadan mali Varija pa on ni ne zna da se brani on je kao princezica,duša jedna. Mi smo najgori u državi zato što svakog trećeg u mesecu imamo vašEr na koji masovno svi dolaze i obavezno SELJACI (ljudi sa sela su seljani,a ovo su SELJACI) dovedu sve pse koji im ne trebaju i puste kod nas. Standardna priča već decenijama unazad. Inače sam išao da vidim i taj azil o kome se priča i naravno to kod nas ne radi uopšte,navodno još nije otvoren iako je odavno trebalo da bude. U celoj Rumi je takva situacija,nije ništa bolja ni u ostalim gradovima,ali dok ljude ne udariš po džepu neće se smiriti i prekinuti da napuštaju i ostavljaju svoje pse. Psima nije mesto na ulici,ima dobrih i umiljatih,ali ima i zveri bez sumnje. Mene jako iritira ta situacija.
Ima li novih sličica malog kajsijastog?
pozz

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sub Sep 19, 2009 9:22 am

Pozz Majo!! Bas sam skoro pitao Pedju gde ste,sto vas nema Smile Smile Smile Kada procitam ovo sto si ti napisala,sav se najezim. Nadam se da je sada zguzvani prasac dobro i da si ti ok.

Sto se tice tvog problema,mi smo to resili na sledeci nacin. Ivana ranije kad god je setala Crisp-a sama,suzavac u dzep,pa...kom opanci a kom ribok patike... Imalo je kod nje ispred ulaza dva psa ( blizanca-isti su ) koji uvek,ali uvek kidisu na Crisp-a,i dan danas kad nas vide. Koliko puta su samo bili poprskani Smile Smile Smile to samo oni znaju Smile Smile Smile i odmah beze Smile Smile Smile Ako hoces ( mi imamo pravi-za ljude ) mogu pogledati u pet centru da li ima suzvac za kucice pa neka vam to bude makar kolika tolika odbrana od tih dzukela.

Pozz...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sub Sep 19, 2009 10:22 pm

Ne mogu da verujem!!!!!!!!!
Sva sam se potresla kad sam ovo citala....uzas....
Nadam se da se i ti i mali gospodin oporavljate SmileSmileSmile
uh...
Veliki zagrljaj tebi i guzvanom SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Variya   Pon Sep 21, 2009 5:17 pm

Stvarno jeziva priča.Tu onda zaista treba poslušati Baneta i uzeti suzavac.Ja sa lutalicama nisam imala problem ali zato sa drugim psima i gazdama jesam.Nema ništa gore kad si nemoćan da izvučeš svog psa iz zuba tuđeg psa.Nadam se da se to više ponoviti neće.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sre Sep 30, 2009 8:49 pm

Hvala ljudi na brizi i pozdravima.BIlo je strasno!
Svi ste u pravu. Uglavnom su ljudi krivi. Imala sam problema i sa psima poznatih vlasnika...
Evo, malo smo se oporavili, rane su zarasle.. jedino traume zauvek ostaju. Pedja nisam sigurna da "nas" azil uopste funkcionise. Svi samo pricaju o tome a pasa jos uvek ima. Agresivnih pasa! Znas moju prijateljicu- i njenu zenku je izujedao pas u parku. AST, kojeg je vodio gazda bez povodca. Uzas! Repic joj je progrizen do kosti Crying or Very sad
Ivana&Bane, nosim suzavac ali bas tog dana nisam ponela... i eto cistog baksuzluka!
I on je pri kraju! Onda mozete zamisliti sta sam sve prezivela...Ivana zna.
E ,jos samo nesto- ako ste saznali gde u vasem gradu ima da se nabavi szvc, molim vas javite mi... I Kiss za Crispa, da ne zaboravim. Nadam se da je lepotan dobro. Dugo ga nisam videla.
Skarfi ako dolazite u stari kraj cuvajte se! To vam je moj savet:) Variya i ja saljemo poljupce kss kiss kiss!!!!!
Kud, nismo stigli da se upoznamo, vidim ovaj super avatar i mnogo mi se svidja. Ako se ne varam Mrki se zove. Nikako da stignem da pogledam sve sto sam propustila. Dugo me nije bilo...Hvala na lepim zeljama i pozdrav! Ja zelim da se vama nikad ne dogodi ovako nesto. Mrki je extra!
Pozdrav svima. Uskoro cu postaviti fotke...

pig

Poslednji izmenio Kesten_Pire dana Sre Sep 30, 2009 10:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sre Sep 30, 2009 10:27 pm

Drago mi je da ste se fizicki oboje oporavili:)SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Mislili smo na vas:)SmileSmileSmileSmile
Lepe stvari ce vremenom potisnuti ove ruzne....
Hajde pusti slicice od tvog lepotana da i mi malo uzivamo u njemu:)SmileSmileSmileSmile
Kiss za tebe i Variyu:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Variya   Čet Okt 01, 2009 11:51 am

I meni je drago da ste se oporavili,pazi na sebe i na malog zgužvanog,a mogli smo sad za vikend organizovati šetnju kad Ivana dođe? Čućemo se još,može? Smile

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Variya   Čet Okt 01, 2009 12:47 pm

Ja sam za:)SmileSmileSmile
Javite se SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 43
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Variya   Čet Okt 01, 2009 1:31 pm

Pozdrav za Variju i tebe, mada se nismo do sada ni upoznali pa eto koristimo ovu priliku da vas Beba i ja pozdravimo i da vam pozelimo da vise nikada ne upadnete u frku sa lutalicama . . .
Nadam se da su psu ranice bolje i da redovno dezinfikujete i dajete joj neki antibiotik.
Inace, sto se lutalica tice, ja zivim u N.Sadu i ima lutalica ali ne u tolikoj koncentraciji kao kod vas i ako i naidjemo na tako neke pse - mi imamo elektrosok i to iskoristimo kad god da bude agresije na moju Bebu. Ih, da vidis samo kakva bezanija odma.
To bi i vama preporucio da nabavite negde . . .
Suzavac nije los, ali moras bas da naciljas u oko a to je dok je pas u grcevitim pokretima malo tesko izvesti, dok recimo elektro sokom bilo gde da mu pustis struju reaguje i plasi se a ne mozete ga povrediti . . .
Puno vas pozdravljamo uz zelje za ozdravljenjem . .
Cao
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Variya   Čet Okt 01, 2009 5:44 pm

Drago nam je da ste bolje,da je Variya dobro. Trebalo bi da idemo skoro do Pet Centra,tamo valjda ima taj kao suzavac za pse,provericu cenu pa ti javljam. Pozz...
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sub Okt 10, 2009 3:06 pm

Pedja, Skarfi jesam propustila setnju? Moramo se dogovoriti obavezno neki put...

Slavkan73 drago mi je da smo se upoznali:) Beba mi se mnogo svidja, izgleda fenomenalno! Hvala na podrsci i pozdravima:) Nosim suzavac i dalje nas redovno napadaju psi...Nisam cula za taj elektro sok. Kod nas nema da se nabavi...

Ovih dana vezbam Variyu da ide bez povodca. Inace sam ga pustala samo u ogradjenim prostorima... i sve je ok, samo jedno nikako ne moze da nauci, a to je da ne trci za mackama! Ljudi moji, cak i kada macka ode svojim putem i vec pet minuta je nema on i dalje gleda u tom pravcu i ceka da krenem da bi jurnuo! Pa to je neverovatno!! Primeti je na sto km udaljenu, skroz na kraju crteza! Da li cu ikada uspeti to da mu izbijem iz glave? Zao mi da ide vezan citav zivot. Nije agresivan i ne bi je povredio Pre bi ona njega... ali to je neka njegova provokacija koja me bas izludjuje! Kao djavolak je:))
Juce je poleteo za golubom:) Pre toga je skakao na pcelu...Smile Ima ishitrene pokrete, ne usudjujem se da ga pustam blizu puta!

Evo par novih fotki...

Pozdrav svima!

[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sub Okt 10, 2009 3:16 pm

Pas ti je prelep stvarno . .
A sto se tice trcanja za mackama i drugim psima, to ces mu tesko izbiti iz glave, ali ce vremenom sazreti i takve stvari mu nece vise biti interesantne . . .Zato ne brini.
A sto se tice pustanja sa povodca - to je dobro da ga vec sada polako ucis jer sticete poverenje jedno u drugo a pas ce vremenom nauciti da ne trci nikud kada ga pustis da ide pored tebe. Ali jako moras voditi racuna da to u pocetku bude rano ujutro ili kasnije uvece kada nema saobracaja - pa iako ti se desi da ti smugne za nekom mackom ne dodje ne daj boze do nekog povredjivanj . . .
Moja Beba ima 12 meseci i vec uveliko hoda pored mene ali ipak kada vidim da ide drugi pas ili macka ja mu kazem da sedne i onda znam da nece ustati dok mu ne kazem drugacije, pa kada prodje njemu interesantna zivotinja onda kazem da krenemo.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sub Okt 10, 2009 5:26 pm

Majo,nisi propustila šetnju Skarfi bebac je bio bolestan pa Ivana nije dolazila do Rume uopšte,zovem te tad obavezno.
Baš mi je drago što malac uči da bude pušten,a mačke i ostali stvorovi će mu praviti zbrku kad je ko i ovaj moj,vole svuda svoj nos da stave. Smile Marfi udari u branik od auta kad ide kao fol ne vidi,ali zato mačku ili drugog psa uoči na kilometar. Smile Smile Smile

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sub Okt 10, 2009 7:47 pm

Slike su odlicne...kako je porastao:)SmileSmile:)divan je:)SmileSmileSmileSmile

Javim vam se cim pre budem u RU pa da se druzimo:)SmileSmileSmile

Poljubi Varyju za mene:)SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Variya   Sub Okt 10, 2009 8:29 pm

Lep,fenomenalan,poseban,fantastičan,divan......!

Poslednji izmenio NEBOYSHA dana Ned Okt 11, 2009 7:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Variya   Ned Okt 11, 2009 7:26 pm

Pedja , Ivana dogovoricemo se sigurno! A sta je bilo sa Marfijem? Nadam se nista ozbiljno Crying or Very sad
Variya je isto trapav i blesav. Milion puta je zapeo za stepenik i pao...udarao o zid i branik Very Happy Nekad toliko bulji za nekim na ulici da zaboravi kuda ide i obavezno naleti na drvo ili neki predmet... Very Happy Very Happy Very Happy Jos se cudi kao otkud to tu scratch

Jeste Ivana, malo je porastao i ja sad primecujem... pig

Neboysha hvala puno I love you

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Variya   Ned Okt 11, 2009 11:57 pm

Pozdrav za Variyu . . ..
Nazad na vrh Ići dole

Variya
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: