Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Mona

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Jul 24, 2011 5:49 pm

Ok, a sta joj dajete od vitamina kako bi joj se popravio imunitet ?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Jul 24, 2011 9:07 pm

iskontrolisite hormone stitne zlezde Natasa...to je prvo a posle kao sto sam vec negde unazad rekla da se ne ponavljam

ova dva a i treci koji nije na fotografiji su imali identican problem, dve godine sve dok se nije preslo na zdrav nacin ishrane ......pogledaj njihovu kozu a bili su i u gorim stanjima....i nisu jedini koji nisu tolerantni na komercijalnu hranu i proste secere...ima pasa koji jednostavno ne podnose svasta.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

Ženski Broj poruka : 797
Godina : 28
Datum upisa : 14.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Jul 24, 2011 9:37 pm

Mi smo isto imali velikih problema s kožom ali nikad koža nije bila tako crna kao u ovom slučaju.Bio je bez dlake ali koža je bila normalne boje..A šta Mona ima demodikozu ili nešto drugo? Mi smo prije 3 tjedna prešli na sirovu prehranu i mogu vam reći da se ne ureknem stanje se iz dana u dan poboljšava bez bilo kakvih ljekova.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Jul 24, 2011 9:54 pm

Citat :
Lečite bilo koje znake sekundarnog hipotiroidizma! Znaci: oskudna dlaka posebno u okolini butina zajedno sa krtim i svetlijim krznom. Mišljenja sam da fragmenti HA deregulišu TSH hormon kroz TLR2 veze, dovodeći do kliničkog hipotiroidizma kojeg karakteriše nizak ili nisko-normalan TSH i veoma nizak i nisko normalan T3/T4, trenutno se radi istraživanje po ovom pitanju. Odgovor na terapiju će biti mekša, deblja, i dlaka bolje boje posebno na zadnjim nogama i daleko bolje opšte stanje psa ukoliko ima hipotiroidizam.

Ovo je iz onog dela o hijaluronu što je napisala DVM Linda Tintle (na vrhu svakog dela na forumu). Porazgovaraj sa Gocom i Katarinom o tome pa vidi šta one misle, ovde su samo sugestije šta nam prvo pada na pamet na osnovu onog što smo videli.
Ne vidi se dobro na slikama jel su joj se to čarapice na zadnjim nogama uvećale? I ako jesu i ako nisu treba povesti računa o hijaluronu on se obrće u krug u organizmu.
pozdrav

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

Ženski Broj poruka : 83
Godina : 33
Datum upisa : 14.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mona   Pon Jul 25, 2011 12:18 am

Kad udje u teranje, davala sam joj vitamine C (sa produzenim dejstvom) i E, i to mi je do sad bilo dovoljno da sprecim ovo, bila je u teranju u maju, a problemi sa kozom su poceli pocetkom jula. Znaci, nema veze sa teranjem, niti je bila izlozena nekom stresu, ovog puta nema ociglednog uzrocnika. Sad u okviru terapije pije neke Lavet-ove vitamine za kozu, Katarina joj je to dala, i stavljen joj je Advocate, Taktik tapkanje jednom nedeljno... Sama joj spremam hranu, doduse, nisam pokusala sirovo da joj dajem, sve joj termicki obradjujem, jede piletinu, junetinu, svinjetinu, ribu, granule retko i samo sa jogurtom, surutka, maslinovo ulje, zivo jaje... A sto se tice zadnjih sapa, nisu joj uvecani "dzepovi", cini vam se jer na tim slikama lezi, kada su saoe ispravljene, nema nikakvih zadebljanja.
Vec sam pisala o tome u temi o vakcinama, napisacu i ovde, ona je kod mene dosla sa god i po dana i tada su joj se prvi put ispoljili ovi simptomi, lecili smo je Mikosebom, tabletama i samponom, skoro pola god bezuspesno, kada smo poceli sa Taktikom i tada joj se stanje drasticno poboljsalo. Goca i Katarina su tad rekle da je to gljivicno u kombinaciji sa demodikozom, i da ce joj se vracati sa padom imuniteta i/ili stresom, sto se pokazalo kao tacno. Zato ju kljukam vitaminima kad udje u teranje, i do sad je delovalo. Veterinarke su mi preporucile vakcinu protiv gljivica Biocan. Odlucila sam da joj dam tu vakcinu, ne moze joj naskoditi. A i verujem proceni veterinarki, ipak one znaju bolje od mene.
Hvala svima na savetima!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Mona   Pon Jul 25, 2011 7:55 am

O.k. ali opet dolazimo do toga da se leci posledica a ne i uzrok. Uvek postoji uzrok i meni je iskreno malo cudno da potpuno zdrav pas u kucnim uslovima moze imati problem te vrste hronicno ukoliko je sve u redu sa organizmom. Koza je ogledalo opsteg stanja. Lepo krzno, zdrav pas Smile Nije to nista drugacije ni kod ove rase.Umeju se linjati da igledaju uzasno ali ovo sa Monom je ipak malo cudno i ja bih stvarno proverila tad tirode pre te vakcine.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: Mona   Pon Jul 25, 2011 4:15 pm

Slazem se sa Vama, Ljiljo, nije normalno da svakih par meseci prolazi kroz to, zato se nadam da bi joj ta vakcina pomogla. U svakom slucaju, provericu te hormone, kad se vratim sa mora, putujem veceras, moji vode racuna o njoj dok nisam tu, davace joj vitamine, pa cu videti kakva ce biti situacija kad se vratim. Ako ne bude poboljsanja, uradicu joj te hormone. A ne verujem da ce biti, jer joj ja necu biti sad tu pa ce to biti dodatni stres za nju. Sad
Cujemo se i vidimo kad se vratim. Pozdrav! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: Mona   Uto Avg 09, 2011 4:16 pm

Monino novo zivotno opredeljenje - rudar Smile

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Mona   Uto Avg 09, 2011 5:31 pm

hehe
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Mona   Uto Avg 09, 2011 8:06 pm

pig hehe lol2
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Mona   Uto Avg 09, 2011 10:52 pm

Mona rudar hehe
kiss u musavu buci,buci njuskicu od nas dvoje
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Mona   Sre Avg 10, 2011 12:45 am

jooj pa gde je gurala nos? Razz hehe

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Mona   Sre Avg 10, 2011 2:42 pm

hehe
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: Mona   Sre Avg 10, 2011 5:31 pm

u poslednje vreme se navadila na kopanje rupa, u stvari, umislila da je lovacki pas, pa trazi krtice! po ceo dan nesto kopa, kao da ima pundravce u dupetu! smesna je mnogo! a iskopa rupetinu, samo ides po placu i upadnes u neku rupu Smile
moracemo nekako da kanalisemo to kopanje, da usmerimo na korisne stvari Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Mona   Sre Avg 10, 2011 6:06 pm

kanalisite ali u dubinu ...mozda ce do nafte ili plina hehe

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

Ženski Broj poruka : 78
Godina : 31
Datum upisa : 28.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Mona   Čet Avg 11, 2011 10:47 am

Ja da se malo vratim na Monin problem... Ako je demodex, trebalo bi da bude i potvrdjen, bar je to lako. Suludo je natapati joj kozu Taktikom (koji je kancerogen), ukoliko to nije demodex. Svi smo mi tu i tamo imali slicnih problema sa nasim zguzvancima, i culi razne dijagnoze (koje nazalost cesto budu netacne), a opet se na kraju vratimo sopstvenoj logici i instinktu (i forumu Wink).
I ja sam sa Cecom proslo leto imala slican problem, ispalo je da je alergija, ali ne bi verovala kroz sta smo sve prosle da bi to potvrdile (bile su to i gljivice, i hormoni i demodikoza...), da bi na kraju veterinar sa Novog Zelanda, na osnovu slika i mojih mailova, utvrdio da je to alergija, i za dva meseca, koza joj je bila kao nova, bez pecata, rana, crvenila... Kad budem pri svom kompjuteru postavicu njene slike iz tog perioda, to je bio uzas, i celu pricu kako su tekli problemi, sa odgovorom veterinara, mozda nekom i pomogne..
A vas dve se ne dajte, nego da otkrijemo problem, pa da se devojcica ne muci vise.. loveshower
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: Mona   Sub Avg 13, 2011 3:17 pm

na sta alergija? na neku hranu? sredstvo protiv buva/krpelja?
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Avg 14, 2011 11:46 am

Ne, na hranu (čak pretpostavila sam na Trainerove granule). Jela je dva meseca samo hill's prescription diet z/d granule, koje su u potpunosti bez alergena, i onda sam polako uvodila drugu hranu.. Pre te jake reakcije probavale smo Trainer hranu, i ispalo je da i nije tako hipoalergena. Smile U svakom slucaju, pila je pronizon (da bi prestala da se češe) i antibiotike (zbog rana koje je sebi napravila) + hill's z/d, i problem je bio rešen, ustvari simptomi, a sada jako vodim računa šta joj dajem da jede.
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Avg 14, 2011 11:51 am

Pogledaj slike na Cecinoj strani... Pozdrav!!
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Avg 14, 2011 1:28 pm

hmmm... moglo bi se reci da ja Monu hranim zdravo, granule ne jede skoro nikad, eventualno bas ako nemam nista drugo da joj dam, inace joj spremam hranu, doduse, ne jede zivo meso, sve joj termicki obradjujem... ovo se njoj javlja kao posledica pada imuniteta/stresa, poslednji put je imala u martu, zbog izlozbe (to izlaganje stresu joj vise necu priredjivati), ili kad udje u teranje, zbog pada imuniteta... svakako cu joj uraditi za pocetak te hormone da vidim da li je to ok, pa cemo videti sta dalje, jer ovako svakih par meseci... stvarno nema smisla, mucim i nju i sebe...
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Sep 25, 2011 7:24 pm

da se pohvalimo malo, Monine koza i dlaka su ponovo super! bar dok ne udje u teranje, sto ce biti uskoro Sad
http://imageshack.us/photo/my-images/535/33275822531748827061048.jpg/
i sad malo ona slika mene Smile
http://imageshack.us/photo/my-images/714/33288622531836829261048.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Mona   Ned Sep 25, 2011 7:58 pm

Super Smile Mona je sada kao sunny
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Mona   Pon Sep 26, 2011 8:43 am

sunny bravo kiss1
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Mona   Pon Sep 26, 2011 3:44 pm

Prasica jedna lepa Smile Hehehe,kako samo znaju da nam kulturno okrenu zadnjicu Razz
Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Mona   Pon Sep 26, 2011 7:36 pm

Najvažnije da je koža ok, a uz to je i prelijepa! loveshower
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mona   

Nazad na vrh Ići dole

Mona