Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Šetnje.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sub Maj 07, 2011 9:55 am

Do ove situacije moze da dodje ako nakon jela izvedes psa u setnju. Zbog toga se preporucuje da se poslednji obrok psima daje nakon svih aktivnosti, odnosno pred spavanje.
Slobodno nakon setnje dajte psu da pije vode, jer samo zamisli da tebi neko nakon trcanja i setanja ne dozvoli da popijes vode scratch
Nazad na vrh Ići dole
marija

Broj poruka : 191
Godina : 38
Datum upisa : 12.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sub Maj 07, 2011 2:05 pm

mi jos nismo ustalili nase setnje,u smislu kad i koliko i gde,ali odprilike:
ujutru oko 8/9 kratka setnja ispred zgrade,da se obavi sve sto ima.Zatim kada dodjem sa posla oko 14 u zavisnosti od vemena i raspolozenja idemo ili u maali ili u veliki park.Tu je pustena i trci ako ima drustva,ako ne, trcim ja sa njom.Tada i oko pola sata setamo kroz grad,nekada i duze.Znaci oko 3/4 sata smo napolju i u tom slucaju vecernja setnja je kraca.a ako planiramo vecernji izlazak,znaci setnja i park ,onda je ta dnevna kraca,odemo do malog parka gde se igra oko sat vremena.Vikendom ili danima kada sam slobodna provodimo ceo dan napolju,na adi ili zemunskom keju,zvezdarskoj sumi i slicno.
Sto se tice igranja,imamo pozitivna iskustva,sa svima se slaze i voli da se igra,jedino sto kada se igra sa stencima,a ima 3 pita u parku,uvek zavrsi lezeci na travi, a oni svo troje zakaceni na njenom vratu.ona se ne zali,cak vidim da uziva,ali meni je zao kada se vratimo sa 100 rupica na njenoj kozi.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sub Maj 07, 2011 6:53 pm

Heki je ranoranioc Smile Ovako izglada nas ritam:budjenje u 5:45h,pa kao metak izlece u dvoriste da obavi poslice,trci ko lud,dovoljan je sam sebi,i to traje do 6:15h,a onda nazad u kucu,ja na posao a on da nastavi sa spavanjem. Smile Ogrebe se jos jednom za izlazak pre nego ostane sam.Oko 14h dolazim s posla i Heki ide napolje,tj.dvoriste,obavlja sve sto treba i igra se.Oko 16h sleduje poduza setnja naseljem a najcesce idemo u njive sa jos jednim drugarom Blekijem pa se ludaci istrce do mile volje Smile Jos jedna setnja uvece i to je to Smile Ovo je od ponedeljka do petka, vikend je posebna prica,uzivancijaaaaa,osim sto ne ustajemo rano Smile Smile Po ceo dan smo napolju,ulazak u kucu samo da se klopa Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

Broj poruka : 150
Godina : 33
Datum upisa : 20.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Dec 07, 2011 2:10 pm

haciko je moj budilnik:) svako jutro pre nego sto treba da se probudim skace na krevet i njuska me,,,inace zna da ne sme da se penje tu ali cim ja ustanem i vidi da sam budna on silazi Smile tu se bacimo na dvoriste i njegovo zalivanje..pa dorucak..ja odem na posao ali ga tata dobro cuva,u dvoristu su ceo dan skoro..tako da je aktivan..onda kad dodjem cesto u 3 opet jede ili ako dodjem kasnije tata ga hrani posto mi to olaksava puno Smile malo odmaramo pa idemo u setnju do skolskog kao i sva deca Smile da se igramo...samo sto tad dece nema u skoli pa je ceo prostor njegov....malo se plasimo da idemo nekim drugim putem jer ima 5..6 lutalica koje laju mnogo na nas ali se mi pravimo vazni fight ali oprezni ...do sad nismo dobili ujede ali se plasimo kako bi se odbranili ako se slucajno desi da naidje takav copor...vracamo se posle 1h setnje i trcanja pa spavamo dugo na fotelji ali kad nam dosadi skliznemo i bez budjenja nastavljamo dremku na laminatu...ali obavezno smo gladni u 8 i kad jedemo smirimo se malo dremamo i oko 10 uvece obicno idemo napolje da obavimo sve sto treba na putu do prodavnice ...posto vec znamo sa parama superman dobri smo i imamo wc u kanalu pored puta bas smo fini i pazimo na okolinu... ps. neko mi je rekao da im am krivi noge?da li je to tacno ili ne? imam i okovratnik i am ali ne znam sad na sta da ga setam? helppppp lolol
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Dec 07, 2011 5:17 pm

Od lutalica koje laju nema potrebe da se stitite,ali u slucaju napada, mozes nositi neki stap sa sobom kojim ces odbraniti i sebe i svog psa.
Sto se tice ama, ja sam se naslusala tih prica,ali u nasem slucaju Nerona ne mogu setati nikako drugacije nego na amu, jer cima, pa ogrlica ne moze mnogo da pomogne Smile Mi ne setamo mnogo,pa ti nismo mnogo merodavni Smile
Posto je Haciko jos mali, sasvim je ok setati ga i navikavati na setnju bez ama, samo sa ogrlicom Smile Navika je cudo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Dec 07, 2011 8:00 pm

Moji su oboje kao mali bili na amu a noge im kao strele prave tako da... Smile Meni lično je mnogo teže da ih šetam na amu jer onda mogu da vuku kao ludaci.. Smile Sada imaju davilice mada ne one što stežu jako Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Dec 07, 2011 10:33 pm

Moj savet za početak obična ogrlica dok je tako mali. Kasnije može na am kad se razvije lepo skelet Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
aca81

Broj poruka : 53
Godina : 36
Datum upisa : 21.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sub Mar 24, 2012 8:37 pm

Blago vama kada ste tako smireni i tolerisete takve ispade Mad pustimo njih.....nego mogu li ja da sutra po prvi put prosetam Ari-Bleka posto nije primio trecu vaklcinu i strah me od virusa.....poz.
Nazad na vrh Ići dole
aca81

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sub Mar 24, 2012 8:39 pm

Pocetni komentar je bio na vase probleme napisane na prvoj stranici Embarassed Embarassed Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sub Mar 24, 2012 10:53 pm

Nemoj ga setati dok ne isprima sve vakcine i plus treba da prodje 2 nedelje Wink

Nazad na vrh Ići dole
aca81

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Ned Mar 25, 2012 8:20 am

OK,hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   

Nazad na vrh Ići dole

Šetnje.....