Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Šetnje.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pon Jun 01, 2009 3:36 pm

Nije bas preporucljivo tuci psa. Narocito ovu rasu.Dugo pamte svaku neprijatnu situaciju.
Mislim da postoji mnogo drugih nacina za kaznjavanje osim batina.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pon Jun 01, 2009 3:44 pm

Nisam ja ljubitelj maltretiranja niti bilo cega u tom smislu ali ipak ponekad treba da dobiju batine...a,to sto pamte-i treba da pamte da se ne bi ponavljale takve stvari Smile Smile Smile

Slazem se da ima i drugih nacina za kaznjavanje,ali ova rasa je poznata po tome sto je jako tvrdoglava i svojevoljna...ali,mislim da im treba nametnuti ko je gazda i da im to bude jasno. Npr,Crisp-ovoj majci niko nije smeo da pridje dok jede,cak bi i gazdu napala!! On je jednom zarezao na mene dok je jeo,imao je oko 3 meseca,dobio je "poklapacu" po glavudzi tj po njusci-od tada...mogu da mu uzimam hranu,da mu preturam po ustima...tako da i batine imaju neku dobru stranu Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pon Jun 01, 2009 4:42 pm

Meni u toku šetnji upravo to zaletanje na druge pse predstavlja najveći problem. Ako je pušten na njivi i uoči drugog psa,a ja ga nisam video gotovo je,kao metak se zaleti preko svih njiva i ne gleda kud trči nekoliko puta se sav isprevrtao po oranju. Smile Neverovatno,ali istinito, da ne vidi klackalicu koja je ispred njega,a psa ili mačku uoči na dva kilometra. Smile Smile Smile
Ja sam protiv batina,znam da loše utiču na ovu rasu,ali za skoro 3 god samo dva puta sam ga nalupao i to onako pošteno,prvi put je preleteo prometnu ulicu bukvalno između točkova kamiona sa sve povodcem koji se vukao za njim, presekao sam se i još kad sam uspeo da ga uhvatim nije stao nego me je povukao i oborio na zemlju, tad kad sam ustao tukao sam ga do petog sprata,a drugi put nisam mogao da ga otkačim kad se potukao sa rotom,vilica mu se zaključala bilo je samo da pusti da ga ovaj ne bi dograbio. Sad se više ni ne sećam kad sam poslednji put ruku podigao,stvarno nemam ni potrebe,desi mu se da ode sa kučićima i da ga nema po 10-15min,al kad dreknem tu je kao metak. Stvarno ima situacija,kao i sa decom, kada nema drugog rešenja nego udariti roditeljsku,po meni to su situacije kada svojim ponašanjem ugrozi svoj ili tuđ život.....

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Uto Jun 02, 2009 9:45 am

Posle tih batina kada je pretrcao ulicu,vise nemamo problema da se zalece na druge pse. Pre neko vece je posao prema jednom stafordu,vidim momak ga korektno drzi na povodcu jer je agresivan,Crisp kao da to ne vidi nego ide ka njemu. Kad sam dreknuo "stani",ukopao se u mestu,dobio je ovlas po guzici jednu vaspitnu i to je to... Vise nemamo potreba za batinama,dovoljno je da samo pocnem da vicem na njega.

Pre neki dan,uzeo da doruckujem i ne zatvorim lepo frizider,nisam video... Vracaju se matorci od lekara i imaju sta da vide... Gospodin,otvorio njuskom frizider ( jer je bio samo pritvoren ),uzeo tanjir sa slaninom ( dva velika parceta ) i... Tanjir pao i razbio se a jedno parce... Smile Smile Smile Samo kozica je ostala i to lepo oglodjana... Smile Smile Smile Nije dobio batine,jer smatram da koliko je on kriv-kriv sam i ja Smile Smile Smile Dobio je samo grdnju i to bi bilo to...
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Uto Jun 02, 2009 11:16 pm

Laughing sta da radi oce dusa slaninicu,,, :lol!: Sreca da nije bilo i piva otvorenog Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Jun 03, 2009 10:31 am

E i Crisp je stvarno faca,mada zna i on šta valja,ni manje ni više nego slaninica...Smile . A da je bilo piva.... Smile Smile Smile Mi nekad na stolićima zaboravimo da sklonimo kolače ili čokoladu,Marfi može komotno da dohvati,a i prepodne je sam,ali nikad nije uzeo ništa,osim jednom kad smo mi bili kući skinuo gospodin breskvu valjda mu pao šećer.... Smile Smile Smile
Jutros u šetnji Marfi opet rešio da ode sa kučićima,samo što je ovaj put otišao direkt u naselje. Nije ga bilo 20ak minuta,ja se već uplašio i krenem da ga tražim kao u zemlju da je propao,na kraju se vratim odakle sam i krenuo i sretnem komšiju,kaže Marfi ganja neko kuče,skopčam da mora biti neka ženka u teranju pošto nikad ne odlazi baš tako uvek je tu negde i brzo se vrati. Odem do ulaza u zgradu,a gospodin stoji i čeka sav pobeleo oko usta koliko je trčao,kad me je uočio počeo da trči u krug sa spuštenim repom između nogu..... Morao sam da ga iskuliram pošto nije fazon da se derem na njega ipak je bio zaveden,ali sam zato rešio da će sledećeg meseca na uklanjanje ponosa....

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Godina : 29
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Okt 29, 2009 10:36 am

Moj savet svima:

Cim vam neko kaze i jednu jedinu rec protiv vas i vaseg psa, pocnite da vristite na njih iz sve snage Smile Ljudi odmah pomisle da ste vece budale od njih i ostave vas na miru. Verujte mi, upali svaki put Smile
Jos ako ste grlati kao i ja, bicete strah i trepet odnosno glavna budala u svom kraju Smile

Ja tu titulu ponosno nosim jer ne dozvoljavam da me isfrustrirani idioti vredjaju samo zato sto mrze zivotinje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Okt 29, 2009 2:56 pm

Evo primer od sinoć,svež. Marfi i ja šetamo,on uvek vezan na kratak povodac kad je van njiva,idemo lagano trotoarom i u susret nama gospođa. Kad nas je videla počinju histerični pokreti i naravno vikne jel on ujeda,odgovorim da je miran i da ne ujeda,ona meni kako svaki pas ujeda,ja opet kako on nije svaki pas i da je vezan i da je neće ni pogledati. Već mi skočio živac,al ne mogu da pređem na drugu stranu jer prolaze kola kao luda. Ona naravno nastavlja da histeriše i već izgleda kao slučaj iz Laze Lazarevića. Kažem joj da ću stati i uhvatiti ga da ona prođe (a više mi je muka da stajem takvima) mada ona ne prekida. Prolazi pored nas i pušta histeričan zvuk "jooooo" i počinje da mi broji. Srećom pa sam bio dobro raspoložen pa sam joj samo rekao da se takva stanja leče inače je zaslužila u najmanju ruku da je pljunem.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Okt 29, 2009 8:11 pm

neverovatno!!!!!!!!!!!!!
..................................no comment:(SadSadSadSadSadSad
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Okt 30, 2009 10:18 am

Mi smi jednom imali takav slučaj. Šetali smo Alfi i Lili,i neke 3 klinke (kojima moja supruga predaje u školi) kada su nas primetile,su ušle u neki ulaz već 10 metara ranije nego što smo stigli. A kada smo tamo stigli (mada bilo je najmanje 1,5 metara između nas),počele su da vrište PITBUL! Koje glupače... kažem suprugi,opasna je ova fizičarka sa pitbulovima... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Okt 30, 2009 3:50 pm

To je interesantno da ljudi imaju neverovatan strah od pitbula a da uopšte nemaju pojma kako pitbul izgleda.
A ako se već zaista boje onda je logično da se čovek skloni i umiri dok "opasnost" ne prođe.To bi bila neka normalna reakcija.A,ovo vrištanje i manično bežanje kao i nagli pokreti što sve može razdražiti psa meni ne liče na strah već na psihozu.
A možda i na glumu da se ne vidi ko je do juče sa medvedima spavao a sada se boji pasa.
Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

Ženski Broj poruka : 87
Godina : 24
Datum upisa : 31.10.2009

PočaljiNaslov: Komentari dok shetate sa psom-od strane prolaznika   Ned Nov 01, 2009 6:36 pm

Kada shetate psa,predpostavljam da se uvijek nadje neki pametni chovjek,zena,momak da dobaci neshto bilo to lijepo ili ruzhno.Uglavnom je ruzhno,bar shto se mene tiche.
U ovoj temi vih voljela da nam isprichate neke svoje anegdote vezane za vas i vasheg psa kao i sluchanih prolaznika.

Meni se npr. nekoliko puta desilo da mi ljudi dobace 'Bolje bi bilo da shetash momka nego psa' i to uglavnom one chichice na klupama u parku.Mada je, da vam kazhem, ta fora vec izlizana jer u nashem gradu skoro nema osobe koja na svoj rachun nije chula isto.

Veoma je ruzhno i ono tipa 'Bolje bi bilo da shetate dijete nego psa' shto se desilo mojoj komshinici i shto je jako uvredljivo,bar je meni tako izgledalo jer ona ne mozhe da ima djecu.

Deslo mi se da sam shetala sa mojom Larom,i neka 3 momka iza mene pochela da dobacaju komentare svakakvog tipa,mozhete zamisliti kakve,shto je bilo jako ruzhno,i jedva sam chekala da im izadjem iz vidika,i udaljim se od njih shto prije.Mogu ih slobodno nazvati klosharima,koji nemaju pametnijeg posla,nego prichati u prazno.Da sam bila mushko nebi mi pisnuli a josh da sam imala pita pored sebe...a ne mirnog slatkog shar peja...

O onim komentarima tipa 'Mogla si ga opeglati'i 'Je l' se prao u mashini' kojih ima na hiljade necu ni da pricham...

Neka budala mi se prije 2mj pochela drati shto ne vezhem psa,shto ga shetam bez povodca,pocheo neshto kao o onome kako ce on meni shintere da dovede,kako nebih trebala biti u njegovoj blizini,kako on zna Shushu i Mushu i mozhe da me ?zatvori:shock: Dokle ide ljudska glupost,a moja Lara mu se nije ni primakla jer vazi za jednog jako nezainteresovanog psa kako za okolinu tako i za svoj sopstveni zhivot Smile
Ulavnom se taj chovjek toliko neshto uzhivio u prichu, dere se on koliko mozhe,vratne zhile samo shto ne puknu, a ja ga ono blijedlo gledam i mislim o pismenom iz matematike koji imam iduce nedelje.
Kako reagujete na neke komentare slichnog tipa,na negativne komentare?Da li isqlirate *kao i ja* ili ste od onih osoba koje saspu sve u lice pa shta bude neka bude.
Ja vazhim za jednu osobu vrlo drsku na rijechima,ali me komentari ovakvog tipa ne dotichu,zapravo moja blijeda faca,koja 'ladno gleda i pita se o chemu se radi tu,ljude dovodi josh vishe do loodila.
Samo se okrenem i kao da nisam chula.Tako je bar bilo do sada.

A ima tako beobraznih ljudi,npr par puta mi se desilo da neko kazhe 'Chija je ovo dzukela?' Kao ne zna,pa pita i ochekuje da se javim..Ja se pravim da se upravo to isto pitam ja.Vjerovatno izgleda smijeshno Laughing

Onda,znam da je vecini ljudi navika da kad psa pomaze,pomirishu ruku kojum su mazili dotichnog..ali se ja tako neshto glupo osjecam kad to vidim.Mislim pas kao pas,nece mu ruka mirisati,ali zamislite situaciju,pix,bash bezvezni feeling.

A kad mi neko pridje i kazhe kako je moj pas naaaj u Pg onda mi je srce kao lubenica.Najvishe volim kad mi pridju mala djeca kojim roditelji dozvoljavaju da maze psa,to je tako fino,uchiti ih od malih nogu.
A ne price 'Ne kod kuca,av av,kuco gric gric ili pec pec' Mislim se ono...pecnulo te u glavu da bog da...

Jedne prilike,prolazila je majka sa predivnom cerkicom i ona curica prstom pokazuje na Laru i chini 'Mama kuco' a majka ce njoj 'To je onaj vuk opasni shto je pojeo Crvenkapicu!'
Znam da vam je vjerovatno sad smijeshno,ali zamislite to..Vuk pojeo Cvenkapicu..shta joj pade na pamet.Umjesto da je uzela dijete za ruku i prishla Lari da je pomazi.Strashno.
Mrzim takve ljude,prvenstveno roditelje.Umjesto da uche djecu da su psi jedna divna stvorenja oni djecu strashe.
Ili one choche pozhtvovane majke sa bebama malim u kolicima,dijetetu osmijh od uvo do uva kad vidi psa a majka nadureno vrda ona kolica lijevo desno da skrene s puta,da pobjegne.Aha,kao da je tigra vidjela a ne psa.Sve ce sad moja Lara ici bash kod njene bebe da je pojede za vecheru,jer nije odavno nishta jela...Uzhas.

Kakva iskustva ljudi imate sa ovim?Pishite,raspishite se kao shto sam ja,sigurna sam da cemo chuti zanimljivih prichica Smile Poz ljudine
Nazad na vrh Ići dole
kud

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pon Nov 02, 2009 4:07 pm

Kada Darko šeta Mrkija pa se neko panično sklanja on vikne:"Ne brinite g-đo večerao je pre šetnje".
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pon Nov 02, 2009 8:56 pm

hahahhahaha:)SmileSmileSmileSmileSmile
Odlican je, svaka cast Darko:)SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Uto Dec 01, 2009 12:19 am

Da li je moguće da ljudi nisu nikada čuli za SHAR PEI rasu !!!
Koga god da sretnemo pitaju nas da li je to bitbul ili mastif !!?? de nađe mastifa
I da više nije mali slatki nego krokodil koji sve redom kida i jede..
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Uto Dec 01, 2009 1:04 am

mene redovno pitaju da li je to pit bul:)
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Dec 02, 2009 11:23 pm

Kada šetate pse po mokrom vremenu da li budu mokri odozdo? Don kako ide tako sebi prska stomak..Valjda se neće prehladiti u šetnjama sa tako mokrim stomakom..??
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Dec 03, 2009 1:07 am

loreda bude skroz mokra. zato razmisljam da joj kupim kabanicu:)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Dec 03, 2009 10:23 am

Mogu da zamislim Loredu onako svetlu pa kad je pokrije blato... Glasam za kabanicu. Smile Mi nemamo problem sa mokrim i blatom pošto je Marfi princeza na zrnu graška pa hoda kao na štiklama.
Nešo,nemoj da brineš da će se prehladiti dok god je u pokretu nema šanse da se prehladi,a kad dođete kući samo ga prebrišeš da se osuši i rešen problem. Kad se desi tako neka situacija uvek se setim one rečenice iz "Anđela":"Priroda uglavnom sve radi sama..." Smile Sve je to kod njih prirodno regulisano samo mi nekad umemo malo da preterujemo. Smile

Nazad na vrh Ići dole
kud

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Dec 03, 2009 3:09 pm

Peđa ti je sve rekao a ja samo da dodam da je to normalno kod svih koji se šetaju po mokrom.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Dec 03, 2009 5:05 pm

Ok
Hvala na odgovoru!..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Jan 14, 2010 1:02 pm

U poslednje vreme razmišljam o šetnjama i o tome koliko svi imamo ili nemamo vremena da šetamo naše ljubimce. Zanima me kako izgledaju vaše šetnje? Koliko često vodite zgužvance u šetnju? Koliko dugo ostajete napolju? Ono što me posebno zanima je razlika između držanja psa u stanu i u kući ili dvorištu? Koliko često vi koji imate kuću i dvorište izvodite svoje zgužvance u šetnju?

Marfi izlazi najmanje 3 puta u toku dana. Jutarnja šetnja, u zavisnosti koliko žurim na posao oko 7 i 15 pa do 8 najčešće, onda popodnevna uvek u pola 3 i večernja uvek u 20h. Ove poslednje 2 traju najmanje sat vremena. Ukoliko idem negde Marfi uvek ide sa mnom pa onda izađemo i više puta u toku dana, obavezno iskoristi priliku da podigne nogu nekoliko puta, a dešava mi se kad se vratim iz grada da ga spustim dole na nekih 15ak minuta da bih ujutru mogao duže da spavam. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Jan 15, 2010 11:05 am

Bas nesto nema zainteresovanih da odgovaraju na ova pitanja Pedja:)SmileSmileSmile
Skarfi ima 3 setnje koje su obavezne svaki dan, a ako uskoci jos neka kraca, eto njemu veselja:)SmileSmile
Ujutru je prva setnja, ne tako duga, od 15minuta do pola sata, zavisi koliko je on raspolozen i od vremenskih uslova...tada se proteze, jer je jos bunovan od spavanja...popodne ima setnju koja traje minimum sat vremena...jedan deo setnje je na povodcu, kad dodjemo do parka, pustim ga, trci kao blesav, vijamo se, bacam mu grancice, skace da ih uhvati, bas bude dinamicno...taksisti kojima je tu blizu stajaliste, uvek se smeju meni i Skaretu...kazu da cekaju vec nasu predstavu oko 15h SmileSmileSmile on tada obavi sve nuzde....uvece je takodje setnja, ali ne preterano dugacka, oko 45 minuta, jer je i on vec umoran i polako hvata zalet ka krevetu:)SmileSmile
oko ponoci ga izvedem bukvalno ispred zgrade da isprazni rezervoar i da moze mirno da spava....
Sve u svemu, setnje za kuce su jako korisne, njima donose pravilan razvoj i jacanje organizma, ujedno se upoznajemo i druzimo sa njima:)SmileSmile

Kad odemo kod bake koja zivi u kuci na nekoliko dana, Skare ne ulazi u kucu do uvece, po ceo dan je u dvoristu...Ali zanimljivo je to da nece u dvoristu da obavi ni veliku ni malu nizdu vec ceka kod kapije da ga izvedem na ulicu...nenormalan pas SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Jan 15, 2010 5:48 pm

Nema zainteresovanih, a mene baš interesuje. Wink Mi smo nekada živeli u kući i imali ženkicu jazavičara, ali ona nije bila moja briga i bila je malena pa je trčkarala po dvorištu, njoj nije bilo potrebno posebno šetanje, mada smo sestra i ja voleli da je šetamo kad smo bili mlađi.

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Ned Jan 17, 2010 1:34 pm

Crisp ima prvu setnju oko 6:40h,ona traje oko 20-25 minuta,dorucak i spavanje ( mislimo ) dok smo mi na poslu.
Sledeca setnja je oko 16:30-17h,kada se vratimo sa posla i ta setnja nam je ( po ovom hladnom vremenu ) oko pola sata ( leti-oko 45 min-1h ),onda ide igranje sa igrackama,mazenje,rvanje... tako do 19:30 ili 20h.
Onda ide treca setnja koja je otprilike trajanja kao i ova druga,onda ide vecera,malo igranja i spavanje do ujutru Smile Smile Smile
Naravno,kada je lepo vreme druga setnja se produzi,pa smo tako prosle subote setali nesto malo preko dva sata pored keja,on pusten-trckara,njuska... Pasa na keju-cudo...i,svi su pusteni na livadicama,ali mi nismo hteli da se guramo-ipak ih ne poznajemo,vec smo setali svo vreme... Jedva je cekao da dodje kuci Smile Smile Smile Sto je najbolje,i baba koja je 25.12. napunila punih 14 i usla u 15-u godinu je sve vreme setala sa njim Smile Smile Naravno,u setnje idu stalno zajedno...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   

Nazad na vrh Ići dole

Šetnje.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: