Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
marija

Broj poruka : 191
Godina : 37
Datum upisa : 12.03.2011

PočaljiNaslov: da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...   Čet Mar 31, 2011 11:08 am

pre neki dan sam otkrila da Lexa laje po sat vremena svaki put kada odem na posao.kada se vratim sve zateknem u najboljem redu,ali jos je mala.onda sam pocela da je vodim sa sobom.radim od 10 do14h i u pokretu sam tako da je to ,ujedno, i dobra setnja za lexu,ali pitam se da li je mozda bolje da je ostavljam da se navikava da malo bude sama?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...   Čet Mar 31, 2011 11:42 am

Marija, ja sam jedna od retkih ovde koja je vodala zguzvanog sa sobom svuda a na posao do 6.meseca , ali samo iz razloga sto mi posao to dozvoljava. Iskreno, plasila sam se da ga ostavljam samog kod kuce, ali, kada smo bili primorani, poceli smo sa laganim privikavanjem od sat vremena, pa sada stigli do nekih 4 sata. Nasli smo super foru, ostavimo ogromnu (sirovu) kosku kojoj se obraduje vise nego meni Smile tako da nas ne ferma i ne primeti da smo izasli. Kada se vratimo, zateknemo ga da spava Smile Tako da ti je moja preporuka, ako moras, pocni lagano. Mada, ako ti posao to dozvoljava, zasto da je ne vodis, ako vec kazes da to Lexi dodje kao dobra setnjica Smile Ako ga nisi navikla na velike sirove koske, pocni, super su i za vezbu zubica i igru.
Pozz Smile i kiss za Lexu
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...   Čet Mar 31, 2011 11:44 am

neron ::
Nasli smo super foru, ostavimo ogromnu (sirovu) kosku kojoj se obraduje vise nego meni Smile

Kada se vratimo, zateknemo ga da spava Smile

Nemoj mu zamjeriti. Mora čovjek odmoriti vilicu nakon treninga Smile))
Nazad na vrh Ići dole
marija

Broj poruka : 191
Godina : 37
Datum upisa : 12.03.2011

PočaljiNaslov: Re: da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...   Čet Mar 31, 2011 11:58 am

tako sam je i ostavljala ,dam joj nesto da gricka,medjutim ona kad zavrsi pocne da laje.
to sam saznala tako sto jedan dan,kao danasnji kada nisam radila ,otisla sam ispod kod komsinice i nisam je povela zbog njenih pitova i lexinih konaca na kapcima.ona je lajala neprestano,a komsinica mi je rekla da svaki dan kada sam na poslu laje,kada zavrsi sa grickanjem Very Happy
a posao mi dozvoljava,jer mi je posao neka vrsta kupovine,nabavke,tako da mogu opusteno da je vodim.samo me brine sta ce biti ako nekad ne bude opusteno,tj.ako mora da ostane sama.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...   Čet Mar 31, 2011 3:13 pm

Ova rasa nije problematicna po tom pitanju.
Mazija smo ostavljali samog od kada smo ga uzeli,jer mi radimo a klinac je morao u shkolu.Nikada nije bilo nekih vecih problema.Potrebno je psa izvesti da obavi nuzdu pre odlaska i dobro se izmaziti i izigrati sa njim.
Vrlo brzo se naviknu i adaptiraju da ostaju sami Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...   Čet Mar 31, 2011 4:37 pm

Pas se mora navikavati i na samocu u stanu, od samog pocetka, isto koliko i da bude u drustvu ljudi i guzvi. I jedno i drugo se radi postepeno. Ne postoji sablon kada su ovakve stvari u pitanju i svako ce psa prilagoditi svom nacinu zivota ali definitvno pas mora biti naviknut i da ostaje sam u kuci. Vrlo su skloni anksioznosti i destruktivnom ponasanju ako se naviknu da uvek budu uz vlasnika a kasnije iz nekog razloga moraju ostajati sami. To sto laje i nije mnogo strasno.... ima pasa koji unistavaju i grizu sve po stanu kada su "ostavljeni" i zbog toga je bolje poceti kada su sto manji. Moj savet je da je nastavis navikavati i na samocu bez obzira sto sada laje.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...   

Nazad na vrh Ići dole

da li voditi ljubimca uvek sa sobom ili...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zivot tece...
» "VOLITE SVOG LJUBIMCA,MRZITE LINJANJE?"FURminator!!POVOLJNO!
» Kutak za vaseg ljubimca - kucica,korpica ili sta vec
» RAZLOG ZASTO STE IZABRALI BAS LABRADORA KAO KUCNOG LJUBIMCA?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: