Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Šetnje.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Šetnje.....   Čet Maj 21, 2009 12:07 pm

Kako izgledaju vaše šetnje? Koje su zgode i nezgode koje doživljavate? Kako ljudi reaguju na vas i vašeg ljubimca?
Mi smo za skoro 3 godine prošli skoro sve i svašta...Nezgodno je kad si u zgradi na 5-om spratu i moraš najmanje 3 puta da prođeš pored svih stanova i gomile ljudi. Marfi je apsolutno nečujan kad je u stanu i zgradi (inače je nečujan) i ništa ga ne zanima,naučen je da ide desnom stranom i nema nameru da se pomeri ako mu neko krene u susret,ja sam išao onim pravilom da se treba kretati desnom stranom pa sam to na njega preneo. Od gomile ljudi koju srećemo u ulazu ima stvarno različitih,ali mi najgore pada kada naletim na 2 komšinice koje imaju neke ozbiljne probleme, jedna vrišti kad me vidi nekad se zezne pa vrišti kad vidi mene samog da idem nisam načisto da li se plaši mene ili psa,a druga ima takav napad da se jednom popela na gelendar učinilo mi se da će skočiti dole. Iste te dve su se drale na mene kad sam Marfija sa 3 meseca učio da se penje uz stepenice tako što sam ga pustio da se penje sam,a ja ga dozivao. Ja razumem da se ljudi plaše psa,ali baš do te granice mi je malo čudno,jer mama se plaši pasa,ali kada je pas sa vlasnikom na povodcu nema nikakvih problema. Logično mi je da ako neko ima psa i onaj živi u toj zgradi pored psa godinama i zna da je pas potpuno miran i ne reaguje ni na šta posle nekog vremena treba da nauči da prođe pored bez da pravi scene i nabija negativnu energiju.
Jednom sam naleteo na namontiranu tetu na sred ulice koja je bez razloga počela da viče da će me prijaviti i da bi nam sve pse trebalo poubijati,a napominjem da Marfi nikad nije pušten sa povodca kad je napolju osim kad odem na njive, tad je malo falilo da je zalepim ne znam kako sam se kontrolisao. Još su mi dobri i oni koji mi vrište kad podigne nogu da obeleži njihovu jelu ili borić sa takvima se posebno razračunavam i uglavnom dobijem bitku,ali mi tako nabiju nervozu da mi treba pola sata da se smirim posle.
Komšija me je napao kako Marfi prlja ulaz kad se penje,komšija inače na 4-om spratu,ja mu kažem da ću ga zamoliti da obriše noge na ulazu,ali onog dana kad se svi budemo izuvali i nosili svoje cipele u rukama do stanova.
Onda sam naleteo na gospođu kako piški na sred trotoara u sred bela dana i još mi je rekla da sam đubre i stoka kao da sam ja to radio a ne ona, pa dekica koji je ispred mene kakio,ali on je bio fin Smile pa je vikao da ne može da izdrži Smile Smile Smile !!!!
I najveći šok do sada pre neki dan na njivama ''ljubav na seoski način'' i to uz sam putić njih dvoje u žaru,a Marfi i ja prolazimo sevaju bele guz.ce Smile ja u zemlju da propadnem,a oni kao da ih ne vidim vrte se dalje u njivu,a Marfi pušten pa ih čuo i zalepio se pored i grokće...
Sad vi... Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Maj 21, 2009 9:59 pm

Kakvi dozivljaji... Smile Smile Smile Mi imamo slicnu situaciju sa Crisp-om. Kada ga ljudi vide ili se ukoce od straha ( kao da izgleda opasno ) ili krenu ka njemu da ga pomaze a on zapali... To mi se svidja kod njega jer nikome ne dozvoljava na ulici da ga mazi... Kada je Crisp ko Ivane ( osmi sprat ),komsije su se vec navikle na njega i jedan je od omiljenih pasa u zgradi. Kada je kod mene ( prizemlje,terasa 25m2,ispred basta ),tu je opet omiljeni kod normalnih ljudi,dece...a kod "idiota"... Strasno... Nisam cuo komentare,valjda se trude da ih ne cujem jer... ( 190 cm visok i 105 kg tezak ),slute reakciju Smile Smile Smile Imamo mi dogodovstina,samo kad treba da ih se setim--mozak blokirao... Smile Smile Smile
Uglavnom,ili se "zalede" ili se "rastope" kada ga vide... Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 22, 2009 10:46 am

SmileSmileSmileSmileSmileSmile:0
setnje.....
kod nas su setnje svakako obelezili razliciti dogadjaji, sto lepi sto ruzni...
za ovih 11 meseci dva puta ga je ujeo pas...prvi put je bas bilo opasno, skoro pa je ubio Skarfija,a ovo drugo je bilo sad skoro kad sam se iznervirala na vlasnike koji vode kucice bez povodca,a oni sami su negde kilometar od desavanja...
kod mene u zgradi, nismo bas nesto omiljeni, svi se postovanjem nam se jave, ali nisu nesto odusevljeni Skarfijem!!!!!! A kod Ivana u zgradi ga svi obozavaju....i prate njegov rast i razvoj:)SmileSmileSmile
ljudi imaju dve reakcije na nase ljubimce ili se oduseve i odlepe od srece sto ih vide ili su zgrozeni!!! Bar je to u nasem slucaju:)SmileSmile
skoro sam se izderala na baku koja je odjednom pocela da mlati sa svojom stakom, htela je i mene i skarfija da izudara, vikala je, psovala me je, kako nas treba proterati zajedno sa tim nasim cudovostima....a skarfi i ja smo bili 5 metara udaljeni od nje kad smo prolazili....Tad sam se bas jako iznervirala i nismo joj ostali duzni....
Juce nas je izvredjao jedan fensi tata koji je vodio svog sincica da igra tenis, i bas kad smo na livadi kod teniskih terena prolazili on je poceo da vice na nas, eto tako iz cista mira:)SmileSmileSmileSmileSmile
Neki roditelji sklanjaju decu kad nas vide, ali na to ne obarcam paznju jer razumem te pacenike, oni se i sami boje kucica pa to zele da prenesu i na svoju decu.....
sve u svemu, uvek je zanimljivo....uvek neko pridje....jer zanimljiv im je crni shar pei....retko ga vide....
a svako od ljudi bi zeleo da ga pomazi i dotakne....A Skare i nije bas neka maza, retko, ali bas retko to dozvoli i uglavno dozvoli devojkama da ga pomaze na par sekundi i onda zbrise....momci su ugrozeni, odmah rezi i zauzuma stav:)SmileSmileSmile Cuva mene:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 22, 2009 11:09 am

Jutros sam prvo imao okršaj sa nekim nazovi šinterima koji su skupljali lutalice,ja izlazim sa Marfijem i vidim njegovi drugari lutalice beže na sve strane i kad su nas videli pravac kod nas,prilaze dva lika sa nekim štapom nalik na onaj za hvatanje kučića,ali neka teška inprovizacija i pitaju me jesu li to moji psi ja im kažem pobogu ljudi vidim da ih jurite od ranije ja sam tek sad izašao i vodim ovog mog na povodcu. Jadni kučići stali iza Marfija da ih on brani,a on glup kao noć pokušava da ih siluje. Uspeju da uhvate jednu ženkicu i bukvalno su je davili i vidim otvaraju običan auto i trpaju je unutra i na to puknem i pitam ih ko su i odakle su,a oni kao navodno vode pse u azil u Vrbas. (posebno iz Vrbasa dolaze po rumske pse). Ja kažem da ću to da proverim i oni brzo u kola i gas. Da me neko ne shvati pogrešno,ja sam za to da se lutalice sklone sa ulica i prvi sam slao mailove u Orku i ostale organizacije,ali nisam za to da neko ko nema nikakve identifikacije ni opremu,skuplja pse i vodi ih ko zna gde. Čak i u paklu mora da se zna red.
Onda produžim gor na njive da pustim Marfija da obavi svoje dužnosti,kad ono letnji radovi i ja ga ostavim vezanog i naravno nađe se jedna gospođa na biciklu koja se naravno boji da mi viče nešto i ja se sagnem i zagrlim Marfija da ona može da prođe i umesto da prođe normalno ona skoči sa bicikla i počne da mi psuje sve po spisku na šta se meni uvek otkači žica u glavi i nastane haos. Dobrih pola sata sam se svađao sa njom,dok me je Marfi belo gledao. Najviše me nervira od svega što te njive nisu njive nego građevinsko zemljište koje ljudi eto tako obrađuju pa su to prisvojili i smatraju svojim,mene to ne interesuje,ali me uvek iznervira što mi neko broji kad šetam kuče,a imam ista prava kao i oni,mislim ne ih nikad šetao psa po nečijoj njivi,ali ovde to nisu njive nego javno građevinsko zemljište i imam ista prava kao i oni da prolazim tuda i opet šetam samo po putićima što se vidi na slikama. I tako je ona meni svašta rekla,proklela mi seme , poreklo i imovinu i rekla da bolje da šetam decu nego keruštinu,malo mi pominjala mamu dok nisam načisto pokipeo i rekao da ću uzorati njivu sa njom,tad je pobegla na kraj njive ja prošao,Marfi me gledao belo i dalje, već se pretvorio u sapun od vrućine,a ništa nije obavio.
Primetio sam da kad dođe do nagle promene vremena ludaci poizlaze napolje kao da ih privlači da se svađaju sa nekim.
Sad gledam koliko sam se raspisao trebalo bi sam sebi da dam otkaz što ne radim.... Smile
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 22, 2009 1:02 pm

Ludi su stvarno cudni , a takvih kao ta zena ima svuda.
I ja sam bio u takvoj situaciji par puta ali to u vecini slucajeva resava Arci.
Cim neko tako pocne da preteci govori i pritom jos rukama pocne da mlati on zauzme preteci stav i pocne da rezi i sa tim je svaka rasprava gotova Very Happy
Naprasno ucute okrenu se i cao.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 22, 2009 1:10 pm

Svaka čast Arčiju ja bih voleo kad bi Marfi u takvim situacijama bar malo hrabrosti pokazao. Samo jednom me je branio kad mi je kreten za jedan Božić izleteo pijan i to je prvi i poslednji put da je režao. Kontam da bi me branio kada bih bio ugrožen,a ovako pušta meni da rešavam probleme. Drugar sa rotom je promenio posao pa više ne šetamo zajedno dok sam šetao sa njim rot sa korpom i na debelom povodcu se samo iskezi i podigne na zadnje noge kad neko počne da viče i mlatara rukama.
Šta da radim kad mi je pas na nivou francuske pudle. Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 22, 2009 2:04 pm

On je u pricipu dobar i umiljat pas. U stanu je kao macka.Ko god da dodje ako ja otvorim vrata on ga samo onjusi i to je to.
Ali primetio sam da mu kad izadjemo smeta kada neko napadno gestikulira rukama i kada vice.
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 40
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sub Maj 23, 2009 12:52 pm

Ma isto sve Pedja. Identicna iskustva imam. Kada izadjem medju "ljude" imam utisak da sam u igrici Resident Evil. A imam utisak da je posebna vrsta bezobrazluka karakteristicna samo za nas grad. Takve "simptome" ludila nisam vidjala u drugim mestima Evil or Very Mad Izuzetno su neprijateljski nastrojeni prema ljudima koji vole zivotinje. Kao da jedva cekaju i vrebaju da neki naidju, da ga napadnu. Mislim, sta gledas uopste u mene i u mog psa?!! Moj Variya je pitom, miran i srdacan prema svakome. U sustini uopste nikog ni ne gleda.
Oni na taj nacin lece svoje frustracije. Tako se prazne. Samo ni ja im ne ostajem duzna. Mada umeju biti jako neugodni, jer su nevaspitani i raspusteni kao stoka! Vredjaju bez ikakvog povoda. Nekada se svadjam a nekada samo iskuliram. A nekada, kada sam veoma lepo raspolozena stanem pa se i ja ispraznim. Spustim se na njihov nivo i raspalim, cisto onako sportski. Rekreativno. Da ostanem u formi Laughing Laughing Laughing Laughing

Sve u svemu, ruzna slika naseg naroda. Otac indijske slobode Mahatma Gandhi je jednom prilikom izjavio da "moralni napredak jednog naroda treba suditi po tome kako se ponasa prema zivotinjama".
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sub Maj 23, 2009 2:49 pm

To i ja kažem da je ''ta'' vrsta bezobrazluka karakteristična samo za Rumu... Smile Obično doživim šok kad odem do Novog Sada,a često idem, pa izvedem Marfija,a ljudi bukvalno ne vide da imam psa prolaze skroz normalno kao i on pored njih. Poslednji put smo bili na keju toliko kučića nisam video u životu,Marfi naravno vezan,a ljudi pustili svoje i oni svi tako trčkaraju i prilaze normalno,šetači prolaze bez problema i niko nikom ne smeta niti se neko žali. Tad sam se zapitao šta nije u redu sa mnom i zašto ne mogu da pustim svog psa kao i oni?! A u stvari je problem u tom grču koji imam odavde iz Rume,jer ovde Marfija pustim samo ujutru na njivi i tu mi se nađe neko da me nervira. Uvek polazim od toga da nije u redu,ima ljudi koji se boje i koji ne vole životinje,pa isto tako ova komšinica koju sam gore pominjao (ima dete malo koje voli pse,al ne sme od nje da im prilazi), žalila se kako psi zapišavaju ispred zgrade gde se njeno dete igra,a ja preksinoć uhvatim nju sa malim ispred zgrade žena ga pustila da piški na istom tom mestu gde se i igra. Ko je sad tu lud?! Smile Smile Smile
Umalo da zaboravim i to da me je jedna bakica prijatno iznenadila sinoć,zaustavila me da kaže da nikad nije videla ponosnijeg psa i stala da ga pomazi,što je Marfi za pravo čudo prihvatio pa se nekih 10 sekundi uvijao kao mačka,dovoljno od njega. Smile Smile Smile
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Ned Maj 24, 2009 12:01 am

Nije ta vrsta beozobrazluka karakteristicna samo za Rumu,ima takvih ljudi svugde. U Ivaninom kraju ima malo kucica i svi su na povodcu,ne pustaju ih,agresivni su... Zato su Crisp-u drugari obicne lutalice koje su u principu Ok,osim mozda par njih jer ga smatraju rivalom,a on blenta bi samo da se igra. Napali su ga par puta,nije im ostao duzan ( dok ne stignem da odreagujem tj par sekundi ) i od tada se sklanjaju kad ga vide a i on im ne prilazi. Jednostavno se prave da se ne vide-sto je po meni i najbolje. Kod mene u kraju je druga prica. Ima dosta pasa,sto lutalica,sto kucnih. Lutalice nisu agresivne a i ovi "domaci" tj kucni su ok. Centrala nam je skolsko dvoriste,tu ih pustamo da se istrce,izluduju... Ako se neki psi ne podnose,izbegavamo da budemo u isti vreme u skolskom ili odemo na drugi kraj i to je to. Ljudi ne beze na ulici kad ga vide,prilaze da ga pomaze a on bezi Smile Smile deca ga jure,trci sa njima...a kod Ivane totalna suprotnost... Znaci,nema pravila. Neko mesto,naselje je naseljeno isfrustritanim kretenima koji svoje frustracije i strahove prenose na decu a drugo "normalnim" ljudima koji kapiraju "Ako ja njega ne diram,nece ni on mene...".

Nemojte me pogresno razumeti,pustamo kucice u skolsko dvoriste naravno posle skole,uvece posle 20,21h ili vikendom kada nema dece u njemu... Tu smo najbezbedniji jer kod mene u kraju postoji nekoliko kretena,idiota,psihopata,manijaka ili kako god vec koji truju pse... Kad bi ih samo "nahvatali"... Ne bi im trebao sud,niti ORCA,niti bilo ko...trebao bi im samo jedan ili tim dobrih ortopeda... Kapiramo da valjda nece bacati otrov i u skolsko dvoriste. Takodje mislim da ako bi se tu neki pas otrovao da bi zandari reagovali munjevito sto zbog dece sto zbog javnog mnjenja. Ovako se i ne trude da nadju te psihopate... Mozda je to cak i jedan od njih Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Uto Maj 26, 2009 11:27 pm

Ma nemoze se vise setati nigde.
U nedelju ujutru kada smo ja i arci krenuli u market zaskocio nas je ogroman erdel terijer .Inace to je pas od tipa koi zivi stotinak metata od nas i koi je maksimalno zapusten, ko god da prodje pored njihovog dvorista on da ga pojede,laje na sve zivo.
Izgleda da je tada ostavio ulaz otvoren i kada smo prolazili samo je skocio.
Tuca ziva, Ujeo je arcija za zadnju nogu i obraz, jedva sam ih razvadio, a tip ciji je pas mirno posmatra eeee kad ga nisam udavio tad necu nikad.
Doso posle sat vreme da me moli da da ne tuzim kao ,nezna kako je otvorio kapiju, nezna sta da radi sa psom postao mu agresivan....

Veterinar nam je tekao da smo imali srecu jer je zamalo mogao da pokida Arciju tetive na nozi, ovako prosao je sa jednom inekciom antibiotika, i natecenom nogom.
Danas mu je otok splasnuo tako da se nadam da ce za par dana biti sve ok.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Maj 27, 2009 9:00 am

Jadnicak mali....jako mi je zao....u potpunosti vas razumem....ovo je postalo nemoguce....juce u parku se setamo drugarica i ja sa Skaretom i odjednom se pojavljuje tip sa ogromnim dobermanom....koji je totalno nekontrolisan....bukvalno pas bez kontrole.....
i sto kaze Hana, danas je opasno izvesti psa u najobicniju setnju...
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 40
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Maj 27, 2009 10:23 am

Jadan Arci jako mi je zao. Dobro je i prosao kako je moglo biti. Erdel je velik i jak pas. Jos ako je kao sto kazes raspusten...
Mog Variju su napadali cesto i uvek sam morala ja da ga branim posto on samo stane i ili , da ga ne bi ujeli za glavu potura guzu. Jednom sam i ja popila par ujeda pa sam morala da primam vakcinu protiv besnila. Vlasnici tih opasnih pasa su krivi za sve. Treba ih tuziti. Zena ciji su me psi napali je platila kaznu. Djubre nije htela da otvori vrata kada su joj urucivali "nagradu". Lovili su je mesec dana! Prvenstveno zbog toga da se utvrdi da li su njeni psi besni. Jer vlasnik psa mora biti prisutan kada veterinar izadje na teren.
Ljudi su najveci gadovi!
Evo sinoc smo bili napadnuti od strane malog deteta, devojcica koja ima mozda 5-6 god. Dete kao da je poludelo, lajalo na Variju (zamislite lajalo?!!!) , dok sam cekala decka iz prodavnice...Sve se unosila Variji u lice. A njen otac je kao, nekim pamucnim pokretom ruke pokusavao da je odgurne. Dete je na kraju pocelo unoseci se jako blizu Variji u facu da govori dzukelo!!! dzukelo!!! i tako vise puta. Ali onako jako besno. Kao da je u nekoj vrsti sektaskog transa!? Rezala je! Jbt nisam mogla ni da reagujem koliko mi je bilo sokantno. A Varija je ustao jer mu je bilo neprijatno i polako dosetao do mene. On je gledao u dete zbunjen i omalo poplasen, jer je navikao da ga deca maze... Inace kod mene u naselju decu uce da za kucicima vicu dzukelo i da ih gadjaju kamenjem. Svi kao mali vojnici nose neke maceve, sto je sad hit medju njima i idu s namerom , pa ja mislim da ubiju. Kada vide psa bez obzira sto je vlasnik sa njim oni kao po komandi:Juris, sa macevima!! Sve vicu:"eno ga ker!!", pobecice"!!!
Svaki dan moram da strepim od teletabisa!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Maj 27, 2009 11:45 am

Poznat mi je i vas slucaj....takve scene ja imam sa Skarfijem kad krenemo u setnju....Mame i tate sklanjaju svoju decu kao da ja setam da nekim krvolocnim cudovistem....a kada njihova deca gadjaju Skareta i vicu mu da je keretina i dzukeletina, onda je to zanimljivo i smesno roditeljima i jos hvala svoju decicu i podrzavaju ih u tome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ali ja sam okrenula drugi list i sad kad deca krenu nesto da mu vicu i da ga gadjaju ja mu dozvolim da laje na njih i naravno uplase se i pobegnu......I kada nas neko pita jel opasaan, jel ujeda, ja sada mirno odgovorim Da.....ne zelim uopste vise da strepim od "ludaka" sa njihovim sto ti Maja kazes "Teletabisa"
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Maj 27, 2009 11:59 am

Mene počinju jako da nerviraju ti sa puštenim psima koji ne znaju kakav im je pas. Nije toliko teško zakačiti psa pa ga pustiti kad nema nikog,a ako već dođe do tuče bez obzira na sve treba razdvajati,ali treba izbegavati to. Sad mi je baš žao Arčija, erdel je dosta veći od shar-peia mogao je naneti daleko goru štetu.
A deca su već priča za sebe,stvarno su te nove generacije načisto raspuštene i kao da im je sve dozvoljeno. Ja puštam decu da se jave Marfiju,ali samo ako ja čučim pored,jednom mi je neki mali pritrčao iza leđa i skočio na Marfija da nas prepadne ovaj se prestravio i pobegao iza mene kad tad nije skočio i zarežao znao sam da mi je pas apsolutno miran i dobar,ali zato sam ja režao. A to da je mala lajala na psa ja prosto ne mogu da verujem,mada opet deca su danas tako raspuštena,a roditelje ne interesuje ništa kao zombiji da šetaju, a ne dao bog da im kažeš nešto za njihovo detence da ti oči iskopaju.
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

Broj poruka : 134
Godina : 22
Datum upisa : 21.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Maj 27, 2009 3:50 pm

Da , ni moje komsije ne vole Lily , O.K. , ona laje na njih , ali isto je to bilo i sa Larom koja je bila totalno povucena i mirna.
A neki nas jednostavno mrze iz ljubomore.
Sta ces , takav je zivot.
Nisam imala problema sa ljudima na ulici ovako .
Niti su mi trazili da stavim onu korpicu na njusku , videla sam da u drugim gradovima ima i tih slucajeva .
S druge strane , mozete misliti koliko je mrznja jednog coveka dovela na granicu da nam ubije psa....
Nemam reci ... I nikad to necu prezaliti .
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Sre Maj 27, 2009 11:00 pm

Ja sam odavno shvatio da sto se tice pasa postoje samo dve vrste ljudi, oni koi ih vole i oni koi ih ne vole, nema izmedju, e sad to se sve prenosi na decu .Sto rece Kesten laju daca . ali samo dok Arci nije zarezao , Very Happy sad prelaze na drugu stranu. Twisted Evil
Jednostavno nisu naucena da vole zivotinje.
Mi imamo prijatelje koji imaju cetiri deteta i kada dodju kod nas to je opste mazenje sa arcijem, on koji bas i ne voli mnogo da ga razvlace sve to strpljivo podnosi Very Happy dok par klinaca iz komsiluka ne moze ocima da vidi odmah se nakostresi
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Maj 28, 2009 11:50 am

I ja sam shvatio da postoje te dve grupe ljudi,mada ima i ona posebna kategorija onih koji se osnovano ili neosnovano boje. Meni jedino u mom slučaju dve komšinice koje apsolutno vrište kad nas vide, nije jasno da li je moguće da strah ide do te mere da gotovo 3 godine naleću na nas,nikad ih Marfi nije pogledao,da ne pričam o tome da nikad nije zalajao,ja im milion puta rekao da je uvek vezan i da neće ništa,videle ga milion puta sa decom,kako ga deca razvlače,ali one i dalje tako. Čak mi se desilo da sam ga nekoliko puta nosio i one i dalje i vrište. E takva stanja su mi već zabrinjavajuća. Nekad me to toliko nervira da se zapitam da li će to tako biti i za 5 ili 10 godina,a mislim da hoće.
Andrea,meni su tražili da stavim Marfiju korpu,ali za to imam tako dobre argumente da i sledeći put kad to pomenu,a pominju na svakom skupu stanara, uvek dobijem tu bitku.
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Čet Maj 28, 2009 3:00 pm

A i bili bi smesni sa tom korpicom.
Jos njuskalo kakvo oni imaju ... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 29, 2009 11:40 am

Što bi bili smešni,što bi to u Marfijevom slučaju bilo nemoguće izvesti jer bi mu korpa bilo koje vrste navukla nabore još gore u oči,i ovako mu padaju preko očiju,a ne bih mu mogao naneti takav bol da ga trepavice bodu nikada....
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 29, 2009 12:07 pm

Ljudi su neverovatni....
sinoc je moj momak izveo Skareta u redovnu setnju...i kada se vracao u stan u ulici Petra Drapsina u NS je setao ogroman labrador, bez povodca i naravno bez gazde....
cim je ugledao Skarfija, zaleteo se, poceo da rezi i laje kao besan pas.....Ivan se jedva odbranio i spasio skarfija od tuce i ujedanja...vikao je na labradora, pokusavao nogama da ga otera....A reakcija ljudi na terasam je bila zabrinjavajuca, jer niko, ama bas niko nije ni pokusao da mu pomogne da otera tog psa, vec su svi samo izleteli na terase da gledaju predstavu i nije im palo na pamet da taj pas moze i Skarfija i Ivana da pokida zajedno.......
tako da komentar na ljudsku "rasu" je postao suvisan.....
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 29, 2009 12:07 pm

A slavem se sa vama da bi korpa na ustima nasih ljubimaca bila pravo mucenje za njih!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 29, 2009 1:00 pm

Skarfi ::
Ljudi su neverovatni....
sinoc je moj momak izveo Skareta u redovnu setnju...i kada se vracao u stan u ulici Petra Drapsina u NS je setao ogroman labrador, bez povodca i naravno bez gazde....
cim je ugledao Skarfija, zaleteo se, poceo da rezi i laje kao besan pas.....Ivan se jedva odbranio i spasio skarfija od tuce i ujedanja...vikao je na labradora, pokusavao nogama da ga otera....A reakcija ljudi na terasam je bila zabrinjavajuca, jer niko, ama bas niko nije ni pokusao da mu pomogne da otera tog psa, vec su svi samo izleteli na terase da gledaju predstavu i nije im palo na pamet da taj pas moze i Skarfija i Ivana da pokida zajedno.......
tako da komentar na ljudsku "rasu" je postao suvisan.....

Apsolutno se svi psi zaleću na njih,to je tako postalo normalno da više nemam reči. Opet kažem,nije teško vezati psa,niti ga izvesti u šetnju kako dolikuje,gazda-povodac. A to da niko ne reaguje je standard ne sme niko ni da se meša jer ljudi jednostavno nemaju hrabrosti,samo je pitanje gde je vlasnik u tom trenutku?! Mislio sam da su u NS rešili taj problem,ali izgleda da uvek ima izuzetaka koji prolaze tako,čist bezobrazluk. Žalosno,ali istinito.
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pet Maj 29, 2009 2:45 pm

D i ovde dosta njih seta psa bez povodca.
Misle da su njihovi psi prepametni za povovac.
To ulavnom misle oni koji imaju z. retrivere ili labradore .
Pre 2 dana se Lily zaletela na pittbulla .
Htela je da se igra.
Ja sam se presekla .
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   Pon Jun 01, 2009 1:49 pm

Smatram da bi povodac bio obavezan za svakog psa koji se seta ulicom jer ma koliko on bio pametan,sa povodcem ga mozes kontrolisati u svakom trenutku. Crisp je stalno na povodcu kada se setamo ulicom ( prvenstveno zbog automobila jer ne znam sta mu moze dunuti u glavu ),cim udjemo u skolsko ili negde gde nije prometno,tu se povodac otkacinje i sav prostor je njegov Smile Smile

Skoro smo se setali bez povodca ( bilo je 6:30 ujutru ),Crisp je ugledao neko kuce prekoputa ulice,dzaba je bilo moje "Stani",kreten se zaleteo preko ulice da bi se igrao sa kucetom... Na par milimetara od njega uspeo je covek da zakoci... Boze,kakve je batine to jutro dobio!! Verujte mi da sam ga tukao iz straha koliko sam se uplasio!! Od tada-bolje spreciti nego leciti... Povodac u ruke i ´ajd lagano...

Od tih batina,zna sta znaci "Stani" Smile Smile Smile Lepo kaze ona narodna:"Batina je iz raja izasla!!" Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Šetnje.....   

Nazad na vrh Ići dole

Šetnje.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: