Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

oci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Feb 18, 2013 1:01 pm

Hajde da vidimo da li razumem sve najbolje...

Imao je cistu na trećem očnom kapku i veterinar je uklonio suznu žlezdu. OK, to je jedan od načina da se reši cista, mogao je i da je vrati nazad, al dobro može i ovako da se uradi.

Ono što mi nije jasno da li je njemu rađeno zatezanje kapaka ili mu je rađena entropija? Kad se radi zatezanje nema sečenja po kapcima i iznad kapaka samo se končićima trepavice usmere van oka. Kada se radi entropija tada se sređuje kapak, ima nekoliko tehnika, ali najčešće (ima i druga) veterinari zaseku kožu iznad i ponovo zašiju, smanje količinu kože i preusmere trepavice van oka. Šta je od ta 2 zahvata rađeno?

Ukoliko trepavice ne iritiraju oko, rožnjaču nema potrebe ništa dirati! Njegova glava će da raste i vremenom će se zategnuti i sve bi trebalo da bude ok. Ako češe oči konstantno, ili pokušava da ih trlja o nameštaj ili o vas znači da još uvek postoji problem. Da li se sklonio ulkus sa oka? (ulkus je taj beli oblačić što je imao)

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Mikele

Ženski Broj poruka : 153
Godina : 30
Datum upisa : 28.07.2012

PočaljiNaslov: Re: oci   Pet Feb 22, 2013 9:20 am

ako je nekome potreban corner gel za oci,ja imam jedan za prodaju.. kazu da je on savrsen,a mom Miku sam oci izlecila u rekordnom roku. Kome god da zatreba neka posalje pm... kiss za brzi oporavak
Nazad na vrh Ići dole
PAKODORCOL

Muški Broj poruka : 1
Godina : 26
Datum upisa : 15.05.2013

PočaljiNaslov: Re: oci   Sre Maj 15, 2013 11:33 pm

Cao svima, moze li neko da mi preporuci dobrog veterinara iz beograda, zbog zatezanja kapaka, mom paku se oci lepo ne vide to me brine! Hvala
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Maj 16, 2013 12:13 am

Gde je Bg tu je i Pancevo Wink Dr Goca je mnogima ovde extra sredila okice,a i ispravljala tudje brljancije,tako da preporuka za Mondo Animale i dr Gordanu,u Pancevu.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

Ženski Broj poruka : 332
Godina : 34
Datum upisa : 06.02.2013

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Jul 01, 2013 9:36 am

Zdravo svima,

Da li je neko imao problem sa suznom zlezdom. Mi smo operisali zlezdu na jednom oku pre 24 dana ( vratili je na mesto) i posle 21 dana je ponovo izasla, a u medjuvremenu se pojavila i na drugom oku. Zanima me da li to znaci da ce ta zlezda da izlazi svakih mesec dana citav zivot, jer mi je zao da uspavljujem psa i da ga gledam kako se muci posle anestezije.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Jul 01, 2013 9:53 am

Ima nekoliko tehnika kojima se rešava problem ciste na trećem očnom kapku. Cista može i da se ukloni potpuno.
Jel problem samo iskakanje žlezde iz ležišta ili postoji i problem sa uvrtanjem kapaka? Nije mu rađeno zatezanje kapaka?

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Jul 01, 2013 10:10 am

Radjeno mu je sa mesec dana, mi to nismo znali, ali to nije problem.
Radjeno mu je i sada imao je savove na gornjem i donjem kapku ukupno 7 ili 8 komada, 1 sav jos uvek stoji na gornjem kapku, trebalo bi da se skine danas ali sad vise neznam sta da radimo.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Jul 01, 2013 10:18 am

Pitao sam zato što je najčešći razlog za pojavu ciste entropija ili neki jači udarac. To se dešava, neki od njih imaju slabe mišiće i više problema sa kapcima i cistama. Da vam olakšam, cista ne boli i nije preterano strašna tako da se ne plašite. Veterinar će verovatno prepisati za sada kapi/masti i može da se desi da se povuku sa oba oka, a ako ne onda će kasnije ukloniti suzne žlezde i rešiti problem cisti na trećem očnom kapku trajno. Tu drugog rešenja nažalost nema.

Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Jul 01, 2013 10:25 am

Dao nam je Gentokulin da mu stavljamo 3 puta dnevno. Od kapi mu se crvenilo malo povuklo ali i dalje se vidi zlezda.
Ako sam Vas dobro razumela ciste mogu same da se se povuku bez operacije?

Pitam Vas zato sto treba da idem sad kod veterinara a on planira da ga opet operise.
S obzirom da ga je jedva uspavao proslog puta ( dao mu je duplu dozu anestezije) bojim se da mu ne skodi toliko anestezije u kratkom vremenskom roku. Da mu se ne desi nesto kada ga ponovo uspavaju.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Jul 01, 2013 10:44 am

Da u nekim slučajevima se povuku, ali nije pravilo, može, a ne mora. Ciste umeju da budu jako dosadne i nezgodno je o njima pričati sa sigurnošću. Nekada je jedina opcija da se uklone skroz, vraćanje na mesto ne pomaže.

Što se tiče anestezije nije dobra to stoji, ali kad se mora... Meni je Kalla išla 2 puta u anesteziju u jednom danu kad joj je operisan kuk, pa posle toga još jednom kada je rađen snimak za sertifikate. Srećom sve je prošlo OK.

Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Jul 01, 2013 10:49 am

Popricacu sa veterinarom danas pa cemo videti sta da radimo.

Hvala na vremenu i savetima.
Nazad na vrh Ići dole
fifi

Ženski Broj poruka : 60
Godina : 22
Datum upisa : 14.08.2013

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Avg 15, 2013 1:47 pm

Ja cu ti reci sta da radis sa cistom na jednom oku.Moj aki je imao cistu na oku ja sam mu redovno cistila kamilicoma i onda posle mu u oko stavi nekoliko kapljica kamilice.Prvo se smanjivala postepeno i onda je nestala
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Avg 15, 2013 2:19 pm

neki imaju alergijsku reakciju na kamilicu ili ih jednostavno iritira poput mojih pasa, ne mozes tako olako reci nekome sta da radi vec samo izneti svoje iskustvo,..... ako je kamilca uopste pomogla jer se ciste ponekad povuku same od sebe.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: oci   

Nazad na vrh Ići dole

oci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: