Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

oci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Maj 02, 2011 7:44 pm

Sandra otvori njenu temu, slikaj okice u makro rezoluciji i pokazi nam kako to izgleda. Moze biti i da joj suze od neceg sto je iritira u kuci, kao recimo duvanski dim, neki osvezivaci prostora ili sl. ako nisu i pitanju uvrnute trepavice ili infekcija. Iritacije iz vazduha mogu izazvati alergijski konjuktivitis i on upravo tako izgleda, pojacano lucenje suza i blago crvenilo. Najbolje je da je odvedes do veterinara i proverite mikrofloru oka uzimanjem brisa iz oka a i veterinar ce pogledati u kakvom su stanju kapci i kako stoje trepavice. Sa ocima se nikad ne ceka vec se pas zbog svakog crvenila i pojacanog suzenja kao i kada ima vise krmelja vodi lekaru da se utvrdi uzrok Smile Smile Razloga za zabrinutost uvek ima kada nije sve u potpunom redu Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Maj 02, 2011 11:43 pm

Heavenwho ::
Kod koga ste kupili stene u Kikindi, ja sam iz Kikinde, odakle ste vi?!

Kod Mirka Markovljeva. Znate li se?

Citat :
Sandra otvori njenu temu, slikaj okice u makro rezoluciji i pokazi nam kako to izgleda. Moze biti i da joj suze od neceg sto je iritira u kuci, kao recimo duvanski dim, neki osvezivaci prostora ili sl. ako nisu i pitanju uvrnute trepavice ili infekcija. Iritacije iz vazduha mogu izazvati alergijski konjuktivitis i on upravo tako izgleda, pojacano lucenje suza i blago crvenilo. Najbolje je da je odvedes do veterinara i proverite mikrofloru oka uzimanjem brisa iz oka a i veterinar ce pogledati u kakvom su stanju kapci i kako stoje trepavice. Sa ocima se nikad ne ceka vec se pas zbog svakog crvenila i pojacanog suzenja kao i kada ima vise krmelja vodi lekaru da se utvrdi uzrok Razloga za zabrinutost uvek ima kada nije sve u potpunom redu

Sutra cu sve lepo da islikam pa cu da postavim slike. Bas sam se zabrinula, bojim se da nije zbog prozora u kolima, bio je oskrinut Shocked isprala sam joj sa blagom kamilicom, pa cu sutra da nazovem veterinara. Bojim se da se nesto ne iskomplikuje Neutral
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Sub Nov 05, 2011 8:51 pm

Danas sam opet tražio Vazemicyn i naravno, nema ga nigdje.

Gdje sam god bio, uvjeravali su me da uzmem Gentokulin kapi kao zamjenu za V, ali nisam htio ništa raditi dok se ne posavjetujem sa stručnim dijelom foruma.

Vrijedi li uzimati kapi Gentokulin ili da preskočim preporuku?

Hvala unaprijed.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: oci   Sub Nov 05, 2011 9:14 pm

Gentokulin je gentamicin namenjen za aplikaciju u oci. Antibiotik sirokog spektra koji se cesto upotrebljava za bakterijske infekcije ociju kod pasa...ali ja ne bih ipak lecenje sprovodila na svoju ruku ukoliko se infekcija vratila Mladene. Ipak bi sada bolje bilo proveriti brisom iz oka o cemu se radi. Gentokulin nije za preventivnu upotrebu, kao ni Vazemicyn uostalom. Samo u slucaju infekcija. Preventivno mozes upotrebljavati samo po koju kap srebrne(koloidne) vode(15%) ukapavanjem u oci a za ciscenje...vec znas, vestacka suza Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

Muški Broj poruka : 457
Godina : 30
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Jan 19, 2012 10:57 am

bili smo kod veta da nam pogleda okice i receno je da imamo blagi entropijum na desnom oku.nije veliki problem.treba da pratim par dana i da se radi lifting,posto je jos malecka za operaciju.primetio sam da lara svaki put kad ustane,ili lezi pored peci njoj jace suze oci i malo cesce trepce na desno oko.umivam je vodom svako jutro i par puta na dan.sad sam je slikao,ali nazalost posle umivanja.pre toga joj je oko bilo maltene zatvoreno.uplasio sam se da nije ozbiljno,ili urgentno!!!i pogledajte malo regiju oko oka.kao da mi je malo "ocelavila".
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Jan 19, 2012 10:57 am

Photobucket
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Jan 19, 2012 10:58 am

Photobucket
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Jan 19, 2012 11:05 am

Hoće od suza da izgube malo dlake, ili ako se ćešu stalno, mada meni na slici ne izgleda ozbiljno, ipak je to slika tebi je lakše da primetiš jer je stalno uz tebe. Je l' ste dobili kapi ili masti da joj olakšaju struganje trepavica o rožnjaču? Jednostavno zatezanje donjih kapaka bi rešilo problem, nije komplikovana procedura, a rade je i daleko mlađim štencima. Nemoj da dozvoliš da joj seku kožu oko očiju za tim nema potrebe. Ona mi se činila kao da će proći bez tih rasnih problema. Sad

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Jan 19, 2012 11:13 am

nisam nista dobio.preporicite mi neke koje joj mogu pomoci da pregrmi jos malo.i sam vet mi je rekao da joj on ni bi jos nista cckao,zato sto joj i nije veliki problem.meni je malo bila frka kad je ustala sa zatvorenim okom.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Jan 19, 2012 11:55 am

Hm, jako je teško preko foruma preporučivati lekove, da ne bi svako posle na svoju ruku stavljao psu i rekao pročitao sam na forumu. Rolling Eyes Možda da razmisliš o konsultovanju sa još nekim veterinarom.
Poslaću ti privatnu poruku.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Jan 19, 2012 11:58 am

ok tnx
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

PočaljiNaslov: Re: oci   Pet Jan 20, 2012 1:50 pm

ljudi ima li neko kontakt nekog dobrog veta za kapke?lari je danas jos gore.desno oko ne otvara vise od 30 posto.treba da radi zatezanje.iz moje vet. stanice su me poslali kod Hadzimilica iz vet,fakulteta.zvao sam i tamo izgleda probudio nekog lika koji mi je ko zaklan rekao da zovem u pon.ja mu objasnjavam ko mi treba,ko me poslao i zasto...a on na pola me prekine i kaze u ponedeljak,u ponedeljak.u fazonu:"nosi se majmune.sta me budis?nek ti rikne pas.zovi u ponedeljak,ako do tad bude ziv."
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: oci   Pet Jan 20, 2012 3:08 pm

Veterinarska ambulanta za kucne ljubimce "Mondo Animale"
ul. Oslobodjenja 27
Pancevo
013 33 55 01
DrVetMed. Gordana Blitva

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
djordje9

Muški Broj poruka : 233
Godina : 34
Datum upisa : 08.12.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Pet Jan 20, 2012 3:10 pm

Very Happy Ljiljo bas sam to hteo da napise po svim pricama ljudi koji su tamo bili mislim da je to najbolji izbor
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: oci   Pet Jan 20, 2012 3:20 pm

djordje9 ::
Very Happy Ljiljo bas sam to hteo da napise po svim pricama ljudi koji su tamo bili mislim da je to najbolji izbor
Ne postoji savrsen veterinar ali Dr.Gordana je koliko znam sto se ociju tice, zaista za sada neko ko to najbolje radi iz iskustva mnogih.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

PočaljiNaslov: Re: oci   Pet Jan 20, 2012 5:34 pm

Tnx.kontaktiracu ih i zakazati pregled.
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Ženski Broj poruka : 583
Godina : 27
Datum upisa : 14.11.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Ned Jan 22, 2012 4:35 pm

Kad smo dobili Zoyu, bila je mala coravica.
Oci su joj bilie zatvorene, zabijala se u predmete ( stolice, stol... )
Desno oko joj je bilo kriticno, a lijevo tu i tamo.
Kad smo otisli kod veta dao nam je Tobrex kapi.
Sve dok se upala nije smirila morali smo joj otvarati oci i kapati kapi ( 4x na dan )
Kontrola je bila nakon 10 dana, Zoya je na lijevo oko progledala, a desno se na pola otvorilo.
Dobili smo onda Tobrex mast i zakazali termin liftinga.
Lijevo oko je samo ozdravilo, a na desnom smo izvrsili baby lifting.

Kak je Lara?
Saljemo pusice kiss
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

PočaljiNaslov: Re: oci   Ned Jan 22, 2012 11:05 pm

hvala na pitanju!Laru mackamo vazemicinom.danas je bila super.prvo probudila se sa zatvorenim okom,pa smo se lepo umili kao uvek.onda smo jedva nekako stavili kremu.posle joj je bio super.izasli smo na park da se jurcamo i primetio sam da je opet pocela da "namiguje" na desno oko.to je verovatno bilo od vetra,prasine...kuci smo se opet umili i mazali.sad je mnogo bolje,nego pre neki dan.vet nam je rekao da mazemo i da pratimo par dana.ako ne pomogne,onda lifting.
Nazad na vrh Ići dole
MilenaNenad

Ženski Broj poruka : 15
Godina : 25
Datum upisa : 17.01.2013

PočaljiNaslov: Re: oci   Ned Jan 20, 2013 10:33 am

Pozz svima, juce sam kupila psa, muzjaka zove se Ted... Vec sinoc primetim da mu je oko poluzatvoreno, vec danas je skroz belo unutra...Otvori oko,ali na sekund i ponovo zatvori? Vlasnik psa mi je rekao, da koristim kapi tobradeks i ispiram mu oci sa acidiborici.Sta mislite o tome da li ce mu to pomoci, ili ipak za svaki slucaj da ga odvedem kod veterinara,mozda je i nesto drugo u pianju ???
Nazad na vrh Ići dole
Mikele

Ženski Broj poruka : 153
Datum upisa : 28.07.2012

PočaljiNaslov: Re: oci   Ned Jan 20, 2013 10:41 am

Iz mog iskustva,tobradex sme da se koristi samo ako roznjaca nije ostecena,ako je roznjaca ostecena napravicete samo jos veci problem i sebi i kuci... Ukoliko ste sigurni da mu roznjaca nije ostecena,onda su te kapi super. ali trebate kod veterinara da bi vam on blize rekao da li sme i sta sme..U svakom slucaju ga povedite kod veterinara da ne bi napravili veci belaj Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Ned Jan 20, 2013 10:43 am

Dobrodošli na forum Wink

Sutra ujutru odmah kod veterinara da pregleda oči. Verovatno je u pitanju uvrtanje kapaka (entropija). Nađite jako iskusnog veterinara koji poznaje rasu i nek uradi ZATEZANJE kapaka ne pravu operaciju entropije. Ispirajte mu oči sa acidiboricima i stavljajte te kapi 3-4 puta danas da ne bi još više oštetio rožnjaču. Procedura nije komplikovana, štenetu se končićima podignu kapci i trepavice se usmere van oka. Veterinar će videti da li su u pitanju u gornji i donji kapci i na osnovu toga obaviti zahvat, zato kažem da veterinar mora da bude iskusan.

Sa ovim nema čekanja, veterinar odmah sutra ujutru jer može da nastane haos sa okom.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Ned Jan 20, 2013 10:49 am

Mikele ::
Iz mog iskustva,tobradex sme da se koristi samo ako roznjaca nije ostecena,ako je roznjaca ostecena napravicete samo jos veci problem i sebi i kuci... Ukoliko ste sigurni da mu roznjaca nije ostecena,onda su te kapi super. ali trebate kod veterinara da bi vam on blize rekao da li sme i sta sme..U svakom slucaju ga povedite kod veterinara da ne bi napravili veci belaj Smile

Kucali smo post u isto vreme. Wink

Ovo boldovano je tačno. Steroidi ne idu u oštećene oči (osim u nekim posebnim situacijama). Al pošto rekoše da to već imaju neće škoditi da stavljaju tobradex do sutra. Bolja je opcija nego ostaviti oči bez pažnje dok se kapci uvrću i trljaju po rožnjači.

Iskusan veterinar odmah ujutru!

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: oci   Ned Jan 20, 2013 1:10 pm

Ako je je oko celo belo kako je napisano, belicasto kao da ima beli oblak i na roznjaci znaci da je roznjaca ostecena i vec ima ulkus!! Sad U tom slucaju vise ni kapi Tobradexa niti borne kiseline i hitno veterinaru!!! Mozes zameniti Tobrex mascu za oci i do odlaska veterinaru da mu malo olaksas iritaciju i bol

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Jan 21, 2013 11:11 am

MilenaNenad ::
Pozz svima, juce sam kupila psa, muzjaka zove se Ted... Vec sinoc primetim da mu je oko poluzatvoreno, vec danas je skroz belo unutra...Otvori oko,ali na sekund i ponovo zatvori? Vlasnik psa mi je rekao, da koristim kapi tobradeks i ispiram mu oci sa acidiborici.Sta mislite o tome da li ce mu to pomoci, ili ipak za svaki slucaj da ga odvedem kod veterinara,mozda je i nesto drugo u pianju ???

Javite obavezno kako je prošlo danas kod veterinara i šta je tačno rekao.

Nazad na vrh Ići dole
MilenaNenad

Ženski Broj poruka : 15
Godina : 25
Datum upisa : 17.01.2013

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Feb 18, 2013 12:44 pm

Izvinjavam se kasnim sa odgovorom... Bili smo kod veterinara nakon nekoliko dana cim smo uvideli problem...Raspitali smo se i svi ga hvale kako je jako dobar veterinar,iz tog razloga smo otisli kod njega... Uradio je zatezanje i plus kako sam razumela otklanjao neku suznu zlezdu, nije bilo u pitanju samo zatezanje, jer kaze da je to neophodno da se uradi i da smo uhvatili poslednji voz.Jer u slucaju da smo ga par dana kasnije odveli bilo bi jos vecih problema... Sve se lepo zavrsilo Tedi je lepo podneo operaciju.Veterinar nam je rekao 6-7 dana da ima konce nakon toga da mu skinemo...Tako smo i uradili...Medjutim ponovo postoji problem, trepavice su van oka nista mu sad ne iritira oko,ali kapak nije dovoljno podignut i polovina oka mu se ne vidi... Verovatno smo trebali jos par dana da sacekamo pa tek onda skidanje konca... Jel bi ponovo trebalo zatezanje ili sta vec?
Veliki pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: oci   

Nazad na vrh Ići dole

oci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: