Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

oci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Saymon

Muški Broj poruka : 143
Godina : 33
Datum upisa : 15.03.2011

PočaljiNaslov: oci   Pon Mar 21, 2011 6:11 pm

cime bih mogao da cistim sajku okice...

kamilicom ili....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 21, 2011 6:21 pm

Smile Pa ako su mu oci ok,ako ne idu mu suze i ako ne krmeljaju onda nema potrebe nisacim da cistis Smile A ako krmeljaju ili mu idu suze onda znaci da ima neki problem ,obicno suze idu ako dodje do uvrtanja kapaka ,a onda pravac veterinar i na lifting Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 21, 2011 6:28 pm

Ja ne znam zbog cega svi posezu za tom kamilicom kada moze i smetati psima, vecini ustvari smeta etricno ulje kamilice. Predeo oko ociju se svakog jutra i veceri prebrise pamucnom kozmetickom blaznicom natopljenom u fizioloski rastvor, ako psu smeta i fizioloski rastvor, povrsinu oko oka brisati samo i iskljucivo medicinskom destilovanom vodom i povremeno se i u oko moze kanuti po vestacka suza za ljude.
Ukoliko pas ima osetljive oci i povremeno suze zbog spoljsnjih faktora toliko da stvaraju vlazan trag suza na kozi ispod oka(obicno u naboru) povremeno ali vrlo retko taj nabor tj. trag suze namazati tankim slojem Cinkvitaminske masti iz vetrinarske apoteke da bi se sprecilo razvijanje mikroorganizama kojima pogoduje vlaga. Voditi racuna da ova mast ni slucajno ne dospe u oko.
Naravno da sve ovo vazi samo ukoliko su oci zdrave. Svaka pojacana sluz(suzice koje nisu bezbojne) iz ociju ili lepljivi krmelji znace infekciju tako da u tom slucaju treba koristiti lekove.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 21, 2011 7:34 pm

oci su mu ok bili smo kod veterinara ali kao da malo suze sa strane pa ne znam sta da radim
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 21, 2011 7:56 pm

U tom slucaju ja mislim da je fizioloski rastvor ok,mada ja za Tiu koristim kamilicu i nikad joj nije smetala...

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 21, 2011 9:05 pm

Fizioloski i redovno "umivanje" tj brisanje oko ociju ce biti sasvim dovoljno . Ako mu oke konstantno suze trebalo bi opet pogledati kapke, mozda ga iritira entropijum? Ako ga nije imao ne znaci da se nije dogodio ili je vrlo blag pa vetrinar nije primetio.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 21, 2011 9:22 pm

koliko kosta korekcija kapaka Crying or Very sad ako trebamo to nedaj boze da radimo
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 21, 2011 9:30 pm

Koliko sam videla na slikama, njemu nije potrebno,za sada. Prvo se radi zatezanje, lifting, a ne bih rekla da je to nesto papreno . Mi nismo radili, ne treba, pa mozda i vi budete iste srece Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 21, 2011 10:50 pm

Meni je veterinar rekao posto Tii treba da radimo to ,zatezanje jednog kapka i uklanjanje ciste na jednom oku je 4000.

Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: oci   Uto Mar 22, 2011 10:15 am

mi loredi cistimo oci sa acidi borici rastvorom. malo na tufer stavimo i ona se ne buni. cak voli, odma se namjesta da se mazi:)
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: oci   Uto Mar 22, 2011 10:55 am

Moze i acidi borici za pse koji imaju previse bora oko ociju ili predebele kapke i za one koji su pristalice koriscenja hemikalija u preventivne svrhe. Najiskrenije, ja izbegavam sve sto mogu i nije potpuno bezbedno ili prirodno, da postoji sigurna prirodna zastita cak ni spot on otrove ne bih koristila.
Moji psi i pored koriscenja samo destilovane vode i ponekad vestackih suzica nikada nisu imali problem sa ocima niti infekcijama bilo koje vrste Smile A Bati se oci jedva vide koliko je naboran po glavi Smile...Dogodi se da im se oci iziritiraju zbog spljasnjih faktora ali sve to prodje i samo sa po kapljicom vestacke suze ponekad koja malo ispere oko.
Bitno je da okolina oka bude cista a to se moze postici redovnim ciscenjem i bez hemikalija.
Mislim da je hemiju ipak bolje ostaviti za samo kada mora Sad Sad

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Uto Mar 22, 2011 11:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: oci   Uto Mar 22, 2011 11:14 am

Glavni problem ili zabluda ili ne znam kako više to i da nazovem je nastao uglavnom zbog preteranog suženja očiju kod shar-peia kada postoji entropijum ili infekcija, ovo će sad zvučati loše, ali nije normalno da psu svaki dan suze oči (kad kažem suze mislim na potrebu za svakodnevnim ili više puta dnevnim brisanjem očiju), normalno je da se pojavi po koji krmeljčić kada pas ustane, kao i kod nas ljudi, al to ne zahteva korišćenje ničega da bi se oči održavale. Preterano suženje i krmeljanje uvek ukazuje na neki problem. Svaki pas (svaka životinja) će sam sebi srediti oči bez potrebe da se mi ljudi mešamo u bilo šta, ukoliko postoji problem onda tek treba intervenisati. Za ovih osam meseci (koliko je Kalla kod mene) NIJEDNOM nisam Kalli obrisao oči nikakvim rastvorom, da desilo se da rukom pređem preko njenog oka da skinem po koji krmelj, ali to je sve.
Marfi je već bio druga priča, on je imao cistu usled entropijuma pa onda posle ektropijum i kod njega se moralo voditi računa da se ne uhvati neki nepozvan gost, al on je spadao u posebne slučajeve jer je bio uništen. Moj savet za sve vas kojima psi imaju dobre oči i krmeljaju normalno, je da ne dirate ništa, ovo već spada u onaj mit da shar-peiu svakodnevno treba čistiti nabore. Ukoliko oči suze preterano i krmelji su tamni (što u 90% slučajeva ukazuje na infekciju) pravac veterinar koji ima iskustva sa rasom i nek se odredi šta je, tek tada čišćenje očiju po propisu, i naravno u velikom broju slučajeva preteranog suženja očiju uzrok je entropija dešava se da jedna (bukvalno) trepavica pravi problem.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: oci   Uto Mar 22, 2011 2:26 pm

Zaista nema potrebe da koristis bilo sta za njegove oci ako je sve u redu.
Povremeno mozes uzeti fizioloski rastvor i ocistiti mu sa tupferom predeo oko ociju.
Ja konkretno ne radim nista, a mi smo se bas namucili sa ocima. Najvaznije je da nema tamnih krmelja i da on ne cese oci.
Slazem se vec sa prethodno napisanim postovima
Nazad na vrh Ići dole
mica_brown

Ženski Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.03.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 28, 2011 3:58 pm

Ja imam zenku od 11 meseci. Takodje joj suze i krmeljaju oci. Ali u fazama, nekad ni malo, nekad bas bas mnogo. Treba li da obratim paznju na nesto posebno ili su im to faze?
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 28, 2011 4:47 pm

Pozz Mica-Brown Smile
I Neronu se to desava, ali to moze da bude od milion stvari. Ovom mom se to desava kada je napolju, pa je od prasine, a takodje voli da izbaci glavu kada se vozi autom Smile
Moze da bude i infekcija, mozda trepke grebuckaju okce... sve je moguce. Mi radimo sledece cistim predeo oko ociju Pro care Ohren-pflege od Trixija (imas ih po vet radnjama) i nama je vet za to prepisao vestacke suze (koje kupujes u humanoj apoteci) , kada mu se zacrvene.
Jel tvojoj kuci radjen lifting?
Da ne bi nagadjali, to moze vet lepo da pogleda , naravno, ako ima iskustva sa "nasom" rasom.
Predstavi nam svoju kucu u "upoznajmo se" , okaci slike da upoznamo gospodjicu Smile
Dobro dosli Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 28, 2011 8:58 pm

@mica_brown ::
Ja imam zenku od 11 meseci. Takodje joj suze i krmeljaju oci. Ali u fazama, nekad ni malo, nekad bas bas mnogo. Treba li da obratim paznju na nesto posebno ili su im to faze?

Zavisi i u kojim fazama joj suze oči. Npr. preteran vetar, prašina, sezonske alergije (uglavnom proleće, mada može i u neko drugo godišnje doba retko zimi) ne bi trebalo da budu neka alarmirajuća stvar. "Najgori" scenario je kada se uvrće jedna do 2 trepavice (entropija) ali to niko ne primeti, kao što je Neša sad imao slučaj sa Betty, gde je veterinarka videla da se bukvalno 2 trepavice uvrću na jednom oku i da je potrebno zategnuti kapke. Kod štenaca radi se lifting (obično zatezanje) dok se kod starijih pasa sa gotovo formiranom glavom radi prava entropija. Zbog ovoga je bitno da veterinar koji ima baš iskustva i zna gde da gleda dobro proveri oči, pa na osnovu toga donese sud.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
mica_brown

Ženski Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.03.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 28, 2011 9:42 pm

Nije joj radjen lifting.
Vodio sam je kod veterinara kada je imala problem sa upalom uha, i oci su joj bile kao i sad ali nije obratio paznju na to niti rekao da nesto nije u redu.

Hvala na dobrodoslici.
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD

Muški Broj poruka : 25
Godina : 28
Datum upisa : 21.03.2011

PočaljiNaslov: Higijena Ociju   Pon Mar 28, 2011 11:06 pm

Caos svima. Lea ima mali problem sa ocima. Tj ne znam da li je to bas problem, ali oci joj cesto suze i cini mi se da joj je koza tu oko njuskice kako se slivaju suzice pomalo pocrnela. Svaki dan joj predjem oci kamilicom i vise puta sa cistim tupferima. Da li moze neko da mi kaze da li nesto ne radim ispravno, i da li je to mozda sve normalno kod nasih kuca? Sto se tice samih ociju, one se vide, imate sliku tamo u predstavljanju. Molim vas da mi odgovorite kako bih sproveo tretman sto pre ukoliko je potrebno. Hvala vam puno od mene i Leice !!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Mar 28, 2011 11:10 pm

Cao od mene i Skareta Smile
Hajde procitaj ovo da se ne bi ponavljali http://www.sharpei-balkan.com/t704-oci
Tu imas preporuke kako se odrzava higijena ociju guzvanaca SmileSmile
Poljubac za Leu Smile
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD

PočaljiNaslov: Re: oci   Sre Mar 30, 2011 11:05 pm

Procitao sam sve ovo. Imam jos jedno pitanje. Cini mi se, mada mozda i gresim da dlaka oko ociju pocinje da joj nestaje. Evo slicice gde cete moci da pogledate i da mi kazete da li je to normalan proces ili bih morao pod hitno da idem kod veterinara ili mozda mozete da naslutite o cemu se radi i da mi date neki savet sta da uradim povodom toga. Hvala vam puno i pozdrav veliki za vas i vase guzvance !!!!

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Mar 31, 2011 11:05 am

Po slici ja ne vidim nista neobicno sem sto bi nabor kuda ide trag suze povremeno mogao namazati sa malo cinkvitaminske masti. Tu hoce dlaka opadati zbog konstantne vlage. Ta mast malo isusi i nahrani ta mesta i sprecava da dlacice opadaju zbog vlage. Trepavice i uvrtanje? Da ne suzi zbog toga?Ako stvarno celavi oko ociju trebao bi se ipak konsultovati sa veterinarom, nije normalno da im oko ociju opadne dlaka niti da postoje bilo kave fleke i promene. Najbolje da se uzme bris i proveri mikroflora predela oko ociju.

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Apr 01, 2011 11:08 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
ChedaD

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Mar 31, 2011 8:09 pm

hvala ti Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: oci   Čet Mar 31, 2011 10:53 pm

Ja ću citirati sebe opet, preko slike ovako je zaista teško bilo šta reći osim ako nije baš očigledno

@murphypei ::
"Najgori" scenario je kada se uvrće jedna do 2 trepavice (entropija) ali to niko ne primeti, kao što je Neša sad imao slučaj sa Betty, gde je veterinarka videla da se bukvalno 2 trepavice uvrću na jednom oku i da je potrebno zategnuti kapke.

Nek pogleda dobar veterinar tako bi bilo najbolje.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Maj 02, 2011 2:48 pm

Procitah sve ovo, a meni i dalje nista nije jasno.

Juce smo kupili kuce, isli smo u Kikindu po stene. Ima sve papire i sve obavljene lekarske preglede, vakcinisano i potpuno zdravo kuce.

Sinoc su okice pocele da joj suze, kad spava okice joj nesuze. Pomislila sam da je pospana pa su zato okice uplakane, ali... gledajuci njene okice videla sam da kad pogleda na gore da joj je oko oka crvenkasto.

Napominjen, nesuze stalno, samo po neki put i krmelji su joj beli, normalni.

Da li treba da se brinem? Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Heavenwho

Muški Broj poruka : 65
Godina : 32
Datum upisa : 02.05.2010

PočaljiNaslov: Re: oci   Pon Maj 02, 2011 3:14 pm

Kod koga ste kupili stene u Kikindi, ja sam iz Kikinde, odakle ste vi?!
Nazad na vrh Ići dole
http://facebook/rajko.popov
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: oci   

Nazad na vrh Ići dole

oci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: