Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Mi smo bolesni

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
AhKin

Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 35
Datum upisa : 29.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 5:12 pm

Drago mi je sto je maleni dosao kod vas....Saljemo vam puno pozitivne energije,da i vasem sinu i Daddy bude bolje... sunny kiss kiss kiss

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 5:22 pm

Drzimo Vam fige za brzo ozdravljenje ,kako malishe ,tako i Daddy-ja.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 9:51 pm

Meni je drago da je on dospeo kod vas na ovaj ili onaj način, svakako će uzvratiti ljubav stostruko u to sam siguran.

Daddy ::
Tada saznajem (od sestre koja "puca" da inace ostali ukucani znaju da ga ostave na terasi vise nego sto mu treba da obavi nuzdu (tamo mu napravili mesto gde je obavljao sve sto treba) da ga je vec 2 puta zaticala kada dodje uvece sa posla sa otecenom nogom, da je zbog toga vec primao injekcije...

Već ovo je znak da je imao 2 napada FSF najmanje. Problem sa FSF je što veterinari ne znaju ništa o tome. Ima veterinara kojima pomen te bolesti ne znači ništa. Samo oni koji redovno prate šta se dešava kod svih pasa i u veterini u svetu mogu da povećaju svoje znanje i da se dalje usavršavaju. Uvek hvalim veterinare koji se trude da uče.

Daddy ::
Jos jedna vazna stvar, ukoliko se utvrdi da jeste u pitanju FSF mene "osim" moralne obaveze i savesti apsolutno nista na svetu ne sprecava da ga parim?!!! Malo je reci da sam bila sokirana saznanjem da je moguce da se napravi tako nesto bez ikakve kontrole ikoga u ovoj u zemlji, i da je takva odluka ostavljena vlasnicima.
Inace takodje kaze da studije koje su radjene o nasledjivanju nisu bez osporavanja, ali da on ne savetuje parenje, sto je normalnoj osobi dovoljno za logican zakljucak.

FSF je nasledno autoinflamatorno stanje (sindrom) svojstveno samo shar-peiu. Organizam vidi napasnika iako napasnik ne postoji i brani se sam od sebe tako što podiže temperaturu. Usled prenošenja inflamacije putem IL (interleukina) i reakcije jetre oslobađaju se proteini akutne faze za FSF karakterističan SAA (serum amiloid A) koji izaziva pojavu amiloidoze. FSF nije smrtna presuda, ali amiloidoza jeste! Zato se pominje protokol trenutno jedini moguć kod nas lek kolhicin.
Inače ima još slučajeva po Srbiji FSF ali ili ih veterinari ne prepoznaju pa leče ko zna šta ili vlasnici ćute o tome, a ćutanjem se samo kockaju sa životom svog psa.
Test za FSF treba da izađe uskoro (ove godine bi trebalo) kao i dalje istraživanje na temu inflamacije i hijalurona. DVM Linda Tintle je u jednom postu na velikom forumu napisala da bi trebalo isključiti iz uzgoja roditelje psa koji ima FSF kao i svu braću i sestre bar dok test ne bude bio tu pa da se tačno zna koji pas prenosi gen. Smatralo se da je nasleđivanje autozomno recesivno, ali ni ona više nije sigurna, a po onome što sam i sam video u gomili rodovnika FSF i A pasa koje imam mislim da je po sredi neki sasvim drugi tip nasleđivanja moguće čak i interakcija više gena.

Ono što ja mogu da savetujem je da pročitate temu o hijaluronu koja je na vrhu svakog dela na forumu i da je odštampate i odnesete veterinaru, neki od tih suplemenata (kao npr. omega 3 i kurkuma) su po meni obavezni za svakog shar-peia posebno za onog koji ima FSF.
A nadam se da ćete uspeti da uđete u trag njegovim roditeljima sama imena bi mnogo značila jer se u bazi onda može možda iskopati rodovnik.
Ono što mogu još da kažem je da ćete primetiti napade pred promene vremena (kao sad npr.) prilikom nekih jako stresnih situacija i da ćete unapred znati da ih sprečite pre nego što eskaliraju. Nabavite digitalni toplomer i kad god primetite da nešto nije kako treba odmah merenje.
Žao mi je što mališa ima taj problem i što morate da prolazite kroz to i vi sa njim svi oni su jako posebni i uvek nas čine srećnim. lick

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 10:17 pm

Jako mi je zao sto se ovakave stvari dogadjaju,ali to je realnost kada je ova rasa u pitanju, obolelih pasa ima puno a neodgovorno ponasanje ljudi koji razmnozavaju bolesne, premlade ili pse o cijem poreklu i precima nista ne znaju, samo povecavaju broj ovih nesretnih bica.Nazalost Pedja je u pravu i sto se veterinara tice, vecina u najboljem slucaju zna samo definiciju ove bolesti tj. poremecaja i vrlo tesko prepoznaju FSF zbog toga sto ih cim dobiju temperaturu po inerciji lece kao i sve ostale pse.
Kako god, drago mi je sto je Daddy kod vas i sto imate veterinara koji izgleda da malo bolje poznaje stvar od mnogih.
Uz kolhicin, suplemente i vasu ljubav zaista moze imati vrlo kvalitetan i dug zivot. Poljubac za oba momcica u vasoj kuci. kiss

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Ženski Broj poruka : 215
Godina : 25
Datum upisa : 07.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 10:42 pm

Moram da priznam da sam dosta iz ovoga naucila. Divim vam se sto ste pruzili ne planirano dom Daddy-u, i znam da ce uz vasu ljubav i paznju pa cak i ako ima groznicu imati veoma lep zivot! Strasno mi je bilo dok sam citala da se smrzavao, uzasno sam se osetila jer to nije redak slucaj ophodjenja tzv "vlasnika" . Danas su mi suze isle na oci,neka dzumarica me pratila do skole, izes skolu otisla sam da joj kupim da jede parizer Smile Ako joj je vec hladno a nista ne mogu da ucinim, bar nek jede. Mrzim kad cujem da ljudi ne vode racuna o zivotinjama, poslala bi ih u gasne komore u Sibiru.(ljude)
Jos jednom svaka cast, iz sveg srce se nadam da nije groznica...
I ako jeste, s tim danas kuce zive,samo je bitno ko je oko njih jer to odredjuje kvlitet njihovog zivota.
Pozdrav!
wave
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Čet Mar 10, 2011 6:30 pm

Ovakve "prodaje iz kutije" sa ulice sve više uzimaju maha i sve je više i više bolesnih shar-peieva na ovaj ili onaj način.I gde sve to vodi? U ovo mahnito vreme gde se čovek bori sa osnovnim egzistencijalnim problemima pa iz ljubavi uzme psa da jedno drugom ulepšaju dan, dobije psa invalida kojem treba prosečna plata u Srbiji za lekove i veterinara. I šta onda kada se tome doda još i koliko vremena se danas provodi na poslu...
Držanje psa, bar ove rase, postaje privilegija malog broja ljudi. Pa, i to ju u redu ali onda kome toliki broj "slatkih zbrčkanih" iz kutije?
Malo me sve ovo pogodilo.
Nazad na vrh Ići dole
Daddy

Broj poruka : 52
Godina : 37
Datum upisa : 04.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Čet Mar 10, 2011 11:20 pm

murphypei nazalost mislim da si u pravu. I ja takodje mislim da ovo nije bio prvi napad, ali ajde da sacekamo jos jedan pa cemo def znati. Procitala sam jos pre nego se nama desilo obe teme, tako da sada kako vec bude odmicalo tako cu nalaziti odredjene delove koji su mi interesantni.

Znam narode da je grozno, i cene i nacin na koji rade i razmnozavanje i prodaju..Onda je problem sto su na ulicama sve cesce rasni psi-napusteni, sto se koliko vidim i rasni psi u zadnje vreme poklanjaju (ima divna zenka samojeda 7 mes stara iz BG trenutno se poklanja na nekom sajtu)... U ovoj zemlji moze sve, to se po ko zna koji put izvodi kao zakljucak.
kud ::
Ovakve "prodaje iz kutije" sa ulice sve više uzimaju maha i sve je više i više bolesnih shar-peieva na ovaj ili onaj način.I gde sve to vodi? U ovo mahnito vreme gde se čovek bori sa osnovnim egzistencijalnim problemima pa iz ljubavi uzme psa da jedno drugom ulepšaju dan, dobije psa invalida kojem treba prosečna plata u Srbiji za lekove i veterinara. I šta onda kada se tome doda još i koliko vremena se danas provodi na poslu...
Držanje psa, bar ove rase, postaje privilegija malog broja ljudi. Pa, i to ju u redu ali onda kome toliki broj "slatkih zbrčkanih" iz kutije?
Malo me sve ovo pogodilo.
Upravo tako, kome toliki br kuca i sta se zapravo desava sa onim koje ne uspeju da prodaju?! Da li zadrze i one koje nisu "izlozbeni potencijal"? A nesto sam malo gledala i druge rase, cene su kao sto svi znate daleko od naivnih...
Ne znam, sve je ovde daleko od normalnog pa tako i ova tema.. Nama koji smo se zatekli ne preostaje mnogo toga nego da stisnemo zube i krenemo dalje.
Ali ne damo se mi!!!Very Happy
Samo se nadam da su svi ostali iz okota nasli put do nekih finih ljudi.

Hvala na divnim porukama podrske, na razumevanju kompletne situacije i nadam se da ce uskoro biti neka izlozba-okupljanje forumasa pa da nas upoznate! Da vidite kako sam samo opasan lol2 i strasan pas! Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Uto Mar 15, 2011 6:02 pm

Drago mi je da je mali naborani gospodin zavrsio kod vas i sigurna sam da ce imati sve sto mu je potrebno da bi uzivao u svom psecem zivotu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   

Nazad na vrh Ići dole

Mi smo bolesni
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Bolesni hrčak !!
» Bolesni kanarinac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu