Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Mi smo bolesni

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Daddy

Broj poruka : 52
Godina : 37
Datum upisa : 04.03.2011

PočaljiNaslov: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 2:09 pm

Celi dan juce Daddy je bio drugaciji nego inace, spavao vise nego obicno, uvece nije imao zelju da se igra (a to mu je vreme kada obicno luduje po kuci). Jutros je jedva pojeo nesto malo hrane i popio par puta po malo vode ali jedva reaguje, kada mu pridjem nema snage ni da podigne glavicu, samo malo zamase repicem i to je sve. Poslednji put je popio malo vodice tako sto sam mu prinela ciniju i drzala glavu i tek onda je popio par gutljaja. Idemo kod veta, nadam se samo da nije nista ozbiljno. Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nemam bas puno iskustva (zapravo nemam ga uopste) tako da nisam smela ni temperaturu da mu izmerim...U jednom trenutku je imao nesto kao kada mi stucamo, tada je i pio lezeci... Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 2:17 pm

jadan malisan Sad...nadam se da nije nista previse ozbiljno Sad
Za temperaturu cete morati skupti hrabrosti i nauciti je meriti sami, to je prva stvar koju cete uvek raditi ako vam Daddy sumnjivo izgleda.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 3:18 pm

uh... Sad
Javite sta je bilo , nadam se da nije nista ozbiljno .
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 3:37 pm

Javite kako je mališa obavezno.

Ovo se odnosi na sve članove kada vidite da nešto nije u redu sa psom prva stvar koju radite je digitalni toplomer u ruke i u anus 1-2cm i merite temperaturu. Ovo može vašem psu da spasi život. Shar-pei zbog hijalurona i načina na koji se inflamacija prenosi može da razvije neverovatne temperature pa čak i da ugine za veoma kratak period, od 39.5 do 42 temeperatura može da skoči za pola sata bilo da je u pitanju virus, bakterijska infekcija ili autoinflamatorna bolest (FSF). Zato molim vas sve da kada primetite da pas kunja i ne ponaša se kao inače OBAVEZNO MERITE TEMERATURU I ZOVETE VETERINARA!

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 4:47 pm

Imate li kakvih novih informacija? Sad

Držim palčeve da sve bude ok u najkraćem roku.
Nazad na vrh Ići dole
Daddy

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 4:53 pm

Pregled prosao, a to mu je bilo najvaznije...Pohvala naravno za karakter, u stilu "Kad je ovakav pod temperaturom, kakav je tek bez" Very Happy Ali vesti su lose. Manji problemi su da na gorjem kapku ima (prepisacu iz izvestaja) rimi granulomatozna formacija precnika 1mm, blag entropijum. Za sada samo tretiranje sa fizioloskim r, inace kaze da mu je za uzrast fenomenalno stanje ociju, i da cemo ukoliko se ova tackica umiri mozda proci bez diranja okica.
Opet prepis (da se ne pravim pametna)auskultacija grudnog kosa je otezana zbog pojacanog zvuka gornjih respiratornih puteva.
Tarsusi blago oteceni (sto ce reci zglobovi, jel da?)
Razmaz periferne krvi negativan na piroplazmozu ( timeje iskljucena nemam pojma koja bolest), ali smo zato dosli do uzasnog dela gde se sumnja da postoji mogucnost da je FSF, i to ako se pojavi novi simptom ili nema poboljsanja.
Sutra kontrola
Dali mu 2 inj Synolox i Rimadyl
Za veceras i ujutru po 1 tableta Rimadyla

Ja sam ocajna, ovo je zapravo vec 4 "epizoda" za 4 meseca koliko ima.
Nemam snage da dalje objasnjavam jos uvek placem ko kisa, kada se smirim napisacu sta se desavalo pre nego sto sam ga ja uzela. On sada hrce na svojoj omiljenoj fotelji, malo je pio ali naravno nije nista okusio
Hvala svima
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 4:55 pm

Sad Sad Sad Sad ,ljubim dusu malecnu da sto pre ozdravi hearty
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 5:08 pm

Daddy jel ste iz BG? Jel veterinar uradio kompletnu analizu krvi? Vidim da pominjete razmaz, al ne znam da li je vadio krv... Ako jeste, pročitajte leukocite (deo sa WBC) i postavite ovde. Kolika mu je temperatura bila kod veta?

Moj Marfi je imao FSF i živeo je sasvim dobro uz kontrolu napada aspirinom i upotrebom kolhicina svakodnevno, nije uginuo od FSF i amiloidoze nego od unutrašnjeg krvarenja. FSF nije smrtna presuda za psa znam dosta pasa koji funkcionišu dobro uz redovan protokol i dodavanje nekih suplemenata.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 5:20 pm

Sad Zelim malisi da sto pre osdravi i da se ne muci vise Sad Inace sto Pedja kaze,oni i sa FSF mogu dugo da zive ako se terapija koristi kako treba. Ima slucaj gde je sar pey ziveo 14god ,sto je za nasu rasu ipak dug zivot Smile Drzimo palceve i sto pre da ozdravite !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Daddy

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 7:02 pm

Hvala puno, mnogo mi znaci sto ovaj forum postoji. Nije mu vadio krv (iz vene kako sam razumela) nego iz uveta su uzeli. Rekao je da ce sutra uzeti, ukoliko proceni da treba.
Jesam iz Beograda sam, vodila sam ga u vet ord "Novak". Pregledao ga je neki jako fin i dobar lekar dr Zoran. Samo reci hvale, bio je sjajan i sa Daddy-em a i sa mnom. Puno objasnjenja i umirujucih reci.
Temperatura u ord 40,4
Ako sam dobro razumela leukociti su ok ali su trombociti poviseni (valjda je tako, jer tada sam vec ridala i nisam sigurna da sam dobro zapamtila) Sutra smo na kontroli i bolje cu se spremiti mentalno i emotivno pa cu probati da sve propitam. Imate neki savet sta bi sve trebalo da pitam?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 7:22 pm

Pretpostavio sam da je iz uha uglavnom odatle uzimaju da provere babezije. Leukociti budu gotovo normalni kod napada groznice, dok kod infekcije budu jako povišeni. Nek obavezno uzmu krv insistirajte, pokazaće se da li ima infekciju synulox za jedan dan ne može da spusti leukocite. Oni će pokazati šta se zapravo dešava tačno.
Pročitakte ovu temu

http://www.sharpei-balkan.com/t391-groznica-fsf-shs-a-kako-je-prepoznati-i-sta-ueiniti

I Marfijevu temu o FSF

http://www.sharpei-balkan.com/t200-marfi-i-groznica-fsf-shs-a

Opet kažem groznica nije smrtna presuda oni mogu da funkcionišu odlično uz protokol od kako sam stavio Marfija na kolhicin napadi su bili sve ređi, mi smo malo kasnije otkrili o čemu se sve radi pa su bubrezi već popustili al kad se krene na vreme sa protokolom velike su šanse da imaju dug i zdrav život. Pitajte ih za kolhicin.

Nazad na vrh Ići dole
Bora_Puki

Ženski Broj poruka : 128
Godina : 35
Datum upisa : 28.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 8:59 pm

Mislimo na tog mališu i držimo mu palčeve da bude dobro
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 9:13 pm

Pedja je sve objasnio tako da nema potrebe ista da dodajem.
I ako ima FSF moze on na pravilnom protoklu ziveti dugo i imati kvalitetan zivot.
Ljubac za Daddy-a kiss kiss

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Ženski Broj poruka : 215
Godina : 25
Datum upisa : 07.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Pon Mar 07, 2011 9:34 pm

Ljubimo malisu i nadamo se da ce uskoro biti dobro!!! kiss
Za potencijalne bolesti ste vec culi, ne pravite paniku odma (kao ja sto uvek radim i onda se i pas unervozi) i nadajte se najboljem! Javite sta je bilo ! Puno puno lick lick lick hugs hugs doggy
Nazad na vrh Ići dole
sanja.tanja

Ženski Broj poruka : 55
Godina : 64
Datum upisa : 26.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Uto Mar 08, 2011 12:01 am

Daddy želim ti da se što pre oporaviš, tvoj drugar Aron lick .
Dr Zorana znam, dobar veterinar, lečio je moju Pegicu,(mešanac tibetskogi terijera i dalmatinca) koje nažalost više nema, tako je moralo biti (karcinom limf.žljezda).
Vet. ordinacija "Novak" je dobra.

Medjutim ja mog Arona vodim u Pančevo, izuzetno sam zadovoljna sa dr Goradnom i dr Katarinom, veterinari koji imaju iskustva sa našom rasom i svakom ih preporučujem.
Nazad na vrh Ići dole
ljilja-pei

Broj poruka : 221
Godina : 50
Datum upisa : 23.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Uto Mar 08, 2011 2:36 am

Preslatkom mališanu držimo pesnice da što pre ozdravi!!!

Gomila ga ljubi najviše na celom svetu!!!

lick lick lick
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Uto Mar 08, 2011 11:42 am

Zelimo maleckom brzo ozdravljenje!!!!
Vasu vet ordinaciju sam nasla na netu dok sam tragala za vetom, vidim da su dobro opremljeni i ne sumnjam da imaju adekvatno ljudstvo Smile Malo su im cene "americke" Smile Mi smo se ugnjezdili kod Goce u Pancevu i tu ostajemo, kao i veliki broj forumasa!
Poslusaj sve sto ti je preporuceno i zamolila bih te da napises sta se to desavalo pre nego sto je malecki dosao kod vas , o cemu si samo na kratko pomenula u "upoznavanju" . Mi ovde pisemo , (nekad smo i opsirni, pogotovu ja Smile ) a sve u zelji da od forumasa sa velikim iskustvom izvucem sto vise pomoci. Mozda u svemu tome lezi naznaka sta se desava.
Veliki pozdrav i budite hrabri Smile Znam da nije lako
Nazad na vrh Ići dole
hektor

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Uto Mar 08, 2011 12:20 pm

I Hektor i ja kao sto je mama vec rekla zelimo da se oporavi Daddy sto pre,a vas potpuno razumemo.Bice on ubrzo dobro.nemojte samo biti tuzni pred njim jer mu tako otezavate,pas to oseca.Ponasajte se prema njemu kao da je sve normalno.Pisite sta je bilo kod veterinara.Daddy je nas mali heroj!
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Uto Mar 08, 2011 5:07 pm

Javite nove informacije što prije. Nadam se da će sve biti ok i da će mališan ponovo živahno skakutati i igrati se.

Držim fige
Nazad na vrh Ići dole
Daddy

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 12:19 pm

Evo i nas, konacno malo vremena...Da pojasnim pre svega pricu kako je Daddy stigao kod nas
Moj sin ima astmu, razne alergije, nedovoljno razvijeno levo plucno krilo i preporuka lekara je bila da se uzme kuca iz brahiocefaličnih rasa zbog karakteristicnih zvukova koji su na nasu zalost jako slicni periodima kada nas sin ima napade i to tesko disanje i sistanje im je zajednicko. Tako je nas prvi izbor (a takodje i preporuka) bio Mops. Nakon pretrazivanja koji su dobri odgajivaci, cene itd negde smo smatrali da smo prikupili dovoljno inf i da mozemo da uzmemo jedno stene. U to vreme moja sestra kupuje stene sar peja, i nakon mojeg letimicnog inf na netu ja savetujem da se sa stene prosledi dalje (ili proda ili pokloni), jer nalazim podatke da su to kineski borbeni psi, skloni agresivnom ponasanju...Nakon odlaska kod njih (sestra zivi u Novom Pazaru, mi u Bg) vidim stene koje dosta laje, za moj ukus i previse. Prilikom te prve posete on je bio UVEK u drugoj prostoriji, zatvaran jer se ja bojim pasa, od one sam "vrste" koja ce preci na drugu stranu ulice iako je pas na povodcu..Strah nije iracionalan, desila su se dva napada na nas, mene i sina(on u kolicima) od strane copora lutalica u kraju gde zivimo pre 6 godina. Od tada kuce obilazim u sirokom luku. Mozete misliti koliko mi je tesko palo saznanje da cu morati da kucu imam u kuci.
I nakon druge posete koja je bila samo par dana nakon prve (bolest moje bake u pitanju) zaticem jednog dana njenu kucu koja ne laje, pitaju da li da ga puste kod mene, i nakon ulaska on mi prilazi, penje se na krevet gde ja sedim i stavlja glavu u moje krilo. Nakon soka i straha, primecujem da drhti, da tesko dise i nakon razgovora sa sestrom (koja takodje misli da se nesto cudno desava) odvodimo ga kod veta, koji konstatuje da ima upalu pluca (posledica loseg odnosa ostalih ukucana, proveo na zestokom minusu nekoliko sati na terasi). Tada saznajem (od sestre koja "puca" da inace ostali ukucani znaju da ga ostave na terasi vise nego sto mu treba da obavi nuzdu (tamo mu napravili mesto gde je obavljao sve sto treba) da ga je vec 2 puta zaticala kada dodje uvece sa posla sa otecenom nogom, da je zbog toga vec primao injekcije...
U sustini, moli me da ga uzmem. Tih dana i moj sin je bio sa mnom, oboje se jako vezujemo za kucu i odlucujemo (nakon kons sa lekarima) da ga uzmemo.
Tako je Daddy stigao kod nas.
U sustini je izbavljen iz situacije u kojoj mu nisu poklanjali dovoljno paznje i nege. Da napomenem sestra radi od 10-18 svakog dana sem nedelje, nakon prvih problema cak ga je i nekoliko puta vodila na posao, ali jasno je bilo da to ne moze biti trajno resenje.

Rodovnik sestra nije uzela, receno je da ce ga naknadno dobiti (prodavac nestao bez traga), tako da cu sada napisati sve sto znam o njemu. Dakle Daddy je kupljen u Novom Pazaru, iz kutije na ulici, od osobe za koju znamo da je iz Novog Pazara, da ima zenku koju vodi na parenje po Srbiji. Covek je zenku u Madjarskoj pre par god, i to je jedina zenka u NP, a inace ima i jedan muzjak star 2,5 god. Dakle, ovo su prvi stenci koji su se dole pojavili ikada. Pored Daddyja imalo je jos 3 steneta u okotu i svi su tog dana bili na prodaju. Ako je verovati njegovim recima ostenjeni su 4. novembra.
E sad, ja sam se malo bavila istrazivanjem i u to vreme nasla sam na netu samo jedan jedini oglas o muzjaku slobodnom za parenje, i on je u Kragujevcu. Mozda gresim dusu, ali to je zaista jedini muzjak za koga je oglas u to neko vreme dat na netu (sept je u pitanju).
Nasla sam da kazem "vezu" u KS i uskoro cu dobiti inf da li je okot uopste prijavljen i da li ikada i jedan okot iz NP sar peja zaveden.

Nakon svega, ne mogu da kazem da se kajem, Daddy je divan, ne bih ga dala za ijedno drugo stene na svetu, bez obzira sto je ovako na kraju ispalo.

A sada da podelim sta je bilo kod veta, juce je bio dobro, bez temp, dobio je kao nastavak terapije jos tableta antibiotika i za temp (po pola tabl 2 puta dnevno, preventivno za temp a antibiotik za zglobove, mada ako se pokaze da je FSF nece dobijati antib vise vec tabl za spustanje temp i dozivotnu terapiju, 2 tabl dnevno).

Dr Zoran smatra da ovo jeste bio FSF napad, ali nije hteo da mu radi sada anilize dalje, vec zeli da saceka makar jos jedan napad, onda ce raditi komletnu analizu krvi i sve ostalo i tada ce def potvrditi da li je ili nije u pitanju FSF (ali da temp sa oticanjem zglobova i koja prolazi nakon manje ili za 24h kao sto je njemu upucuje na FSF). U sustini posto sestra naravno pojma nema sta su mu dali 2 puta za zglobove (dali su samo po jednu inj u oba slucaja i bilo mu je bolje?!), sacekacemo da se ovakvo stanje ponovi jer jedna neobjasnjiva temp ne znaci da pas ima FSF, ali njegovo misljenje je da jeste to u pitanju, i da se trebam mentalno spremiti na tu cinjenicu.

Jos jedna vazna stvar, ukoliko se utvrdi da jeste u pitanju FSF mene "osim" moralne obaveze i savesti apsolutno nista na svetu ne sprecava da ga parim?!!! Malo je reci da sam bila sokirana saznanjem da je moguce da se napravi tako nesto bez ikakve kontrole ikoga u ovoj u zemlji, i da je takva odluka ostavljena vlasnicima.
Inace takodje kaze da studije koje su radjene o nasledjivanju nisu bez osporavanja, ali da on ne savetuje parenje, sto je normalnoj osobi dovoljno za logican zakljucak.

Takodje jos jedna inf od Dr Zorana koja moze dobro doci svima koji imaju stence, iako sam je vec ovde na forumu procitala i znala (i nisam popustila pod navalom saveta raznoraznih priucenih vet i prodavaca u pet shopovima.. HVALA FORUMASIMA), ali nije zgoreg ponoviti, NIKAKO NE DODAVATI KALCIJUM TABLETE ukoliko se stene hrani super premium hranama. Mi smo na Rojal Kaninu, ako znaci i to kao inf. Sve super premium hrane su u principu kompletne hrane i NE TREBA DODAVATI KALCIJUM JER JE KONTRAINDIKOVAN!
Koga zanima moze na forumu da nadje dalja objasnjenja, negde ima ali ja ne znam koja je bila tema u pitanju.

A Dr Zorana bih preporucila svima jer je malo reci da je sjajan u svakom pogledu, od odnosa sa kucom i vlasnikom, preko strucnosti, strpljenja, objasnjenja za svaku mogucu stvar koju pitate bez obzira sta je pitanju cak i za zguzvance koji jesu takvi kakvi su zdravstveno.

Sve u svemu mi nasu hrkalicu volimo najvise na svetu, ukoliko se ispostavi da je u puitanju FSF ici ce na sterilizaciju cim bude starosno mogao, i nadam se da smo mi poslednji slucaj nemara i zlobe, gde ce neko znajuci sta radi jedno neduzno bice osuditi na zivot sa hron bolescu.
Svima hvala na zeljama, mnogo nam je znacilo u citavoj ovoj zbrci, nadam se da cemo uspeti uci u trag ko je kreten, ili kreteni koji su napravili ovo, pa cemo makar imati savet za sve buduce vlasnike koga da izbegavaju u sirokom luku. A to ce valjda pomoci da se ovakve stvari manje desavaju.

Izvinite zbog duzine posta i tona u njemu malo je reci da sam ljuta, besna, ocajna...ali sam svesna da je u celoj prici srecna okolnost sto je na kraju "zavrsio" kod nas, a sto se tice FSF-a sto kazu "ceracemo se mi jos"

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 12:37 pm

Dirnuta sam vasim gestom, sto ste spasili maleckog od "torture" . Verujem da ce , uz vasu brigu i negu, vas zguzvanac biti srecan kao i vas sin . Sta god bilo, postoji terapija, mada se nadam da nece biti groznica Smile Kako god, budite i dalje tako temeljni pa ce i ta interna istraga valjda uroditi plodom i pronaci tog nesavesnog skota. Forumasi uvek stoje na raspolaganju Smile
kiss u slatku njuskicu
Nazad na vrh Ići dole
Bora_Puki

Ženski Broj poruka : 128
Godina : 35
Datum upisa : 28.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 2:41 pm

Taj mali slatkiš ima baš dirljivu priču,ali bitno je da je sad kod ljudi koji ga vole,koji će ga paziti i kojima će on to na svoj način vratiti.Želimo vam da se izborite za bezbrižniji život vašeg sina i mezimčeta. hearty
Nazad na vrh Ići dole
Beti

Ženski Broj poruka : 368
Godina : 36
Datum upisa : 20.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 2:56 pm

Da, definitivno za neke ljude nije pas. Drago mi je da je Daddy dobio dom kakav zasluzuje, ulepšali ste zivot i vi njemu i on vama! Smile Sto se bolesti tiče nacicete ovde gomilu korisnih saveta za pravilnu ishranu i negu pa šta god da je u pitanju.
doggy
Nazad na vrh Ići dole
hektor

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 4:36 pm

Vas post me je jako rastuzio.Dusica mala,dobro je sto je kod Vas Smile Smile Vi ce te se o njemu starati na najbolji moguci nacin,pruziti mu ljubav kakvu zasluzuje a Daddy ce Vam pokloniti bezgranicnu ljubav hearty Nadam se da ce te prevazici zdravstvene probleme koji Vas muce i zelim da Vas sin a i Daddy imaju bezbrizan zivot.Puno Vas pozdravlam i saljem poljupce Vasem sinu i malom plisanom.Za sve sto treba tu smo da pomognemo koliko god budemo mogli Smile
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

Broj poruka : 214
Godina : 33
Datum upisa : 10.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   Sre Mar 09, 2011 5:01 pm

Daddy, Cezar je uz tebe, iako je bolestan i on...Nadamo se da ce sve biti ok i kod tebe i kod Cezara... Veliki kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mi smo bolesni   

Nazad na vrh Ići dole

Mi smo bolesni
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolesni hrčak !!
» bolesna kanarinka
» Bolesni kanarinac