Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Pecati po kozi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Apr 24, 2010 8:40 pm

Sto se dodatnih vitamina uz granule tice .....apsolutno da mogu skoditi. Ja bih ti preporucila da prestanes sa dodavanjem bilo kakvih dodanih minerala i vitamina sem vit C i to ako je potrebno....kao recimo sada kada na kozi ma bakterija....najbolji je C500 sa PRODUZENIM DEJSTVOM i ima ga u apotkama za ljude....dosta je skuplji od obicnog ali mnogo bolji jer ima produzeno delovanje i ne izbacuje se odmah iz organizma vec postepeno a time i smanjuje iritaciju besike.Prvih sedam dana 1 tableta dnevno uz obrok a u narednih deset dana dozu smanjiti na pola.
Sto se granula tice ima clanova koji od mene vise znaju o "kvalitetu" granula i komentar za "Friskis"granule prepustam njima Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

Broj poruka : 198
Godina : 29
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Apr 24, 2010 9:43 pm

jaoj,jaoj,jaoj... zašto ljudi savetuju kad nemaju pojma Sad taj odgajivač bolje da mi ništa nije rekao,pa da se raspitujem na forumima,nego ja ovako mislila da je pametan i da me ne bi bezveze savetovao nešto što nije dobro...
a zna li neko da mi kaže da li je to što sam Diksiju davala stalno kalcijum i ostatak vitamina moglo da dovede do ovog problema na koži? Sad da li je možda moglo da mu ošteti želudac? Sad ili da li mogu neki drugi problemi da se pojave? Sad
hvala vam unapred...
Nazad na vrh Ići dole
Qele

Muški Broj poruka : 94
Godina : 28
Datum upisa : 09.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Apr 24, 2010 10:15 pm

Sto se tice vitamina i svih dodataka ishrani u vidu kalcijuma, vitamina i ostalih dodataka, mi Lei nista ne dajemo, krenuli smo sa kalcijumom, ali smo veoma brzo odustali posto smo videli da moze da bude vise stete nego koristi...a sto se tice granula preporucio bih ti da uzmes neke malo kvalitetnije granule i uz te granule ti nisu potrebni dodatni izvori vitamina i kalcijuma...ja bih ti preporucio Royal,Hill's,Bento ili u najboljem slucaju Taste of the wild, trenutno najbolje granule kod nas, Lea ih jede oko 2 nedelje i vidi se napredak u svakom pogledu... Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Apr 24, 2010 10:21 pm

hvala puno,puno na preporuci za granule... friskis definitivno bacam,i prelazim da ga hranim nekima granulama od ovih što ste mi naveli,makar dok se ne ušemim u priču o domaćoj hrani (sirovom mesu,kostima i sl.)...pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Apr 24, 2010 10:33 pm

Nemoj mu naglo promeniti granule i nemoj odmah baciti "Friskis" Very Happy
Postepeno mu u stare dodaj po malo novih...tu kolicinu povecavaj postepeno recimo nekih sedam dana. 8 dan ce vec jesti potpuno ciste nove granule i tada baci "Friskis" Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Apr 24, 2010 10:40 pm

ok Very Happy dogovoreno Smile jedva čekam 8. dan Very Happy
a nećete mi verovati da hranu kupujem u sm (tamo studiram),u prodavnici koju drži veterinar,još sam se kao i sa njom savetovala i koje vitamine da uzimam (naravno ovek mi je "uvaljivala" one od oko 1000 din.),ne mogu da verujem kako su svi prokleti i toliko neodgovorni i nezainteresovani za svoj posao...ih,bolje da sam mu kupovala igračke za sve te parice Very Happy iovako je presrećan kad god dobije novu igračku,dosada bi ih umesto tih tableta što sam džaba kupovala-imao duplo više Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pon Avg 30, 2010 10:14 am

@Ozzy ::
Ljudi, znam da je ovo off topic tema ali moram da vas pitam. Kod malog Ozzyja (star je 2 meseca) sam primetio crvene tackice na licu i na zadnjim sapicama a takodje ima i crvenilo oko laktova na prednjim nogama i na vratu....U pocetku sam pomislio da je crvenilo na vratu od ogrlice ali ispostavilo se da nije.....Da li je to neki ozbiljniji problem i ako nije cime da mu mazem kozu da bi to nestalo?

Prvo pitanje je šta jede? Drugo, da li se češe po faci i po tim mestima gde ima crvenilo? Retko kad govorim da je problem u hrani jer su alergije na hranu izuzetno retke, ali s obzirom na način na koji mu je poiskakalo crvenilo (faca, vrat, laktovi) ovo liči na alergiju.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sabla

Muški Broj poruka : 70
Godina : 35
Datum upisa : 14.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 4:02 pm

Cao drugari, imamo problem, bili smo zdravi kao dren, i od prije 10-tak dana poceli su mali pecati po kozi, tamo gdje sam mu stavio zastitu od krpelja otpala je dlaka i sad sumnjam na zastitu. Prosle godine u isto vrijeme isto je tako bilo pecata po kozi bio sam mu promjenio hranu na sirovu i bio je kao nov za brzo vrijeme...Ne znam na sta da sumnjam a necu kod veterinara da ga vodim jer samo kljukaju ih hemijom a imam osjecaj da njima bas smeta bilo kakva hemija kao pasmini....
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 4:14 pm

Ako su se pecati pojavili bas na mestima gde je namazana zastita, onda opravdano sumnjas na zastitu, nije retka pojava da na neko sredstvo tako odreaguju. Ne znam sta bi bilo pametno mackati na to? Jesu pecati bez crvenila ? Da li se cese ?
Nazad na vrh Ići dole
sabla

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 4:19 pm

Ma nisu crveni, nego sitni, a gdje sam stavio zastitu tamo su malo veci..i vise mu necu stavljati zastitu i pratiti jedno vrijeme,kupio sam 3 pincete prave za krpelje tako da smo spremni..
Nazad na vrh Ići dole
sabla

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 4:24 pm

Nečeše se, samo je ruzno vidjeti...mislim da mu je od te hemije opao malo metabilozam i nekad smo mu znali dati ove nase hrane ljudske ali ga inace sirovim hranimo pa kontam da je je i zbog toga malo...
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 6:47 pm

Sabla,postoji mogucnost da su pecati nastali usled linjanja...Jel tvoj pas vec prosao tu fazu ili..?Moze da bude i kao reakcija na sredstvo za zastitu od krpelja...A i koliko ja znam simptomi demodexa su pacati bez crvenila i cesanja,pa mozda ne bi bilo lose uraditi skarifikat...

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 7:13 pm

Vladica je potpuno u pravu. Mozda je i linjanje uz lokalnu alergijsku reakciju i na tu zastitu. Ako se ne bude sirilo mozda je samo to. Kao sto i ona kaze bilo bi dobro odvesti ga da provere uzorak sa koze, na bakterije, gljivice i demodex, cisto da ti budes siguran da nije nesto od toga jer se takve svari na kozi ne smeju ostaviti bez terapije. I moji horse psi bez obzira sto imaju savrsenu dlaku u fazi linjanja imaju po koji pecatic. Duni su sada noge do kolena bile sasvim celave Smile. Bilo bi pametno okupati ga nekim antibakterijskim samponom za pse ili Mykoseb samponom za ljude(protiv gljivica) iz apoteke za ljude. Ne znam da li ga kod vas ima ali on je po sastavu sampon sa KETOKONAZOLOM pa pogledaj neku zamenu ako nema Mykoseb. Kupanje nekim od ovih sampona mu nece skoditi Sasa.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sabla

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 10:04 pm

Nije se linjao ove godine...Znam da je isto prosle godine u ovo doba isto ima takve pecate pa onda neova dlaka pa ninasta nije licio....Necu mu stavljati zastitu i zdravo ga hraniti pa cemo vidjeti.......ili cu uzeti micoseb sampon i okupati ga.....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 10:21 pm

Da Mykoseb sampon mozes slobodno, cisto preventive radi. Ponekad se linjaju kao da su u rodu sa svajcarskim sirom Sad

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Ned Jun 12, 2011 11:07 pm

@sabla ::
Necu mu stavljati zastitu
Ovo ti nikako nije dobra ideja...Krpelji su jaaaaaaako opasni,veruj mi ne zelis da se boris sa piroplazmozom i drugim bolestima koje oni prenose,a mogu imati fatalne posledice...Buve takodje mogu da izazovu alergijske reakcije...Moj ti je savet da probas neka druga sredstva,vidi istrazuj i nadju nesto sto tvom psu odgovara(nemoguce da je na sve alergican)...Ponavljam,mnoooogo rizikujes...I to moze ostaviti ozbiljne posledice na zdravlje tvog psa...Izbor je tvoj,ali poucena iskustvima (sva sreca tudjim) ne bih ti preporucila da psa ostavljas bez zastite...

Nazad na vrh Ići dole
sabla

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pon Jun 13, 2011 4:07 pm

Mislim da se linja isto kao i prosle godine u ovo doba, samo da ne potraje dugo...Ruzno ga vidjeti onakvog, kupio sam pinceta posebno za krpelje, necu mu vise stavljati zastitu, jedino ( Ljiljo ) ima li kakav preparat da ga okupam nekad protiv buva a za krpelje vise nista, najbolje svaki dan ga pregledati i to je to..Kod mene drugari moji imaju svakave pse i niko ne stavlja zastitu nikakavu, jer zastita je samo da odbije krpelje a ako ga ugrize a nedaj boze zarazan je bilo na kakav nacin on ce to njemu prenijeti u krv...Tako da samo mislim da trujem svog psa a svaki dan mogu ga pregledati..
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pon Jun 13, 2011 4:28 pm

Moguce da jeste samo linjanje, svakako ga pratis pa ces videti Smile
Neostomosan ili nesto slicno iz vet.apoteka da pobije buve ali to ce samo ubiti odrasle ali ne i njihove larve, zacas ce se opet razmnoziti.... i ako hoces dodaj mu svaki dan po pola cena(ne prevelikog) svezeg belog luka u hranu...ali ne vise od toga jer isto smeta kada je previse. Vazi za prirdno sredstvo koje donekle odbija buve i krpelje posle nekog vremena koriscenja. Ipak ti probaj jos nesto od trajnije zastite, neku ogrlicu mozda. Preveliki je rizik da ga ostavis nezasticenog Sasa. Probaj taj Skalibor?

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sabla

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pon Jun 13, 2011 5:10 pm

Ljiljo mene interesuje kako ostali valsnici, jebote mi svoje pse kao ljude gledamo,brinemo i tako to, sto kaze moja mater pa sve na njega ide jadnoga....Nikada nije imao buve, niti ima kontakta sa drugim psima, bude u kucu ili ispred ulaznih vrata na balkonu...Razmislit cu za ogrlicu jer sam vidio da i zbog ogrlice imali alergijske reakcije po vratu pa kasnije po tijelu jednostavno kako stalno citam vidim da njima puno smeta hemija...
Nazad na vrh Ići dole
sabla

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pon Jun 13, 2011 5:14 pm

Ljiljo citam ovo pa ne znam vise sta da mislim, moj nema crvenila gdje otpada dlaka niti smrdi.....kopirano.....
Ivana nemoj da brineš ako mu dlaka opada u pečatima Skarfi sad prelazi u onaj period linjanja o kome smo pričali,a oni umeju poprilično strašno da izgledaju tada,a nije im ništa. Sve dok je koža na tim mestima normalne boje i nema rana i crvenila sve je u redu. Marfi je prve godine bio strašan,a evo prošle i ove nema nikakvih problema. Ne znam kuda ga šetaš,ali ako idete preko trave,a prskali su je protiv krpelja ili nekih drugih štetočina može da ima neku reakciju na to pa ga malo svrbi,proveri da li mu na tim mestima raste nova dlaka i to može da ga svrbi. Ja ne verujem da su tu u pitanju gljivice one imaju neke druge propratne reakcije (crvenilo, neprijatan miris...). Mada,i gljivice je lako držati pod kontrolom,nama ovaj jogurt čini čuda više ni ne čistim Marfiju uši tako često.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pon Jun 13, 2011 6:34 pm

Pa kazem da je mozda samo linjanje Smile. Okupaj ga cisto preventive radi Mykosebom a ako se pecati uvecaju vodi ga da mu ipak pogledaju uzorak sa koze Smile.
I moji rekoh vec, ovi horse doduse samo, ponekad imaju po par pecata i ogolele noge,za buve i krpelje, stitim ih Combo spot on kapima leti, zimi nista, mi imamo i dve macke i one svrljaju po okolnim dvoristima pa one stalno dobijaju Front Line da nam ne bi donele buve iz komsiluka Smile Koliko znam i svi ostali ovde koriste neku vrstu zastite, ili kapi ili ogrlice, a sa linjanjem je slicno i kod mnogih drugih horse pasa Smile Ponekad su kao da su im moljci u krznu Smile.
Moje u fazi linjanja cesljam i Furminator cesljem i krzno se mnogo brze obnovi i postane lepo.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Čet Jun 16, 2011 10:58 pm

Dalji postovi koji su van ove teme (odnose se na ishranu) prebaceni u temu clana sabla -"Riki"

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

Ženski Broj poruka : 78
Godina : 31
Datum upisa : 28.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Avg 06, 2011 5:31 pm

I Ceca je sva u pečatima, nema crvenila, ni drugih promena, ali izgleda kao tifusarka. Imam utisak da će to još dugo da se vuče... Uploadovaću slike, pa da vidite liči li vam na linjanje vaših drugara. Smile linjanje 1" border="0" alt="" />
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Avg 06, 2011 5:32 pm

linjanje 3

linjanje 4

linjanje 2
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Sub Avg 06, 2011 5:37 pm

Doduše, na zadnjoj desnoj nozi joj bila obrijana dlaka, zbog ujeda neke lude dobermanke.. Tako mi je ružno to linjanje, i prošle godine u ovo vreme je bilo slično. Ali ona se ni ne češe, niti ima crvenila (bilo je pre 20ak dana crveno malo ispod vrata, i okupala sam je par puta pyodermom, pa je i to rešeno), ali da mi je samo znati dokle će se linjati... confused
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   

Nazad na vrh Ići dole

Pecati po kozi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Ranice na kozi - ekcem?
» Crvenilo ispod 'pazuha'
» crvenilo po kozi