Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Do kog doba se fizicki razvijaju ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Sub Mar 31, 2012 9:26 am

Mi smo svježi sa nedjeljne CAC izložbe u Rijeci pa mogu reći nekoliko utisaka. Kao prvo Bruno je meni prekrasan medvjedić kao i svaki drugi sharpei.
Mi smo do sada sa Hanom bili na tri izložbe ( Ljubljana, Zagreb i Rijeka ). Nismo imali namjeru izlagati ga, ali na nagovor nekoliko velikih stručnjaka za našu rasu i njihovu ocjenu da je Han prekrasan primjerak svoje rase smo ipak odlučili pokušati. Imali smo nesreću pa nas je na sve tri izložbe pratio u našem razredu mladi pei Dior iz Italije. I opet znalci kažu da je Han po standardu bolji od Diora, ali Diorova vlasnica je vrhunski pripremljena u ring dresuri i svaki put pobijede u našem razredu. Han je u Ljubljani i Ri dobio najvišu ocjenu i odličan opis ali nas je opet zeznula ring dresura. I moram priznati da pas kojeg vodi profesionalac izgleda stvarno puno ljepše, a on to uopće ne mora biti. Prijavili smo se za svjetsku izložbu U Salzburgu i probati ćemo dobiti profi handlera da vodi Hana.
Još samo nekoliko crtica o opisnim ocjenama sudaca. Ne znaš da li bi se smijao ili plakao.
- predugi nokti hehe
- prenaborana leđa
drugi sudac:
- premekana dlaka ( a tada je imao 10 mjeseci i šteneću dlaku ) hehe
Moj je savjet da svatko tko odluči izlagati svog psa na izložbama ( a nije uzgajivač ili profesionalac ) shvati to kao jedan izlet ili zabavu i ne bude previše žalostan ako mu pas ne bude izabran za najljepšeg, jer su oni nama najljepši na svijetu. champ lick

Nazad na vrh Ići dole
Bruno Djela

Ženski Broj poruka : 28
Godina : 27
Datum upisa : 15.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Pon Apr 02, 2012 11:47 pm

Hvala puno na komplimentu... Da li je moguce da ja kao vlasnik pokazem vilicu svoga psa ili to sudija mora da uradi? Ne znam kako bi Bruno reagovao da mu neko drugi sem mene i veterinarke gleda vilicu Very Happy Sto se tice povodca cula sam da moram da imam izlozbeni povodac u njegovoj boji? Ja imam kozni mekani povodac bez-bele boje da li cu moci taj da koristim? Sta je sve potrebno da radimo dok smo u ringu?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Uto Apr 03, 2012 1:35 am

Tema je otisla off topic. dalje postove i diskusiju o izlaganjima nastavite u
http://www.sharpei-balkan.com/t672-priprema-psa-za-izlozbu

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
JankoB

Muški Broj poruka : 55
Godina : 26
Datum upisa : 08.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Pon Dec 23, 2013 11:29 am

Ovaj moj raste nevjerovatno, izbacicu danas sliku novu da vidite, ima 5 i po mjeseci visok je oko 50 cm mozda koji cm manje, a mozda i koji cm vise jer ne znam pravilno da ga izmjerim, a tezak je punih 20 kilograma, do kojeg mjeseca bi trebao da raste u visinu?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Pon Dec 23, 2013 1:36 pm

Oko sestog meseca u proseku i vecina pasa dostigne vec dve trecine pa i tri cetvrtine  svoje konacne visine a rastu i dalje ali lagano do 12-15 meseca Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
JankoB

Muški Broj poruka : 55
Godina : 26
Datum upisa : 08.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Uto Dec 24, 2013 7:29 pm

http://www.dodaj.rs/f/Y/t9/2DDeHWAJ/1/img20131224192252.jpg

evo i slike koju sam obecao, uplasio se od slika ja pa je podvio rep Smile
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

Muški Broj poruka : 180
Godina : 22
Datum upisa : 25.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Pon Maj 26, 2014 4:48 pm

Danas smo se detaljno izmerili, Dzoni ima 5 meseci i 5 dana a ima 43cm i 13.5kg, jel to u redu? Smile  kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   

Nazad na vrh Ići dole

Do kog doba se fizicki razvijaju ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Parenje pasa-nesto o tome...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: