Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Aleksa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Čet Apr 21, 2011 12:30 pm

Sretan Rodjendan!!!! doggy

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Godina : 37
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Čet Apr 21, 2011 1:57 pm

Srecan rodjendan!!! party party wave loveshower
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Čet Apr 21, 2011 2:18 pm

Srecan rodjendan doggy
kiss kiss saljemo Neron i ja
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Ženski Broj poruka : 215
Godina : 25
Datum upisa : 07.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Čet Apr 21, 2011 5:07 pm

Jaoo hvala vam ! Smile
party
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Čet Apr 21, 2011 6:51 pm

party party party
Srecan rodjendan doggy
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Čet Apr 21, 2011 8:04 pm

hearty Srecan rodjus hearty
Iskrene zelje od nas troje dance
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Sub Jul 09, 2011 11:51 am

EE ljudi,nije nas bilo neko vreme zbog mojih kojekakvih obaveza (upisala sam ekonomski o trosku drzave hoho hooo) tako da nismo mogli da se virtuelno druzimo i pokazemo koliko smo porasli i kakve smo sve gluposti pravili(kao uopstalom i sva deca)...
Tako da ocekujte danas/sutra navalu slika i od sad aktivno druzenje i vidjanje po manifestacijama,jer ja imam 3 meseca potpune slobode samo za mog prdavca doggy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Sub Jul 09, 2011 12:03 pm

thumbup kiss jump

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Sub Jul 09, 2011 12:35 pm

Da znas da smo se pitali kako ste nestali Smile
Jedva cekamo slike, pogotovu vas koji odsustvujete maaalo duze Smile
Sad moras da se iskupis goomilom slika Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Sub Jul 09, 2011 1:13 pm

bravo bravo bravo dance party
cekamo slikeeeee lolol
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 6:07 pm

santa santa santa santa santa

aj dok se kace slike ukratko da se ispovedim...
Psic Aleksic je super, lud je ko struja i jak. Porastao je dosta,samo sto se uskoprca kad stanemo na vagu pa nisam sigurna dal je 26 il 28 kg... tu negde,valjda nece vise Smile
Mnogo je lepo izrastao, ima sad skoro 10 meseci i mnogo snage. Zasao je u zesci pubertet,cesto idemo na Tas jer tamo ima specijalni deo parka za kerove i do skoro je bio potpuno blentav i miran, al je skoro naskocio nekog labradora pa je bila tuca... ljuta
Malo je izujedan,nista strasno sve je zaraslo jer je bilo maltene povrsinski. Al tako mu i treba kad je bio bezobrazan. Inace nikakve gluposti se nisu vece desavale,pre neko jutro mi je zbrisao 2 ulice dalje, ja se izdeprimirala jurila ga jurila,i dolazim pred zgradu kad on tamo...Ceka me i uzeo neku granu da se igra think ... Batine koje je tad dobio pamtice do sudnjeg dana. Uveseljava me, oko prijemnog sam bila dosta pod stresom, on onda dodje, ljubi me, umiljava se... Ne mogu reci da nije pomoglo Wink Jede svaki mesec druge granule, tj ima par(3) dzakova koje uzimamo,i to mu se bas svidja. Navikao je na to i odgovara mu promena na 3,4 nedelje. Jede i sve ostalo zapravo,od kesa do pikavaca . Pre neki dan su moji izasli s njim,i na sred Skadarlije je izbacio uljeza, Nada je pocela da vristi jer mu je nakon cina obavljenog iz guzice virila kesa... pola landara napolju pola unutra kissass ... ona je mislila da su to creva Very Happy i nista, Marko pritrcao izvukao drugi deo i svi super Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 6:13 pm

http://imageshack.us/photo/my-images/155/100720111092.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/200/100720111088.jpg/

ovo ga je smarao kanap pa je u snu pokusavao da ga uhvati

http://imageshack.us/photo/my-images/684/26042011851.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/854/26042011849.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/703/14062011979.jpg/

spava mi se
http://imageshack.us/photo/my-images/828/14052011894.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/818/14052011893.jpg/

chill out
http://imageshack.us/photo/my-images/851/09052011884.jpg/

na sred stana
http://imageshack.us/photo/my-images/715/07062011970.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/62/07062011969.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/64/07062011968.jpg/

za nesto smo primali injekcije... da za uvo. pa je plakao ko kisa
http://imageshack.us/photo/my-images/27/03052011856.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 6:17 pm

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 7:21 pm

Slike su fantasticne, tako treba opravdati onoliko dana izostanka Smile
Sve cestitke za upis na fax (jos o trosku drzave, e to mi je najdraze, neko i treba da im uzme pare,kad samo otimaju Smile
A sada, ON I love you
Decko je bas porastao, falila je ta njegova euro-krem njuskica Smile
Sve su mi slike extra, ali ona sa naocarima cheers (da zvezdi ne smeta blic haha)
A to sto je Aleksa umislio da je oposum pa bi da reciklira smece poput kesa bee
Puno kiss za velikog decaka a tebi jos jednom cestitke , brucosu Smile
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 7:23 pm

Pa Aleksa je izrastao u prelepog deckica :)E sad je oprosten izostanak,iskupila si se ovom gomilom slika :)Aleksi puno kiss od drugara Hektora i mene Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 9:21 pm

Bas je porastao cheers cheers hearty

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 9:35 pm

Ej, vidi ti mekanog kako je on sad pravi decko sunny Divan je Sonja Smile
SLike su odlcine, Aleksine ludorije Smile
Cestitam i ovde za upis na faks ...mada bi bilo bolje da si recimo otvorila fabriku za proizvodnju cackalica cheers cheers cheers

Poljubac za vas dvoje od nas dvoje hearty
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 9:36 pm

Cestitamo oboma ,svaka cast Smile cheers Smile
Postao Aleksa pravi dasa.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 9:49 pm

E ovo je povratak u velikom stilu. Smile Sad bez zabušavanja. Smile
Mali je baš porastao, izgleda potpuno drugačije. Wink Slike su super, sve. I meni je hit ta sa cvikama Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

Ženski Broj poruka : 797
Godina : 28
Datum upisa : 14.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Pon Jul 11, 2011 10:16 pm

Super fotke Very Happy
Baš je velik
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Uto Jul 12, 2011 6:35 am

E ljudi,hvala svima puno Smile Bicemo aktivni,mada smo malo oboje sludjeni od svega (pogotovo temperature ovih dana) al polako se vracamo u normalu. Evo bas smo trenutno u 20 do sedam oboje veoma orni da izadjemo u prvu jutarnju Wink
Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Uto Jul 12, 2011 1:59 pm

Mi smo novi na forumu, ali moramo pohvaliti Aleksovu ljepotu! Prekrasan je!
Pozdrav od Hana!
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Godina : 37
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Uto Jul 12, 2011 2:06 pm

Sonja, mislim da je jos neko vece na Tasu, pri slucajnom susretu, bilo jasno koliko ste nam nedostajali...sto u virtuelnom svetu, sto u realnom Smile nadam se da se vidimo u nekoj od tih ranojutarnjih setnji Smile kiss od Hane za prelepog deckica
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Čet Okt 27, 2011 9:05 pm

Cao forumasi , kako ste? Nismo se duze culi, sledi ispod prodobno objasnjenje nekih stvari , al primetila sam dosta novih tema i slanova i zanimljivnosti i jako mi je drago zbog toga Smile
E sad, krenula bih ispocetka...

Preko leta Aleksa je bio u Beogradu , nije isao na more ove godine, i imali smo abnormnih problema sa linjanjem. Citala sam da se desavalo da se linjaju celo leto i vise meseci i probali smo dosta stvari, ali reakciju su bile ne upola onakve kako sam ocekivala...Ne treba napominjati da pored furminatora i vise cetaka pored toga, sampona i kojekakvih tableta i usisivanja svaki dan nista nije moglo da pomogne mnogo. Problem je nastao kad je moj otac (koji je inace asmaticar i ima hronican bronhitis) krenuo da dobija cesta gusenja, ispostavilo se da mu te dlake uzasno smetaju, takodje se desilo da vidim da je Aki tuzan, smoren i neraspolozen za ista. Dosta se primirio i predpostavljam da su ga vrucine ubijale, jos smo u centru grada i kad izadje izlazi u vrtlog izduvnih gasova i uzaren beton,i posle dugih i mucnih pregovora napravili smo dogovor da Aleksa bude na par meseci kod rodjaka u prirodi blizu Avale.

To je jelte proslo uzasno mucno za svo cetvoro (nas troje smo se siti isplakali a on je bio ko sparusena sljiva 2 dana) medjutim, vrlo brzo( po meni cak isuvise) se navikao na ambijent i zdruzio sa novim gazdama (dvoje starijih ljudi) i drugaricom pudlicom . Navikao se tamo na sve, zna celu okolinu, vezan je u ogromnom dvoristu kanapom koji je jako dugacak tako da ima veliku slobodu kretanja u precniku stalno (tj slobodniji je nego u mom stanu definitivno) i sav mi se nekako ubucio i ugojio Smile E sad, aleksa bi trebao tamo da bude dok mi ne predjemo u kucusa velikim dvoristem, a to bi trebalo da bude za par meseci. On je tamo vec 2 meseca a mi ga non stop obilazimo i izvodimo u setnju, igramo se, mazimo ga pazimo, donosimo sve sto treba...etc etc... Jede definitivno bolje nego ja, i bolje nego sto je ovde. Kuvano i spremlljeno na najfiniji nacin. Elem...

Desio se problem, problemcic... Ne znam ni ja kako to da naslovim. Izucavala sam i ovaj i mnoge druge forume i nailazila do onog strasnog dela gde se ispolje neke promene u ponasanju. Ne mislim da je ovo sto se desilo preterano strasno da bi dizala veliku frku,ali definitivno je vredno pomena. Juce je Aleksa zaklao kokosku u komsiluku,i to je prvi put (sem onoga sto je eventualno nekad capio da niko ne vidi) da je okusio zivo meso. Ne bih znala da li je to uzrok, ali pre nekih 2 sata je posto se upetljao u kucici koju je dobio skoro poceo da rezi na mog strica (kod koga je vec 2 meseca i nije bilo nikakvih ni naznaka loseg ponasanja i pophodjenja) i to ne u sali nego ozbiljno. Covek je otisao u kucu istraumiran i pozvao nas, vidno se uplasio a ima kucice ceo zivot i zna kako i sta sa njima. Ne znam sta bi bilo pametno da se uradi ne bih da nesto prenagljeno uradimo nego da se posavetujem ovde. Sta vi mislite o tome, i sta bi sve moglo da bude uzrok? Kako da se resi problem? Hvala unapred, inace, sto se mene tice umirem na ekonomskom , imam kolokvijum prekosutra (prvi u istoriji mog studiranja Very Happy ) i mnogo se plasim jaoo... Pozdravljam vas sve i stizu ovih dana nove slike!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   Čet Okt 27, 2011 11:34 pm

Gde si Sonja 100 godina?! Smile
Hajde da probam na neka pitanja da odgovorim. Smile

Citat :
Citala sam da se desavalo da se linjaju celo leto i vise meseci i probali smo dosta stvari, ali reakciju su bile ne upola onakve kako sam ocekivala...Ne treba napominjati da pored furminatora i vise cetaka pored toga, sampona i kojekakvih tableta i usisivanja svaki dan nista nije moglo da pomogne mnogo.

Prvo linjanje ume da bude gadno posebno ako ti je zapao brush pei sa podlakom. (što mislim da Aleksa jeste, iako je bio samo štene kad sam ga video u NS). Uglavnom se ljudi žale da im se peievi koji imaju podlaku linjaju konstantno tokom cele godine.

Citat :
Juce je Aleksa zaklao kokosku u komsiluku,i to je prvi put (sem onoga sto je eventualno nekad capio da niko ne vidi) da je okusio zivo meso. Ne bih znala da li je to uzrok, ali pre nekih 2 sata je posto se upetljao u kucici koju je dobio skoro poceo da rezi na mog strica (kod koga je vec 2 meseca i nije bilo nikakvih ni naznaka loseg ponasanja i pophodjenja) i to ne u sali nego ozbiljno. Covek je otisao u kucu istraumiran i pozvao nas, vidno se uplasio a ima kucice ceo zivot i zna kako i sta sa njima. Ne znam sta bi bilo pametno da se uradi ne bih da nesto prenagljeno uradimo nego da se posavetujem ovde. Sta vi mislite o tome, i sta bi sve moglo da bude uzrok? Kako da se resi problem?

Kalla je konstantno u lovnom fazonu. Obara golubove i ganja fazane po njivama. Marfi je bio na ishrani sirovim mesom i kostima, a Kallu sam podigao na sirovom od kada je došla kod mene. Veza osetio krv (pošto kopčam da na te bapske priče misliš) i agresivno ponašanje garantovano nije problem. Da je tako Kalla bi se hranila isključivo detetinom hehe
Nego imaš psa koji sada ulazi u pubertet. To nije lagan period kod njih kao ni kod nas ljudi. Hormoni upravljaju njegovim ponašanjem na to dodaj da je on bio pas koji je živeo unutra sa ljudima stalno, a sada u pubertetskom periodu nije u konstantnom kontaktu sa ljudima. Koliko god izgledalo da dobija dovoljno pažnje to svakako nije isto. Ovoj rasi treba čvrst gazda koji može da se postavi kao vođa i da ne dozvoli da se pas postavi dominatno posebno u pubertetskom periodu.
Naravno da postoje slučajevi gde su se psi ove rase oteli kontroli i ima i njih oštrijih, ali treba uzeti u obzir trenutnu starost psa (pubertet) i naglu promenu. U suštini ukoliko nisi sa njim svaki dan ne možeš puno da utičeš na njegovo ponašanje, a pitanje je da li ljudi kod kojih je znaju da se postave kako treba. Shar-pei nije pudla svakako i sasvim drugačije im se pristupa.

Kad stigneš postavi slike da vidimo kako mali izgleda u velikom izdanju, a što se tiče kolokvijuma moj savet je da razmišljaš o njemu kao da ideš u neki šoping hehe lakše se podnosi hehe

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Aleksa   

Nazad na vrh Ići dole

Aleksa
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: