Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Fumo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Feb 23, 2011 10:14 pm

Fumito hugs Sviđa mi se prva slika. Smile Ali stomačić ovde kod mame u krilu mu je... hehe

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Feb 23, 2011 10:42 pm

photo kiss
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Feb 23, 2011 10:56 pm

Mr. Fumito je kao sunny
Da ga ne ureknem, prelep je, Sinisha !!
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

Ženski Broj poruka : 167
Godina : 27
Datum upisa : 27.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Feb 23, 2011 11:11 pm

Mene Fumo podseca malo na Leu Smile Smile Sve u svemu,prelep je malisa Smile

kiss
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 35
Datum upisa : 29.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Čet Feb 24, 2011 1:20 am

hearty hearty Slatkis... party

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Pet Feb 25, 2011 6:49 pm

hearty hearty hearty Divan je.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Pet Feb 25, 2011 8:11 pm

Prelep je Fumo Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Godina : 29
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Mar 09, 2011 4:48 pm

Malo me brinu ovi njegovi pecati po kozi... on se linja pomalo tako da ne znam dal je to u pitanju. Promena na kozi nema nikakvih, taj deo iznad repi cesto grize.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Mar 09, 2011 4:56 pm

Pecati verovatno od linjanja,ako nema promena i crvenila na kozi,a to shto se iznad repa grize ...mogu biti buve.
Da li si ga skoro tretirao nekim preparatom protiv buva i krpelja?
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Mar 09, 2011 7:11 pm

Jesam, dobio je pre mesec dana ampulicu protiv krpelja i buvica.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Mar 09, 2011 7:15 pm

Poceo je da se linja Sinisa, za svaki slucaj okupaj ga Mykoseb samponom i redovno cesljaj Furminatorom. Nadam se da ce se sve zavrsiti samo na ovome....umeju izgledati i kad je sve u redu kao da su moljci usli u njih Sad...horsici Smile Smile
Proveri da stvarno nije dobio buve, Ako si Advantix ampulu stavio ona deluje samo mesec dana.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Mar 09, 2011 8:58 pm

Hm,ja bih isto rekao da se linja jer evo takve pecate ima i moj Pako,a od juce sam primetio da se i kod malog aragorna poceli javljati.Danas sam ga cesljao sa gumenom cetkom (posto je banda pojela furminator Sad ) i pojavilo se onda jos par pecata.Tako da verujem da je samo linjanje u pitanju Smile Pogotovo horsici,znaju da izgledaju bas lose,ko tifusari Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Sre Mar 09, 2011 10:13 pm

Nas Blaze je imao sitne pecatice od buva. Ovi pecatici su veci. Mozda je i do hrane. A mozda se i tako linja. Od kad smo promenili hranu pa jede Bento sensitive granule, sirovo meso i redovno stavljamo spot on (advantix i front-line naizmenicno) nemamo nikakav problem sa dlakom. Kad jede sirovo meso dobija biotin i to je to. Trebace mu od mesec do dva da mu se dlaka skroz oporavi pod uslovom da nema gljivice ili bakterije.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Čet Mar 10, 2011 11:04 am

O tome koliko je ishrana vezana za izgled i kvalitet dlake i koze na ovom forumu je pisano kilometrima, i ne samo na to, losa dlaka i koza su ogledalo stanja celog organizma.
Bez obzira i na najkvalitetniju i najzdraviju hranu koja se psu moze dati, ponekad se dogadja , posebno kod horse coat pasa da prvo linjanje bude jako burno, da se pojave pecatici, cuperci i izgledaju kao ementaler. Dokle god na kozi nema promena(perut, crvenilo itd), dokle god pecatici nisu veci i jasno kruzno definisani sa ostrim ivicama sve je o.k.
U svakom slucaju antimikotik ili antibakterijski sampon dobro dodje kao preventiva jer se u otvorene pore zacas zavuku podstanari koji mogu iskomplikovati stvar. Omega 3 masne kiseline su nezamenljiva podrska u toku linjanja.
Najbitnije je kozu psa odrzavati cistom ali ne cestim kupanjem vec nekom opstom higijenom mesta gde pas boravi i spava sto uglavnom kod pasa koji su u kuci nikada nije problem jer ljudi i tako svoj zivotni prostor odrzavaju cistim Smile
Opet da ponovim, sinteticki materijali podloga su veliki neprijatelji zdrave koze. Svi oni fensi kreveti oblozeni vestackim tkaninama i punjeni sintetikom samo doprinose da koza nema vazduha, da se pas potpari dok spava od vlage koja se nakupi na dlaci iz atmosfere. Takve podloge se jako tesko odrzavaju cistima i pune su mikroorganizama vec posle par spavanja psa. Idealni uslovi za nesmetani razvoj raznih malih zlotvora. Topla vlaga......neprijatelj koze koliko i nezdrava hrana posebno u fazi linjanja.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Čet Mar 10, 2011 1:32 pm

Stavicemo ampulicu ponovo i okupacu ga mycosebom. Uzecu i Omega3 obavezno. Izgleda kao da su moljci prosli preko njega Smile Nadam se da je samo linjanje u pitanju a verujem da jeste!

Hvala drugari
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Čet Mar 10, 2011 1:40 pm

kiss Prvo kupanje pa sutradan kad bude potpuno suv i bez imalo vlage na kozi...ampulica Smile

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Čet Mar 10, 2011 2:00 pm

Aaaaa...Divan je Fumo thumbup ...Inace,obozavam tu boju shar pei-a... Smile puno kiss salju Tia i Vladica...

Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Ned Mar 13, 2011 5:00 pm

Sad sam primetio da na tim mestima gde se linja tj. gde su ti manji pecati perut na kozi
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Ned Mar 13, 2011 7:42 pm

Sinisa, okupao si ga Mykosebom? Pecati se ne uvecavaju i sire?

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Uto Mar 15, 2011 7:00 pm

Kupa se veceras, ja imam zdravstevnih problema pa nisam u stanju, mama ce veceras to da odradi. Inace pojavile nam se crvenilo na kozi oko pishe, probao sam da namazem canestenom, ne znam sta je, naprskao sam i Aloa first. Evo i slicice, koliko moze da se vidi:

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Uto Mar 15, 2011 7:11 pm

moze da bude alergija od buva ili neka infekcija u sta sumnjam. Canesten nemoj jer je on za gljivice i mozes samo napraviti gore mazuci ga na vec iziritiranu kozu. Ta Aloe First ne znam sta je ali nadam se da u sebi nema alkohola.
Sinisa vodite svi racuna o tome sta Fumo jede...znas da se moraju zdravo hraniti i onda se izbegne vecina problema sa kozom.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Uto Mar 15, 2011 7:19 pm

Jeo je brit care granule vensol and potato, one koje dobija kalla i nesini zguzvancu medjutim nestalo nam je granula tako da je vec par dana samo na zivom mesu. Aloja first je sprej koji je za rane, opekotine, infekcije, za siroku upotrebu, nema alkohola u sebi pa sam cisto malo naprskao jer znam da ne moze da skodi. Sta bi moglo da bude to na kozi? Sa cime da tretiram ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Uto Mar 15, 2011 7:26 pm

Kako izgleda u okolini usta? Ima li tu crvenila? Alergije na hranu su uglavnom retke, ali se najčešće javljaju oko usta i na prevojima kod nogu. E sad da je od granula primetilo bi se daleko ranije ovo je reakcija na nešto skoro što je pojeo, bar ja tako mislim. Briši mu taj deo više puta dnevno nečim za dezinfekciju, povidon jod, octanisept ili ulje Ljiljino da se ne bi još nešto nastanilo. Jel pokušava da se češe tu?

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Uto Mar 15, 2011 7:38 pm

Rece ti gore da mislim da je alergija od neceg, mozda na ugriz buva na sta mi najvise lici sa malom infekcijom, da je kontaktna alergija od neke podloge koja mu ne odgovara bilo bi je i po stomaku. Od hrane je ima i oko usta i drugacije izgleda...jako je crveno i kao izgrebano...obicno ne ovako.
Super za hranu. Mislim da bi najbolje bilo to kupanje Mykosebom, zatim to crvenilo u krajnjem slucaju Didermal kremom iz apoteke.
Znas da sam ja uvek prvo za ulje pre svake hemije ..ono bi ti sada dobro doslo i za te pecate. Mislim da je ta Aloja o.k. ako je kao sto kazes cist ekstrakt aloje i bez alkohola, slobodno mozes to nece skoditi.
Decko ti ulazi u pubertet i sada je najgori period a uz to i prvo linjanje jer je naglo otoplilo. Meni ovo stvarno ne izgleda za sada previse ozbiljno. Nastavi da ga hranis kako jesi i bez grebanja sa stola, dodaj omega 3 i kokosovo ulje a za kozu kao sto rekoh...ja bih Mykoseb kupanje, ampulu predpostavljam da si vec stavio, i nakon toga mackanje tih pecatica i crvenila uljem. Kod mene je uvek tako bilo o.k. Smile

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Fumo   Uto Mar 15, 2011 7:49 pm

moram da se ispravim...kod mojih horse dama je tako bilo o.k....ja se jos uvek nisam olinjala prvi put lolol

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Fumo   

Nazad na vrh Ići dole

Fumo
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: