Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

progesteron

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
hanibadi

Broj poruka : 134
Godina : 50
Datum upisa : 12.01.2011

PočaljiNaslov: progesteron   Sub Jan 15, 2011 12:32 pm

Ima li neko ikakva saznanja o Depopromonu koji mi je predlagan za moju Honey, sterilisana je al aljkavo pa ima lazna teranja.
Unapred Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Sub Jan 15, 2011 1:57 pm

Jel njoj odrađena delimična sterilizacija? Nažalost slabo se razumem, verovatno će se javiti neko ko malo bolje zna.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Sub Jan 15, 2011 2:37 pm

Njoj je uradjena komplet sterilizacija u decmbru 2009. Sve je bilo ok. Posle mesec dana pocinje frka, odbija hranu, bezvoljna, a inace hiper aktivna, klonula... vodim je kod veta koji je radio steriliz. da bi me ubedio kako je sve odradio kako valja i da je sve po tom pitanju u redu. Sad kada ga se setim razbila bi ga.
Odvodim je kod drugog veterinara po misljenje. Odmah se radi ultrazvuk, kompl. krvna slika, zove kolegu da potvrdi svoje misljenje - pravi veterinari- da bi ustanovili da u stomaku postoji nesto (ultrazvuk). Leukociti podivljali. Predlazu da je otvore ... pristajem samo da je spasu.
Sutra posle operacije kada mi je pokazala sta je izvadila rekla sam da mi to spakuje da onom skotu nabijem u usta. Cista velika ko jaje puna gnoja, rasla je u njoj od neadekvatnog konca -tako su mi rekli da sumnjaju-.
Potvrdjeno je da nema jajnike, jajovode i materica ima dobru duzinu.

Lecena je antibioticima i sve su ucinili da je spasu, zahvalna sam im do neba.
Honey se skroz oporavila, sad je ona stara.
Javlja se lazno teranje jer su mi objasnili da postoji mogucnost da je ostao delic jajnika koji se zakacio za creva dobio prokrvljenost i on salje signale.
Bas i nevoljno su mi predlozili lecenje progesteronom. Zato se dvoumim sta mi je ciniti.

Valjda vas nisam smorila, al zelim da saznam i naucim.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Sub Jan 15, 2011 7:11 pm

joj kad ovako nesto procitam, poludim zbog nestrucnih kasapina!!!! Evil or Very Mad
hvala bogu da je sada sve ok sa princezom ...
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Sub Jan 15, 2011 11:30 pm

Kad se setim poludim , ma da me nisu sprecili pojeo bi on onu kesu punu gnoja i pitao ima li jos.
Ljudi ne dozvolite da vas lazu i da vam muljaju, budite istrajni, trazite odgovore na sva pitanja, trazite i zahtevajte analize i za svaku terapiju trazite objasnjenje .

Svaka cast vet. strucnjacima, al da se nelazemo ima i kasapina.

Kajem se sto ga nisam tuzila, tad mi je Hani bila na prvom mestu i uvek ce biti.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Ned Jan 16, 2011 5:16 pm

Pitao sam za delimičnu sterilizaciju zato što sam skopčao da ima 2 vrste, zaista nisam siguran, možda i lupetam slabo sam se upuštao u čitanje o tome. Valjda se u jednoj vade jajnici i jajovodi (delimična), a u drugoj komplet ide napolje i materica i jajovodi i jajnici.
Neverovatno koliko lošeg mogu da učine veterinari, logična stvar je da kad u nešto nisi siguran zoveš u pomoć nekog ko jeste pa mi nikada neće biti jasno zašto veliki broj njih to ne radi. Moju veterinarku ne mrzi da okrene 5 brojeva i da proveri šta i kako čak i za neke banalne stvari čisto da bude sigurna 2 glave su pametnije od jedne uvek. Wink
Ako je muče lažne trudnoće i lažna teranja ja bih pokušao sa hormonima to da dovedem u red verovatno uz još konsultacija sa nekoliko veterinara (jako sam naporan kad su ljubimci u pitanju) pa na osnovu toga doneo konačnu odluku, poenta sterilizacije je da se uklone teranja, uklone hormoni i smanji procenat mogućnosti dobijanja tumora, ovim realno ništa nije dobijeno samo je rizik još uvek prisutan.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Ned Jan 16, 2011 8:24 pm

Znas posto imam i kokera on mi parametar kad je pocelo teranje, jer nema vidljivih pokazatelja. Pa kad moj Badi poludi i pocne da je cuva znam koliko je sati.
Sreca pa joj on nemoze nista, devojka je visoka. Tih dana neide napolje jer bojim se infekcija i upale materice ( ono sto je ostalo od nje).
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Pon Jan 17, 2011 12:00 am

Pitacu ja naseg veta sutra i javljam njegovo misljenje Smile
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Pon Jan 17, 2011 1:49 pm

@Skarfi ::
Pitacu ja naseg veta sutra i javljam njegovo misljenje Smile
Hvala unapred, imate
kiss od Honey
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Pon Jan 31, 2011 1:34 pm

Najbolje resenje je dolazak kod veterinara i da vi njemu sve ispricate lepo od pocetka i uputite ga detaljno u situaciju.
Nakon razgovora sa mnom, veterinar se naravno ogradjuje i ne zeli da ja budem prenosnik informacija takvog tipa jer ovakve stvari nisu bas za igranje...hormoni mogu svasta lose da naprave u njenom organizmu.
Veterinar treba da odradi ultrazvuk, da pogleda prethodne nalaze i tek tada da utvrdi da li je pametno uci u igru sa hormonima.
Ako niste za dolazak u NS, pokusajte onda sa nekim drugim veterinarima u vasem gradu...ili mozda da odete u Pancevo kod Gordane, ona je takodje vrhunski stucnjak za nasu rasu i upoznata je sa raznim situacijama
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

PočaljiNaslov: Re: progesteron   Pon Jan 31, 2011 1:56 pm

Imamo mi nasu super veterinarku Violu ovde u Somboru ona nije bas pristalica hormonskih terapija, to mi je samo dala kao mogucnost. Objasnila mi je posledice. Raspitivala sam se i kod drugog veter. on je iz NS i predlozio je Depopromone kao najmanje stetan.
Zbog toga sam postavila pitanje na forumu da li neko ima iskustva sa ovim lekom pa da iz prve ruke cujem kako se pokazao.
Viola je vet. koja je moju Honey digla iz mrtvih i ona se mnogo trudi da pomogne. Veoma sam joj zahvalna.
U svakom slucaju puno hvala tebi za trud imas kiss od mene i Honey.
Nazad na vrh Ići dole
Ishler

Ženski Broj poruka : 244
Godina : 40
Datum upisa : 15.06.2010

PočaljiNaslov: За Хани    Pon Jan 31, 2011 8:51 pm

Depopromon је Белгијски лек за животиње.
Он није лош мада ја се не бих усудио да га дам Хани.
2 разлога:
Имала је ту полууспелу операцију тако да јој је утроба већ у хаосу
Она је Шеи па би контраиндикације врло вероватно биле веома изражене.

Ако желите могу вам дати број мобилног Владе Магаша са Ветеринарског факултета.Он је стручњак на гинекологији и породиљству па ако ико зна тачне последице тог лека то би могао бити он.

Nazad na vrh Ići dole

progesteron
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» progesteron

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: