Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Štene povraća i ima dijareju!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Bojana88

Broj poruka : 72
Godina : 29
Datum upisa : 13.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 4:11 pm

Da vam javim, Vini je super danas, opet je podivljao Smile trci, grize, igra se, doduse gladan jer mu po malo dajemo ali drzi se, jak je. Very Happy Sto se tice ciscenja od parazita, da redovno, pre svake od primljenih vakcina tj 6 meseci u svakom mesecu po jednom itd u zavisnosti od starosti. Sto se tice kisele vode, kada sledeci put odem kod veta bas cu ga pitati zbog cega mi je tako rekao, pa cu odmah ostaviti ovde. Ja mu nisam dala da se igra sa plastikom vec, u jednom delu kuce tj jedan sprat ima veliki prostor a posto vini jos uvek ne moze da trci napolju i da istrosi svoju energiju odvedemo ga na sprat gde se on dobro istrci i izigra a tad je bio sa tatom i u momentu kada se tata zagledao on je grickao plastiku i cak stigao malo da proguta dok mu on nije uzeo. Moram vam reci jos jednu zanimljivost Smile ja sam juce skuvala pirinac ne bi li Vini bar malo ruckao misleci da je to najbolje za psa, sinoc kada sam to rekla veterinaru on je rekao kako svi pravimo gresku, pirinac jeste dobar ali ne kada pad povraca i ima proliv, dobar je za nas ljude ali ne i za pse i onda mi je objasnio sta se desava sa njegovim stomakom u tom slucaju, ali ja ga nisam bas najbolje razumela Smile, tu je pomenuo i kosti da ne sme da se daju psu tj ne preterano kao i to da im treba ili ne soliti hranu, ali sve je to tako nabrzinu ispricao da ni sama ne znam sta je rekao. Smile Hvala svima na pomoci, Vini je super sada, ako jos nesto saznam ja cu ostaviti. Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 4:35 pm

Drago mi je da je podivljao Smile
A to sto je rekao, ne bih ja bas mnogo verovala njemu, pogotovu posle one kisele vode.
Smatram da je sujeta cudo, pa zato se i trudi da svoje "(ne)znanje" zamaskira pljuvanjem tudjih saveta .
Moj ti je savet da , bar sto se tice ishrane, poslusas savete ljudi koji godinama zive sa zguzvanima i neguju ih na najbolji moguci nacin, jer veterinari ipak imaju teorijsko znanje ali praksa im debelo fali. Ja sam na Neronovoj kozi videla sta znaci vet bez iskustva sa zguzvanima, i takodje svaki savet sa foruma potvrdila je i nasa nova veterinarka.
Ne zelim da ti namecem svoje misljenje, ovo je samo dobronameran savet. Svako ima pravo da uvazi ili ne. I ja tek ucim , ali ucim od najboljih Smile
kiss za podivljalog momka
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 5:16 pm

Bojana, drago mi je da je Vini bolje i da je veseo Smile To je znak da se lepo oporavlja Smile
Juce sam bila jako iznervirana kada sam procitala veterinarski savet sa kiselom vodom, i jedva sam se suzdrzala da ne odgovorim na to.....i uspela sam.....ali sad kad procitah ovo za pirinac....jednostavno ne mogu da cutim.
Tom ciki u belom mantilu ne bi ni carape odnela na pregled, posle ovakvih saveta.
On je izgleda jos jedan u nizu doktora u pokusaju koji nisu primljeni na medicinu pa zavrsio na veterini...beli mantil je beli mantil nocomment
Ne, kisela voda se ne daje zivotinjama, ni mackama, ni medvedima, ni papagajima, ni konjima...pa ni psima...nece njima kisela voda poboljsati varenje hrane....
Bareni pirinac, a pogotovo voda u kojoj se bario pirinac daluju umirujuce na iziritiranu sluzokozu zeludca i creva.....a sama riza upija u sebe vece kolicine kiseline koja tada nagriza stomak i deluje blagotvorno na zeludac.
Moj savet, tj, onako kako ja reagujem u takvim situacijama....
Skarfi povraca, ima dijareju....izmerim temperaturu....kupim aktivni ugalj u apoteci, razmutim dve tabletice u malo vode, napunim spric i lagano sa strane mu polako sipam da to popije...to treba da umiri dijareju. Isto tako kupim jednu ampulu Streptomicina, razmutim u malko vode i opet preko sprica popije. On treba da pobije sve bakterije u zeludcu i crevima....Nakon sat vremena, opet izmerim temperaturu....
Ako i pored svega povracanje i dijareja ne prestaju, pravac veterinar.
Nemoj da shvatis ovo licno molim te....samo sam ti ispisala da znas....jer i ja sam u pocetku imala veterinara koji mi je unistio psa i dve ipo godine ne mogu to da popravim na Skarfiju Smile
Ljubac za Vinija Smile

Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 7:31 pm

Svaki vas savet dobro izcitam i iz svega izvucem po nesto. Kao i za vodu sto sam vas poslusala, tako sam ga sad nahranila sa pirincem i onom vodicom i posolila,u manjoj kolicini u odnosu na obicno, bio je mnogo gladan i zao mi da mu dajem ceo dan po mrvicu, a i vec ste napomenuli da su granule jake za sada. Svaki vas savet je dobrodosao, zato hvala svima od <3.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 8:03 pm

Obicno se hrana uopste ne soli psima! Sada je dobro sto si mu stavila malo soli jer je dehidrirao, mada Orosal je ono sto vraca potrebne elektrolite organizmu.So nemoj vise,dovoljno je ovo malo sto si mu dala, ona zadrzava vodu u organizmu ali i jako skodi psecim bubrezima Sad Sad Nemoj zaboraviti posno meso u taj pirinac, psi su mesojedi i ne mogu ziveti bez proteina zivotinjskog porekla. Vec sutra obrok mu moze ceo biti od posnog kuvanog mesa i malo pirinca.Ako je sve normalno sa stolicom nastavljate postepeno vracati se na uobicajen jelovnik.
A sto se veterinara tice svi oni imaju ogromnu dozu sujete i vrlo retko cete naici na nekog koji ce podrzati nesto sto nije njihova licna preporuka.
Forumi ovakvog tipa im jesu trn u oku ali vrlo cesto za to ima razloga jer se na internetu mogu naci i informacije koje su notorne gluposti.
Sreca pa su se ovde okupili ljudi koji imaju i dovoljno teoretskog znanja kao i oni koji imaju puno licnog iskustva sa ovom rasom.
Ovde niko ne pokusava da leci necijeg psa na daljinu vec daje odredjene smernice proistekle iz licnog iskustva.
Malo drzimo veterinare na oku i to je to Smile...a mnoge zaista treba drzati pod kontrolom!!!

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 8:48 pm

Razumela, znaci kao i pre bez soli. A za to da su im forumi trn u oku stvarno tako i jeste, bas ovaj vet prvi put kad smo bili kod njega je komentarisao razne forume i kako svasta mozemo procitati itd. U svakom slucaju ja sam prezadovoljna ovim forumom, i hvala vam sto postoji ovako nesto, jako dobre stvari se mogu procitati ovde koje pomazu svima nama i naravno najbolje se moze nauciti iz necijeg iskustva, svi mi ovde obozavamo zivotinje i spremni smo u svakom trenutku pruziti pomoc u zavisnosti od individualnog iskustva i mogucnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Feb 21, 2011 11:50 pm

Ljudi opet imamo problem, Vini nije juce imao stolicu ali slabo je i jeo pa razumem, danas je vec jeo vise a stolicu je imao veceras u normalnom stanju ali nakon toga natezo se jos 5-6 puta sto me jako plasi. Imate li predlog sta da radim, sta da mu dam da jede?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 1:47 am

daj mu da jede normalno...ako se napreze mozda ima delica plastike koje mora iskakiti a nema dovoljno sadrzaja u crevima jer je bio na dijeti, sve je o.k. dok jede i kaki Smile, mislim kaki normalnu stolicu Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 2:00 am

Jao hvala ti, dobro je sad mi je lakse Smile Da kakio je normalno i podosta Smile bas sam se bila uplasila i iznervirala, puno me plase te mogucnosti zatvora jer prethodan pas mi je umro delimicno zbog zatvora a puno se namucio i sada kad postoji i mali problemcic koji ima simptome istoga nas jako uplasi. Jos jednom hvala. Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 2:12 am

Nadam se da nema vecih komada te plastike koju je zvakao u svojim crevima..to bi ga moglo muciti dok ne iskaki ili cak i da napravi zacepljenje, tj blokadu kretanja sadrzaja ..ali kao sto sam rekla...dokle god jede i kaki sve je u redu Smile

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 2:28 am

I ja se nadam da nema, jer je mucenik ispovracao prekljuce sve sto je imao u sebi i pojeo za prethodan dan, u tome je bilo nekoliko malih delica plastike doduse i tata kaze da nije puno gricnuo jer je uspeo da mu uzme veci ostatak. Ali zato nas je ceo dan ubio sa gasovima Smile Smile Smile. Jao sad sam se setila, verujem da se svima ovo desilo ali plakala sam od smeha, naravno znate kako u kupatilu odjekuje, on naravno usao samnom i covek je tako glasno ispustio zvuk Smile da se sam uplasio i poceo da vrti glavicom i da se okrece u fazonu "sta ovo bi, nisam to valjda ja" to mi je bilo tako smesno i sad kad pisem se smejem. Smile))
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 2:40 am

Jadnicak Smile, jos ako je pio i nesto kisele vode eto paljbe Smile A umeju da se zacude kad to urade glasno. Isto je odreagovala moja Duna jednom prilikom,s tim sto je lezala i u cudu se podigla gledajuci iznenadjeno u svoj rep Smile

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Uto Feb 22, 2011 8:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 3:09 am

Da popio je malo, srecom odmah smo to izbacili vasom zaslugom. Hehehe s njima uvek feste. Smile
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 12:20 pm

@unaltraina ::
moja Duna jednom prilikom,s tim sto je lezala i u cudu se podigla gledajuci iznenadjeno u svoj rep Smile

hehe hehe hehe hehe
joj, sad kad nisam pao sa stolice, neću nikada hehe hehe
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 1:12 pm

Kako je VIni od jutros ?
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 4:26 pm

Vini je danas super, imao je dva puta normalnu stolicu, non stop trckara po kuci i njuska ne bi li naleteo na neku mrvicu, neumoran je Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 4:48 pm

cheers

drago mi je da se otarasio trčkalice i povraćanja ...

bravo
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 5:24 pm

Vini vam salje puno cheers Hvala Bogu da je sve proslo, imamo jos jednu lepu vest Vinica je naucio da da sapicuuu, danas smo jako srecni, ulepsao nam je dan Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 7:52 pm

bravo hugs
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Uto Feb 22, 2011 9:25 pm

bravo

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Godina : 37
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sre Feb 23, 2011 10:49 am

cheers za Vinija ..hana mu salje kiss
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sre Feb 23, 2011 4:00 pm

cheers
Dajemo sapicu Viniju, da se upoznamo ko ljudi Smile Smile Smile
cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Čet Feb 24, 2011 1:15 am

Smile Sada vise ne moram ni da mu trazim sapicu, sam covek daje, cim kazem da sedne, i cucnem pored njega on daje sapu ne bi li dobio nesto da gricne. Smile Smile Prelazimo na komandu "lezi" e to nam ide teze, ne bih da ga zbunim. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   

Nazad na vrh Ići dole

Štene povraća i ima dijareju!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Štene cvili za mnom
» Prvobirano štene labrador retrivera na prodaju
» Potreban savet!
» Ka da znam da li je zaista Labrador
» JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: