Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Štene povraća i ima dijareju!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Bojana88

Broj poruka : 72
Godina : 29
Datum upisa : 13.12.2010

PočaljiNaslov: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 6:08 pm

Moje stene je jutros povracalo i jako smo se zabrinuli ali smo uvrdili da mu hrana nije odgovarala koju je dobio sinoc i jutros, pretpostavljamo da je bila jaca. Medjutim, ponekad kine ali zabrinjava me to sto mu nosic vise nego sto treba curi nekad, da li je to lose i sta bi trebalo da uradim? I takodje cesto podriguje, da li je to normalno?
Nazad na vrh Ići dole
Ishler

Ženski Broj poruka : 244
Godina : 41
Datum upisa : 15.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 6:13 pm

Čime ga hranite?
Šta je tačno pojelo,u kojoj meri i u koliko sati?
Jel povraćka žućkasta?

Nazad na vrh Ići dole
Ishler

Ženski Broj poruka : 244
Godina : 41
Datum upisa : 15.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 6:14 pm

Takođe koliko je staro štene,napišite što više pojedinosti.

Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 7:58 pm

25. Decembra ce imati 2 meseca, hranim ga granulama 4 puta u toku dana po jednu saku, juce sam mu dala neke druge i jutros i povratio je, pa boja granula Smile ali skoro ne preradjene, onda nije jeo nista do pola pet danas i onda sam mu vratila one sa kojima sam ga hranila vec i oke je, prvo sam mislila da je nesto pojeo ali izbacio bi to a onda da se prehladio izgleda da nije ni to, sada je sasvim ok raspolozen, jos jednom cu da ga nahranim kasnije pa cu videti. A sta mislite za nosic?
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 8:05 pm

Kad je primio vakcinu?
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 8:23 pm

Primio je vakcinu 14. Decembra tj pre 5 dana?
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 8:43 pm

Nebi bilo loše da mu uz granule daješ malo jogurta (onoga što pospješuje probavu). Naravno ne iz frižidera već na sobnoj temperaturi. Ali nemoj ni puno... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 9:10 pm

Sipam mu uvek jogurt u granule Wink e doduse par puta je bio iz frizidera ali nije mu smetalo.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 9:18 pm

Verovatno je odreagovao na promenu granula pa je zato vratio hranu nazad. Što se tiče prehlade, kod pasa stvari stoje malo drugačije. Kod njih nema prehlade onako kao kod nas ljudi. Normalno je da mu malo curi nos sve dok je to iz nosa normalne boje tj. bez boje sve je ok, kada je žućkasto-zelenkasto ili braon tada ne valja. Pretpostavljam i da mališa guta hranu, a ne žvaće obično se tada pojavljuje štucanje i podrigivanje. Wink Koje granule jede?

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Pon Dec 20, 2010 9:37 pm

Obicno svaki put kada se probudi stuca ili kad ga neko probudi, sto se tice hrane, zvace je, sljapucka po malo Smile sto je meni bilo jako cudno s obzirom da je mali, inace uzimam mu granule za stenice ali im ne znam naziv jer uzimam uvekk na istom mestu pa znam koje su, inace juce smo ostali bez hrane a bila je nedelja pa nije radilo pa mi je decko doneo njegovih a nisam ga pitala koje su jer i on ima stene i danas razmisljajuci sta je moglo biti proverim koje su to sto mi je doneo i izgleda da su za malo starije. Posle svega jeo je jos dva puta ovih sto mu ja kupujem i sve je u redu, cim grize znam da je dobro. Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 2:29 pm

Nocas oko 12 je Vini povracao tj poceo da povraca, posle toga je povracao vodu, imao je jutros normalnu stolicu posle toga u tecnom stanju, danas odbija hranu, vodu mu dajemo pomalo ali jos vise me zabrinulo to sto na trenutke klimne ili zatrese glavicom. Veterinar nam je na putu ne znam ni da li ce veceras stici. Da li imate neki predlog, da li da mi preporucujete neki antibiotik? Ne bih zvala druge veterinare ali ako je bas neophodno uradicu tako. Molim vas, ako ima neko predlog. Pozdrav svima.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 2:51 pm

Kako je on sada? Kako izgleda? Rep kako drži? Jel samo spava? Kolika mu je temperatura? Sve ovo pitam da vidim koliko je stvar hitna. Niko ne može savetovati antibiotik dok ne pregleda psa i veterinar mora da pregleda psa da bi znao o čemu se tačno radi. Sutra je nedelja i ništa neće raditi (bar je tako kod mene u gradu) odvedi ga na pregled da se utvrdi o čemu se radi tačno nemojte mu ništa davati na svoju ruku. Moguće da je sredio stomak malo, moguće da je pokupio i virus, a moguće da je nešto sasvim deseto.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 4:07 pm

Da uglavnom spava, evo sad je opet imao stolicu u tecnom stanju. Rekla bih da ima tepmperaturu, veterinar bi trebalo veceras da stigne sa puta pa tad cemo da idemo. Sada lezi i spava spusten mu je repic, zavisi nekada je podignut, a malopre i kada je hodao je bio spusten. Najvise lici na virus, samo mi nije jasno gde ga zaradi jer je u kuci, primio je sve tri vakcine.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 4:13 pm

Bojana, stavi mu toplomer u anus, otprilike 1cm i izmeri temperaturu...kasno je da cekas do veceras ako je pas u takvom stanju....ako ima temp visoku, zovi neke druge veterinare da ga pregledaju obavezno
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 4:35 pm

Izmerila sam ima 38 sa 5, cula se sa veterinarom on kaze da je to normalna temperatura za psa, ali za 45 min ce stici sa puta pa cemo otici na pregled.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 4:42 pm

Da, normalan je temperatura.
Ajde javi sta ste uradili kod veta
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 5:00 pm

Hocu, idemo za nekih 45 min. Javljam sta je bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 6:46 pm

Bili smo kod veterinara, za sada je sve u redu, pojeo je neku plastiku pa je zbog toga povracao a posle toga popio dosta vode sto naravno nije smeo i samim tim nastavio da povraca. Terapija do sutra nema hrane, po malo a cesce kisele vode i sutra po vrlo malo hrane a cesce. Malo je raspolozeniji od kako se provozao u kolima i njuskica konacno vlazna Smile, nadamo se da ce biti sve u redu. Pozrav od Vinija i mene...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Pas povraca i ima dijaereju   Sub Feb 19, 2011 7:02 pm

Joj bas mi je drago Smile Smile Smile Najbitnije je sada kad znate sta je u pitanju... I smirite tog vaseg usisivaca koji usisava plastiku... Glumi oposuma, reciklira smece Smile Smile
kiss za momka , ako mu prija voznja, vozaj ga cesce Smile
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 8:47 pm

Batici saljemo puno kiss i nadamo se da ce sve biti u redu. Javljajte kako je.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 10:43 pm

Drago mi je da je bolja situacija Smile. Kako je zakljucio da je pojeo plastiku? Snimali ste stomak ili je Vini iskakio ili povratio?

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Sub Feb 19, 2011 11:28 pm

I mene zanima kako ste dosli do zakljucka da je pas pojeo plastiku osim ako niste snimali stomak ?

Ne razumem terapiju sa kiselom vodom? Jel si ga pitala uopste zasto davati psu gazirano pice ?

Izvini sto sam direktan ali veterinar ti je idiot... Na forumu ima dosta ljudi koji poznaju rasu mnogo bolje od vecine veterinara i iz licnog iskustva znam da mogu ti pomognu vise od nekog ko ti savetuje da psu dajes kiselu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Bojana88

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 4:44 am

Iskreno ne znam kom veterinaru da se obratim, ovaj kod koga idem vazi za najboljeg ovde u Ca, rekao mi je da kupim kiselu i da je promuckam, zasto, ni sama ne znam. Smile S tim sto je rekao da hrane nema do sutra, a vode po malo, a da ga sutra hranim po npr 5 granulica a cesce Smile sta mislite vi o tome? Inace sto se plastike tice, ne stomak nismo snimali vec kada je Vini povracao ja sam videla parcancad plastike gde su mi i moji rekli da se igrao sa tim i kada su videli sta radi uzeli mu. Cim je povratio znala sam da je ili nesto lose pojeo ili se prejeo ili hrana ne odgovara, to i nije toliko strasno jer se to cesto desava svima vec me je zacudilo to sto mi je celu noc povracao vodu i sto je danas odbijao hranu i naravno to me je uplasilo da nije zaradio virus neki, uglavnom raspolozeniji je ujutru ce ruckati tako da se nadamo da ce brzo proci. Zanima me da li su vasi stenici primali po tri vakcine i koliko posle trece ne sme napolje? Ovaj vet kaze 20 dana posle trece ne sme i da i ako je pas u kuci moze zaraditi virus npr preko obuce, mislim da to i jeste tako?!
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 7:46 am

Citat :
Ovaj vet kaze 20 dana posle trece ne sme i da i ako je pas u kuci moze zaraditi virus npr preko obuce, mislim da to i jeste tako?!

Izjava tvog veterinara je kontradiktorna. Cemu onda da ga ne izvodis napolje jos 20 dana od trece vakcine kad mu donosis sve sa ulice? Nemoj preterivati ni u cemu i ne zaboravi da je to ipak pas a ne beba, koji po mom misljenju treba da izadje i na cist vazduh i da njusne i da se malo uprlja i ... Naravno i neku blagu ogrlicu ili neko sredstvo protiv buva i krpelja i on ce biti srecan pas. lick

Zamalo da zaboravim, da li ga redovno " cistite " od parazita?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   Ned Feb 20, 2011 9:32 am

Kiselu vodu ti je rekao iz razloga sto svaka kisela u sebi ima nesto minerala i verovatno mu je "sinulo" da mu je dajes da bi malo povratio elektrolite jer je dehidrirao od povracanja i proliva. Samo, sinula mu je najgora a manje efikasna varijanta jer kisela u sebi ima CO2 i on jako iritira stomak posebno u ovakvom stanju. Da je promuckas je rekao iz tog razloga...da postane manje gazirana.
U svakom slucaju gazirana voda, sa muckanjem i bez, nije dobra za pse Sad, postoje elektroliti u prahu i zovu se "Orosal ", kupuju se u apotekama za ljude.
Vini bi morao piti prokuvanu vodu u kojoj ima Orosala. Na prazan i iziritiran stomak nikako granule vec kuvani pirinac sa nesto belog pileceg mesa(bez koze). Preko hrane mozes posuti pola kesice "Smekta" praha koji zaustavlja proliv i neskodjiv je. Dozira se po pola kesice na svakih 12h. U narednom periodu moras pratiti stolicu i kako Vini kaki. Ako se dogodi da ima napone a ne moze, opet hitno vetu jer se moze dogoditi da mu se u crevima zaglavi komad te iste plastike i da mora operacija Sad.
U svakom slucaju cudi me da niste sprecili stene da jede taj plastican predmet, takve stvari mogu ugroziti zivot psu Sad Stenci nisu bebe ali jesu kao i deca koja tek prohodaju, sve sto mogu dohvatiti, zvakati i progutati, posebno lomljive i sitne predmete morate staviti van njegovog domasaja. Strujne kablove i razne pertle i konce takodje. Znam slucaj odraslog psa koji je uginuo od progutanog cepa plasticne boce od kisele vode Sad
Stenci se moraju igrati i zvakati iskljucivo igracke namenjene psima jer tu gumu ako i pokidaju i progutaju njen sastav je neskodljiv za zdravlje pasa.
Sto se virusa tice, da jeste, Vini bi sigurno imao visoku temperaturu a posle svake vakcine pas mora biti u karantinu dok se ne stabilizuje imuni sistem. Strogi karantin vazi sa prve vakcine...za trecu i nije toliko strogo ali jako voditi racuna da stene i posle te trece nema kontakt sa drugim psima i mackama i da se krece po terenu gde nema puno pasa i macaka lutalica. Setnje trebaju biti sto krace, odn. psa izvoditi samo da obavi fizioloske potrebe i ipak ga pricuvati tih oko dve nedelje i posle trece vakcine. Tacno jeste da pas moze dobiti virus i tako sto cete ga vi uneti u kucu obucom ali daleko je manja verovatnoca da hoce nego ako ga previse setate po otvorenim terenima gde ima masa pasa i macaka lutalica...pa i vlasnickih pasa.
Nadam se da sam malo pomogla....znaci dijeta bez granula sa Smektom i prokuvana voda sa Orosalom i pratiti kako i da li kaki. Ako dobije temperaturu , moguci virus Sad
Stvarno je neverovatno kakve stvari veterinari preporucuju...Kisela voda psima? Kisela voda na prazan stomak Sad?
A zamislite da psu neko da umesto obicne vode kiselu posle obroka jer je slucajno povezao da ce pas lakse i svariti obrok posle ovakvog saveta neodgovornog vetrinara?Gotova torzija zeluca!!! Sad

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća i ima dijareju!   

Nazad na vrh Ići dole

Štene povraća i ima dijareju!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Štene cvili za mnom
» Prvobirano štene labrador retrivera na prodaju
» Potreban savet!
» Ka da znam da li je zaista Labrador
» JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: