Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Problematicni sar pej

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
nemo

Broj poruka : 11
Godina : 29
Datum upisa : 02.12.2010

PočaljiNaslov: Problematicni sar pej   Čet Dec 02, 2010 5:46 pm

Postovani svi!
Moj partner i ja ne znamo sta da radimo sa nasim psom.
Imam osecaj ponekad da je toliko tvrdoglava i zla da mi je tesko odupreti se tope iako ne zelim da u to verujem. Vec ima godinu dana i kad god izlazimo i ostavljamo je samu (a to se retko desava, recimo svaki dan po 2 sata , ona napravi lom (izgrize kablove, razne papire i slicno), onda dobije batine kao kaznu.
Sa druge strane odlicno je socijalizovana, super se druzi sa komsijskim psima, zna malo vise od osnovnih komandi i generalno je poslusna.
Medjutim kad je ostavimo ona bude nesnosna. Cak i kad bude kaznjena-recimo ne spava sa nama u sobi ili bude na balkonu neko vreme ne pokazuje ni najmanje znake kajanja za pakost koju je uradila i ma koliko je kaznjavali ona ce i dalje da tera po svome. Znam da kod shar postoji to nadmetanje ko ce biti glavni, gazda ili pas, ali mi vise ne znamo sta da uradimo da uspostavimo autoritet sto se ovoga tice, i kako da je kaznjavamo.Poslednje o cemu smo razmisljali je da joj pre nego sto izlazimo stavimo kragnu, ili je stavimo u putni kavez, ali to je linija manjeg otpora, najvise bi voleli da je naucimo da to vise ne radi, a ne da sprecavamo svim sredstvima da se to desi i da biramo laksi nacin (mada mi se u poslednje vreme cini da je to jedini nacin). Sta vi mislite?
Unapred zahvalni!!!
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 35
Datum upisa : 29.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Čet Dec 02, 2010 6:53 pm

Da li je kaznite kad je uhvatite na delu ili nakon napravljenog loma?Kazna ima smisla jedino ako je na delu uhvatite,ovako ne zna zbog cega je kaznjavate.

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Čet Dec 02, 2010 7:18 pm

u 80 posto slucajeva je kaznimo tek kad zateknemo lom, pozovemo je da se priblizi recimo iscepanom papiru, ili izgrizanom kablu, medjutim ona povije rep i ne zeli da dodje (sto po mom misljenju oznacava svesnost o nestasluku i strah od kazne). Medjutim, nekad se desava da mi sedimo i gledamo tv i ona uzme neki predmet (recimo sal ili papucu), donese ispred nas i mase repom (to bi moglo mozda da oznacava zov na igru,ili seeking for attention, ali ni to mi nije jasno obzirom da dobija puno paznje, i cesto je izvodimo u setnju-cime bi mogao da se pobije argument da se ne trosi dovoljno pa zato pravi gluposti).Inace ovaj problem sa cepanjem stvari po stanu je poceo time sto zateknemo papuce ili sal, kapu isl razbacane po stanu a evoluirao je u pravi mali haos!Tako da kad god se vratimo odnekud vrlo je verovatno da cemo zateci stan kao da je protutnjao tornado.
Lalin je vrlo posebna, ali ne mislim u pozitivnom smislu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Čet Dec 02, 2010 9:11 pm

Dobrodošli na forum. cheers

Hajmo od samog početka.
Psi nemaju osobine kao što su kajanje, zlo, pakost... to su sve ljudske osobine i oni tako ne funkcionišu. Oni žive u trenutku i njima je bitno samo kako će ponašanje naučeno u tom datom trenutku biti usvojeno. Znači svaki put kada je kaznite nakon što je već napravila haos nema apsolutno nikakve svrhe jer ona ne zna zašto je kažnjena. Ide jedan plastičan primer:
Ostavili ste psa u stanu i on je zbog svoje anksioznosti napravio haos, pocepao gomile papira, izgrizao sve kablove u kući, uništio cipele, cveće, garderobu ma sve što je zatekao i vi ulazite u kuću i naravno na vratima vas dočekuje vaš verni prijatelj koji je presrećan što ste se konačno vratili kući. Vi ste naravno srećni što ga vidite i pas to oseti, onog trenutka kada upadnete na "mesto zločina" i primetite haos koji je pas napravio vaše ponašanje se menja i naglo iz sreće (one kad ste videli svog psa koji vas je srećno pozdravio) prelazite u veoma besno stanje i vaša energija se menja. Prilazite iscepanim papirima, a već ste poludeli od besa i pas vas više ne prati. Vi pokušavate da ga zovete ali on oseti da iz vas izbija negativna energija i povezuje tu energiju sa kaznom, a nema pojma zašto je ta kazna. Iz vašeg ugla to izgleda kao da se pas kaje, a iz ugla psa on oseća promenu vaše energije i ne želi da vam priđe. Znači pas se kažnjava samo u tačnom trenutku kada pravi neku glupost nikada kasnije jer već sledećeg momenta on ne zna zašto je kažnjen. Wink
Mene zanima koliko često je izvodite u šetnju (rekli ste često al opet da pitam brojčano Smile ) i koliko su vam duge šetnje i kako te šetnje izgledaju?
Druga stvar da li ima ustaljenu rutinu? Oni veoma dobro reaguju na rutinu, vreme za šetnju svaki dan u isto vreme, vreme za jelo u isto vreme, vreme za odmor, vreme za rad, vreme za...
Kad mi odgovorite na ova pitanja verovatno će mi biti jasnije još neke stvari pa ću moći još nešto da dodam ovako za sada Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

Ženski Broj poruka : 1364
Datum upisa : 29.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Čet Dec 02, 2010 9:13 pm

Protestuje sto niste kod kuce.Kad je kaznite tek kad zateknete lom,ona opet ne zna sto je kaznjavate.npr.kad krene da grize kabal ili novinu u tom momentu je kaznite,sve nakon loma je nepotrebno jer ne zna.Provali ona da je nesto zgresila,ali ne zna sta.I nikako joj ne dajte komandu dodji pa da je kaznite,jer vam nece vise dolaziti.Komanda dodji se koristi samo kad se psu daje nagrada.A to sto donosi papuce i mase repom,znaci da hoce da se igra.Uzmite joj neke igracke,lopticu ili igracku pa neka se sa tim igra.

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 8:52 am

Dobrodoshli Smile
Kada ostanu sami u stanu ili kuci najvishe ih pogodi dosada i tada rade stvari koje vas upravo muce.Postoji nekada i revolt zbog necega shto ih tishti,pa i to moze biti jedan od razloga za pravljenje shtete.Dobra fora je sa snimanjem da tacno vidite shta radi kada je sama,probajte ako ste u mogucnosti.Razmislite da li ste je pustali i igrali se sa njom sa nekim kablom ili kanapom koji podseca na el.kabli?To morate reshiti jer moze biti jako pogubno za psa.Za pocetak sklonite sve kablove i zashtitite mesta gde se nalaze da pas ne bi doshao u dodir sa njima.Nikada se nemojte igrati sa stvarima koje su kucne jer ce oni uvek se vracati njima.Ostavite im dosta njihovih igracaka na vidnom mestu.
Pre nego krenete od kuce dobro se izmazite i izigrajte sa njom.Probajte da izadite iz stana i nakon kraceg vremena udite na prepad i pokushajte da je uhvatite na delu kada unishtava stvari.Tada je kaznite umerenom kaznom, ako zna komandu za ostav...sto bi dobro bilo Smile,obicno zna da upali i dalje tako vezbajte sa njom.
Pei zna da bude jako tvrdoglav i da naucene stvari ne zeli da odradi iako ih je vec usvojio.Dosta strpljenja moze mnogo toga da preokrene u Vashu korist.
Procitajte u ovoj temi o dresuri ima dosta toga napisano.
Nazad na vrh Ići dole
nemo

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 3:23 pm

Hvala na brzim odgovorima Wink

Big mazi i Murphypei:Prvo, ne znam kako bi mogli da je kaznimo u trenutku pravljenja loma, obzirom da mi tada nismo tu, tako da je tehnicki nemoguce. Druga stvar, cesto je istina da smo besni kad zatekemo to sto zateknemo, ali onda smo odlucili da promenimo energiju (nakon 500 000 odgledanih epizoda Cezara Smile )), i potpuno bili indiferentni, cak je nismo ni grdili tj hteli smo da izignorisemo da vidimo da li ce to pomoci, medjutim nije pomoglo. Cak i kad nije osecala da smo besni zbog loma ona je bezala od nas (sto mi opet govori da zna sta je uradila-u suprotnom bi bila pored nas i mahala repom, posebno sto smo odlucili da je ne grdimo).
Njen raspored je sledeci: izvodimo je u proseku 4 puta dnevno (12h, 16h, 20h i 22 30h), naravno postoji odstupanja na njenu stetu ali i na korist (kad smo zauzeti bude recimo 3 puta, ili kad smo slobodni pored 4 termina izvedemo je i kad god podjemo nekud npr u kafic, na adu isl.).Od ova 4 termina koja sam nabrojao setnje su po pola sata, dok je ovaj termin u 22 30 igranje sa psima (znaci okupe se komsije, pustimo pse, oni se istrcavaju i tako to traje otprilike sat i po vremena-mislim da je to odlicno za dodatno trosenje energije).
Jede 2 puta dnevno, i to posle prve setnje i nakon zadnje setnje.
U stanu uglavnom spava, ne voli preterano da se igra igrackama za pse.Ukoliko ne spava onda glodje kosku ili one dental isl.
U poslednjih recimo nedelju dana, ovaj raspored sto se tice setnje ne vazi, obzirom da ima zdravstvenih problema pa mora da bude kuci i odmara, ali ona je pravila lom i ranije (nego sam se je tek sada javio).Uvek je nesto novo, ranije je kad odemo negde sedala na sofu ili dvosed i spavala tu,pre toga je raznosila djubre iz kante po stanu i da ne nabrajam.
Big mazi: Nikad se sa njom ne igramo predmetima koje mi koristimo. Snimili smo par puta ali nismo mogli da obuhvatimo ceo stan, mada to ne bi uopste pomoglo jer mi znamo sta ona radi kad nismo tu-vidimo rezultate kad se vratimo. Pre nego sto krenemo iz kuce mi je obicno izvedemo da se istrci.

Previse je razmazna (a to smo mi krivi) i sve mora da bude po njenom.

Ako sam nesto zaboravio da napisem molim vas podsetite me.
Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 3:57 pm

@Big Mazi ::

Pre nego krenete od kuce dobro se izmazite i izigrajte sa njom.Probajte da izadite iz stana i nakon kraceg vremena udite na prepad i pokushajte da je uhvatite na delu kada unishtava stvari.Tada je kaznite umerenom kaznom, ako zna komandu za ostav...sto bi dobro bilo Smile,obicno zna da upali i dalje tako vezbajte sa njom.
Pei zna da bude jako tvrdoglav i da naucene stvari ne zeli da odradi iako ih je vec usvojio.Dosta strpljenja moze mnogo toga da preokrene u Vashu korist.
Mislio sam da improvizujete izlazak kao kada ste odsutni i da na taj nacin vezbate sa njom.Vremenom,a mozda i odmah,shvatice da postoji mogucnost da se vratite i da je iznenadite.Mora da ukapira da moze slediti munjevita kazna za loshe loshe stvari koje radi u vashem odsustvu .
Ako ona gricka stvari u vashem prisustvu i nije oducena od toga ovo sve ce ici mnogo teze Sad
Nazad na vrh Ići dole
nemo

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 4:26 pm

Nije ti losa ideja, mada smo mi to par puta pokusali, i uvek kad se vratimo ona ne radi nista lose. Osim u slucaju kad smo je zaticali da spava na sofi, tada smo je kaznjavali odmah, i prestala je to da radi posle nekog vremena, ali isto tako je prestala i da raznosi djubre iz kante po stanu, iako je nismo zaticali na delu a kaznjavali smo je! Zakljucak je: bez obzira da li je zateknemo ili ne ona ce izvesnu radnju prestati da obavlja nakon niza kaznjavanja, ali uvek ce da iskrsne nesto novo, i tako u nedogled. Ma koliko je volimo i privrzeni smo joj, uopste nije zadovoljstvo imati takvog psa. Kad je bila 3 meseca rekao sam, ok je cvrsta disciplina i prestace da pravi lom, jos uvek je stene, kad je malo porasla isto tako smo nastavili sa disciplinovanjem i govorili da ce biti bolje kad poraste, ali sada, kad je godinu dana stara uopste nije bolje, stavise sve je gore. Uvek smo je kaznjavali simbolicno, onda smo trazili savet uzgajivaca, koji je rekao da je majka isto tako tvrdoglava kao ona i da kad je kaznjavamo malo treba i da je zaboli, medjutim ni to nije pomoglo.
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 4:37 pm

Da li ste probali da joj ostavite ukljucen radio? Citala sam negde da to moze da pomogne jer misle da tu ima nekog. Mi smo naseg ostavljali od 10.nedelje samog od 2-4 sata. Nikad mu na pamet nije palo da bilo sta razbaca po kuci a inace je veoma zivahan.
Nazad na vrh Ići dole
nemo

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 5:19 pm

Nismo, ali probacamo. Interesantna ideja!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 5:30 pm

Pozz i od nas u ovoj temi....

Meni je uvek neverovatno kada citam ove postove o psu koji pravi lom po kuci kada je sam....
Moj pas je izuzetno razmazen, zivi sam sa mnom, sve ima...i od dva ipo meseca kada sam ga uzela ostaje sam u stanu...Kada kazem ostaje , mislim na periode koji su od 8 i vise sati...
Nikada, ali nikada nije takao nista u stanu, a bukvalno mu je sve na dohvat ruke...

Vi imate psa koji ima taj visak energije, koji kanalise kroz svoj protest sto ga ostavljate samo kuci....Slazem sa sa prethodnim postovima....mozda ne bi bilo lose da se neke stvarcice u stanu malo prilagode psu, i da se igrackama za pse ona zabavlja. Takodje, taj nagli povratak kuci, ne bi bio los da probate par puta...jer ako je naucila da nema spavanja u sofi, naucice i ovo Smile
Probajte kada odlazite na posao da sve sto ona moze unistiti sklonite od nje, a ostavite igrace za pse na raspolaganje...mozda cak da ih razbacate po stanu da njoj bude zanimljive igranje...
I ono sto je Blaze rekao...radio ili TV su obavezni, cisto da imaju osecaj necijeg prisustva u kuci...

Nazad na vrh Ići dole
nemo

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 6:54 pm

Igracke za pse uopste ne dira, nije zainteresovana, i kad stimulisemo ona ih izbegava, ne znam kako bismo je silom navikli na to. Prilagoditi stan nije ni najmanji problem, ali to je kao sto sam ranije pominjao kretanje linijom manjeg otpora (meni bi problem resilo i stavljanje psu kragne pa ne moze nista da dohvati ustima ali to nije cilj, cilj je da se nauci da to ne sme da radi, a to jos uvek nije poslo za rukom). Ponovicu, odvikavanje od sofe je usledilo nakon kazne kad smo je zatekli da obavlja nesto sto ne sme, takodje je prestala da nesto radi kada smo je kaznjavali a da je nismo zatekli da to radi, tako da kod nje samo cinjenje radnje i hvatanja na delu nije povezano sa tim da li zna sta je uradila.Otoren sam za svako misljenje, ali kod nas nema dileme da ona NE ZNA da je nesto lose uradila, jer ona svojim ponasanjem tacno pokazuje da zna, cak i kad nismo besni na nju. Kao sto sam rekao, kod nje je uvek nesto novo. Kad je istreniramo da ovo vise ne radi, smislice nesto drugacije. Ne znam da li su i vasi psi takvi...?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 8:53 pm

Imala sam i takve, a i ove malo drugacije i mirne.
Sada imam pet pasa sasvim razlicitih karaktera u kuci i mislim da ipak gresite sto prilagodjavanje okruzenja smatrate linijom majeg otpora. Doduse malo ste zakasnili ako je pas vec takav ali naravno da nije prekasno Smile Osnovna je stvar kada se stene unese u kucu da se sve sto psu moze ugroziti zivot stavi van domasaja(kablovi, sitne i lako lomljive stvarcice koje mogu progutati ili stvari koje su manjih dimenzija). Ista stvar kao i kada imate dete koje tek prohoda. Kao mali oni su radoznali i rado bi sve probali, odvukli ili gricnuli. Kasnije kada malo odrastu, bunt zbog napustanja i samoce, dosada u vasem odsustvu cesto rezultiraju stvarima koje se vama dogadjaju. Ako vam se vec zalomio takav pas od malena ste trebali skloniti sve van njenog domasaja sem igracki njoj namenjenih.
Ja sam tako radila ali ne iz razloga sto nisam imala volje da ih ucim sta je dozvoljeno a sta ne, vec iz jednostavnog razloga sto me je bilo strah da ce se povrediti u nasem odsustvu. Odrastanje pet pasa prosli smo sa jednim unistenim mobinim telefonom koji se nasao na niskom stocicu u dnevnom boravku(bila sam u kuci ali ne i u toj prostoriji) i par izvlacenja tepih staze u nasem odsustvu, iz hodnika, jer nije bilo manjih stvari koje su mogli dohvatiti.
Prilagodjavanjem prostora sem sto sigurno izbegavate nezgode bilo koje vrste takodje i spontano eliminisete zainteresovanost za stvari koje su duzi period van domasaja.Naravno ako imate tvrdoglavog i psa koji se tesko kontrolise. Postoje oni koji su po prirodi takvi.
Moji mladji psi sada imaju vise od dve godine i potpuno su nezainteresovani za stvari koje su sada nisko i na svojim mestima jer su stekli naviku da se igraju samo svojim igrackama....a nije da nisu bili zainteresovani za "renoviranje i pospremanje" prostora u kome boravimo. Telefoni, daljinski upravljaci i sl. stvari nisu vise predmet njihovog interesovanja i ako su im sada dostupni. Da se te stvarcice ili bilo sta slicno kao recimo delovi nese odece nadju na podu....verovatno bi bilo drugacije jer smatraju da je sve ono sto je zgodno za nosenje i igranje, a na podu je, njihovo, jer smo hrpu igracaka ostavljali na podu cele kuce dok smo ih ostavljali kao mladje.Niceg drugog i nije bilo na dostupnoj visini Smile
Malo je lakse kada je vise pasa u kuci jer imaju i jedni druge za zabavu, a opet jednog psa je lakse nauciti onome sta je dozvoljeno a sta ne Smile. Stvarno ne znam sta bih dodala...ako je pas vec takav, mislim da ce ipak najbezbolnije i najlakse biti da je uz ukljucen Tv ostavite u stanu u kojem fizicki nije u mogucnosti da napravi stetu. Nadam se da joj ne bi palo na pamet da jede namestaj ili stolariju ili kida ukrasne jastucice sto se meni dogodilo sa psima pre ovih. Poucena tim iskustvom ove sam na ovaj nacin stvorila potpuno nezainterovanim za stvari koje nisu njima namenjene...naravno da znaju i za komandu "fuj to".....da ne pomislite da nisu poslusni...ali ipak sam sigurnija bila da kada nisam prisutna i u mogucnosti da im izdam tu komandu i ne dovodim pse u iskusenje da diraju bilo sta.
Vi imate psa koji zeli i dovoljno mu je samo vase prisustvo, zbog toga i nije zainteresovana za igranje igrackama kada ste vi tu. Ali da nije imala pristupa drugim stvarima u vasem odsustvu sem njih....naucila bi da se zabavlja i iskaljuje svoje nezadovoljstvo na njima dok vas zeljno iscekuje.
Svaki pas je razlicit....neki principi dresure i komunikacije sa sopstvenim psom jesu univerzalni.....ali ponekad se dogodi da pas ipak vama zeli pokazati vise nego vi njemu i pokusava na sebi svojstven nacin....u ovom slucaju je verujem silno nezadovoljstvo sto je ostavljate samu i mislim da cete je bilo kojim vidom dresure tesko ubediti da ne treba da bude pod stresom kada je ostavite Smile
Ako imate mogucnosti...mozda nije lose razmisljati o jos jednom psu, drugaciji su kada nisu sami.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
nemo

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 9:59 pm

Hvala na ovolikom pisanju.

Ne postoji strah od toga da ce Lalin da se povredi obzirom da su glavni kablovi i stvari koje bi stvarno mogle da je povrede zasticeni, medjutim uvek se nadje nesto. Kad smo mi tu ona ne obraca paznju na igracke, kad mi nismo tu ona opet ne obraca paznju na igracke, i tako je bilo od malena, nije stvar navike, jednostavno nisu je zanimale iako smo se strasno trudili (ne namerno pretpostavljajuci da ce doci do ovog problema, vec sponatno jer je nekako normalno da se pas zabavlja sopstvenim igrackama). Takodje, neke stvari koje ona uzme i unisti ih nisu na podu, vec recimo na vitrini koja je pored kreveta, pa ona skoci na krevet a potom na vitrinu i domogne se (slozicete se da nije moguce rekonstruisati ceo stan u tom stilu, a i malo je suludo, uvek ce se naci nesto), jedanput je izgrizla drvena vrata od balkona (koja se nazalost ne mogu spakovati negde pre izlaska).
I kad je imala izbora (svoje igracke) dok je bila u stanu sama, uvek je birala nesto drugo, a nismo videli nacina da to sprecimo Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pet Dec 03, 2010 10:21 pm

Ona je bas nevaljalica...kao moj Lok nekad, dok nije stiglo drustvo Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
fifi

Ženski Broj poruka : 60
Godina : 22
Datum upisa : 14.08.2013

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Sub Nov 30, 2013 12:30 pm

Ja stvarno nez nam sta vise da radim sa Arijem(Akijevim sinom)poceo je da nosi obucu i da je cepa i ako ima svoju kost za zube.Sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
fifi

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Sub Nov 30, 2013 12:31 pm

@fifi ::
Ja stvarno neznam  sta vise da radim sa Arijem(Akijevim sinom)poceo je da nosi obucu i da je cepa i ako ima svoju kost za zube.Sta da radim?Neutral 
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Sub Nov 30, 2013 2:56 pm

Problematicni ? Very Happy Ne bih rekla da jeste, sasvim obicno stene Very Happy Najlakse je da sklonis obucu dok ne izmenja zube i malo ne poraste..stene u kuci uvek znaci  puno ugracaka za pse po podu i sklanjanje predmeta van domasaja a  koje mogu progutati ili ostetiti.... stenci uglavnom naprave i malo stete zbog grickanja.Sve to prodje kada izmenjaju zube pa nema smisla kaznjavati ih, ali ih treba uciti na komandu Fuj i uvek im oduzimati sve ono sto se ne sme a umesto toga ugurati njihovu ugracku u usta

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
fifi

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Ned Dec 01, 2013 1:56 pm

Hvala!
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
fifi

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pon Feb 03, 2014 2:05 pm

Ari je postao mnogo agresivan prema svima cak i meni neznam sta da radim?Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Pon Feb 03, 2014 11:11 pm

U kom smislu agresivan,jer prosli put se ispostavilo da nije agresivnost u pitanju Wink U kojim situacijama je agresivan, sta radi?
Nazad na vrh Ići dole
fifi

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Uto Feb 04, 2014 7:12 am

Kad neko pokusa da mu pridje on rezi i laje kad neko udje u dvoriste trci na njega i pokusava da ga ujede morala sam da ga vezem i ako to ne praktikujem ni kod njega ni kod akija.Neznam sta da radim.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Uto Feb 04, 2014 10:39 am

Moraš detaljnije da opišeš problem, ovo zaista nije dovoljno da bismo stekli pravu sliku o čemu se zaista radi. Da li laje i reži i na ukućane kad pokušavaju da ga pomaze? Da li to radi samo sa strancima? Da li on trči prvi da vidi ko je došao? Kako izgleda kada ulaze nepoznati u dvorište, kuću? opiši to kada je agresivan prema tebi?
Šar-pej nije lagan pas za kontrolu, posebno u pubertetu. Šar-pej može da bude i oštar pas, ima jedinki sa takvim karakterom. Šar-pej je najčešće veoma nepoverljiv pas, posebno prema strancima i razmišlja svojom glavom i ne čeka vlasnika. Šar-pej traži veoma jakog vlasnika koji može da mu se nametne, čim primeti da vlasnik nema autoritet stvar je već izmakla kontroli.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   Uto Feb 04, 2014 1:13 pm

Ako je trcanje na pridoslice u dvoriste (koji nisu ukucani) uz rezanje i lajanje agresivnost,onda ja imam agresivca na kvadrat Smile Moj pas je teritorijalan, kao i mnogi zguzvani,cuva dvoriste,kucu,stan,sta ko ima. Prema strancima je nepoverljiv,a ako pokusaju da udju na njegovu teritoriju,onda je to na njihovu odgovornost Very Happy Mi to resavamo sklanjanjem njega,kad neko dolazi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Problematicni sar pej   

Nazad na vrh Ići dole

Problematicni sar pej
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: