Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Trazimo momka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Trazimo momka   Sre Apr 08, 2009 8:12 am

Pozdrav ljudi,

uskoro bi trebali da udjemo u ciklus Very Happy , pa krecemo na vreme da trazimo momka.... Javite se...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Sre Apr 08, 2009 9:41 am

Mi smo jos mali....ali verovatno ce starija ekipa da vam se javi:)SmileSmileSmileSmile
jeeeeeee:)SmileSmileSmile
bice jos guzvanacacacacac
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

Broj poruka : 134
Godina : 22
Datum upisa : 21.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Sre Apr 08, 2009 11:28 am

Pogledaj u Senti,u odgajivacnici Leonero,taj covek Milan ima prelepe muzjake za parenje Wink
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Sre Apr 08, 2009 3:48 pm

Mi tj Crisp se dobrovoljno javlja Smile Smile Smile Rekao mi je ovih dana da namerava da izvede neku devojcicu na neku poslasticu ili neku grickalicu Smile Smile Smile Pa,rekoh da ga ja malo provodadzisem Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Godina : 29
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Čet Apr 09, 2009 2:49 am

Crisp je prelep i mislim da bi bio odlican momak Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Čet Apr 09, 2009 9:28 am

Eeeee pa da, Crisp je pravi primerak:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Čet Apr 09, 2009 12:30 pm

Mozda bi i Bora mogao da uskoci u taj plan!Wink
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Čet Apr 09, 2009 7:42 pm

I mi ćemo stati u red... Very Happy
Joj ljudi,kako smo se namučili što je Lili prvi put imala ciklus. Lili je grebala u terasi da hoće da izađe,a Alfi da bi ušao!Ludnica bila!Srećom ubrzo smo primetili da Lili i pored svih simptoma nije htela da stane Alfiju(HVALA BOGU!!!što je dosta često slučaj,jer ipak još nisu skroz razvijene).Pa smo je pustili da Alfi totalno poludeo! Stalno je na Lili skako,a ona prvih par dana stalno cvilila.Ali posle nismo je prepoznali! Postala je baš agresivna i čim Alfi skoči na nju,ona reže i napada! Smile Jadan Alfi nije dobio što je hteo,ali zato zaradio nekoliko ožiljaka po faci i na vratu... Smile
Evo pas slika kako Alfi navaljuje... Smile

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Čet Apr 09, 2009 10:12 pm

Joj Alfi jadničak jedan,mogu da zamislim kako mu je bilo. Smile Smile Smile

sloti,moje mišljenje je da je Alfa malo mlada za parenje. Sačekaj bar još nekih 6 meseci. Ne preporučuje se parenje ženke koja nema najmanje 2 godine. Nemam iskustva,ali tako sam čuo i čitao,ima ovde daleko iskusnijih od mene pa će oni bolje reći. Ali svakako savetujem da rezervišete Crispa. Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 10:40 am

Hvala vam drugari na lepim recima i preporukama Smile Smile Lagano trazimo zenkicu za parenje,vec nam je vreme ( skoro 2 godine ) a do tada imamo "devojcicu",jastuk koji sam napravio Crisp-u Smile Smile

Jadan Alfi,mogu da zamislim kako se osecao Smile Znam kako Crisp "napada" svoju "devojcicu" Smile Smile

Inace,dobro je da se nije zaljubio Smile Smile Ima Crisp u kraju lutalicu,njegovu vrsnjakinju koja je prelepa,mnogo je dobra cica jedna...i,zaljubio se... Par dana nije hteo da jede,njusne,ostavi,nekada uzme malo pa jede... Strasno!! Stvarno sam se bio uplasio da nije bolestan,da ga nije ujeo krpelj....kad,on se zaljubio!! Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 12:03 pm

Hvala, na ponudama. I Crisp i Bora su prelepi. E sad imam par pitanja i za jednog i drugog. Ja cu Vas pitati a vi mozete da odgovorite i na p.m. ukoliko ne zelite ovde. Koliko su stari? Da li su ocenjivani i da li imaju neke titule? Da li su parili do sada, posto bi Alfi ovo bilo prvo parenje? Crisp je iz Beograda, a Bora iz NS-a? Ovo mi je veoma bitno posto Alfa tesko podnosi putovanja. Takodje, koja je cena parenja.
@murphypei hvala ti na savetu, ali ja sam cuo drugo misljenje, da je dobro da se pari u ovo vreme zato sto je mlada, da posle nece da stane itd.itd... E sad i meni vise odgovara sada da je parim nego zimi jer nemam uslove za to. Usput da li neko ima iskustva sa parenjem, posto ljude koje ja znam kazu da moras da je drzis za glavu... ali meni to deluje kao silovanje i ne bi voleo da je na taj nacin uparim.
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 12:36 pm

Ja sam cula da je dobro da se pari sa 9 meseci,tako mi je rekao odgajivac.
a ovo da se zenka drzi za glavu prvi put cujem i ja to sigurno ne bih radila xD
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 12:43 pm

Moram da te ispravim, verovatno je rekao da do 9 je ne paris ni slucajno, a zasto to kazem. Pas ima "teranje" na svakih 6 meseci. To znaci da je pas spreman za parenje. E sad i tu postoji mogucnost da "teranje" bude malo ranije ili kasnije, ali mislim da ne postoji mogucnost da kasni 3 meseca, ili da dobije oba teranja na 4,5 meseca. Mislim da znas sta hocu da kazem. Isto tako koliko sam ja cuo u Sloveniji, ne dozvoljavaju (kao sto kod nas nije slucaj) da se kuja steni dva puta godisnje, zbog kvaliteta pasa
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 12:49 pm

Andrea_Lily,mora da se zezao taj odgajivač... Pre 15 meseci se ne preporučuje. A sa 9 još je i sama kuče... To bi bilo otprilike isto kao da devojčica od 13-14 god da ima bebu...
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 12:54 pm

Slazem se.
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 3:16 pm

ahah....nemam pojma ja Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 3:17 pm

sloti ::
@murphypei hvala ti na savetu, ali ja sam cuo drugo misljenje, da je dobro da se pari u ovo vreme zato sto je mlada, da posle nece da stane itd.itd... E sad i meni vise odgovara sada da je parim nego zimi jer nemam uslove za to. Usput da li neko ima iskustva sa parenjem, posto ljude koje ja znam kazu da moras da je drzis za glavu... ali meni to deluje kao silovanje i ne bi voleo da je na taj nacin uparim.

Baš zato što je mlada ne bi trebalo da se pari tako rano negde sa dve godine dostižu punu zrelost za parenje,a to da neće da se namesti su normalne stvari i nema veze sa tim da li se pari ranije ili kasnije. Otac moj ima vučijake pa znam odatle ponekad su gadne muke da nateraju ženku da se namesti. Parenje bi trebalo da se radi najviše jednom godišnje i to kada je ženka u najboljoj kondiciji zato opet napominjem te dve godine. Kod mlađih ženki čiji organizam nije još u potpunosti sazreo može da dođe do ozbiljnih problema,a može da prođe sve bez problema stvarno čista sreća. Postoji i pravilnik KSS po kojem dozvoljavaju da štenci dobiju rodovnik i mislim da se i tu pominje tih 18meseci. Nadam se da će neko od članova foruma koji uzgajaju shar-peieve moći da razreši ovu nedoumicu.

PS Nisam hteo da pametujem i da namećem svoje mišljenje samo hoću da pomognem.

PSS Otac kad pari Leni (ženku vučijaka) ima praksu da mužijak dolazi kod njih. Smile Kaže tako je lakše zbog stresa koji kuja doživljava prilikom parenja i posle puta,a parenje se ponavlja u više navrata nekad traje danima. Smile
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 3:29 pm

nikako ovo necu shvatiti kao pametovanje.... ne brini svaki savet je dobar. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Apr 10, 2009 5:10 pm

Oko vremena za parenje ne bih se mesali jer stvarno nismo upuceni u to Smile

Mi smo iz Beograda,ali ako bi ste se odlucili za Crisp-a,organizovali bi smo mi prevoz. Crisp 22.5. puni dve godine. Sto se tice titula,Crisp je osvajao 2 puta ocenu 5 (kad je bio beba i zimus na beogradskoj tj bio je drugi u razredu mladih),dva puta je bio Prvak razreda mladih i jednom je osvojio C.A.C. ( na februarskoj beogradskoj izlozbi). Sto se tice parenja,jos uvek smo... Embarassed...hm,nismo se parili... Sto se tice novaca,dogovorili bi se,to nam je najmanje vazno,konsultovao bih se sa Ivanom ali 99,99% smo sigurni da bi uzeli jedno stene,naravno ako bi to Vama odgovaralo. Dosta prijatelja nas "maltretira",kad ce te da parite Crisp-a da nam poklonite njegovo stene...
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Sub Apr 11, 2009 3:34 pm

Vi mozete da izaberete najlepse stence iz legla , ili da dobijete napr. 200 evra , zavisi po dogovoru ..... Stenci ce sigurno biti lepi Wink
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Uto Apr 14, 2009 8:35 am

Hvala na ponudama, jos uvek nismo odlucili, ali jos uvek nam i nije frka (Alfa jos uvek razmislja :-))
Nazad na vrh Ići dole
Vana

Broj poruka : 77
Datum upisa : 15.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Čet Sep 17, 2009 11:52 pm

GUBIM SE JA MALO PO OVOM FORUMU Crying or Very sad Negde sam vec pitala kako je to vestacka oplodna,kako se to radi i koliko je pametno?Koliko kosta? Very Happy I po cemu da znam da ima teranje?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Sep 18, 2009 12:02 am

Koliko je ona stara?
Nazad na vrh Ići dole
Vana

Broj poruka : 77
Datum upisa : 15.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Sep 18, 2009 10:20 am

Ona je jos mala,ali bi na vreme da znam sve...ima tek sedam meseci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   Pet Sep 18, 2009 11:18 am

Teranje ćeš prepoznati po pre svega krvnom iscedku iz vagine (kod nekih kuja može i da se desi da izostane,ali uglavnom je tu),vagina malo otekne isto se desi i sa dojkama. Uglavnom dođe do promene u ponašanju,videćeš pre nego što uđe u teranje malo drugačije će se ponašati nego obično,ženkice u tom periodu znaju da beže jer uglavnom traže da se pare. Pošto je jako mala čuvajte je u tom periodu da se ne spoji sa nekim od mužijaka,pošto će i oni biti zavedeni njenim mirisom. Smile
E sad,uglavnom same traže da se pare i nema problema,ali mi imamo primer sa ženkom NO koja je u par navrata u teranju taman za parenje (između 10-og i 13-og dana) odbijala da joj bilo koji mužijak priđe i bila poprilično agresivna prema njima.
Što se tiče veštačke oplodnje,ja stvarno nemam pojma da li se kod nas to radi moji nisu nikada tako parili NO,pretpostavljam da je skupo kao i kod ljudi.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Trazimo momka   

Nazad na vrh Ići dole

Trazimo momka
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: