Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

DON 1.deo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći
AutorPoruka
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Pon Avg 03, 2009 11:46 am

He,he i ja volim te mekane obrazčiće i kožu iznad njuške.To je tako mekano i slatko. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ovih dana će ići da obiđe svog tatu.Probali smo da se šetamo i super nam ide.Ide sa leve strane,malo vuče.Kada neki kerovi laju na njega on se ne uplaši već podigne glavu i rep i pravi se važan i valjda hoće da opasno izgleda.Nije još imao bliske susrete sa drugim psima osim sa jednom ženkom američkog staforda od 5 ipo meseci.To će mu biti najbolja drugarica.Ona je 100% zdrava tako da mu ne može ništa biti a i prošla mu je revakcina.Taj susret je bio na njegovoj teritoriju i nikad ga nisam video da tako visoko drži glavu a rep ukočen na gore.Baš je bio smešan.Ona je malo stidljiva pa ga je lepo prihvatila.I odma su se malo igrali.Vidi se da mu nedostaje igra sa drugim psima jer tamo u odgajuvačnici ih je bilo baš puno.Uskoro ćemo ići i do grada malo da se reklamiramo. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Pon Avg 03, 2009 1:41 pm

E baš lepo, samo uživajte i ja sam tako jedva čekao da Marfi može da izađe napolje i da ga guram u masu. Slatki su kad se tako šepure k'o veliki... Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Sre Avg 05, 2009 11:20 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Čet Avg 06, 2009 11:43 am

Malac je predivan.... Ova slika gde je izvaljen je neverovatno dobra jako mi se sviđa... Sviđa mi se i njegova boja nadam se da se neće puno promeniti kako bude rastao pošto je definitivno unikat. Sable je nekad baš bilo retko kod shar-peia sad sam primetio da se češće pojavljuje,ali je definitivno jedinstveno i posebno.
Ko ne zna šta je sable nek kuca u neki od pretraživača i nek pogleda. Smile Ovo pišem zato što sam primetio da su te na nekim forumima ubeđivali da ti je zgužvanac dvobojan što nikako nije slučaj sa Donom.
pozz

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 41
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Pet Avg 07, 2009 2:06 pm

kako je sladak DON!Prelep je!
Obožavam kad su tako mali,a šteta što tako brzo porastu.... Smile A biće on lep i kad poraste... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Sub Avg 08, 2009 3:27 pm

Hvala vam!!! Very Happy Wink

Ovako Don spava.Very Happy Laughing Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Sub Avg 08, 2009 3:59 pm

Presladak je.... Spava u 1000 poza kao i svi ostali zgužvanci, to kako oni mogu da se uvrnu dok spavaju je prosto neverovatno gori su od mačića....
Jel on to u kući? Smile Smile Smile

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Sub Avg 08, 2009 6:41 pm

@murphypei ::

Da,ali u svojoj. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 12:32 am

Boze,kako mu se ne ukoci vrat?!? Smile Smile Smile Presladak je prasac malecki Smile Smile Smile U ovom periodu ga slikaj sto vise,brzo ce porasti... U periodu kada je Crisp bio kao Don,samo smo ga slikali Smile Smile Smile Imamo iz tog perioda preko 200 slicica Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 9:55 am

NEBOYSHA ::

Da,ali u svojoj. Very Happy

Svaka ti čast kućica mu super izgleda da sam pomislio da ste rešili da ga pustite unutra kod vas u kuću.... Smile

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 9:57 am

ivana&bane ::
Imamo iz tog perioda preko 200 slicica Smile Smile Smile

Bane,gde je tih 200 sličica?! Smile Smile Smile Hoću to da vidim!!!! Smile Smile Smile Mi Marfija slikali stalno kad je bio mali i ja debil promenim telefon i ne prebacim sve slike tako da mi je ostalo par komada.... Tužno Crying or Very sad

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 10:43 am

He,he mi imamo 282 slike Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 11:14 am

NEBOYSHA ::
He,he mi imamo 282 slike Very Happy

Pa nemoj onda da si cicija nego postavljaj to!!!!! Smile Smile Smile Meni lično slika zgužvanaca nikad dosta....

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 11:51 am

Malo pre smo se slikali i sada imamo 349 slika Very Happy Very Happy

Još neke slike boksa i kućice. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

A ovde mu je komšinica kornjača. Very Happy Very Happy Stalno je posmatra a kada su zajedno pušteni po dvorištu onda je okupa detaljno. Laughing Very Happy

Very Happy Laughing Wink Very Happy Laughing Wink Very Happy Laughing Wink Very Happy Laughing Wink

Kasnije ću staviti još neke njegove slike. Very Happy Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 11:59 am

Boks ti je fantastičan. Smile Kako je Don mali tako boks deluje još veći. Smile Pretposlednja slika mi je vrhunska.... Smile Smile Smile Sad i tebi zavidim što imaš dvorište i ne moraš svaki dan da se cimaš po 3-4 puta da ga izvodiš. Smile
Ej a kako je po pitanju nužde? Jel ide u boksu ili se zavlači negde po dvorištu da ga niko ne vidi?

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 12:04 pm

Boks ti je fantastičan. Smile
Ej a kako je po pitanju nužde? Jel ide u boksu ili se zavlači negde po dvorištu da ga niko ne vidi?

Hvala!

Prvo nas zove da ga pustimo,a ako niko ne izađe inda obavi u jednom ćošku i uvek na isto mesto.Čak je jednom tako stao da je lepo sve ispalo van boksa.A kada je pušten isto na jedno mesto iza lešnika da ga niko ne vidi. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 12:07 pm

Tako sam i mislio. Smile Neverovatni su svi su isti.... Sve sami prasići... Smile Smile Smile Nema šanse da bi neki od njih ostavljao kakicu na svakom ćošku....

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 12:08 pm

Stidljivko mali Smile Smile Smile

Svaka cast na boksu,odlicno izgleda!! Sto se tice slicica,i za to svaka cast,mislio sam da smo mi cudaci Smile Smile Smile

Pedja,ima tu svakakvih slicica,bilo bi mnogo da sve postavim na sajt Smile Smile Smile Mada,kada se budemo negde videli ( na izlozbi,nekom okupljanju... ) ponecu ti ih na iPod-u Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 12:27 pm

Hvala!
Postao je jako agresivan.Ako nešto uradimo protiv njegove volje odma hvata za noge.Veoma je bolno jer nam pušta krv.U početku smo mislili da se igra međuti počeo je sve jače i jače da ujeda,a kada se razbesni onda reži i laje kao najbesniji pas.Sada kad me napadne dobije po obrazu i odma prestane i beži od mene.Mislim da ću uspeti da ga socijalizujem.Znam da ovo zvuči veoma bolno i grubo ali bolje tako nego posle da me pojede ako uradim nešto što mu se ne sviđa.Prvo je dobijao po butki ali njega to ne boli i još se više razbesni.A ovako inače je miran.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 12:48 pm

Biće ti lakše kad počneš da ga uvlačiš među ljude... Samo mu sankcioniši takvo ponašanje. Takvi su u tom periodu moraju da se nameću i da traže svoje mesto u čoporu. Videćeš da oni koji mu se ne nametnu u porodici nikada neće moći da izađu na kraj sa njim. Ja stalno pominjem da je batina kod njih apsolutno bez svrhe,jer time postigneš da te se on boji,a šta je sa ostalima?! Batinu opravdavam samo ako ugrozi svoj ili tuđ život,ali tu je sad teško doći do kristalno jasne definicije šta to znači jer je on još jako mali. Meni su od samog početka palile verbalne komande i danas je tako,ja kad dreknem zna se da je to kraj svake priče. Marfi sve što je naučio,naučio je zahvaljujući meni. Svaki put kada je uradio nešto što ne sme bio je kažnjen istog momenta,a za dobro ponašanje sledi nagrada. Probaj da kad krene da reži i ujeda da drekneš ne i da mu kažeš da sedne i postaviš ga da sedi, ukoliko se otima i nastavi po svom slobodno ga zatvori u boks i ne obraćaj mu se (niti iko od ukućana) nekih 20 min (čak se i skloni da te ne vidi) pa onda opet idi do njega i tako 10000 puta dok ne ukapira. Kad dođe do nekih 25kg i u punu veličinu neće ga niko zaustaviti,a već si sam rekao da ima predispozicije da bude agresivan jer mu je otac takav. Što se tiče čuvanja kuće i dvorišta tu ne sumnjam da će biti sjajan....

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 3:25 pm

Hvala na odgovoru,biće mi od koristi. Wink

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 10:01 pm

Dok je Crisp bio bebac,igru tj grickanje kroz igru smo mu koliko toliko tolerisali,a prvi put kada se iskezio na mene ( imao oko 3 meseca,kad sam hteo da mu uzmem kosku iz usta ),tad je dobio po njusci... To ja ne tolerisem,ja sam vodja copora tj on je "nizi" od mene i ja sam gazda. Ako shvati da je on gazda ( kos Shar Pei-a karakteristicno ),tada nastaju problemi. Hoce da kidisu na gazdu,nije cak ni retkost da ga ujedu... Ivana kada je dobila Crisp-a,jedna od prvih recenica je bila da ako ujede nekoga u kuci ( ali stvarno ujede ),to ce mu biti poslednje sto je uradio u zivotu!! Metak u celo i... Ne treba mi da mislim da ako mu precutim,da li ce sledeci put nekoga iz kuce iskidati jer mu nesto nije bilo po volji... Mi smo taj problem resili autoritetom i ponekada batinama Smile Smile Smile Ipak je batina iz raja izasla Smile Smile Smile Mislim da sam negde pisao na forumu kako je Crisp prosao kada je krenuo da kidise na Ivanu ( tada je imao 15-ak meseci ),mislim da je zapamtio za ceo zivot. Slazem se sa Pedjom kako bi trebao da se ponasas kada nesto zgresi-ignorisanje i to je to dok je jos uvek mali,ponekada po guzici... Samo pazi kada,ako bude dobijao po njusci da mu ne zakacis i oko jer to moze da prouzrokuje druge probleme,kao pojavu "treceg kapka" itd...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Ned Avg 09, 2009 11:12 pm

U tom pravcu i ja razmišljam...Tako su i kod nas bile postavljene stvari i još uvek su. Ljudi su ispred,posebno porodica tj. ukućani. Ono što ja pokušavam da kažem,a ne znam kako najbolje da se izrazim je da kod shar-peia jedan tj. gazda mora da ga nauči da je on na poslednjem mestu i da treba da bude podređen. Dajem primer drugara sa rotom: poslednji put kad je probao da mu izvadi krpelja zvao mene pas me super zna i mazi se sa mnom,ja se spustim da izvadim krpelja i on mi se iskezi i ja odustanem. Na kraju drugar vadi krpelja i kači sopstvenom psu korpu jer on kako krene da izvadi tako ovaj skoči na njega. Par puta skoči sa korpom i bukvalno čujem kako korpa udari u njegovu ruku znači da je nema ujeo bi sopstvenog gazdu. E takve stvari ja ne bih mogao da tolerišem i to bi verovatno bilo poslednje što bi Marfi uradio u životu. Zato je bitno izgraditi to poštovanje i privoleti psa da ti veruje i da se pored tebe oseća sigurno,i u isto vreme da zna da ga ti nećeš povrediti,ali ćeš mu staviti do znanja da su neke stvari neprihvatljive. Tu dolazi ta batina tj. strah kao metoda vaspitanja jer se time pas uči da se boji samo jednog,a ima toliko ljudi okolo i to je taj deo gde ja batinu ne odobravam. Ako se on tebe boji zato što ga ti zvekneš kad zgreši to ne znači da će se bojati isto tako i tvoje mame npr. jer on zna da je ona ''slabija'' od njega. Jednostavno mora da nauči da je to ponašanje ono koje dovodi do sankcije u svakom slučaju i ko god da je u pitanju. Marfi poslepodne ide sa sestrom u šetnju i oni imaju poseban odnos, on nju vuče gde on hoće i radi šta hoće,ali kad se pojavi u situaciji gde ona njega npr. treba da skloni od lutalice ona drekne na njega isto kao i ja i on je posluša jer je to ponašanje koje je naučio kroz šetnje sa mnom. Mi dozvoljavamo ko će da prilazi,kome ćemo mi da prilazimo i kome će naš pas da prilazi on mora da zna da u tom trenutku prati ono što gazda želi,a gazda je onaj koji drži uzde.

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Pon Avg 10, 2009 9:57 am

Slazem se sa Pedjom,ne treba psa mlatiti za svaku sitnicu,zna se kada sleduju batine. Povisen ton je u 95% slucajeva dovoljan,a batine tek kada stvarno zasluzi. To sto se tice ujedanja gazde,sve sam rekao u prethodnom postu,to bi mu bilo zadnje da ujede nekoga od ukucana. Crisp dok je bio mali,znao sam da kada napravi neku glupost,da ga ignorisem po ceo dan,neki put cak i po dva dana... On donosi igracke da se igra,ja ga ignorisem. Proba da me gricka,odnesem ga u korpu i zapretim mu da bude u njoj... Mozda Don jako grize jer jos uvek nema osecaj a i zubici su mu kao iglice Smile Smile Ili hoce da bude stalno sa tobom ( veoma su privrzeni gazdi )...
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   Pon Avg 10, 2009 10:28 am

Hvala vam na ovim odgovorima.Stvarno će mi pomoći. Wink Wink Wink Wink

Don polako ali sigurno popravlja ponašanje.Naučio je glavnu stvar a po meni i najbitniju za sada.Kada nešto uradi pogrešno grize cveće,reži na nekog od nas ili ide tamo gde mu je zabranjeno,samo sa povišenim glasom viknemo NE!! u tom tranutku prestaje.Ili ako neće da prestane onda odem do njega izderem se i zapretim mu o onda prestane.U početku dok smo ga učili dobijao je batine a sada već može rečima.Sada mogu i da potrčim a da me ne napadne.Za ovu komandu NE sluša sve ukućane.A naučio je da ne ulazi u kuću.Ako krene za nekim ili počne da juri kroz kuću samo viknemo NAPOLJE! i odma se stvori ispred ulaznih vrata.Naučio sam ga da pokazuje zube,a ranije je to bila nemoguća misija.E da još malo pa će znati šta znači reč boks.Napredujemo veoma dobro. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Neverovatno koliko je pametan Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Pre dok nas je ujedao nije samo ujeo i pustio neko uhvati,stegne i kida kao krpu da je uhvatio. Shocked Evil or Very Mad A očnjaci su mu ogromni,baš jako veliki i oštri kao žilet. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DON 1.deo   

Nazad na vrh Ići dole

DON 1.deo
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 40Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: