Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Štene zostalo u razvoju

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
max

Broj poruka : 48
Godina : 52
Datum upisa : 25.10.2010

PočaljiNaslov: Štene zostalo u razvoju   Uto Okt 26, 2010 10:28 pm

Molim za pomoć.
Mališan sa slike zadaje mi velike probleme i brige.
Naime, ostali štenci su trostruko veći i teži od njega.
Odbija sisu te ga pokušavamo dohraniti sa zamjenskim mlijekom ali i to odbija.
Neprestano plaće, osim kad nam je na rukama i u krilu. Onda leži na leđima i spava.
Imam osječaj da teško diše i grći se a trbuh mu je povremeno vrlo tvrd. Bio sam sa njim kod veterinara i već je dobio 3 injekcije vitamina i antibiotika.
Žao mi ga je dati uspavati a ne mogu ga više gledati kako se muči.
Neznam šta više poduzeti.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Uto Okt 26, 2010 10:34 pm

Da li mu je pogledao nepce?Mozda je rascep mekog nepca u pitanju...Jeste tesko ali svakako da nesto nije u redu, moja preporuka je uspavljivanje ukoliko se jako muci i veterinar ne nadje razlog, koliko god da vam to tesko pada....bolje je za njega jer ocigledno nesto nije u radu Sad Sad...steta, ucinilo mi se da je snazan a on jadan mozda zbog tegoba i gladi upire iz sve snage Sad Sad Sad Sad
Sa toliko malim stenetom zaista je tesko Sad Sad

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Okt 27, 2010 1:52 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
max

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Uto Okt 26, 2010 10:39 pm

Otići ću sutra kod drugog veterinara neka ga pregleda.
Svima nam je toliko prirastao srcu da uspavljivanje ostaje stvarno krajnja opcija. Cijela obitelj se trudi odo njega i kad je preživio 12 dana možda se izbori.
Ako opstane, ostat će kod nas definitivno.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Uto Okt 26, 2010 10:50 pm

Žao mi je što je mališa loše postavljam citat jednog od najpoznatijih veterinara za rasu DVM Jeff Vidt:

DVM Jeff Vidt ::
Breather Pups
Breather puppies are usually seen in the first 1-2 weeks of life. Causes appear to be related to decreased humidity which leads to drying of the mucous membranes, inflammation and obstruction of the upper airways; inadequate clearing of the airways during whelping; and "fat" palate problem in pups with overdone muzzles.

Clinical signs: These puppies are not happy. They move around the whelping box constantly, they can't settle down. They will latch onto a nipple and nurse for a few seconds and then let go. Due to trouble breathing through the nose they can't tolerate nursing for very long. They vocalize excessively and do a lot of open-mouth breathing. Then tend to lose weight or at least don't gain like their littermates and become dehydrated. The moms get very irritable and fussy with these pups because they don't know what to do. The prognosis is guarded. I've actually seen pretty good survival rates, but it requires early recognition and persistence in treatment for a few days.
Initial treatment involves:

1. Increasing the humidity in the whelping area to greater than 50%.
2. Antibiotic drops such as cephalexin, amoxicillin, or Clavamox®.
3. Increase the environmental temp to 80 - 85 degrees.
4. Saline nasal drops in the nose 4-6 times a day.
5. Baby aspirin ¼ tablet twice a day.

If I don't see a response in 12 -24 hours (some improvement) I add the following: 1. Triaminic drops (antihistamine) 2 drops twice a day or Benadryl® elixir (12.5mg/5ml) at 2-4 mg/kg three times a day.

If I still don't see a response in another 12-24 hours I try Prednisolone 5 mg tablet ¼ tab every 6 hours for 24 hours only.

These pups need to nurse for small periods of time very frequently - throughout the night. They can't breathe well so they can't nurse for long periods of time. Generally if they survive 48 hours or so they will make it. Older pups with respiratory problems (8-16 weeks of age) and having trouble breathing are pneumonia pups and need veterinary care ASAP. I've also had colic pups with abdominal pain who act somewhat like breather pups. Warm compresses to the belly help move gas along and Hycodan® syrup 3 drops 2-3 times a day helps the pain.

Breather pups seem to occur more frequently in certain lines - I believe there is a genetic aspect to this problem.

Ako nije problem da odštampate i pokažete veterinaru, ako treba prevešću veoma brzo. Ne znam koliko dugo je štene već tako ali meni ovi simptomi liče na te koje vi opisujete. Štene teško diše, stalno plače i ne može da jede kako treba jer ne može da diše na nos usled inflamacije, ili opstrukcije gornjih disajnih puteva. Prognoze nisu sjajne ali ima slučajeva gde su takvi štenci preživeli i to dosta.

ovo je samo na brzinu čisto da se može pokazati veterinaru nije nikakav problem da prevedem ceo tekst veoma brzo.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Uto Okt 26, 2010 11:08 pm

ne nije rascep..pokazalo bi se odmah i ne bi ni doziveo 12 dana...ipak je nesto drugo...evo i Marphyevog teksta...drzim palceve da uspete
Nazad na vrh Ići dole
max

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Uto Okt 26, 2010 11:45 pm

Hvala Marphy na isccrpnom tekstu.
Relativno se dobro koristim engleskim ali u textu ima puno stručnih izraza koje ne poznajem pa te molim ako možeš poslati prijevod.

Koliko sam shvatio simptome, to je točno to po ponašanju šteneta.
Evo, sad je skoro sat vremena na sisi pa se ipak nadam da će se oporaviti.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 12:00 am

Drzimo fige da malisa bude dobro i da se izbori i odraste u pravog naguzvanog momka hearty
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 12:26 am

Odlično. Smile Biće on bolje stvarno se nadam. Pretpostavljam koje reči predstavljaju problem (imena lekova). Veterinar će se lako snaći sve ima kod nas da se nabavi čak i ovi antihistamini (Triaminic i Benadryl imaju zamene al to ide ako baš ništa ne pomogne)

Evo prevoda:

Breather puppy (ne znam kako prevesti to im je naziv) se obično pojavljuju prvu ili drugu nedelju života štenaca. Pretpostavlja se da su uzroci smanjna vlažnost koja dovodi do sušenja sluzave membrane, inflamacija, opstrukcija gornjih disajnih puteva, neadekvatno čišćenje disajnih puteva prilikom štenjenja ravno? nepce kod štenaca sa prevelikom njuškom.

Klinički znaci: Ovi štenci nisu srećni. Stalno su u pokretu. Uhvate se za bradavicu i sisaju nekoliko sekundi i ond puste. Usled problema sa disanjem kroz nos ne mogu da sisaju dovoljno dugo. Veoma su glasni i dišu dosta na usta. Gube težinu ili ne mogu da dobiju na težini pa zaostaju za ostalim štencima u leglu i na kraju dehidriraju. Kuja se veoma uznemiri po pitnju ovakvih štenaca jer ne zna šta da učini. Sa prognozama sa ovakim štencima treba biti oprezan. Video sam veoma dobar procenat preživelih ali treba rano prepoznati simptome i biti uporan u lečenju nekoliko dana.
Početni postupak podrazumeva:

- povećati vlažnost u delu gde se nalazi kotilica za više od 50% (ovo možete odmah)
- Antibiotske kapi kao što su cephalexin, amoxicillin, clavamox (ovo sa veterinarom morate dogovoriti ucephalexin je naš antibiotik tipa palitrex a amoxicillin i clavamox su kao naš Panklav, on pominje kapi pa to treba videti sa veterinarom)
- povećati temperaturu od 27 C do skoro 30C na mestu gde je kotilica
- Slani rastvor za nos 4-6 puta na dan (slani rastvor je naš fiziološki rastvor mislim da ima posebno za nos nešto slično to će veterinar već znati)
- Baby aspirin 1/4 tablete 2x na dan

Ako ne viim poboljšanje za 12-24h dodajem 1. Triaminic kapi (antihistamin je u pitanju) ovaj Benadryl što ga pominje u Srbiji ne postoji al isto je antihistamin imamo zamene znaće i to veterinar.

Ovi štenci treba da sisaju kratko a češće posebno noću ne mogu d dišu dobro kroz nos pa im zato treba češće a kraće. Ako prežive duže od 24h uglavnom preguraju. Takođe sam imao štence sa srdoboljom i bolom u stomaku koji se ponašaju slično kao ovi "breather pups". Topli oblozi na stomak i lagano masirati im pomaže da se oslobode gasova. Ovaj Hycodan sirup pomaže prilikom bola 3 kapi 2-3 puta na dan (al to bi veterinar trebalo da nađe neku zamenu kod nas ne postoji u USA je pravljen poseban baš za pse)
Kad ga opet pregleda mislim da će mu biti lakše da postavi dijagnozu a antibiotici i vitamini koje je već dobio trebalo bi da pomognu pošto je dao antibiotik širokog spektra moguće baš neki od ovih što Jeff Vidt gore pominje. Wink

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
CAPONE

Muški Broj poruka : 28
Godina : 34
Datum upisa : 13.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 1:01 pm

Moj savjet je da obidjes sto vise veterinara prije uspavljivanja,jer iz iskustva svi znamo da mnogo njih 'prodaje maglu',a pogotovo kad je u pitanju ova rasa!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Ishler

Ženski Broj poruka : 244
Godina : 41
Datum upisa : 15.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 1:24 pm

Надам се да ће малиша остати уз вас.
У мислима сам са вама. hearty
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 5:28 pm

Da li ste mozda vodili malog mekanog do veterinara na konsultacije i pocetak terapije ?
Nazad na vrh Ići dole
max

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 8:06 pm

Evo, upravo sam se vratio od veterinara, drugog danas.
Navodno, mališa ima zrak između pluća i rebra, vjerovatno ga je majka nagazila ili sjela na njega.
dao mu je terapiju da mu se otvore bronhiji ali prognoza nije sjajna, ako preživi iduća 24 sata možda uz terapiju opstane.
Drugi veterinar ga je htio odmah uspavati jer, kako je rekao, da mu unutarnji organi nisu razvijeni.

Uspavljivanje ne dolazi u obzir, pokušat ću sve moguće da spasim mališana.
Hvala na podršci, javit ću vam kako napreduje.

Ostali štenci u leglu su nevjerovatno napredni i živahni.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 8:18 pm

Sad Sad Sad naravno da treba pokusati, mislim na njega i drzim fige.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 8:25 pm

Saljemo svu pozitivnu energiju za malog naboranog hearty
Uspece on, sigurna sam SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 9:37 pm

Zelimo malishi brz oporavak lick
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Sre Okt 27, 2010 9:49 pm

Nadam se da će sa mališom sve biti u redu držim pesnice da bude pošto se po njemu vidi da je borac. Jel jede? Ako jede da li vraća mleko (kao da povraća)?
Obavezno javite kako je, meni se neverovatno svidela njegova energija i volja za životom i zaista mu želim da preživi jer je tako hrabar. Drago mi je što ne odustajete od njega.
pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Čet Okt 28, 2010 7:45 am

Zelimo vam da brzo ozdravite, a to sto sve kazu veterinari da mu nisu razvijeni orgni ( da li su radili ultrazvuk mozda ) mislim da svako od njih ima svoju neku teoriju.
Da li bebac kaki redovno? Mozda ima probleme i sa varenjem. A sto se tice uspavljivanja pa ni mi ljudi kad dobijemo bolesno dete ne odustajemo od njega nego se borimo kako znamo i umemo da mu omogucimo da sto kvalitenije zivi. Cuvajte se.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Čet Okt 28, 2010 8:54 pm

Kako je hrabri malisa?Drzimo fige i u mislim smo sa vama.Nadamo se njegovom ozdravljenju i saljemo mu puno poljubaca.Hektor & Vanja
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

Broj poruka : 198
Godina : 29
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Čet Okt 28, 2010 9:20 pm

i mi smo uz hrabrog malenog zgužvanka... I love you
Nazad na vrh Ići dole
max

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Čet Okt 28, 2010 9:44 pm

Čudo!!!
Maleni se potpuno oporavio.
Normalno diše, jede ko veliki, ne pušta ni glasa, jede i majčino mlijeko i zamjensko.
Upravo sam se vratio od veterinara i on se iznenadio takvoj pozitivnoj promjeni. nadam se samo da se neće nešto ponoviti.
Hvala vam svima na podršci, sutra ću postaviti slike.
Btw, u leglu nisu 4 muška i 1 ženka već 4 ženke i 1 muškić. Moje neiskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Čet Okt 28, 2010 9:51 pm

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hearty hearty hearty
Jako sam se obradovala SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Čet Okt 28, 2010 9:51 pm

Jeeeeeee!!!!!!!!!!! BRAVO MALENI !!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Čet Okt 28, 2010 9:56 pm

Neverovatno mi je drago zbog toga. Super što se mališa oporavlja samo nastavite sa terapijom još nekoliko dana verovatno je i veterinar to preporučio dok još malo ne ojača. Ne znam da li im pratite kilažu? Treba ih meriti bar jednom dnevno tako ćete imati uvid koliko napreduju. Javljajte kako je nadam se da neće biti nikakvih problema nadalje i da će to biti jedan dobar zgužvanac. Bravo za mališu! thumbup

Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Čet Okt 28, 2010 10:23 pm

Neverovatan hrabri malisa Smile Jako mi je drago zbog njega a i zbog Vas Smile Saljemo mu milion poljubaca da sto pre ozdravi kiss kiss kiss Hektor & Vanja
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   Pet Okt 29, 2010 6:59 am

hugs kiss kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Štene zostalo u razvoju   

Nazad na vrh Ići dole

Štene zostalo u razvoju
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Štene cvili za mnom
» Prvobirano štene labrador retrivera na prodaju
» Potreban savet!
» Ka da znam da li je zaista Labrador
» JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: