Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Pravilnik o načinu držanja pasa...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Pon Avg 08, 2011 10:23 pm

Big Mazi ::
Zanimljiva tema,nema shta...
Dresuru vidim kao mogucnost da vash pas mora da zna shta sme a shta ne sme...i tu vishe nema zbora.Takode i chovek mora da se pridrzava zakona i reda ...to je svima nadam se jasno Smile Bez toga bi bila anarhija.
Mnogi su primeri da pas koji ne slusha svoga gazdu i gde je voda chopora upravo pas dolazi do konfliktnih situacija.U prirodi psa je da prihvati choveka kao vodu chopora i da ga slusha i prati kroz zajednichki zivot.To nije nishta nenormalno.Ima i drugachijih obrnutih primera i ja se ne slazem da treba chovek biti sluga psu,sem u onim stvarima gde je sputan Razz

I te kako zanimljiva...ocigledno me Boban opet ne razume, ne slazem da psi trebaju kolo da vode, vodja copora u obliku coveka je neprikosnoven uslov da covek i pas zive zajedno u harmoniji, sto ne znaci da to covek treba da koristi vise nego sto zahteva jedno uskladjivanje sa sredinom u kojoj taj pas zivi....sporan je samo snimak dobermana i zene u cemu uopste ne vidim bilo kakav smisao kao i obuka pasa za nesto sto prevazilazi neke normalne zivotne okolnosti. Recimo, nemam nista protiv pasa lovaca jer ta obuka spada u deo instinktivnih radnji normalnih za pse....nemam nista protiv obuke pasa za tragace jer to takodje spada u radnje koje i inace koriste psi(pracenje mirisa).....za razliku od hodanja sa glavom na kolenu sto mi je potpuno isto kao da pas hoda na zadnjim nogama seneci i noseci goluba na glavi i nekom Cirkusu.
Sto se sluzenja psima tice.....pa sami smo tako odabrali onog trenutka kada smo im oduzeli mogucnost da recimo sami sebi obezbede hranu...onog trenutka kada smo im uskratili dovoljno veliki prostor za slobodno kretanje i usavrsavanje njihovih instikta....sluge smo im i te kako i ko god to nije zapostavlja svoju zivotinju i njene normalne zivotne potrebe kada se ima u vidu zivot psa u jednoj urbanoj sredini.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Pon Avg 08, 2011 10:46 pm

unaltraina ::

I te kako zanimljiva...ocigledno me Boban opet ne razume, ne slazem da psi trebaju kolo da vode, vodja copora u obliku coveka je neprikosnoven uslov da covek i pas zive zajedno u harmoniji, sto ne znaci da to covek treba da koristi vise nego sto zahteva jedno uskladjivanje sa sredinom u kojoj taj pas zivi....sporan je samo snimak dobermana i zene u cemu uopste ne vidim bilo kakav smisao kao i obuka pasa za nesto sto prevazilazi neke normalne zivotne okolnosti. Recimo, nemam nista protiv pasa lovaca jer ta obuka spada u deo instinktivnih radnji normalnih za pse....nemam nista protiv obuke pasa za tragace jer to takodje spada u radnje koje i inace koriste psi(pracenje mirisa).....za razliku od hodanja sa glavom na kolenu sto mi je potpuno isto kao da pas hoda na zadnjim nogama seneci i noseci goluba na glavi i nekom Cirkusu.
Sto se sluzenja psima tice.....pa sami smo tako odabrali onog trenutka kada smo im oduzeli mogucnost da recimo sami sebi obezbede hranu...onog trenutka kada smo im uskratili dovoljno veliki prostor za slobodno kretanje i usavrsavanje njihovih instikta....sluge smo im i te kako i ko god to nije zapostavlja svoju zivotinju i njene normalne zivotne potrebe kada se ima u vidu zivot psa u jednoj urbanoj sredini.

Taj snimak sa dobermanom sam postavio na pitanje Vladice...
Vladica ::
e,a u cemu je fora sa povocem u desnoj ruci??
i
Vladica ::
A,pa to znam...Sto li ona onda vodi u desnoj kad Magda ide savrseno?
...chisto da bi joj docharao pravilno vodenje psa.Ima josh milion slicnih primera shta je savrsheno dresiran pas.Nekome moze da se svidi a nekome ne...stvar izbora Smile
Evo josh jedan zanimljiv snimak samo sa drugom rasom

To su sve primeri savrshene uvezbanosti pasa i nishta drugo.Da li neko moze da po snimku zakljuchi da li ovaj pas smatra to maltretiranjem je sasvim nova tema.Mozemo analizirati zashto mashe repom,gleda gazdu i skakuce veselo i itd.Ali kako vec rekoh to je druga tema Razz Razz Razz
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Pon Avg 08, 2011 11:11 pm

Samo malo bih da se osvrnemo na ovaj Pravilnik pa me interesuje što više mišljenja.

Tačno je opisan ovaj hod, vođenje (kako god već) u prvom delu testa, lepo kaže da pas mora ići tako i tako (da ne citiram mrzi me) i ovi snimci su odlični da pokažu kako to zaista treba da izgleda (neki izuzetno iskusni ljudi u radu sa psima smatraju da to tako treba da izgleda). E sad pas napravi nekoliko "grešaka" (lupam, ne lepi se za vlasnikovo koleno, zakasni u prelasku iz hoda u kas, malo produži kada se uspori kretanje itd.) znači to sve donosi negativne bodove (postoji određen broj bodova da se vežba prođe). Da li vi smatrate da je to razlog da pas ne pristupi drugom delu testa (koji je po meni bitniji)?
Razumem deo da ne sme da vuče, razumem deo da treba da prođe pored ljudi, a da ne napravi nešto neprihvatljivo i još neke stvari razumem koje se mogu primeniti u realnim situacijama, ali (možda grešim) ne razumem ama ni trun ovaj robotizovani način kretanja koji mi iskreno (uz dužno poštovanje svim dreserima) deluje jako smešno. Npr. ovaj NO na poslednjem snimku mi na samom početku izgleda kao da će se ušinuti hehe i kao da ima u prednjoj nozi neki gadan trn. Da li smatrate da je ovo potrebno za BH test?

P.S. Ako se tema bude razvijala pitaću i za ostale stvari iz prvog dela testa, inače sam pravilnik pročitao nekoliko puta, a svaki put primetim nešto novo. Wink

EDIT: UPS sad gledam opet psa i nisam siguran da je NO (Nemački ovčar) čini mi se kao neka mešavina malinoe i NO, al nije ni bitno Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 1:32 am

murphypei ::
Samo malo bih da se osvrnemo na ovaj Pravilnik pa me interesuje što više mišljenja.

Tačno je opisan ovaj hod, vođenje (kako god već) u prvom delu testa, lepo kaže da pas mora ići tako i tako (da ne citiram mrzi me) i ovi snimci su odlični da pokažu kako to zaista treba da izgleda (neki izuzetno iskusni ljudi u radu sa psima smatraju da to tako treba da izgleda). E sad pas napravi nekoliko "grešaka" (lupam, ne lepi se za vlasnikovo koleno, zakasni u prelasku iz hoda u kas, malo produži kada se uspori kretanje itd.) znači to sve donosi negativne bodove (postoji određen broj bodova da se vežba prođe). Da li vi smatrate da je to razlog da pas ne pristupi drugom delu testa (koji je po meni bitniji)?
Razumem deo da ne sme da vuče, razumem deo da treba da prođe pored ljudi, a da ne napravi nešto neprihvatljivo i još neke stvari razumem koje se mogu primeniti u realnim situacijama, ali (možda grešim) ne razumem ama ni trun ovaj robotizovani način kretanja koji mi iskreno (uz dužno poštovanje svim dreserima) deluje jako smešno. Npr. ovaj NO na poslednjem snimku mi na samom početku izgleda kao da će se ušinuti hehe i kao da ima u prednjoj nozi neki gadan trn. Da li smatrate da je ovo potrebno za BH test?

P.S. Ako se tema bude razvijala pitaću i za ostale stvari iz prvog dela testa, inače sam pravilnik pročitao nekoliko puta, a svaki put primetim nešto novo. Wink

EDIT: UPS sad gledam opet psa i nisam siguran da je NO (Nemački ovčar) čini mi se kao neka mešavina malinoe i NO, al nije ni bitno Smile

Ja sam gore objasnio vec zashto sam postavio snimak,al ajde josh jednom...Vladici nije bilo jasno zashto povodac u levoj ruci Smile Snimak je za polaganje ispita IPO1 ...ne znam kako to nisi Peda primetio Razz Ja trenutno nemam snimak koji je vezan za polaganje BH testa i nisam ni nameravao da isti uporedujem,vec samo sa snimkom od Magne, i da bih sto bolje prezentovao Vladici odgovor Smile
Za sva ostala pitanja u vezi ispita organizovacemo posetu sudiji za isti i profi dreseru koji se time bavi Razz
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 1:46 am

Citat :
To su sve primeri savrshene uvezbanosti pasa i nishta drugo.Da li neko moze da po snimku zakljuchi da li ovaj pas smatra to maltretiranjem je sasvim nova tema.Mozemo analizirati zashto mashe repom,gleda gazdu i skakuce veselo i itd.Ali kako vec rekoh to je druga tema

edit..........ali kao sto rece neko ,stvar ukusa i razumevanja
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 1:56 am

Hana ::
Citat :
To su sve primeri savrshene uvezbanosti pasa i nishta drugo.Da li neko moze da po snimku zakljuchi da li ovaj pas smatra to maltretiranjem je sasvim nova tema.Mozemo analizirati zashto mashe repom,gleda gazdu i skakuce veselo i itd.Ali kako vec rekoh to je druga tema

Po meni je ovo bolesno..........ali kao sto rece neko ,stvar ukusa i razumevanja

Da,svako moze da ima svoje mishljenje i pravo na njega mu niko ne moze oduzeti...naravno, zato se i razlikujemo.Ali ja reche vec da je to neka druga tema i ne razumem shta tu nije jasno???
Ovde je tema o primeni zakona.... PRAVILNIK
O NAČINU DRŽANJA PASA KOJI MOGU PREDSTAVLJATI OPASNOST ZA OKOLINU
("Sl. glasnik RS", br. 65/2010)

Evo jednog BH testa u praksi

Mozemo polemisati o primeni zakona i da li je u redu, a ne preprichavati da li je dresura bolesna ili ne...vec sam rekao da je to druga tema.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 2:58 am

edit off topic
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 3:00 am

E ovo je BH test i ko zeli da mu Shar Pei koji je vislji od 55 cm seta bez povodnika i korpe po gradu ili javnim povrsinama na kojima nije dozvoljeno slobodno kretanje pasa morace ovo da polaze...sa povodnikom u levoj ruci a ne kao u Grckoj u desnoj.Shar Pei nije na listi opasnih pasmina koliko sam upoznata?Ili se nesto promenilo. Ako se i to u medjuvremenu promenilo morace za setnju bez povodnika i korpe ovo da polaze bez obzira na visinu. Smile U svakom slucaju pravlnik je vise u korist nase rase jer su ovi psi ugavnom napadani od strane drugih.Dosta mi je da osecam zebnju kada vidim velikog psa a slobodnog koji nam hita u susret.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Uto Avg 09, 2011 3:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 3:09 am

edit off topic

Poslednji izmenio Big Mazi dana Uto Avg 09, 2011 3:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 3:17 am

unaltraina ::
E ovo je BH test i ko zeli da mu Shar Pei koji je vislji od 55 cm seta bez povodnika i korpe po gradu ili javnim povrsinama na kojima nije dozvoljeno slobodno kretanje pasa morace ovo da polaze...sa povodnikom u levoj ruci a ne kao u Grckoj u desnoj.Shar Pei nije na listi opasnih pasmina koliko sam upoznata?Ili se nesto promenilo. Ako se i to u medjuvremenu promenilo morace za setnju bez povodnika i korpe ovo da polaze bez obzira na visinu. Smile U svakom slucaju pravlnik je vise u korist nase rase jer su ovi psi ugavnom napadani od strane drugih.Dosta mi je da osecam zebnju kada vidim velikog psa a slobodnog koji nam hita u susret.

Da Ljiljo to je poenta ove teme,nashoj rasi ce najvishe shtimati primena istog zakona Smile
Naravno samo pei koji nije preshao 55 cm Razz

Molio bih da se tema i vrati u tom pravcu
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 5:21 pm

editRazumem dresuru, i znam da svaki vlasnik treba da svog psa nauci osnovama, ali dovesti psa u ovakvo stanje i da na ovakav nacin ide pored vlasnika po MOM misljenju nije normalno ali ostavljam prostora da postoje ljudi kojima se ovo svidja i koji bi zeleli da imaju takvog psa.
Znaci mislim da sam objasnio da sam mislio na snimak.

edit papir trpi sve pa tako i ovaj pravilnik, sedela dva tipa u kaficu i igrala se donosenja uredbe....i iz toga ispalo nesto sto nece imati primenu u svakodnevnom zivotu, kao i uostalom i mnoge druge stvari uradjene na ovakav mizeran nacin.
Verujem da veliku vecinu taj pravilnik ine zanima, jer sa njime se nece nista promeniti, bar ne na bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 8:04 pm

edit
Pravilnik u osnovi treba da opasne pse nauchi i dresira tako da ne budu opasni za okolinu.To je poenta..Zamislite rasnog psa koji je opasan kojeg vodi mladic koji nema pojma da njegov pas moze nauditi drugome i nalete bash na vas koji shetate svoje pse.Pas mu se otrgne i napadne vas i povredi.Isto to se moze desiti i sa meshancem koji je opasan i u sebi ima terijerske krvi recimo.Opasan pas je opasan bez obzira na rasu.Takvi psi moraju proci obuku i poloziti test.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 8:49 pm

edit
Nazad na vrh Ići dole
Jasna

Ženski Broj poruka : 37
Godina : 43
Datum upisa : 08.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Uto Avg 09, 2011 9:01 pm

Koliko sam ja shvatila prvi deo teksta je objasnjenje zasto se povodac drzi u levoj ruci. Drugi deo teksta je objasnjene za koje pse vazi pravilnik.

Izgleda da ovaj pravilnik svako tumaci kako hoce i izvlaci pojedine reci iz konteksta.

Sa tacke gledista nekog ko ima mirnog psa pravilnik je smesan, ali neko ko vodi opasnog psa i te kako bih volela da isti ima polozen BH ispit.

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Sre Avg 10, 2011 2:24 am

Siguran sam da ovakva dresura može mnogim vlasnicima da olakša i pomogne. Primer ako je pas agresivan i predstavlja opasnost a treba da izađe na ulicu i da vlasnik pritom ne zna ili ne može da ga kontroliše pa naravno da treba da prođe obuku! Naravno pas ne mora da pude agresivan da bi išao na ovo,postoje ljudi kojima se ovo sviđa i koji vole toliki nivo poslušnosti.
Mišljenja su različita,postoje i oni kojima se to ne dopada,koji smatraju da je to mučenje i iživljavanje... Al šta vredi da komentarišete kad baš ništa ne možete da promenite. Bezveze se nervirate. Pa nije ovo borba pasa da je protiv zakona nego je ovo baš zakonom određeno.
Ako nekoga ova tema iritira ili slicno ,ne mora je ni posecivati niti komentarisati u njoj,jer ima ljudi koji bi temu iskoristili da se upoznaju sa testom i zakonom.Svako odvlacenje od sustine teme samo buni ljude.
Toliko od mene Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Sre Avg 10, 2011 10:16 am

goodpost Ziveo govornik Laughing
Misljenja su,kao i uvek,oprecna,zato... peace

Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Sre Avg 10, 2011 2:48 pm

Citat :
Mišljenja su različita,postoje i oni kojima se to ne dopada,koji smatraju da je to mučenje i iživljavanje... Al šta vredi da komentarišete kad baš ništa ne možete da promenite. Bezveze se nervirate. Pa nije ovo borba pasa da je protiv zakona nego je ovo baš zakonom određeno.

Ako komentari i razlicita misljenja nisu potrebna i ako smatras da nista ne moze da se promeni zato je uopste otvarana tema. Moglo je jednostavno da se napise da je ovo obavestanje o "Pravilniku o načinu držanja pasa" i to je to.
Ali ja smatram da su razlicita misljenja potrebna bas zbog potrebe da se taj zakon izmeni na bolje i prilagodi i vlasnicima i njihovim psima...

Citat :
Ako nekoga ova tema iritira ili slicno ,ne mora je ni posecivati niti komentarisati u njoj,jer ima ljudi koji bi temu iskoristili da se upoznaju sa testom i zakonom.Svako odvlacenje od sustine teme samo buni ljude.

Ne. tema bar mene ne iritira cak sta vise vrlo mi je zanimljiva ali dopusti da imamam pravo na svoje misljenje bez obzira koliko se ne slagao sa istim Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Sre Avg 10, 2011 4:27 pm

Pozdrav za sve clanove i urednike foruma Smile Vise od mesec dana na forumu nisam pisao nista jer su se moja misljenja oko nekih tema brisala i zakljucavala,i ako je to pravilo foruma onda to postujem i uvazavam. Ali evo vec neko vreme citam forum i vidim da je pojedinim clanovima dozvoljeno da pisu sta god hoce,da iznose svoja misljenja iako su ona po mom misljenju mnogo teza nego sto su bila moja. pritom da niko na to ne reaguje,da se dozvoljava da se pise sta god hoce.
Pa me sad licno zanima da li su se to neka pravila izmenila da bih znao da se vratim na forum i nastavim sa svojim misljenjima ,ili to samo imaju pravo ljudi koji su prijatelji,drugari i dobri sa urednicima foruma pa je njima sve dozvoljeno???
Ako treba navescu i primere na koga se to odnosi,ali mislim da nema potrebe jer je sve jasno o kome se radi/ Nisam znao gde da postavim ovo pitanje pa sam ga postavio ovde.
Hvala unapred na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Sre Avg 10, 2011 5:12 pm

Hajde da se na ovoj temi spusti lopta.

Prvo temu sam čitao od samog početka (jer sam je postavio ja) sve od posta sa snimkom kako treba da izgleda BH test (Elana sa Magnom) je off i može komotno da se briše uz nekoliko postova koji su na zadatu temu. Ovakve stvari sam dozvolio samo zato što sam mislio da će u jednom momentu krenuti u konstruktivnom pravcu.
Poslednji put dajem priliku da se tema vrati na pravi put u suprotnom ide na sređivanje.

Pitanja na koja treba odgovoriti: Šta je ovaj BH test? Čemu on služi? Zašto je dobar ili loš? Da li postoje neke stvari koje biste promenili? itd. A to da li Elena drži povodac u levoj ili desnoj ruci ili da li je ovo bolesno ili ne je potpuno nebitno. Ko želi da nastavi na ovu temu slobodno može da krene o ovim pitanjima koja sam postavio gore ili još nekim koja su u vezi sa tim. Sve ostalo ću smatrati provokacijama. Hvala.

Dačo deo za pitanja o forumu i administraciji i urednicima je ovde http://www.sharpei-balkan.com/f9-pricajmo-o-forumu-wwwsharpei-balkancom otvoriću temu tamo citirati tvoj post i odgovoriti na njega.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   Sre Avg 10, 2011 5:33 pm

Mnogi ovde misle da je veliko maltretiranje i ugrožavanje integriteta psa naučiti ga da se lepo ponaša i da bude pristojan. A meni je veliko maltretiranje kada vidim psa koji vuče gazdu i pri tome se davi na povodcu od ogrlice koja nekad i bodlje ima. Takođe mi je veliko maltretiranje kada vidim vlasnike koji trče preko bulevara na crveno jer im je pas video" nešto zanimljivo" pa ugroze time i sebe i psa i učesnike u saobraćaju.edit A to viđam prečesto.
Ništa lepše nema od opuštene šetnje sa psom koji ide bez "kanapa" slobodno pored ,koji na semaforu stane i koji uvek dođe kada se pozove. To je i cilj ovog pravilnika a svako ima pravo da odluči da li će šetati svog psa na povodcu ili će ga šetati u svom dvorištu ili želi da šeta sa njim bez amova.Samo oni koji žele da se šetaju slobodno sa puštenim psom su u obavezi da polažu ovaj test.Oni koji to ne žele ne moraju.
Gledala sam ove snimke sa ovim službenim psima i mogu da kažem da je to verovatno neki viši nivo(možda drugi ili treći radni ispit).Ja sam sa mojim NO polagala prvi radni ispit koji se od ovog testa razlikuje što test nema pucanj,napad i odbranu i trag. Ostalo je slično.Moj pas je išao pored noge ali nije krivio glavu u taj položaj kao na ovom snimku i nije se baš češao uz nogu i položio je.
Zašto su neki toliko revoltirani ovim testom? Pa on nije obavezan.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o načinu držanja pasa...   

Nazad na vrh Ići dole

Pravilnik o načinu držanja pasa...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Parenje pasa-nesto o tome...
» Gastritis kod pasa
» Epilepsija kod pasa
» 10 zapovjedi za vlasnike pasa
» Zakon o držanju domačih životinja na teritoriji grada Beograda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu