Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Ishrana najmlađih

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Saymon

Muški Broj poruka : 143
Godina : 33
Datum upisa : 15.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Mar 17, 2011 8:43 am

primetio sam da Saymon nije naviknut na granule Crying or Very sad sto meni otezava ...ja ga sada dva dana hranim iskljucivo granulama ali slabijje jede...

Provali sam da ukoliko u granule ubacim belance ili zumance jede kao loooood

izgleda da mu je potrebno vreme da se privikne
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Godina : 37
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Mar 17, 2011 8:57 am

Mi smo Hanu od starta hranili bez granula...tesko prvih par dana, al smo brzo usli u rutinu...mislim da ims odeljke u okviru ishrane gde imas cak i recepte, pokusaj da pronadjes. Sto se tice jaja, neka me neko od urednika ispravi ako gresim, davali smo joj sveze zumance samo ili kuvano jaje ( zbog salmonele, cini mi se) dobra su za imunitet prepelicja jaja, oko 3 kom nedeljno. Mlevena junetina, iseckana piletina ( tad obrati paznju, neki peievi su alergicni na piletinu), morska riba papalina ( dajemo je svezu, izeckamo+expandirani pirinac+BIOBALANS jogurt) kuvano povrce-krompit, sargarepa, spanac. brokoli... od svinjetine sta god da dajes, obavezno skuvaj!
Mudro je da vecera ne bude mesni obrok, zbog varenja.....
Ovo mi za sada pada na pamet, ako se setim jos necega, pisem
Srecno Very Happy i nadam se da sam ti bar malo pomogla
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Mar 17, 2011 9:07 am

tnx naravno pomoc je super
prelistao sam ovaj forum i pomaze Very Happy

Sada je malo ruckao pa spava.... sada cu da skuvam povrce...da vidim da li ce to da jede

probacu povrce + granulice Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Godina : 37
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Mar 17, 2011 9:15 am

da! Ono sto sam videla da su savetovali jeste da odgajivaca pitas sta je maleni jeo kod njega, pa da prilagodis tome, a ako budes menjao nacin ishrane, da to bude polako, zbog stomacica...mi smo skuvano povrce gnjecili viljuskicom, kao kasicu napravis...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Mar 17, 2011 9:28 am

jumer ::
tnx naravno pomoc je super
prelistao sam ovaj forum i pomaze Very Happy

Sada je malo ruckao pa spava.... sada cu da skuvam povrce...da vidim da li ce to da jede

probacu povrce + granulice Very Happy

Nema potrebe da mu dodaješ povrće u granule one su pune tih stvari posebno Pedigree uz njega treba dodavati meso jer mu fali, povrće je bespotrebno, količina svih vitamina u granulama je uglavnom ok i bude isto kao što piše na kesi al najkvalitetniji proteini koji im fale za dobar razvoj su iz mesa.
Moje štene je od 9te nedelje na ishrani sirovim mesom i kostima, u slučaju svinjskog mesa obrok je bio kuvan i imao sam Brit Care granule kao pomoć u slučau da nam nestane mesa što se dešavalo možda jedan ili dva dana u nedelji.
Obrok je uglavnom izgledao ovako:
junetina (uglavnom mlevena, ali i u komadu) ona je bila pretežna
šargarepa, brokoli, cvekla
slatki krompir ili pirinač
pileća jetra
jedno jaje (kuvano ili sirovo ako je provereno)
kašičica ljuski od jaja
vitamin C (250mg)
kokosovo ulje
kurkuma
riblje ulje (omega 3)

Štenci jedu malo više u odnosu na odrasle pse nekad i do 10% svoje težine ovo gore sam napisao po obroku u početku jedu 3-4 puta dnevno (štene od 3 meseca može već da jede 3 puta). Ljuske od jaja idu po obroku jedna kašičica ovo ostalo od dodataka ide na dnevnom nivou bar sam ja tako radio. I sada mi je Kallin obrok sličan. Najbitnija stvar je da rotiraš mesa, jedan dan junetina, pa onda piletina, pa jagnjetina, pa svinjsko i tako u krug. Za jačanje zuba velika juneća koska da malo vežba i to je to. Wink
Sad vidim da sam zaboravio i mladi sir njega treba isto dosta on je super izvor kalcijuma, nekad može i velika kašika pavlake umesto sira i to isto ide u svaki obrok ili jogurt. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Mar 17, 2011 9:46 am

I opet dodatak vidim da sam zaboravio, skuša mlevena sa sve kostima je bar jednom nedeljno na meniju kod nas od malih nogu Smile u skušu dodam jaje, jogurt ili sir i tako poslužim Smile Kalla je od onih kojima ne smeta sirova riba, inače riba treba da bude duboko zamrznuta bar 48h pa tek onda se da sirova sa skušom je to uvek slučaj jer ne znam ko ima živu skušu u ribarnicama Smile. Ako neće sirovu isto se samelje sa sve kostima, skuva se beli krompir ili pirinač i onda doda pred kraj ta mlevena skuša. Kad se prohladi, jaje, sir ili jogurt i obrok odličan. Wink

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

Broj poruka : 31
Godina : 27
Datum upisa : 08.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Uto Apr 12, 2011 6:19 pm

Zasto ja ne mogu da udjem da pogledam recepte?? Trazi mi neku specijalnu dozvolu.. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Uto Apr 12, 2011 6:36 pm

Da li neko hrani kucu sa granulama. Ja Saymonu dajem Royal Canin ali u pet shopu su mi rekli da uzimam Royal Canin Medium Junior do 12 meseci pa me zanima vase iskustvo. Da li je RC bolji od iznutrica ili nije
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Uto Apr 12, 2011 6:36 pm

Kako specijalnu Jovanka? Niko se nije zalio do sada. Sta precizno pise kada pokusas?
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Uto Apr 12, 2011 7:07 pm

Evo ovo...Žao nam je, ali samo korisnici sa specijalnom dozvolom mogu da čitaju teme u ovom forumu!!! Sad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Uto Apr 12, 2011 7:28 pm

Jovanka, sve sto ti je potrebno za ishranu Bruna mozes da pronadjes u ovoj temi ISHRANA NAJMLADJIH. Lepo je iscitaj od pocetka i pronadji adekvatan nacin ishrane za njega.
Tema sa receptima se trenutno nalazi u urednik delu foruma, treba da je sredimo kako bi svima bilo razumljivo i pregledno....a dozvolu za urednik deo imaju samo urenici i adminstratori foruma...

Saymone, dosta clanova foruma hrani svoje pse sa granulama, zato sto ishrana mesom ne podrazumeva samo iznutrice vec junece, pilece, svinjsko, telece, pacije meso, ribu, i jos dosta dodataka kako bi balans svih potrebnih minerala i vitamina bio zadovoljen u organizmu nasih guzvanaca.
I upravo zbog toga, jer je zahtevan vid ishrane, dosta vlasnika hrani svog psa granulama, jer odredjene vrste granula imaju odlican balans svega sto je potrebno u ishrani psa.
One koje bi ti ja preporucila su

Brit Care Venison&Potato Cereal free (ima oznaku baš na kesi da je bez žitarica)

http://www.brit-petfood.com/food-for-dogs/brit-care-venison-venison-potato/88

Brit Care Salmon All Breed - Salmon & Potato

http://www.brit-petfood.com/food-for-dogs/brit-care-salmon-all-breed-salmon-potato/7

FINEST FISH4DOGS COMPLETE

http://www.fish4dogs.com/Products/Fish-Complete-4-Dogs.aspx

Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

http://www.brit-petfood.com/food-for-dogs/brit-care-adult-medium-breed-lamb-rice/3

I slobodno mu uzimaj hranu za odrasle pse, nema potrebe da jede granule za stence Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Uto Apr 12, 2011 7:40 pm

da li je brit care bolji od royala...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Uto Apr 12, 2011 7:53 pm

Da li je Brit bolji od Royala....hmmmm....ja ne znam da odgovorim na ovo pitanje...ne hranim psa granulama vec jako dugo.....po meni, ono sto je bitno je da granule nemaju zitarice u svom sastavu, a da li ces uzeti Brit ili Hills ili Treiner ili Bento ili Royal, to zavisi od pretpostavljam cene granula i da li ce se Saymonu svideti ukus i miris Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Uto Apr 12, 2011 9:48 pm

Brit je trenutno najbolji na nasem trzistu za ove pse jer ove vrste sto su gore navedene nemaju zitarica. Ostali proizvodjaci, ukljucijuci i Royal jos uvek nemaju hranu koja sasvim iskljucuje zitarice ili proteine biljnog porekla ali ima onih koji ih imaju manje u sastavu...u svakom slucaju najbolji izbor kod nas je Brit

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Sub Apr 16, 2011 12:53 am

pozdrav!!! Imam jedno pitanje sta mislite o granulama Hills????
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Sub Apr 16, 2011 1:04 am

Hills su solidne granule ima daleko boljih za te pare al i one mogu da prođu.
Moj savet što se tiče Hillsa je ova formula:

d/d® Potato & Duck Formula Canine - Dry

http://www.hillspet.com/hillspet/products/productDetails.hjsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524441781882

Nazad na vrh Ići dole
djordje9

Muški Broj poruka : 233
Datum upisa : 08.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Dec 08, 2011 5:14 pm

cao svima pisao sam u naslovu gastrointestinalni sistem u bolesti pasa ali moram i ovde ne zamerite molim vas za pomoc nasa kali je kod nas od svoje sedme nedelje sad vec ima 3 meseca i 10 dana od kad smo je uzeli od odgajivaca davali smo joj hranu koju nam je on preporucio a to je farmina eko pet medjutim misleci da ce biti ok uzeo sam veliki dzak ali ubrzo je imala pecate po kozi bez dlaka ,pretrazujuci po forumu nasao sam sve u vezi hrane i zitarica i to je bio problem pa sam presao na hills ali ne gledajuci sastav jer su nam preporucili jagnjetina riza ukus uzeo sam to ali posle sam video da ima kukuruzni gluten i to je onda odpalo dok napokon nisam nasao totw lososa i od onda se sve sa kozom i dlakom resilo i taman misleci da sam skinuo brigu oko hrane sa glave pojavilo se nesto sto je jos gore a ne znam sta je,naime pre 10 dana dok je spavala na fotelji pored mene najednom je pokusala ustati kao u snu i istegnula se uz krik i pala joj glava meni u krilo ja sam je uzeo za kozu na vratu i podigao videvsi da su joj oci podignute malo prema gore kao u shoku i spustio je na fotelju gde se samo otrombesila i za 10ak sekundi dosla sebi uz duboko disanje pila je vode i za pola min bila ko nova i jela totw normalno jos nedelju dana do pre 4 dana kada nije vise htela temperatura joj je skocila na 40,6 i nije htela da jede i to sto joj je bilo od granula u stomaku je povratila i povracala je jos nekoliko puta ali u razmacima nekad od vise sati nekad i od nekoliko minuta dok nije sve izbacila da bi na kraju povracala samo vodu.isli smo kod veterinara bila je na infuziji i inekcijama da bi spala temperatura i ok za sat ipo dosla je na 39,2 da bi predko noci do ujutro bila 38 sa nesto i ok sad trenutno nema temperaturu nadam se jer ja nisam u ns sada pa ne znam dok devojka ne ode kod veta da provere opet,da i napadi kao onaj sto sam opisao desili su se jos koji put i to sve u spavanju i da napomenem svaki put se upiski u toku napada,ali od kad nema temperaturu nema napada u spavanju ali ostaje problem sa hranom jer nece vise totw lososa a imamo jos sigurno vise od 5 kg u dzaku a krompir i sargarepu i pirinac sa maslinovim uljem i jogurtom guta i sve hoce ali totw vise nece ne znam zasto i svaki put kad ih jede posle nekog vremena kraceg ili duzeg povrati sve i ne zvace dok jede nego sve guta,pomagajte jer cemo prsnuti od brige i nervoze
Nazad na vrh Ići dole
Kayamacedonia

Ženski Broj poruka : 2
Godina : 26
Datum upisa : 05.01.2012

PočaljiNaslov: Zdrava Ishrana   Čet Jan 05, 2012 5:53 pm

Cao, ja sam iz Makedonije, uzeo sam moja Kaya ( shar pei ) pre 10 dana, od kad sam je uzeo jela je Pedigre Junior, ali primecujem da ima problemi sa kozom, da je pocela da se cesa i da ima cudan miris koze. Danas sam uzeo od veterinata nekou novu hranu koja se zove Earthborn Holistic Puppy Vintage i video sam da je ta hrana bez zitarice kako su mi preporucili ovde na ovaj forum na chat. Meni interesuje dali neko od vas ima neko iskustvo sa ova hrana. Hvala vam unapred!
p.s zaboravio sam da kazem da je Kaya 3 meseca...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Jan 05, 2012 8:31 pm

Kod nas nema te hrane koliko sam upućen, možda grešim, ali je nigde nisam video. Pregledao sam njihov sajt i našao sastav:

Earthborn Holistic Puppy Vintage
Chicken Meal, Whitefish Meal, Oatmeal, Ground Barley, Ground Brown Rice, Rye Flour, Potatoes, Sweet Potatoes, Chicken Fat......
Ova formula nije grain free jer ima taj pirinač, ali iskreno nije to toliki problem, sastav nije loš.
E sad na sajtu vidim i baš grain free formule koje su veoma dobre.
Naprimer ova formula Meadow Feast
Po meni, štenci ne moraju da budu na puppy formuli, mogu odmah na formulu za odrasle pse, posebno shar-pei koji veoma brzo raste. Vidim da ove grain free formule nemaju podelu po starosnoj dobi što je slučaj kod mnogih grain free hrana za pse. Wink

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Jan 05, 2012 8:33 pm

welcome Sto se ove hrane tice, mislim da je nema na nasem trzistu ali sudeci po sastavu neuporedivo je po kvalitetu iznad Pedgree i mnogih drugih granula iako ipak ima u sebi nesto zitarica( ovas, odn. ovseno brasno, jecam... a i pirinac koji je u sustini jedini prihvatljiv i ne skodi nasim psima Smile ). Preporucila bih jos samo Omega 3 kao dodatak,jer ne postoji dehidrirana hrana koja u potpunosti zadovoljava potrebe ovih pasa kada je ova masna kiselina u pitanju. Hranu sluzite uz mladi beli neslani sir, dodajte po malo kuvanog mesa bez kostiju i ponekad kuvano jaje(dva sedmicno je dovoljno) iako ova hrana spada u red kvalitetnih.U svakom slucaju Earthborn Holistic Puppy Vantage je dobar izbor, a pratite kako ce Vasoj Kayi odgovarati. Na sajtu ove firme ima i potpuno Grain Free formula i Murphypei je vec pomenuo jednu koja je odlicna. Preporucujem da posle ovoga predjete na nju ili je koristite u isto vreme sa ovom Puppy koju vec imate.

Earthborn Holistic® Puppy Vantage™ Natural Puppy Food: Ingredients

Chicken Meal, Whitefish Meal, Oatmeal, Ground Barley, Ground Brown Rice, Rye Flour, Potatoes, Sweet Potatoes, Chicken Fat (preserved with mixed tocopherols, a source of vitamin E), Canola Oil (preserved with mixed tocopherols, a source of vitamin E), Tomato Pomace, Ground Flaxseed, Apples, Blueberries, Carrots, Peas, Spinach, Garlic, Yucca Schidigera Extract, Taurine, L-Lysine, DL-Methionine, Beta-Carotene, Calcium Carbonate, Zinc Oxide, Magnesium Proteinate, Copper Sulfate, Manganous Oxide, Niacin, D-Calcium Pantothenic Acid, Vitamin A Supplement, L-Carnitine, Vitamin B12 Supplement, L-Ascorbyl-2-Polyphosphate (source of Vitamin C), Ferrous Sulfate, Biotin, Riboflavin (Vitamin B2), Thiamine Hydrochloride (Vitamin B1), Calcium Iodate, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Vitamin D3 Supplement, Folic Acid, Manganese Proteinate, Iron Proteinate, Zinc Proteinate, Copper Proteinate, Dried Lactobacillus Plantarum Fermentation Product, Dried Enterococcus Faecium Fermentation Product, Dried Lactobacillus Casei Fermentation Product, Dried Lactobacillus Acidophilus Fermentation Product.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Buda

Broj poruka : 37
Datum upisa : 19.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Jan 19, 2012 10:24 pm

Moze li neki savet oko ishrane. Mi Budu hranimo granulama ECOPET, pa me zanima da li ih je neko koristio. U mom gradu nema mnogo petshop-ova, pa smo ograniceni sto se tice izbora hrane.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Jan 19, 2012 10:38 pm

Nadam se da imaš facebook postaviću link dobre hrane kod nas i oni isporučuju po celoj zemlji.
http://www.facebook.com/SuperPremium.Hrana.za.pse.TOW

Ecopet nije baš najsrećnije rešenje za shar-peia jer je puna svega i svačega, uglavnom onog što im ne treba.

Nazad na vrh Ići dole
djordje9

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Jan 19, 2012 10:39 pm

Mi smo Kali hranili tom hranom Farmina ECOPET kad smo je uzeli a po preporuci odgajivaca medjutim nismo bili zadovoljni ni malo nakon nedelju do mesec dana poceli su pecati po kozi nismo ni pomisljali na hranu,uz briseve sa koze i negativne testove posumnjali smo i presli na Hills ali opet corak dok nismo uzeli TOTW lososa,nakon mesec dana dlaka se skroz oporavila i od tada koristimo tu hranu mada kao sto svi znaju prirodna hrana je ipak najbolja
Nazad na vrh Ići dole
Buda

Broj poruka : 37
Datum upisa : 19.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Jan 19, 2012 11:09 pm

Videcu da li ima kod mene ta hrana. A sta da mu dajemo umesto granula? Kuvali smo mu pirinac i dali mu jedno kuvano jaje i bas mu se svidjalo. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
djordje9

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Čet Jan 19, 2012 11:29 pm

pogledaj u temi ishrana najmladjih naci ces sve sto ti treba Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana najmlađih