Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA   Pet Sep 03, 2010 6:16 pm

Implantacija mikročipa je tehnika obeležavanja kućnih ljubimaca. Za razliku od već zastarele invazivne metode tetoviranja, ugradnja mikročipa se već godinama upotrebljava u svetu, a kod nas je skoro počela da se primenjuje.

Mikročip je, zapravo, naprava veličine zrna pirinča koju veterinar, pomoću specijalnog aparata (nalik špricu), postavi u potkožno tkivo na vratu psa ili mačke i tu ostaje do kraja njihovog životnog veka. Ova biokompatibilna naprava je obložena silikonom zbog čega nema svojstva stranog tela i ne izaziva reakciju organizma. Takođe, ne zahteva nikakvo napajanje električnom energijom jer svu neophodnu energiju dobija od skenera prilikom očitavanja. Sama procedura apklikacije nije bolna i ne zahteva lokalnu, kao ni opštu anesteziju, a izvodi se za svega nekoliko sekundi.

Koja mu je namena? Mikročip nosi jedinstveni identifikacioni broj (bar-kod), nešto slično kao broj lične karte, koji kazuje da kućni ljubimac pripada nekome. Na primer, ako vam se nekim nesrećnim slučajem izgubio ljubimac, pronalazač može da ga odvede u prvu veterinarsku ordinaciju u kojoj će veterinar čitačem (skenerom) da očita broj mikročipa i da dostavi u bazu podataka da je ljubimac pronađen.

Sve to svakako zahteva i dobru mrežu baze podataka, koju omogućava Internet. Ako želite da putujete u inostranstvo s vašim ljubimcem, on mora biti propisno obeležen, a preporuka je da poseduje mikročip. Ova nova eletkronska identifikacija kućnih ljubimaca u prednosti je nad tetoviranjem ili stavljanjem ogrlice sa adresom stanovanja jer besprekorno funkcioniše, ne može da se izgubi, a ne šteti zdravlju vašeg ljubimca.

Nazad na vrh Ići dole
AhKin

Ženski Broj poruka : 1364
Datum upisa : 29.09.2010

PočaljiNaslov: Re: MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA   Pet Okt 15, 2010 9:55 pm

Na zalost,skoro sam nasla studiju da mikrocip moze da izazove rak nasim ljubimcima.Naravno da nisu svi ugrozeni.Kod nekih pasa se javilo da na mestu gde je chip,nastaje zlocudan tumor. Sad Smorila sam se ko pertla kad sam videla,s obzirom na to da je moja trojka chipovana.

http://www.chipmenot.org/activismtools.htm

Evo linka pa pogledajte.

Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA   Sub Okt 16, 2010 12:16 pm

Logicno je da svako strano telo moze izazvati tumor posebno kada je upitanju ovakav inplant iz skorije upotrebe:(.....negde sam procitala da je u fazi ispitivanja i primena slicnih cipova kod ljudi....umesto licnog dokumenta. Nazalost u takvim vremenima zivimo a zivotinje su uvek bile ogledna grupa za ono sto su ljudi zamislili Sad
Nadam se da i moji patuljci nece biti lose srece Sad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA   Sub Okt 16, 2010 12:42 pm

Cula sam za ove stvari jos pre nego je Skarf usao u nas zivot.
Nazalost, drzava i zakoni diktiraju nase ponasanje...da se nismo cipovali placali bi kazne i tako u krug.
Sto kaze unaltraina, nadam se samo da ovaj moj garavi nece zakaciti nista lose od toga!!!
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

Ženski Broj poruka : 1364
Datum upisa : 29.09.2010

PočaljiNaslov: Re: MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA   Sub Okt 16, 2010 2:20 pm

I ja se nadam da nece zakaciti nista.Slazem se sa Ljiljom da su kuce test za chipovanje ljudi.Sve je to pokusaj kontrole cele civilizacije.ko zna sta nas sve ceka. Sad

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA   Sub Okt 16, 2010 4:43 pm

I nas ceka chipovanje ... censored
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA   

Nazad na vrh Ići dole

MIKROCIPOVI ZA OBELEZAVANJE PASMINA
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tetovaza ili mikrocip?
» Vorverk živina !!!