Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Vitamini za pse.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Uto Jun 22, 2010 12:28 am

Mislim da gresis sto joj ne dajes nista od tableta,cudno da ti je to veterinar rekao.Jer ako je kako kazes tvoj pas debeo,lako moze doci do krivljenja prednjih nogu da dobije takozvani FRANCUSKI STAV,sto kod pei nije uopste pozeljno Sad Trebas joj davati kalcijuma dokle god se razvija,ja mojima dajem do godinu ipo dana redovno kalcijum,svaki dan, iako im pored rasnovrsne hrane dajem i granule Hills i Rojal kanin. I da kucnem u drvo svih cetvoro su mi super Smile .Zato bih ti preporucio da ipak ti malom slatkisu dajes kalcijum tablete i mislim da trenutno od KALDEFOKSA nema boljih ! Smile Ali to je ipak tvoj pas i ti radis sa njim sta hoces Smile Ovo je samo moj savet i moja preporuka Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Uto Jun 22, 2010 10:15 am

Dacho jel si bacio pogled na OVO?

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Uto Jun 22, 2010 2:42 pm

Da od Cal-De-Phos-a kazu da nema boljih zbog najidelnijeg odnosa ova tri elementa...ali ne preterano i ako se pas hrani samo kvalitetnim granulama nema za njima potrebe uopste.
Generalno, i ako se dodaje, uvek je bolje dodati manju dozu od propisane.
Nazad na vrh Ići dole
Kaja i Boki

Broj poruka : 317
Datum upisa : 25.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Uto Jun 22, 2010 3:06 pm

mislim da cu ja ipak odustati od dodavanja cal de phos-a...
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Uto Jun 22, 2010 3:21 pm

Ja sam Don-u davao tablete kalcijuma jedno vreme ali je imao više štete nego koristi..Tada je jeo granule Royal canin i u njima je imao dovoljno sve ga ali pošto sam mu dodatno davao kalcijum počele su noge da mu se krive i to je ovako izgledalo...

Tada sam i prestao da mu dajem i polako su se ispravljale i za 2 meseca su već bile skroz prave...
Dobijao sam savete da od prevelike količine hoće da se krive kao i kod nedovoljne količine kalcijuma..
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Uto Jun 22, 2010 4:14 pm

Da neso,to je tacno,zato trebas da pratis kako pas napreduje pa ako dolazi do nezeljnih efekata onda smanjis ili pojacas.Nadjes mu balans Smile I onda bude sve kako treba Smile E jedva prijavi pse danas,nemaju faks,a i jos ne znaju gde ce biti izlozba Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
leo

Muški Broj poruka : 30
Godina : 26
Datum upisa : 14.10.2010

PočaljiNaslov: Najbolji vitamini   Pon Nov 01, 2010 8:03 pm

Najbolji vitamini za malisane?

Ja koristim CAFORTAN pa me zanima sta svi ostali koriste i dal mozda imaju neki bolji.

Zanima me jos da li postoji neka satnica po kojoj vi dajete malisanima hranu i koliko puta dnevno mu dajete ja jos cekam preporuku od veterinara za nutricionistu za njega?

Hvala, pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Pon Nov 01, 2010 8:27 pm

Ja mu ne bi davao nikakve dodatne vitamine...dovoljno je ono što ima u kvalitetnim granulama ili ako se hrani mesom i ostalim prirodnim stvarima onda još bolje Wink

Don kada je bio mali jeo je 3X dnevno...dobijao je uglavnom oko 8 ujutro,u 14 i opet oko 8 uveče....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Uto Nov 02, 2010 8:18 pm

Nesa je sve rekao Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 42
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Sub Dec 01, 2012 6:49 pm

Urednik

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Sub Dec 01, 2012 7:30 pm

Ima razlike, na prvom linku uz C vit. ima i vitB sto nije lose ali i Cinka koji je vrlo toksican za pse kao suplement....nikako ovaj prvi. Sa cinkom treba biti vrlo oprezan cak i kada se nanosi samo na kozu(cink vitaminska mast ili cinkova mast za bebe koje se i inace koriste za pse u svrhu isusivanja vlaznih ekcema ili mucinskih baloncica kada je nasa rasa u pitanju) ...voditi racuna da ga pas ne lize ni u kom slucaju.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Sub Dec 01, 2012 7:38 pm

Mi ovaj drugi koristimo jako dugo ( Natural Wealth ) zadovoljni smo. A i dugo nam traje.

Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 42
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Sub Dec 01, 2012 7:41 pm

unaltraina ::
Ima razlike, na prvom linku uz C vit. ima i vitB sto nije lose ali i Cinka koji je vrlo toksican za pse kao suplement....nikako ovaj prvi. Sa cinkom treba biti vrlo oprezan cak i kada se nanosi samo na kozu(cink vitaminska mast ili cinkova mast za bebe koje se i inace koriste za pse u svrhu isusivanja vlaznih ekcema ili mucinskih baloncica kada je nasa rasa u pitanju) ...voditi racuna da ga pas ne lize ni u kom slucaju.

Pa onda je sve jasno.
Informacija iz prve i prave ruke. study

Muški Broj poruka : 15
Godina : 31
Datum upisa : 24.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Čet Jan 24, 2013 3:41 pm

Veliki pozdrav za sve.

Htela sam da se posavetujem sa vama oko davanja kalcijuma tbl. Bobi sada ima godinu dana i da kucnem u drvo nismo imali nekih zdravstvenih problema sa njim osim ponekad proliv ali ga prodje za par dana. E sad , drugar nas jedan koji se bavim odogojem doga i koji se koliko toliko razume u pse nam je rekao da Bobi ne drzi dobro sape u stojecem stavu, kao nije uzdignut ili vec ne znam kako bih vam objasnila na ovaj nacin ali da nema dobar stav jer su mu povijene sape ili kako vec pa smo mislili da nije nesto do slabih zglobova pa smo mislili da mu uvedemo kalcijum, sta vi mislite o tome? Inace uvece od vitamina dobija vitamin C i omega 3.
-Sa koliko meseci oni pocinju da jedu jednom dnevno i kolika porcija treba da bude?

Veliki pozz jos jednom i unapred hvala za odgovore.

Postavicu i neke slike da vidite kako Bobi izgleda
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Čet Jan 24, 2013 4:54 pm

Voleo bih da vidim slike prednjih nogu. Smile Jel inače dobijao kalcijum tokom odrastanja i čime se hranio? Kad vidim slike biće mi lakše da procenim o čemu se radi pretpostavljam da se misli na mekša došaplja.

Ima tema u delu upoznajmo se gde molim članove za fotografije prednjih nogu, možete pogledati pa javiti na koje najviše podseća dok ne postavite slike.

http://www.sharpei-balkan.com/t1229-molba-za-elanove-foruma-prednje-noge

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

Ženski Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Pet Jan 25, 2013 1:52 am

..Uglavnom je gore napisano ono sto sam htjela reci za vitamine koriscene u njenim ''mladjim danima''...Ja Lari cesto dajem komplex vitamina-beviplex..sa vremena na vrijeme i to onda kada primijetim da joj fale *a to je kada ode i lezi na sunce,i nece da mrdne sa sunca..(ne govorim o onom suncu ljeti na 50C)

A za krive noge (dok su jos stenci) mi je preporuceno da stavljam psu u obrok po saku koprive (prethodno skuvane) i da su to NAJBOLJI vitamini za krive noge na bazi domaceg lijeka.. i mogu vam reci da sam vec poslije par dana vidjela ZNATNO poboljsanje!Slucaj sa krivim nogama sam imala sa jednim malim stencem shar peja (da vam ne govorim koliko je to bilo iskrivljeno kada je laktom dodirivala zemlju,ako mozete da zamislite)

Nazad na vrh Ići dole
Pakici

Muški Broj poruka : 15
Godina : 31
Datum upisa : 24.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Sub Jan 26, 2013 3:32 pm

Murphypei ::
Voleo bih da vidim slike prednjih nogu. Smile Jel inače dobijao kalcijum tokom odrastanja i čime se hranio? Kad vidim slike biće mi lakše da procenim o čemu se radi pretpostavljam da se misli na mekša došaplja.

Ima tema u delu upoznajmo se gde molim članove za fotografije prednjih nogu, možete pogledati pa javiti na koje najviše podseća dok ne postavite slike.

http://www.sharpei-balkan.com/t1229-molba-za-elanove-foruma-prednje-noge

Evo ovako izgleda Bobi, nadam se da ces uspeti da vidis kako mu izgledaju sape

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Ned Jan 27, 2013 9:58 am

Slika nije baš najbolja, bilo bi bolje da je uslikan kako stoji i od napred.

Njegova leva noga ovako deluje kao da je spušteno došaplje, ali i mojoj Kalli koja ima dobre prednje noge, kad sedi nekad deluje tako.
Hajde ovako:

Šta je jeo kad je stigao kod vas? Čitam u drugoj temi da je jeo granule, koje i koliko dugo? Da li je dobijao kalcijum? Da li je dobijao još neke vitamine, suplemente? Od kada dobija omega 3 i vitamin C?

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   

Nazad na vrh Ići dole

Vitamini za pse.
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Vitamini u ishrani psa
» Golub-opste teme
» Priprema stiglica za parenje