Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Mali Bebci
Čet Jun 15, 2017 8:49 pm od teodushera

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

» Tjeranje
Sre Apr 12, 2017 5:11 am od teodushera

» Sezona krpelja
Uto Apr 11, 2017 8:41 am od teodushera

» Meda :)
Sub Apr 08, 2017 12:46 am od Kristina_Meda2017

» Kal-Elovo pretjerano rezanje i reagovanje kada mu se nesto b
Uto Apr 04, 2017 5:28 pm od Kal El

MookieApp
Nutrivet
Prijatelj foruma
Zgužvani Magazin 6

Share | 

DIKSI

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sub Jul 03, 2010 10:47 pm

jeeee...kako su super slike SmileSmile Guzvanac na plazi SmileSmileSmile Uzivajte SmileSmileSmile Poljubac za guzvanog SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

Broj poruka : 198
Godina : 29
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sub Jul 03, 2010 11:01 pm

hvala vam puno svima,ih kako sam ponosna kad nam date ovako lepe komentare Very Happy Very Happy Very Happy pozdrav svima i puno poljubaca vašim gužvancima...
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sub Jul 03, 2010 11:13 pm

Blago vama,vi baš uživate! Smile
Veliki pozdrav! Smile
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Ned Jul 04, 2010 8:37 am

...veliki pozzz i tebi Nesho... Smile i da znaš da baš uživamo Very Happy
umalo da nisam mogla da povedem Diksija na more Sad da nije mogao moj dečko da ide,morala bih da putujem autobusom ili vozom,a kud bih onda sa Diksijem? Sad ali sreća,pošli smo automobilom pa sam mogla da ga povedem Very Happy
juče je bio i na bazenu Very Happy definitivno nije ljubitelj vode Very Happy mislim da bi mu zimovanje više prijalo Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Pon Jul 19, 2010 3:22 pm

Da li je i po danu išao na plažu ili samo predveče kad padne sunce? Da li se ipak do kraja bućnuo u more i kako se ponašao u novoj "kući"? U svakom slučaju divno je što ste mogli da budete zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Uto Jul 20, 2010 6:19 pm

Pa samo smo ga predveče vodili na plažu,rečeno mi je da izbegavamo sunce...ipak nije ušao u more,možda i bi da smo mi insistirali,ali iskreno voda je bila hladnjikava pa sam se i plašila da ga "na silu" ubacimo,ko zna kako je osetljiv možda bi se i prehladio...biće prilika,nadam se,da se i okupa u moru Smile
a što se tiče nove kuće,bio je odličan,baš se lepo ponašao,kao da je to oduvek naša kuća Smile
bila sam presrećna što sam mogla da ga povedem,ne znam kako bih izdržala bez njega...sad u subotu sam imala svadbu,i Diksi je bio kod mog dečka,bili smo odvojeni čak 17 sati Sad ali da ste samo videli tu obostranu radost kad smo se videli Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Uto Jul 20, 2010 7:58 pm

Ljubav je to Smile...a za kupanje, sigurno da ce biti jos prilike a i ako nikad ne pokvasi kozu slanom vodom...nista strasno , gde pise da se moraju kupati u moru ako to ne zele Smile
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Uto Jul 20, 2010 8:18 pm

jooooj Ljiljo,ovo je najveća ljubav na svetu Smile ne mogu da verujem kako smo vezani,kakva su to osećanja...kad sam ja nešto tužna i neraspoložena i on je isto takav,samo ide za mnom,umiljava se...neverovatno je kako sve oseća i sve zna Smile
a to ste u pravu,ako bude želeo-kupaće se,a ako ne želi-ne mora... Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sre Jul 21, 2010 1:27 pm

Super su fotke sa plaze,Dixi je presladak! Smile
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sre Jul 21, 2010 2:31 pm

hvala puno Smile
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Uto Avg 03, 2010 12:22 pm

Diksi je danas prvi put imao blizak kontakt sa malim detetom Smile došla nam je u goste devojčica Neda (sad će da napuni 1 god.) koja voli kuce i ne boji se... Pustili smo Diksija da joj priđe i on joj je njuškao nogice i malo ju je ljubnuo po prsticima,a ona se smejala-bili su preslatki...a onda je gospodin za par minuta postao ljubomoran,bilo mu je krivo što je baš ja držim i počeo je da laje,ali ne besno,vrckao je repićem i guzom i lajao,ali čim je drugarica uzela devojčicu on je brže-bolje meni prišao i počeo da se umiljava Smile inače,Diksi i Neda su slične visine Smile baš su bili slatki...eto,Diksi lepo reaguje na decu,ali samo ukoliko ih ja ne držim Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Uto Avg 03, 2010 2:06 pm

Steta sto nisi napravila fotke,mora da su bili preslatki! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Uto Avg 03, 2010 2:10 pm

Sigurno da je to lepo iskustvo ,stvarno bi bile lepe slike Smile Smile Smile Sledeci put obavezno ih slikaj Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Uto Avg 03, 2010 6:34 pm

Baš mi je drago što je Diksi dobar sa bebama. Smile Oni su super rasa samo ih treba razumeti i pravilno odgojiti. Sledeći put obavezno neke slike! Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sre Avg 04, 2010 11:54 am

i meni je žao što nisam slikala Sad valjda sam se zanela tu sa njima,pa mi slike nisu pale na pamet Wink ali sledeći put ću obavezno da slikam... Smile
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sre Avg 11, 2010 3:56 pm

mi danas ponovo idemo kod veterinara Sad Diksi već 10-ak dana ima neko crvenilo na šapicama (na sve 4!),onako između prstca crveno...a ima i neku malu promenu na njuškici u vidu tamnije boje i malo je na tom mestu suvlja koža... Sad jako sam se uplašila da to ovaj put nije definitivno demodex Sad Sad Sad oko 18h idemo u RU,pa nam držite palčeve da nije ništa ozbiljno...
Inače,juče smo Diksi i ja proslavili našu prvu godišnjicu druženja Very Happy trebala sam juče da ga vodim na pregled,ali nisam želela da nam neke loše veste pokvare dan...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sre Avg 11, 2010 6:40 pm

Daco, čestitam na godišnjici druženja, neka ih bude još mnogo, mnogo!!!! Wink

Za ovo nemoj da brineš sigurno nije demodex ovo što opisuješ je potpuno nekarakteristčno za demodex, više liči na neku alergijsku reakciju na nešto sa podloge po kojoj se kreće (trava, nešto na betonu) ili eventuallno na neku infekciju uglavnom bakterije budu između prstiju, to se lako rešava. A promena na njušci može biti i od sunca, zvuči šašavo, ali dešava im se i to posebno kod svetlijih pasa i kratkodlakih kao što je Diksi. Svakako javi šta kaže Bojana, nadam se da se vratila sa godišnjeg. Wink

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Sre Avg 11, 2010 7:10 pm

hvala na čestitkama i ja se nadam da ćemo se još dugo,dugo družiti,samo da mi bude živ i zdrav Smile
Bojana se nije vratila sa godišnjeg (do 16-og odmara),ali nam je izašla u susret i došla u ambulantu da pregleda Diksija...Pošto smo pre mesec dana radili skarifikat,a ni tada se ništa nije pokazalo,Bojana je odlučila da ovaj put ne muči Diksija i rekla je da kupim advocate ampule i da nanosimo jednu na nedelju dana,kaže i da je demodex i da su bakterije to bi trebalo da pomogne,pa idemo na kontrolu za mesec dana...i da stanicid mašću mažemo tu promenu na njuškici i na šapicama isto...
sad je problem što danas nisam uspela da nađem ampule,ali ovih dana će stići kod njih u ambulantu pa ću otići da uzmem...
e sada,kad budemo koristili ampule ne sme da nosi ovu kiltix ogrlicu,pa se moramo čuvati krpelja,uh,a njih se baš bojim...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Čet Avg 12, 2010 9:08 am

Ne brini Daco, to se njima nekada javlja izmedju prstiju, kao sto kaze Pedja kao reakcija na nesto...uglavnom je to nesto iz vazduha, ili reakcija na podlogu,...npr, Skarf to dobija kada ga odvedem na jednu livadu da se istrci...odmah nakon toga, njemu se upali koza izmedju prstica...Kad zavrsis setnju, izbrisi mu noge mokrom krpom i namazi mast i bice kao nov. I njuska ce se brzo oporaviti....
poljubac za mekanog
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Čet Avg 12, 2010 12:49 pm

hvala skarfi Smile mene jedino čudi što nismo išli na neka nova mesta u šetnju,samo gde od malena šetamo...ali moguće je ipak da je tako nešto bezazleno,nadam se...šapice mu svakako brišem posle šetnje,a sad ću da mažem i mast...u toku dana ću da postavim jednu staru i jednu novu sliku baš da vidite razlike u diksijevoj boji njuškice,naime,sad je dosta tamnija,pre je bio crn samo oko nisića a sada se to "crno",mislim na tamnu boju kože,proširilo skroz do ušiju...eto i to je jedan od simptoma što me plaši da je možda demodikoza...
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Čet Avg 12, 2010 2:56 pm

Evo fotografija...ovo su neke starije kada Diksi nije imao toliko crnu kožu na glavi...

A ovo su dve od pre neki dan,sa tamnijom bojom,koja ide sve do ušiju...

A na ovoj fotografiji se vidi i ta promena na njuškici,tačno gde bi mu se suzice slivale-na to mislim...ovo malo belkasto što se vidi,to je kremica Wink

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Čet Avg 12, 2010 3:22 pm

Daco ako mislis na ovo u naboru gde bi trebale suzice prolaziti i ako to izgleda kao vlazan crvenkasti ojed bez dlacica u samom naboru i oko njega to je verovatno infekcijica izazvana vlagom u naboru.Cesto se to dogadja zbog vlage i ovih vrucina. Ako je to, nista srasno, leci se mazanjem Cinkvitaminske masti u tankom sloju.
I inace je dobro nabore koji su izlozeni vlazi, kao u ovom slucaju, leti povremeno mazati ovom mascu i preventive radi.
Za sapice si vec dobila odgovor od Pedje i Ivane. Jedino mi nije jasno zato bi ga trovala Advocate-om kao da je oboleo od demodexa?Advocate jeste preventivno ponekad dobro dati ali to se obicno radi u jesen ...zbog srcanog crva Sad
Uzgred.....kako se zavrsilo sa onim starim psom kod bake koji jeste imao demodex? Da li je njemu stavljen Advocate?
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Čet Avg 12, 2010 3:31 pm

Pa ne znam,ima ponovo i pečatiće i neke potkožne čvoriće,a i tamne bubuljčice na mestu pečatića (sad ću ubaciti još jednu najnoviju fotografiju gde se i to vidi),a i to crno ima i po šapicama i sada crvenilo polako prolazi i ostaje to tako crno... zato je i vetreinarka posumnjala da je zaista demodex,a nije htela da ga muči i da radi ponovo skarifikat jer sumnja da bi i videla da ga ima jer ako i jeste-ovo je blaži oblik...
a što se tiče kuce kod bake... Sad tetka tvrdi da je otišao od kuće Sad((( a mogu samo da se nadam da je stvarno otišeo... jer u suprotnom znači da su ga uspavali ili odneli negde Sad(((((
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Čet Avg 12, 2010 3:34 pm

Evo,ovde se vide na vratu ti pečatići i tu imaju bubuljčice...a mislim da možete da vidite i šapice na ovoj fotografiji...

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: DIKSI   Čet Avg 12, 2010 7:11 pm

Ja ne vidim na slikama da li je to na faci samo tamno ili je i crveno? Taman predeo oko njuške i po samoj glavi ima veze sa pigmentacijom, što je savršeno normalno, pigment eumelanin je normalna stvar kod njih zavisi od gena koje pas nosi i ima veze sa nasleđivanjem boja, da ne zalazim u taj deo, ali imam slike pasa koji imaju eumelanin pigmentisanu glavu na još svetlijoj dlaci i izgledaju poprilično strašno, a nije im ništa. Ukoliko je taj deo i crven onda je već sasvim druga priča.
Demodex se pokazuje u vidu pečata koji su bukvalno ogoljeni i nema promena na koži, bar ne dok se tu ne upetlja neka bakterijska/gljivična infekcija, uglavnom se prvo pokaže na glavi, na čelu, ali su uvek u pitanju jasno definisani pečati.
E sad opet moram da pitam šta on jede?
Ukoliko je rađen bris prva stvar koju sam naučio je da bakterije mogu da ubodu, a gljivice RETKO do NIKADA jer postoje posebni uslovi koje naši ne mogu da proizvedu (imam sestru biotehnologa kaže da gljivice nikad nisu uzgojili kako treba i nalaz je u 99% slučajeva promašaj).
Ne znam da li si mu menjala način ishrane i dodala žitarice i rafinisane ugljenehidrate-šećere jer može vrlo lako biti da su se gljivice od ranije vratile.

Nazad na vrh Ići dole

DIKSI
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: