Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Uši....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Nov 23, 2009 3:45 pm

Ne znam da li je dobra ideja 5 dana bez čišćenja,cerumen,vlažna podloga i lepo toplo mesto, idealno za stvaranje napasti. Čim ima toliko cerumena nešto se dešava,a sad je pitanje šta. Mi smo imali i problem sa paukom ranije, tad je uho bilo prljavo strašno,prvih dana otresao,a posle toga ništa. Jel gledao onim vragom vet u uho (zaboravio sam kako se zove Smile )? Ili ako si ga kupao pa mu ušla voda ili nešto drugo unutra? Ne znam šta da kažem. Postoji Nystatin oralna suspenzija jako je jeftino i nije opasno koristi se za gljivice,možda da vidiš sa vetom da probaš time da mu ispiraš uho jedno 7 dana (toliko dugo je stabilan rastvor),ništa mi drugo ne pada na pamet.
Javljaj kako je,zanima stvarno šta se dešava.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Uto Nov 24, 2009 12:27 pm

Nije mu gledao.
Inace mu uvo nije uopste crveno i upaljeno vec se samo stvara cerumen.
Kupao ga nisam u proteklih mesec,dva sigurno...a uvo je krenulo da se masti pre jedno tri nedelje,tako da nije ni to...
Sutra cu mu staviti Trixiev rastvor za cis.usiju.Ostavicu da deluje i obrisacu sa vatom.Pa cu sacekati da vidim sta ce se dalje desavati!
Ako i dalje nastavi da se jako masti,onda cu videti sa vet.sta dalje,a predlozicu mu i Nystatin sto si mi ti rekao!
Javicu sta se dalje desava!
Hvala na savetima!
POZZ
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sre Nov 25, 2009 10:11 pm

Znaci pored svega sto ga prati ovih dana..Skare od popodne trese glavom kao blesav...ciste su mu usi...nema nista...sve ocisceno...a on mlati li mlati....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sre Nov 25, 2009 10:31 pm

Ivana,prepiši i to lekovima. Ono što se meni redovno dešava je da zbog lekova Marfi postaje daleko osetljiviji na sve ostale stvari. Koliko god se trudili da ih držimo kako treba stalno iskrsne neki novi problem posebno posle lečenja ili u toku lečenja. Mi imamo taj problem što psi moraju da nam budu stalno na lekovima,tako da im je imunitet u raspadu. Ne dajem Marfiju više ništa što je veštački pravljeno,čak ni one koskice iz pet shopa i opet se desi kao skoro da bude pun bakterija. Primetio sam da im prvo udari na uši valjda je bakterijama tamo najlakše da se razviju zbog lepe podloge. Probaj isto što i ja,mada ne garantujem ništa,čisti mu uši redovno i ukini sve veštačke dodatke,koskice,slatkiše,u periodu kad trese glavom ukini i voće,ne znam šta da kažem više,nisam pametan,a isto to i ti znaš. Smile

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Čet Nov 26, 2009 9:12 am

Poslacu ja njega negde u banju na neki oporavak od lekova, od mene i od svega SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
redovno mu cistimo usi, na svakih 12-20 dana...u tom vremenskom razmaku uvek...i to mislim da je samo levo jer na tu stranu malo krivi glavu....praticu ga danas i sutra da vidim kako ce se ponasati...

Hvala Pedja
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Nov 27, 2009 5:16 pm

Kako uši pored svih ostalih čuda?
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Nov 27, 2009 5:21 pm

prestao je da trese glavom...
ma...on je blesav Iris nacisto....ne znam sto je treskao ova dva dana...nesto mu je smetalo...nadam se da je proslo sta god da mu je smetalo...jer usi su mu ciste i unutra i napolju....
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Nov 27, 2009 5:23 pm

Juhuu....Baš mi je drago da ga je prestalo..!
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Nov 27, 2009 5:28 pm

Oni tresu glavom i kad im je nešto sa okom.Nekad i mali krmelj može biti pa da trese glavu.
U svakom slučaju dobro da je prošlo.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
miracle

Broj poruka : 167
Godina : 52
Datum upisa : 07.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Nov 28, 2009 12:12 am

Ma da,Mrca je prošlu noć toliko tresla glavom da nismo mogli uopšte da spavamo a danas-ništa!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Nov 28, 2009 9:41 am

Stvarno su neverovatni:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Ned Dec 06, 2009 12:36 pm

@Bora ::
Nije mu gledao.
Inace mu uvo nije uopste crveno i upaljeno vec se samo stvara cerumen.
Kupao ga nisam u proteklih mesec,dva sigurno...a uvo je krenulo da se masti pre jedno tri nedelje,tako da nije ni to...
Sutra cu mu staviti Trixiev rastvor za cis.usiju.Ostavicu da deluje i obrisacu sa vatom.Pa cu sacekati da vidim sta ce se dalje desavati!
Ako i dalje nastavi da se jako masti,onda cu videti sa vet.sta dalje,a predlozicu mu i Nystatin sto si mi ti rekao!
Javicu sta se dalje desava!
Hvala na savetima!
POZZ

Nemanja,šta bi sa Borinim ušima? Jel ste rešili misteriju?

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Dec 07, 2009 6:20 pm

Da, Nemanja, jer misterija resena??SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Uto Dec 08, 2009 4:11 pm

Misterija resena-misterije nema!Wink
Ocistio sam mu sa Trixiem uvo...i pratio...kroz dva dana se opet malo zamastilo(ali neuporedivo manje nego pre)...opet ocistio i tako ostavio(resio da ga vise ne diram sem ako se jako zamasti)...da kucnem u drvo do dan danas mu se uvo nije zamastilo!
U cemu je fora...nemam pojma!
Bitno da je proslo i da se ne ponavlja!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Uto Dec 08, 2009 7:52 pm

Znači misterija je nestala. Dobro je.
Marfi je inače danas počeo ponovo da štedi desno uho,ono što je bilo puno Escherihije. Baš bi bilo lepo da zaređa još jednu infekciju,nije dugo. Čekam sutra da vidim na čega će da liči,imam utisak da se gadura vratila ili se vraća.

Nazad na vrh Ići dole
Bora

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Uto Dec 08, 2009 9:34 pm

Daj boze da nije!
Nama je Vet.rekao da je najverovatnije od toplote u stanu posto nema ni jedan drugi razlog...ali ko ce ga znati!
Javi sta je bilo sa Marfijem!
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Uto Dec 08, 2009 10:15 pm

Dobro je da je misterija resena, tj da je on sada dobro...a za misteriju cemo lako:)SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

A Marf.....ne daj joj da ozivi druze!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 39
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sre Dec 09, 2009 12:18 pm

Od nas sve zavisi. To uvek kazem decku. Mi ne smemo dozvoliti da se uho zaprlja i prouzrokuje infekciju. Redovna kontrola! Kada kazem redovna mislim svaki dan! Ciscenje Virbacom svake nedelje, ako je potrebno. Zavisi kojom brzinom se zaprljaju.
Inace Variya trese glavom i kada ga neko pomazi:) kada ima nesto na njusci ili usnama, kada pada kisa, kada duva vetar... jednostavno uvek nesto otresa sa sebe. Gospodin ili paranoik, a mozda hipohondar ili narcis haha..

Marfi ne daj boze da su Escherihije!!

Kako su ostali? Mi smo za sada ok:)
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sre Dec 09, 2009 5:34 pm

Ja Don-u čisti uši svakih mesec dana tj. stavljam mu kapi Canina Ohren Balsam Ali nikada nisam primeti da su mu uši prljave ili da mu nešto smeta..zapravo dirao je uši kada je došao ali tada je i oči čačkao..jer odgajivač nije baš vodio računa o tim stvarima..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sre Dec 09, 2009 7:40 pm

Uglavnom problemi sa ušima nastupaju tek kada krenu sa odrastanjem i kada počne da im opada imunitet koji su nasledili od majke. Najveći problem od svega je kada se prvi put uhvati neka bakterija ili gljivica,jer tada nastaju glavni problemi.
Maja je apsolutno u pravu,kada se uši zaprljaju tada postoji dobra podloga da se na tom mestu razvije neki organizam,zato treba voditi računa o higijeni ušiju. Naravno ne treba ni preterivati nego se kontroliše stalno i kad se zaprljaju tad treba očistiti. Znači uši čistiti po potrebi.

Nazad na vrh Ići dole
vule

Muški Broj poruka : 57
Godina : 37
Datum upisa : 03.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Maj 03, 2010 11:59 am

Moj pas je imao problema sa ušima i dobio jako mnogo inekcija koje su pomagale ali kratkog veka,mi smo skontali da ima neke krasta u ušima,i pošto ne da da mu se pridje štapićem za uš mi mu ih čistimo ručno a virbacov epi otic sipamo na neku krpu pa mu tako mažemo,i od tada hvala bogu nema problema.Mi sumnjamo da su kraste nastale od silnog češanja.Moje pitanje da li da nešto radim ili da pustim dok mu je dobro
Nazad na vrh Ići dole
http://www.firma1989.com/
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Maj 03, 2010 1:06 pm

A jel se problem sa ušima sad rešio ili i dalje trese glavom? Kraste su sigurno nastale od češanja, nego ono što mene interesuje je šta je nađeno u ušima? Bakterija/e ili gljivica/e i koje?

Nazad na vrh Ići dole
vule

Muški Broj poruka : 57
Godina : 37
Datum upisa : 03.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Maj 03, 2010 1:12 pm

@murphypei ::
A jel se problem sa ušima sad rešio ili i dalje trese glavom? Kraste su sigurno nastale od češanja, nego ono što mene interesuje je šta je nađeno u ušima? Bakterija/e ili gljivica/e i koje?

Nemam pojma jer nije radjen brisne trese više,ali ako ne daj Bože počne radićemo bris
Nazad na vrh Ići dole
http://www.firma1989.com/
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Maj 03, 2010 1:17 pm

Jasno. Znači sledeći put kad odete kod veterinara koji je davao te silne injekcije klepi ga po prstima kad se uhvati šprica umesto štapića za uzimanje brisa. Smile Ne znam iz kog razloga im je svima lakše da daju kortikosteroide koji na kratko ublaže upalu i onda posle kratkog vremena sve bukne kao da nije ni bilo lečenja. Evil or Very Mad

Nazad na vrh Ići dole
Nikola&Lea

Muški Broj poruka : 119
Datum upisa : 27.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Maj 03, 2010 1:19 pm

savetujem vam da ne cistite stapicima za usi , posto tako mozete samo da potisnete tu prljavstinu dublje , i onda ce mu se upaliti uvo ...
ni jedan koliko ja znam , pas ne da da mu se ciste usi , tako da morate biti strogi sto se tice toga ....sipate mu tu tecnost u uvo sto dublje i onda masirate uvo , da bi da prljavstina izasla , i onda samo pokupite vatom ...i on ce malo kasnije da trese glavom i izbaciti sve iz uveta Smile))
Nazad na vrh Ići dole

Uši....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: