Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Uši....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
vule

Muški Broj poruka : 57
Godina : 37
Datum upisa : 03.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Maj 03, 2010 1:21 pm

I da hoću ne mogu ne da da pridjem štapićima nego onim Virbacovim kapima valda se zove EPI OTIC
Nazad na vrh Ići dole
http://www.firma1989.com/
Nikola&Lea

Muški Broj poruka : 119
Godina : 24
Datum upisa : 27.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pon Maj 03, 2010 1:28 pm

ja moju moram cvrsto da drzim posto se jako kida , i na de mi da joj pridjem ....i kasnije kad joj ocistim bude ljuta na mene i izbegava me ....
marate mu cistiti usi , jer ce se vrlo lako upaliti , jer imaju jako uske kanale , i prljavstina se jako lako skuplja ...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Ned Maj 30, 2010 8:39 pm

Mi smo jedno dva dana treskali usima, povremeno. Juce sam mu cistila usi, i nakon toga je prestao.
Jutros sve normalno, da bih popodne, pre jeno tri sata primetila da je cesao onaj deo iza uha sto najvise volimo da ljubimo....i sad mu je to crveno i malo oteklo. Unutra su usi ciste i nista nema crveno.
Moje misljenje je da je mozda iziritirao na travu napolju, jer puze kao specijalac i valja se kao prase....ali cudno mi je da je samo jedna strana....
Da li imate neki savet sa cime to da mu namazem?
Ocistila sam alkoholom, kada sam primetila
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Ned Maj 30, 2010 10:04 pm

Joj Ivana pa alkohol je prejak za njihovu kozu Sad, i taj deo je jos i jako nezan, ako imas kokosovg ulja namazi njim, a ko se do sutra crvenilo ne povuce, malo Didermal krema...jeste da ima malo kortizona u njemu ali spolja nije strasno staviti, jako brzo eliminise iritacije, ja sam Bati i usnu skoljku iznutra mazala sa njim, naravno po preporuci veterinara, upala mu iglica od jele u uho, on ceskao pa ta smolica napravila alergiju i crvenilo.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Ned Maj 30, 2010 10:28 pm

Ljiljo, razblazila sam alkohol sa vodom, nisam tako cist sipala na vatu....
htela sam sa necim to da ocistim i dezinfikujem pa sam zato potegla ka medicinskom alkoholu....moja greska i ne razmisljanje...ali ne vidim neku dodatnu iritaciju na tom mestu...
ujutru nabavljam didermal...hvalaaaaa
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Ned Maj 30, 2010 10:34 pm

Dobro je.....ja imam fobiju od alkohola od kad je Nii ostao oziljk od opekotine iznad obrve. Izgore je vetrinarka kad joj kapke operisala...dezinfikovala oko ociju etil-alokoholom, dobro je nije sprzila skoz oko ociju Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Čet Okt 07, 2010 10:47 am

Interesantno. Smile Na sličan način sam Marfiju sređivao uši naravno Epi-Oticom ona koristi sirće, vodu i izopropil alkohol (ne etil alkohol koji prži). Jedino mi se ne dopada što u jednom trenutku pravi fontanicu od uha ne vidim potrebu za time i zamišljam psa sa infekcijom i ne vidim način na koji bi se sama unutrašnjost uha osušila što bi dovelo do još goreg problema.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Čet Okt 07, 2010 1:17 pm

Koliko sam razumela u rastvoru nema vode(sem koliko u sircetnom rastvoru) ...isoprophil alkohol i sirce...i to belo(alkoholno znaci), videla sam nekoliko puta recepte za home-made rastvore slicnog sastava. Osnova je uvek Isoprophil alkohol koji jako brzo isparava ali i odlicno razlaze masnocu...zato se moze i treba koristiti i u vecoj kolicini jer drugacije bi zbog brzog isparavanja i susenja ostalo i necistoce u kanalu....Isoprophilom se komotno bukvalno mogu ispirati usi bez opsnosti da tecnost ostane unutra. Ali on jako i omascuje i isusuje kozu.
Voda u sircetu(alkoholno sirce za kucnu upotrebu je uvek razblazeno vodom), moze napraviti problem ali verovatno koncetracija i srazmera je takva da je bezbedno praviti fontanu Smile bez opasnosti da voda ostane unutra.
Samo razmisljam Smile
...Iskreno, ovaj rastvor mi deluje prejako bez obzira sto ima i sirceta, obicno njega nema puno. Verujem da redovnom upotrebom jako isusuje usi Smile Fali tu propilen glikola da sve to malo podmaze i ucini prijatnijim za psa.
Nikom ne bih preporucila da ovaj rastvor koristi bez tacne recepture za srazmeru sastojaka pa cak ni tada... kao jedino sredstvo za ciscenje usiju.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Čet Okt 07, 2010 3:36 pm

Kada je Heki dosao u nasu porodicu usi su mu bile u katastorafalnom stanju.Odveli smo ga veterinaru koji je konstatovao upalu spoljnjeg uha i odmah se latio sprica i igle al mu nisam dozvolila vec sam zahtevala da se uradi bris sa antibiogramom i izolzovane su bakterije Staphylococcus aureus u velikom broju Sad i gljivice Malassezia pachydermatis takodje u velikom broju Sad Usi sam mu ispirala rastvorom Otifree i ukapavala Otomax kapi i 5 dana davala Gentamycin injekcije i.m. >sama>Od tada pa nadalje usi redovno kontrolisem i cistim i povremeno isperem gore pomenutim rastvorom i nemamo problema Smile Bogu hvala pa je razlika izmedju medicine i veterine mala. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Čet Okt 07, 2010 7:35 pm

Ova nije normalna,stvarno kao fontana! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Uto Okt 19, 2010 7:03 pm

Ne mogu ni da zamislim da postavim Skarfa i tako mu nalivam nesto u ushi a on kao uziva hahhahah SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Ned Okt 24, 2010 12:49 am

Bora opet kuburi sa istim uvetom.
Sada bas gledam,kada je imao isti problem i vidim da je malte ne isto bilo i prosle godine.
Samo sto je sada malo ranije pocelo uvo da se masti.
Toliko se zamasti da mu mogu svaki drugi dan cistiti uvo.
Ne znam uopste u cemu je fora!
Sigurno je to da mu je taj usni kanal suzeniji i da nema toliko ventilacije...ali da se toliko masti...
Opet nisam pametan...
Na Unifloxu je 7 dana,pa cemo videti sta ce biti...
U sustini nije nista toliko strasno,ne mlatara on puno glavom,ali mene uzasno nervira zasto se taj jedan usni kanal toliko zamascuje???
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

Ženski Broj poruka : 167
Godina : 28
Datum upisa : 27.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Jan 14, 2011 5:03 pm

Danas me je zvao veterinar i stigli su rezultati brisa i Lea ima gljivice u usima. Rekao mi je da je to cesta pojava kod njih ali da ima teznjuu da se vraca kao i svaka druga gljivicna infekcija. Sutra idemo kod njega da joj ocisti usi i da joj uzmem kapi. Rekao je da cu joj stavljati te kapi 7 dana,pa na kontrolu. Nadam se da ce sve posle biti ok. Sa cime da joj cistim usi kad joj se zalece od tih gljivica ?
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Jan 14, 2011 5:27 pm

Bilo bi dobro da joj ispiraš uši bar jednom mesečno.Ako nema nikakvih problema sa ušima dobar je"Ohren Pflege" od fabrike Trixie.To se koristi preventivno i ima da se kupi u pet shopovima.Sipa se u uvo,malo masira,pustiš je da otrese glavu i onda vatom obrišeš.A,ako već krenu problemi onda Epi-Otic koji takođe može preventivno ali je skuplji i ređe ga ima.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Jan 14, 2011 7:06 pm

U pravu je vet kada kaze da je gljivicna infekcija cesta kod nasih pasa,a da se one ne bi opet pojavile moraju se dobro leciti.Najcesce gljivice u uhu su Malassezia pachydermatis.Antibiotske kapi obavezno bar 7 dana 2x dnevno i rastvor za ispiranje usiju.Otex antibiotske kapi su odlicne,a Otifree rastvor takodje samo se malo teze nabavljaju.Kao sto KUD kaze,posle izlecenja usi se moraju ispirati i negovati usna skoljka iznutra da ne bi bilo problema bakterijske i gljivicne prirode bar 1 mesecno rastvorom a u medjuvremenu usi cistiti vatom ili maramicom.Poljubac plisanoj Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Jan 14, 2011 9:42 pm

Sutra idemo po te kapi,i stavljacu joj i nadam se da ce joj proci za 7 dana,a posle toga cu nabaviti nesto dobro za ciscenje usiju tako da nam se ovo ne ponovi vise. Smile
kiss1
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Pet Jan 14, 2011 11:51 pm

Da gljivice su veoma česte kod njih posebno malassezia, jedna izuzetno dosadna vrsta gljivice koja se često vraća i plus može da zahvati i ostale delove tela i da se lako proširi po koži. Slažem se sa ovim što su svi napisali ja lično imam kući Virbac Epi-Otic tečnost za čišćenje ušiju, Marfiju su čišćene redovno (najmanje jednom mesečno) a Kalli nisu čišćene nijednom za 8 meseci, ali ona se hrani što prirodnije, bez žitarica i rafinisanih ugljenih hidrata (šećeri, brašno, kupovne poslastice za pse). Šta jede malecka?
Jedina stvar koju primetim da fali a niko nije pomenuo je da su potrebne kapi ili rastvor koji sadrže ketokonazol (koji uništava gljivice) to će verovatno veterinar prepisati, uglavnom je u pitanju nystatin suspenzija (koja je stabilna 7 dana kada se napravi u apoteci) ili surolan kapi za uši. Veterinar će objasniti proceduru.
Problem gljivica je uglavnom u vezi sa smanjenom kiselošću organizma i opadanjem prirodnog imuniteta koji je stekla od majke i neadekvatnom ishranom. Probaj u vodu da joj dodaš nekoliko kapi jabukovog sirćeta i ako jede granule u pet centru u BG postoji Brit Care Venison&Potato Cereal free (bez žitarica) ne treba joj hrana za štence nego hrana za odrasle pse da bi se razvijala kako treba, imam ovu hranu kući i odlična je koristim je kada ne stignemo da uzmemo meso, kosti i iznutrice.
Javi šta je rekao veterinar. Wink

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Jan 15, 2011 11:06 am

Pa jede Cibau hranu za stence,ali sam juce citala neki post u vezi ishrane i shvatila da ni one nisu bas najbolji izbor jer imaju kukuruz. Murphypei videla sam da si napisao u nekom postu isto za Brit Care ali ne tu koju si sad naveo nego je bila cini mi se Salmon and Potato. Ja sam njoj uzela tu Brit Care ali ono narandzasto pakovanje,kao hipoalergijska hrana je u pitanju i to mi je preporucio veterinar koji tamo radi,ali Lea to nije htela da jede uopste ukoliko joj ne stavim i jogurt unutra. Tako da sam se vratila na Cibau jer znam da to voli,ali ukoliko je ovaj problem mogao da nastane i zbog hrane onda cu je menjati. Ona jede i one poslastice u toku dana,dok vezbamo trikove. Uglavnom sam joj kupovala one trixijeve cokoladice i pedigre markies. Dobije ponekad i hranu sa stola,ali nikad preterano,samo kad se malo ogrebe,i to je uglavnom piletina u pitanju i nekad pirinac.

Uskoro idemo kod veta,pa vam javljam tacno sve i koja je gljivica i sta mi je dao da joj stavljam u usi.
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Jan 15, 2011 12:52 pm

Evo sad smo se vratili od veterinara.
Dao mi je nalazo iz laboratorije i pise ovako - Patogene bakterije nisu nadjene.
Malassaezia pachydematis-mali broj.

Isprao joj je usi sa Epi oticom i dao nam je lek koji trebamo da joj ukapavamo u usi 2 puta na dan,4 kapi ujutru i 4 uvece. Lek se zove Otomax. Rekao je da posle 7 dana dodjemo na kontrolu i da vidimo da li se povuklo pa ce nam u zavisnosti od toga dati ili neki rastvor protiv gljivica kojim cemo joj cistiti usi ili Otifree rastvor koji oni prodaju jer Virbacov nemaju ni oni za prodaju. Samo se nadam da joj se nece prosiriti na kozu,to mi je najveci strah.

Jel ima neko predlog kako da je hranim i sta da izbegavam da joj dajem?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Jan 15, 2011 1:54 pm

Otifee je ok za čišćenje ušiju, svi su oni u suštini isti, meni lično se taj Virbac Epi-Otic pokazao kao najbolji i poslednji put sam kupio najveću bočicu, srećom još uvek nam nije bio potreban, nadam se i da neće. Nadam se da će otomax kapi rešiti problem.
Što se tiče hrane, ona je ključna za ovu rasu i sve počinje od nje. Čibau hrana je dobra možda za neku drugu rasu koja nije sklona inflamacijama, preteranom hijaluronu i bakterijskim i gljivičnim infekcijama, za shar-peia je najbolja superpremijum hrana bez žitarica za odrasle pse ne za štence, eventualno pirinač (ali i njega treba izbegavati kad postoji infekcija). Jedina hrana koju sam našao u pet centru a da zadovoljava kriterijume je taj Brit Care Venison&Potato Cereal free i još može da se nabavi Taste of the Wild naručivanjem direktno preko dobavljača ali je malo komplikovano. Granule pominjem samo zato što znam da je većini ljudi komplikovano da se upušta u ishranu sirovim koje je po mom mišljenju najbolje za ovu rasu. Kalla je na tome odrasla i još uvek dobija sirovo osim u retkim prilikama kada dobije ove pomenute granule ili kuvano kad je svinjsko meso u pitanju.
U slučaju bilo koje infekcije treba izbegavati: ugljene hidrate (šećere) i rafinisane ugljene hidrate (brašno...) tu mislim i na te poslastice za pse koje su pune toga. Ph vrednost kompletnog organizma mora da se dovede u red gljivice napreduju u alkalnoj sredini. Dobro je u vodu dodati malo jabukovog sirćeta i tako da pije, plus neutrališe sve mirise. Riblje ulje (omega 3) dodavati u obrok uz njega mogu još neki suplementi da se ubace kao što je kokosovo ulje za kuvanuje, kurkuma i vitamin C i B12. Sve to pomaže da se održava zdrav hijaluron i da imunološki sistem bude daleko jači. Naravno redovno čišćenje ušiju i četkanje i sve će biti ok. Wink Neki od obroka koje dajem Kalli su izuzetno prosti za pripremiti, a ona uživa u njima prvi put sam se žestoko zeznuo sa Marfijem pa je jeo pedigree hranu i već negde oko četvrtog meseca završio sa bakterijskom i gljivičnom infekcijom tada sam rekao da je dosta, prvo ga prebacio na konzerve koje isto nisu valjale, a kasnije potpuno na sirovo i kuvano i sa ušima nije bilo problema.

Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Jan 15, 2011 2:53 pm

Mi smo jednom uzeli Otifree kada nisu imali Epi-Otic. Uopste nisam zadovoljan sa Otifree,Epi-Otic mnogo bolje izcisti usi!
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Jan 15, 2011 3:24 pm

Gde mogu da joj nabavim taj Epi Otic ?? I veterinar mi je rekao da se tesko nabavljaju.

Otici cu do Pet centra i uzecu joj tu Brit Care hranu,i izbacicu sve secere i te poslastice koje joj dajem. Ne bih da rizikujem sa tim infekcijama.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Jan 15, 2011 4:31 pm

Epi Otic možeš naći u pet centru Wink
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Jan 15, 2011 6:09 pm

Ja nisam primjetio da se Epi otic teško nabavlja confused Kod kojeg god veta sam ušao, bilo je.

Izbaci iz hrane pseće poslastice, druge slatkiše a ja bih izbacio i voće ako joj daješ.
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

PočaljiNaslov: Re: Uši....   Sub Jan 15, 2011 7:43 pm

hehe hehe hehe

A mene svi ubedise da se tesko nabavlja,a ima ga u pet centru. Very Happy
Nista, kad budem isla da joj nabavim Brit uzecu joj i to.

Davala sam joj jabuke i mandarine. Smile Prestacu sigurno sa time i sa poslasticama i drzacu se granula dok joj to ne prodje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Uši....   

Nazad na vrh Ići dole

Uši....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: