Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ned Sep 26, 2010 10:25 pm

Naravno da im ne smeta Sasa Smile...kao sto ti je Pedja vec rekao bitno je da jedu razlicite vrste mesa...nema tu puno nauke, zamisli da ti je pas u sumi...sta bi najvise uspeo da ulovi...sitne zivotinje i ptice(piletina i ostala zivina, zecetina itd), mladunce vecih sisara( jagnjetina, jaretina,prasetina), ponekad velike sisare koji su stari ili povredjeni( ovcije, svinjsko, junece i konjsko meso), ribu dosta redje ali posto su ovoj rasi neophodne omega esencjalne masne kiseline zbog odrzavanja zdravlja koze, riba zauzima veoma vazno mesto u ishrani, i to plava morska riba(skusa, haringa i sardela) i naravno losos koji nije plav ili pun je Omega 3 Smile.Vrlo je vazno da jede dosta ove ribe bez obzira sto je u prirodi ne bi tako cesto nasao na obali Smile Ako pas nece morsku plavu ribu Omega 3 masne kiseline mu se moraju davati u vidu sulementa, one perle Omega 3 iz apoteka za ljude. Dozira se 1000mg na svakih 5 kg telesne tezine psa. Celu dozu rasporediti u dva ili tri puta, uz obrok najbolje a moze i bez .
O nekoj kolicini i sastavu obroka vec si sigurno procitao, odrastao pas treba okvirno dnevno uneti hranu koja je teska nekih 2-3% njegove telesne tezine, ta kolicina se odnosi na iznutrice i meso(misice) i kosti kojih ne bi trebalo biti vise od 10-30% od te ukupne kolicine.
Krupne kosti za zabavu i ciscenje zuba ne racunaju se kao obrok i sa njima ne treba preterivati jer moze dobiti zatvor.
Jos jedna stvar je vrlo bitna a to je da pas unosi dovoljno masnoce jer je ona kod ishrane sirovim mesom i mesnim kostima jedini izvor energije...posebno zimi kada su energetske potrebe uvecane.
Nemoj zaboraviti na jaja Smile...jedno do dva kuvana sedmicno ili sirova ukoliko imas pouzdanog prodavca(zdrava jaja bez bakterija...posebno je Escherichia colly opasna i zato je bolje kuvati ih ako nisi siguran u njihovu ispravnost) Najbolja su sirova jaja prepelice jer nemaju bakterija i jako podizu imuni sistem.
Jogurt i neslani sir je odlican dodatak ishrani sirovim mesom i kostima Smile....surutka takodje Smile
Sve u svemu...moze se ceo zivot hraniti samo sirovim ako je hrana raznovrsna Smile
Naravno da mu mozes ponekad dati i kuvani obrok ako nesto od gore pomenutih mesa nece da jede sirovo.....kao ribu recimo... ali onda kuvana riba mora biti samlevena a ostale vrste mesa bez kostiju i naravno pomesane sa malo kuvanog pirinca ili belog kuvanog krompira.
Bolje da jede i kuvano...nego da nesto od mesa ili iznutrica ne jede uopste Smile
I da ne zaboravim....svinjsko meso i divljac obavezno zamrzavati na par dana pre nego sto ces mu dati da pojede sirovo Smile Jos je sigurnije svinjsko meso kuvati jer od skora postoji informacija da se virus svinjskog besnila ne unistava potpuno zamrzavanjem na temp. od -18 koliko je u nasim kucnim zamrzivacima. Moji su godinama unazad jeli samo zamrzavano svinjsko meso i nismo imali problema ali ipak sam odlucila da ga ubuduce kuvam i svinjske sirove kosti izbacim iz jelovnika Smile.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Mar 04, 2011 2:05 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Uto Okt 19, 2010 2:02 am

Jedno pitanje u vezi sirovih kostiju... Kada se najranije mogu davati kao zanimacija? Pitam zbog zubića, da ne bi slomila ili izvalila zubić ili povrijedila desnu.
Konkretno, moja mala naborana loptica je stara 4.5 mjeseca. Da li joj smijem pribaviti neku veću kost?

Hvala unaprijed na odgovoru i poz.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Uto Okt 19, 2010 2:31 am

Kako da ne...i potrebno joj je zbog zubica Smile
Sirove velike junece kosti bez ikakvog straha...uzivace.

Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Feb 10, 2011 12:45 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Uto Okt 19, 2010 3:24 pm

Veliko hvala unaltraina.

Još jedno pitanje od početnika, al` bolje pitati nego skitati... Smile

Da li ovi naša rasa smije jesti tunjevinu iz konzerve (I uopšteno, ostale konzervisane ribice. Danas se svašta može naći...sardina, tunjevina, skuša i sl.)? U biljnom ulju, u maslinovom ulju i sl...
Ove što služe i za ljudsku ishranu?

Hvala unaprijed za trud i odvojeno vrijeme.

Veliki poz
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Uto Okt 19, 2010 3:37 pm

Tunjevina, sardine i ostali konzervirani plodovi mora imaju jednu malu caku Smile Različiti proizvođači različito stavljaju u konzerve. To sam lično okusio jer sam uzeo sardine jedne marke i bile su slane kao đavo, dok sardine druge marke nisu bile toliko slane, ali su opet bile slane. Smile Neće im biti ništa ako im jedan obrok zameni sardina iz konzerve u biljnom ili maslinovom ulju (imaju i one bez konzervansa te su bolje), ali svakako ne bih preporučio često da im se daje bar ne one koje su jako slane.
Kod nas radi bilo koja riba (najčešće skuša) Kalla jede kao termit i nisam siguran u njeno žvakanje još uvek pa joj sameljem na mašinu za meso sirovu (pre toga zaleđena najmanje 48h) i tako dobije. Prođem jeftinije nego da kupim konzervu, a sigurno zdravije 100%. Wink Skuša kod nas je nekih 80din znači ni ceo euro. Smile
Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Uto Okt 19, 2010 3:44 pm

Hvala još jednom... Prema tome, mnogo bolji izbor je ne konzervisana, zaleđena i samljevena ribica. Skuša, oslić...

Moraću i ja otići u nabavku ribe (Kod nas ima samo zaleđena morska. Od svježe samo riječna). Imam i ja tu mašinu, pa će ući u upotrebu.

Tako pripremljenu ribicu ukombinujem s kuvanim povrćem i malo riže te jogurtom... trebalo bi dobro da funkcioniše.

Kako je Nika do sada jela uglavnom granulice, neću naglo da pređem na drugu ishranu zbog njenog stomaka.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Uto Okt 19, 2010 4:06 pm

Pazi, meni se desilo pre neki dan da sam ostao bez njenog mesa za ručak (nekim čudom sam se preračunao i bilo samo za doručak) i najbolja opcija su mi bile sardine iz konzerve jer nisam mogao do mesara, našao sam neke bez konzervansa mislim da se Jadranka zovu i samo dodao jedno kuvano jaje. Smile Imaju i one Frikomove sardine/papaline u kesi (ne znam jel kod vas Frikom ili Ledo sve je to isto) koje su već zamrznute samo se ostave malo da se odlede i izruče u posudu pošto su već zaleđene dugo u prodavnici. Smile
Mnogi mešaju ribu sa pirinčem, jogurtom, mladim sirom i gomilom povrća tako da dobiju super obrok.
Plava morska riba sadrži odličan raspored omega masnih kiselina ono što prirodno organizam najbolje usvoji. Wink

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Uto Okt 19, 2010 4:47 pm

Ako stignem, večeras idem do Merkatora da vidim šta imaju u ponudi od morske ribe. Sve je zaleđeno, ali prilagodićemo se. Za skušu i oslića znam sigurno da imaju a za ostalo ću vidjeti.

Pošto se bojim da Nika ne naleti na kakvu koščicu, ja ću to za svaki slučaj samljeti. To će postepeno dobijati u kombinaciji sa kuvanim jajetom (da li ide i bjelanjak i žumanjak?) i ostalim što si naveo. Nadam se da će biti zadovoljna i zdrava.

A šta je riječnom ribom? U pravilu, one imaju mnooogo više kostiju nego morska.

Pretpostavljam da nikakvo povrće ne predstavlja problem.

Hvala ti na trudu i izvinjavam se na smaranju.

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Uto Okt 19, 2010 9:02 pm

Pa ni rečna riba nije loša, ali sadrži daleko više parazita nego morska, navodno ni oni ne predstavljaju problem kada se duboko zamrzne riba na ta 2-3 dana, ali u kakvom su nam stanju reke trenutno nešto nisam oduševljen rečnom ribom. Najbolje da bude mlevena pa kuvana sa sve kostima i ostalim đakonijama. Smile Kuvano jaje možeš slobodno celo dati i ljuske čuvaš da se prosuše, nekoliko dana, kasnije ih samelješ i samo ubaciš jednu kašičicu u obrok, najbolji i najprirodniji izvor kalcijuma. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

Ženski Broj poruka : 167
Godina : 27
Datum upisa : 27.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ned Feb 06, 2011 11:39 pm

Samo da vas obavestim da sam resila da pocnem Leu da hranim vise sa mesom i mesnim kostima,ribom,povrcem,a sve manje sa granulama dok je u potpunosto ne odviknem.
Procitala sam ovu temu i kao prvo jako sam se zabrinula kad sam procitala sta sve trpaju u granule,a kao drugo mislim da je za nju mnogo bolje da se hrani onako kako bi se hranila da je u prirodi negde...

Vec je danas dobila pileca ledja sa kozurom i bila su onako mesnata,i Lea je bila mnogo smesna jer nije navikla da to jede pa se jadna mucila i grickala je ono ne znam ni ja sama koliko...Da sam samo imala baterije u aparatu da je uslikam... Smile Na kraju se nekako izborila i do kraja dana je skoro celu smazala... Smile Planiram i da joj kupujem pilecu i svinjsku dzigericu,svinjski but,dobijace pilece belo meso,jaja ponekad,pileca ledja,pirinac,kuvani krompir,sargarepicu,i tako to,a od ribe sam mislila da joj uzmem skusu...Samo me zanima da li sme girice da jede i ako sme,kakve da joj dajem-kuvane,przene,pecene ili sirove ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ned Feb 06, 2011 11:52 pm

Što se tiče mesa sve što je svinjsko uvek kuvaš ostala mesa mogu slobodno sirova. Riba bilo koja može sirova isto, Kalla dobija skušu sirovu mlevenu u mašini za meso riba mora da bude zaleđena nekih 24h najmanje a girice pretpostavljam one iz kese (Frikom ima fine) slobodno samo sruči u posudu i daj joj ih sirove. Neki imaju problem pa neće ribu da jedu valjda im smeta miris pa se onda malo skuva ili zapeče čisto da zamiriše ili se pomeša sa nečim što jako vole. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Godina : 37
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Pon Feb 07, 2011 4:57 pm

Ne znam da li je pitanje bas za ovu rubriku, pa ako nije, oprostite...naleteh u Halo oglasima na oglase tipa-
HRANA, goveđe+konjsko meso, pakovanje 1kg, 40 din, pileće+ćureće meso, pakovanje 1kg, 40 din, piletina sa kostima, pakovanje, 1kg, 25 din, dostava.

cene mi deluju too good to be true...nisam jos zvala, pa da vs pitam..jel ima neko iskustvo sa ovim?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Pon Feb 07, 2011 5:17 pm

Otpatci i obicno premasno Ana...ja sam se jednom prevarila i kupila mlevenu piletinu, bila je smrdljiva, lepljiva od bakterija vec, puna perja noktiju od nogica......i ako ima mesa tu je meso koje nije vise za ljudsku upotrebu.To mleveno mesano meso, ali bila je u pitanju navodno junetina i svinjsko, videla kod prijatelja...sama mast.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Pon Feb 07, 2011 5:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Pon Feb 07, 2011 5:20 pm

Hvala, Ljiljo. Bilo je za ocekivati Sad tako nesto...nastavljamo potrage za dobrim mesarama Shocked
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Sre Feb 09, 2011 9:25 pm

Ajde i mi da se pohvalimo... Very Happy
Voajerisali smo dugo na temi "zdrava ishrana" i sirova hrana, krali fore .... Cool
Neron je jedno alavo stvorenje koje bi i masan dzak pojelo, tako da problema nema.
Od 3. meseca (ako se dobro secam) ubacila sam mu kuvano povrce (brokoli, karfiol,beli krompir i pirinac) i meso, a granule royal ostavili kao soluciju kada smo na putu, pa ne stignemo da skuvamo malom princu. Tada sam shvatila da se sam "skinuo" sa granula, jer posle kuvanog rucka, ako mu das granule za veceru, kao da si mu samar opalio, nece ni da pipne... Tek kada se doda kuvano jaje i jogurt, onda i prodje Smile To je dokaz da uzivaju u kuvanom i da , ma koliko dobra i skupa granula bila, u ovome vise uzivaju (tako je bar sa Neronom)
Citajuci sve ovo, odlucih da i ja predjem na sirovo, odnosno Neron hehe lol2
Za sada je dobio jagnjetinu, piletinu, svinjetinu, uz dodatak kuvanog povrca , mada mi je juce ispao komadic karfiol dok sam spremala, a on kako cuci pored mene , kao Milka Canic , da nesto ne pogresim, on ga je capio i u slast pojeo... Iznutrice , jezike i ostalo ... dodajemo. Jedna konsultacija, posto je halapljiv pa prosto guta hranu, ja mu seckam manje parcice (zalogajcice) da ne bi bilo problema, je li to ok?
Jaje i u kuvanom i zivom obliku za ovu azdaju nisu problem Smile
Posebna prica je koska , kada je dobije, pogotovu sa malo mesa na njoj, mogla bih da umrem pored njega, on ne bi repom mrdnuo, najdraza igracka.

Jedino sto me brine, on je na pojacanoj ishrani, pa jos uvek smo na 3 obroka, sto jede kao mecava, ma koliko porcija bila obilna, on bi uvek jos confused Ni jedan nam obrok nije prosao, da on ne bleme i kuka pored nas, i ako praktikujemo da jedemo u isto vreme, ali nas on predje , proguta sve i izbleji pored nas ...
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Sre Feb 09, 2011 9:29 pm

Svinjetinu isključivo kuvajte. Sve dijelove svinje...
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

Ženski Broj poruka : 167
Godina : 27
Datum upisa : 27.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Sre Feb 09, 2011 10:21 pm

I ja sam isto odlucila da predjemo na taj nacin ishrane jer ne samo da Lea ne mrljavi dok jede i ne kilavi se sa tim,kao sa granulama koje je jela po pola sata,nego je to i mnogo zdravija varijanta za nju... Vidim da je vecina ovde na tom rezimu,i ako se njoj jos svidja onda sto da ne...Bolje i to,bar znam sta joj dajem jer joj ja kuvam,a ne one granule sa ko zna cim unutra...

Mi smo za sad jeli samo piletinu i svinjsku dzigericu koju je smazala za minut Smile,sa povrcem,jogurtom,jajima i tako to...Za sad jos smisljamo,pravimo kombinacije i jos uvek dobija granule dok je malo ne naviknemo na to,ali uskoro ce preci skroz samo na meso i povrce... Smile Jos cekam samo da odem do metroa i kupim neku ribu od onih sto su mi preporucivali pa da vidim kako ce i na to da reaguje,mada s obzirom na to kako jede mislim da nece biti problema... Smile

Sto se halapljivosti tice i Lea je takva,ja sam joj danas iseckala dzigericu neke na sitne komade a neke bas krupne i ove sitne je bukvalno progutala a da ih nije ni 2 puta zvakala a ove vece je zvakala duze... Tako da ja mislim da je bolje da ga teras da zvace,nego da mu olaksavas posao tako sto ces da mu naseckas sitno... Smile A da, i Lea je takva,kad god cuje neko suskanje kesama ili lupanje u kuhinji odmah se nacrta pored i ceka da joj se da nesto,ili kad mi jedemo ona isto sedne pored i ceka... Nema veze ako je jela pre minut,ona moze uvek jos da pojede... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Sre Feb 09, 2011 11:25 pm

To su alavi prasici Smile
Mladene, kuvamo, posto smo citali veoma pazljivo. Smile Smile Smile
Forum je cudo cheers
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Pon Mar 28, 2011 5:51 pm

Ovako je Don nekada jeo sirovo meso Smile Ovo bilo za njegov prvi rođ. Smile

Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

Broj poruka : 675
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Pon Mar 28, 2011 6:01 pm

hehe sladje se jede ako se hrani iz ruke hehe ( nije jedini) normalno meso se nikad NE odbija hehe goodpost
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Pon Mar 28, 2011 6:15 pm

Don mesozder hehe
Punis, punis i dobijes "punjenog Dona" kiss
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

Ženski Broj poruka : 797
Godina : 28
Datum upisa : 14.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Sre Apr 13, 2011 7:55 pm

Imam pitanje...Kupila sam Vikiju pileća leđa pa se mu malo bojim dati jer su tu neke tanke sitne kosti i naravno meso..A vidla sam tu kod nekog u postu da to daje svojem zgužvancu...
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Sre Apr 13, 2011 8:00 pm

@sharpei hr ::
Imam pitanje...Kupila sam Vikiju pileća leđa pa se mu malo bojim dati jer su tu neke tanke sitne kosti i naravno meso..A vidla sam tu kod nekog u postu da to daje svojem zgužvancu...

Ma slobodno daj te ,nece mu biti nista. E sad neko ih isece na par delova a neko ne. Ja recimo mojima dajem cela pa ih onda oni obradjuju Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
neron

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Sre Apr 13, 2011 8:07 pm

Samo cevaste kosti mogu biti opasne, a one su u extremitetima. Ostalo slobodno daj, uzivace hungry
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Sre Apr 13, 2011 9:22 pm

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Ishrana sirovim mesom - BARF i PMR
» sta se preporucuje za ishranu --prirodna ishrana pasa --
» SVEZE MESO
» Ishrana kuje koja doji mlade
» ISHRANA ODRASLIH PASA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: