Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Velike vrucine i Shar pei

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
vesnacikos

Broj poruka : 675
Godina : 52
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jun 08, 2011 6:17 pm

E drugari da vas pitam ko i koliko cesto kupa svog ljubimca i da li generalno njih treba kupati Smile Moj Dzoni nikako NE voli vodu pa neznam kako da mu olaksam ove vrucine. Inace pusten je u dvoristu ceo dan i stalno menja mesta hehe
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jun 08, 2011 7:12 pm

Vesna, moj Neron nije kupan do sad, ima skoro 10 meseci. Kao beba nije bilo potrebe jer je u kuci, a sada cekamo lepo vreme (bez kise u toku dana Smile ) pa ce pasti kupanjac. Ni on nije lud za vodom, trese se kada ga brisem, ali koliko sam se raspitala, moras se postaviti kao dominantna koju mora poslusati . Nadam se da ce biti dobar, kada vidi da nema kud.

Genrealno, u vezi kupanja postoje suceljena misljenja. Neko svog guzvanog brckaju cesto, a neki se pak drze tog standarda od 2 brckanja u toku godine. U medjuvremenu, moze se prebrisati cajem od lavande, koja je sjajan antiseptik a i lepo mirise. Naravno, ovde se ne ubrajaju pranje sapa ili ako je pas upao u neko blato ili baru.
Meni licno je veterinarka preporucila kupanje sto redje, a cetkanje redovno, jer kaze da se ,uz pravilnu negu dlake, skida sva necistoca i potreba za cestim kupanjem ne postoji.

pozz i kiss za Dzonija
p.s. Javi kako je prosla misija "kupanje Dzonija"
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jun 08, 2011 7:51 pm

Ja pod kupanjem podrazumevam pranje psa samponom Smile. To svakako nije preporucljivo cesto ali kvasenja vodom po velikim vrucinama mnogima prijaju. Neki od mojih cak sami ulaze u vodu da ohlade guze ali samo zato sto su naviknuti od malena. Smile
Mozes Dzonija kvasiti kada je prevruce. On je dvorisni pas pa i kupanja zbog otklanjanja necistoca mogu biti malo cesca...sto znaci...ako ima neprijatan miris operi ga antibakterijskim samponom za pse bar u prolece i jesen Smile On je brush coat tako da i cesljanja mogu biti vrlo cesta.Bice mu lakse, posebno u fazi linjanja.
Kada ga kvasis kreni od repa i nogu pa polako prema glavi...tako ce lakse podneti i biti mirniji.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

Broj poruka : 675
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Jun 09, 2011 4:41 pm

Definitivno mu sledi kupanje, jer ove god jos nismo hehe miris koji je zimus imao je nestao( mozda sto nosi ogrlicu protiv krpelja) tako da bi ce "borba" hehe a u subotu ko ide u Melence mozda nas i vide pa moramo biti doterani doggy Hvala za savete, pokusacemo od repa.... pa buci buc hehe hehe hehe
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Jul 19, 2011 5:18 pm

Skarfi ladno moze u Ginisa...pas u proseku spava 20 sati Smile U ta 4 sata sto je budan racunam setnje, klopanje, i mazenje Smile Menja poze po parketu, a u vecernju stenju odbija da krene pre 20h Smile

Kako vasi guzvanci prezivljavaju ove paklene dane ?
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

Ženski Broj poruka : 78
Godina : 31
Datum upisa : 28.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Jul 19, 2011 5:44 pm

Hehehe, i Ceca je smešna, sva je šlogirana, samo se premešta sa jednog mesta na drugo, sa pločica na parket. Kad izađemo napolje obavezno nađe neku baricu, pa se uvalja u nju tako da se kući vraća crna od blata.. I onda joj sledi tuširanje koje ne podnosi. I tako skoro svaki dan. Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Jul 19, 2011 5:45 pm

Moji ne spavaju toliko, umeju i da tabanaju po kuci i razvlace igracke ali odbijaju da izadju iz klimatizovane kuce do veceri sem na kratko, tek da budu u toku da li ima neceg novog napolju ili obave sta imaju. Dogadja se da zatraze da ih pustim a onda samo promole nos i kad osete vrucinu, u rikverc.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jul 20, 2011 2:22 pm

Pa ni Neron nesto nije "normalan", u stanju je da po paklenoj vrucini dan provede pod tremom, gde jeste bolje nega na suncu, ali ipak je kao u rerni. Ako smo kod kuce, on je sa nama u sobi pod klimom, a ukoliko je sam, on se raspada od lezanja na terasi i ako mu je klimatizovani prostor na raspolaganju. Ko ce znati sta je u njegpvoj pregrejanoj glavi I love you
A za spavanje, tu smo sa Skaretom blizu, spava dosta, kao macka sleepy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jul 20, 2011 10:08 pm

Ako uzmem povodac i krenem napolje uopšte nije bino koliko je stepeni ona je uvek za. Smile Još ako ima nekog društva pa to je onda uživanje... Smile Jedino što stalno nosim flašu vode sa sobom pa joj dajem da pije i kvasim je da se malo osveži. Ona je sama sebi postavila takav tempo, Marfi je voleo da izađe ali samo da obavi posliće i da legne u hladovinu kad su temperature preko 30. U stanu je Kalla ok, malo spava pa malo kida svoje igračke u svakom slučaju spava daleko manje nego što je Marfi spavao, ona je više pas za akciju. Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Avg 25, 2011 12:48 pm

Ovo nije humano....najtoplija smo zemlja u Evropi...mi uvek prednjacimo i vodimo na listama gluposti i katastrofa....
Jutros u 7h sam setala Skarfa....tada je vec peklo....crnac se zavukao u mrak u stanu i ne mrda od jutros...Sinoc je jeo kao grlica....a ovako ce biti do kraja nedelje.... silent pale
Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Avg 25, 2011 12:56 pm

Ako vas tješi nije ni kod nas bolje. Hladimo se klimom i ne izlazimo cijeli dan van, osim za šetnjicu od 3 min da Han obavi nuždu. U dužoj šetnji smo tek oko 20 h, kada je malo podnošljivije. Još kratko pa će biti lakše.
Pozz iz užarene Rijeke!
sunny sunny sunny
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Avg 25, 2011 1:43 pm

Ista situacija, mada Neron nekim cudom nije u tom fazonu, lezi napolju, u hladu pod terasom ,na betonu ... a ja ne smem ni da promolim nos, vazduh gusi...
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Avg 25, 2011 5:37 pm

Joj,ni mi ne mrdamo iz kuce...Tia ceo dan prespava... Razz Sto se vrsenja nuzde tice,to obavlja 2 puta dnevno,ujutru i uvece... Ne promaljamo nos napolje do 20 h ... -.-"

Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Avg 25, 2011 6:33 pm

Mi nemamo taj problem,Heki je citav dan i do kasno nocu u dvoristu Smile Cas je na suncu,cas u hladovini,jurca i trci ko blesav,uleti ko tajfun u kucu,napije se vode i opet iznova Smile Lud pas skroz Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Broj poruka : 144
Godina : 29
Datum upisa : 16.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pet Avg 26, 2011 12:40 am

I kod nas je prevruce,mada Dzoi nema problem sa vrucinom. Prije dva dana zaspao je na suncu u 4 sata,svojom voljom. Setali smo ovih dana jedino kad primjecujem da mu je bas vruce je u autu. Nadam se i da ce zimu podnositi ovako dobro Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   

Nazad na vrh Ići dole

Velike vrucine i Shar pei
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Mila
» ne znam sta povraca...
» savet oko povodca za velike papagaje