Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Velike vrucine i Shar pei

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jun 22, 2009 9:29 am

Skarfi je pravi mali manijak....njemu vrucina izgleda ne pravi probleme....mi pocrkamo od toplotnog udara, a on uziva , valja se po travi, trci, lezi u hladovini u parku...naravno zapeni, popije galon vode i zaspe:)SmileSmileSmile
ali zato kisu ne podnosi.....juce nije hteo napolje.....izvedemo ga bukvalno ispred zgrade, on digne nogu i odmah se okrece i nazad u stan....nece da seta....nije cak ni veliku nuzdu obavio juce samo zato sto nece da kisne:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jun 22, 2009 9:45 am

Isti problem i sa Crisp-om. Kada je kisa-nema sanse da izadje Smile Smile Samo zapiski prvo drvo i trk nazad u stan Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jun 22, 2009 12:43 pm

Da za kisu potpuno ista stvar, jutros nije hteo da izadje iz ulaza, samo provirio i odmah nazad , nije ni piskio . Very Happy Very Happy Very Happy

Neverovatno nisam nigde cuo da jedna rasa ima toliko zajednickih crta, pa svi su kao preslikani.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jun 22, 2009 12:53 pm

A tek što imaju petlju.... Marfi jutros samo 2 puta podigao nogu i pravac kući... Taj može ceo dan da ne ide u wc i ponaša se skroz normalno ko da mu se ni ne ide... Veliku nuždu po ovakvom vremenu mogu da zaboravim.... Kao gospođe su... Smile Smile Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 40
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Jul 16, 2009 12:36 pm

Mi naseg zovemo damica". Isto kao i vasi sasavci nece na kisu. Nema sanse da ode na pokvasen travnjak! Bare preskace, blato zaobilazi...nece cak ni kroz ulaz ako je cistacica prala Na "prstima" protrci Laughing Dvadeset puta moram da ga izvodim da bi obavio veliku nuzdu! Najgore mi kada stane i nece da ide. Ukopa se! Ja ga vucem a on ni makac. Spusti glavu a nabori mu padnu preko glave i samo mu viri njuska. Kao da ga vucem u provaliju Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jul 20, 2009 11:56 am

Mi smo imali smesnu situaciju pre neki dan Smile Smile Kako su padale ove kise,nivo Dunava porastao pa poplavio donje setaliste na keju kod hotela Jugoslavija. Crisp video patku i pravac u Dunav!! Sva sreca pa ju je jurio po poplavljenom setalistu tj voda nije bila duboka Smile Smile dok je on mene cuo,dok je stao...srce mi je bilo u petama...sta ako ludak upadne u duboku vodu pa budem morao ja za njime,okolo sve splavovi sa sajlama vezani za obalu... Strasno...doslo mi je da ga... Sutradan,opet ista situacija,ali ovaj put je bio na flexi-u i nije bilo patke Smile Smile pustim ja njega da ulazi u Dunav,polako sa stepenica,on prasac misli da je dubina svugde ista Smile Smile Smile Kako je samo iskocio iz Dunava kada je osetio duboku vodu Smile Smile Smile

To vece je inace bio neverovatan pljusak,prase mislilo da seta po Dunavu...kako je samo sljapkao po barama,kako je setao po blatu... Smile Smile Smile Inace,ranije nije hteo ni da pridje vlaznoj travi...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jul 20, 2009 3:32 pm

hehehehhe znači oslobodio se?! Nama to nije pošlo za rukom ne verujem da će ikada... Smile McMurphy i dalje mrzi sve što ima veze sa vodom. Hoćete li probati da ga pustite da pliva u dubokoj vodi? Baš me interesuje da li važi ono pravilo da svi oni znaju da plivaju?
Nama vrućina baš smeta i to strašno. Ne znam šta mi je gore,srećom pa je vreme ovako varljivo pa se vrućina ne zadržava dugo.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Jul 21, 2009 3:30 pm

Ne da se oslobodio,sad je pravo prase Smile Smile Smile

Planiram ovih dana da odemo negde na neku plazu da zajedno plivamo ( nadam se da se nece udaviti ) Smile Smile Smile Inace,vodu tj potocic,jezero...toga se ne plasi,ali zato kada treba kupanje...setnja po kisi...strasno!! Smile Smile Smile Kada je kisa,nece prase ni da promoli glavu napolje!!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jul 22, 2009 8:39 am

I Skarfi je imao vatreno krstenje na DUnavu:)SmileSmileSmile
bili smo u Beocinu kod drugara...otisli do plaze na pice....i ja odem sa njim na povodcu do vode, cisto da vidim kako reaguje....kad ono prase pocelo da trckara po vodi:)SmileSmileSmileSmile ja sam usla do kolena u vodu, on se uopste nije razmisljao da li da krene za mnom:)SmileSmile da sam imala kupaci i zaplivala prase bi zaplivalo sa mnom:)SmileSmileSmileSmileSmile to je bas cudno, s obzirom da kupanje i kisu ne podnosi isto kao i vecina nasih prasica:)SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jul 22, 2009 12:50 pm

Mi svako veče šetamo do jezera nema šanse da se Marfi približi vodi ni na dva metra. Ako neki od prasića (Crisp ili Skarfi) zapliva,voleo bih da vidim slike. Smile Smile Smile Čitao sam i gledao slike na velikom forumu isto zgužvanac obožava da uleće u vodu i jednom se zeznuo pa skočio u jezero i jadničak počeo da se davi jer nije znao da pliva pa su skakali za njim. Smile Smile Smile

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jul 22, 2009 6:51 pm

90% smo resili da u subotu ujutru idemo na Adu Ciganliju da probamo da plivamo Smile Smile Planiramo negde rano ujutru dok jos nema kupaca da ne bi imali problema ( negde oko 7 ujutru ). Planiram da polako ulazimo zajedno u vodu,da se ne bi prasac uplasio,pa ako bude hteo da pliva...extra... Smile Smile Smile Posle toga,mozemo i negde gde nije postepeno ulazenje u vodu Smile Smile Smile Videcemo,da li cemo otici. U svakom slucaju,ako odemo-prenosim utiske Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Jul 22, 2009 7:10 pm

i slike naravno Cool Cool Cool
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Jul 23, 2009 8:45 am

Cim napravimo slike sa Skaretovim kupanjem-kacimo ih:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sub Jul 25, 2009 11:50 pm

Drugari,da prenesem utiske sa kupanja Smile Smile

Otisli smo jutros oko 8h na Adu Ciganliju kad tamo 1001 penzioner!! Vidim,bice problema pa lagano odemo sto dalje,ali nigde da budemo sami makar kratko Smile Smile Nadjemo jedno mesto,Crisp lagano u vodu do grudi i to je to,dalje ni makac!! Smile Smile Smile Polako krete ka obali,kad ga uzeh i narucje i ubacih u vodu Smile Smile Smile Kako je samo zapalio napolje Smile Smile Smile Dok sam se okrenuo,neki penzos poce da vice na mene kako je na Adi zabranjeno kupanje pasa,"da ga vodim kuci da ga kupam"?!?! Uglavnom,dok sam se okrenuo,Crisp je bio na obali i lajao na mene Smile Smile Smile Hoce da se igra,a meni ne da nije do igre jer se smirujem da ne udavim matorca u toj istoj Adi!! Jedva sam se nekako smirio,zakacio Crisp-a na povodac i lagano kuci... Tako je proteklo nase vatreno krstenje Smile Smile Smile

Sutra opet idemo na Adu Medjicu ( ostrvo ) tako da tamo necemo imati problema sa penzosima...

Ako se budemo kupali,javljam naredne utiske. Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jul 27, 2009 11:57 am

Znači bebac voli samo da brčka nožice.... Smile Javi ako zapliva to bih baš voleo da čujem. Smile
Što se tiče ljudi napasti, to ne bih ni da komentarišem svaki dan se svi susrećemo sa takvim stvarima,meni rogovi redovno rastu...

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Avg 03, 2009 7:58 am

Moj Skare je jedva izdrzao ovaj pakleni vikened....
ustajao je u 5h...i bukvalno nas budio da ga izvedemo napolje....a ostatak dana je lezao sa jezikom do zemlje...pio vodu i dahtao.... nekoliko puta u toku dana sam ga hladila sa mokrim sundjerom....
i setnja je bila kasno uvece, ali opet nesto kratko, jer on nije hteo vise da seta...jako, jako mu je smetala toplota!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Avg 03, 2009 1:51 pm

Jadni mali zgužvani.... Marfi ne pravi problem zbog klime,ali je napolju kao pokretni ventilator,dahće kao lud... U 15h samo izleti obiđe krug oko zgrade i pravac stan i spavanje. Sinoć sam ga vodio do jezera računao sam da je malo hladnije,kad ono pakao i tamo još plus ujeli ga komarci po njuškici odmah je pohisterisao, ponaša se kao čovek. Valjda će proći ovaj vreli talas. Mi nekako lakše tolerišemo toplotu nego hladnoću,ali definitivno bi nam odgovaralo večito proleće.... Smile

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Ned Avg 09, 2009 12:43 am

Mi smo ugradili klimu tako da nam je sada dosta lakse. Naravno,i dalje je na snazi letnji red setnje tj ujutru oko 6:30h ( pre posla ),onda oko 16:30h samo par minuta,sto se kaze da pisnu dzukele ( posle posla ) i onda vecernja setnja oko 20h. Ta vecernja setnja nam najvise odgovara...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Maj 25, 2010 7:06 pm

Pocelo je dahtanje i borba sa spoljasnjom temperaturom:)SmileSmile danas je histerisao u setnji....samo se zavlacio u hlad....ne brzinu je sve obavio i odmah strafta kuci.....cekamo da zadjes Sunce pa cemo tada napolje. Ceo dan menja pozicije po parketu i hladi se. Ne znam sta ce biti kada zaista upekne, ako je on sad vec odlepio:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

Broj poruka : 198
Godina : 29
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Maj 25, 2010 9:55 pm

hehehehe,i kod nas je ista situacija kad je u pitanju menjanje pozicije na parketu Very Happy Very Happy Very Happy još sam ga vodila u šetnju oko pola 8,ali pri povratku se izvalio na travu ispred kuće,nije mogao više... dahće kao blesav,a popio je more vode... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jul 12, 2010 6:25 pm

Ne znam kako vasi psi, ali moj crni bas ima frku sa vrucinom Sad
Ceo dan dahce, kao parna lokomotiva....danas sam ga umivala, kvasila mu sape, malisa se samo izvrnuo na parket i dopustio da ga rashladim, a inace ludi na bilo kakvu vodu na svom telu Smile
Pomerili smo vecernji izlazak za jos kasnije...sada idemo u setnju oko 22h, i tada se tek moze disati napolju
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Jul 12, 2010 7:12 pm

Hehe,ni moji ne vole vodu nikako,vodim ih na dunav ali nece ni da pogledaju u vodu Smile Smile Smile A da dahcu,dahcu Smile A hladovinu su nasli ispod kola ,tu im je sada glavno srediste Smile Ali u sustini ne primecujem da im bas pada nesto tesko ova vrucina,menjam im vodu skoro na svakih sat vremena,tako da sve u svemu za sada nije strasno toliko Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Jul 13, 2010 4:11 pm

Meni je glavni problem što Diksi baš malo pije vodu... Sveža voda mu je uvek dostupna,bezobzira što je u kući i što se voda manje greje često je menjam,ali baš slabo pije,nekad skoro ceo dan ne popije ni malo,jedino posle šetnje obavezno pije... jednom dnevno mu dajem jogurt,pa ga možda to osveži... U kući je hladovina,uglavnom je u dnevnoj jer je tamo klima pa mu je još hladnije Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Jul 13, 2010 4:59 pm

Daco,probaj da mu promenis posudu iz koje pije Smile Smile Smile Recimo moja Atina nema sanse da okusi ni vodu ni hranu iz metalnih cijija,hoce samo iz plasticne Smile Probaj,ko zna sta je njima u njihovim glavama,nase je to da provalimo sta vole a sta ne Smile Smile Smile Smile Ludaci nasi:)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
dacadixi

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Jul 13, 2010 6:33 pm

Hajde probaću i to... moguće da je to u pitanju,jer pre je jeo i pio iz plastičnih posuda,obe su bile iste,nedavno sam htela da mu kupim veće metalne činije,ali je bila samo jedna te veličine koju sam želela,pa sam mu uzela za hranu...Moguće je da gospodin želi i da pije vodu iz metalne činije... Smile sutra ću potražiti istu i za vodu,nadam se da su konačno stgle...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   

Nazad na vrh Ići dole

Velike vrucine i Shar pei
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Mila
» ne znam sta povraca...
» savet oko povodca za velike papagaje