Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Displazija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Displazija    Čet Apr 05, 2012 9:58 am

Dobio sam odgovor od DVM Linde Tintle Wink

DVM Linda Tintle ::
I would not recommend adding more hyaluronan to a Shar-Pei but sodium hyaluronate is a high molecular weight form (the good form) of a conjugate base of hyaluronic acid and the above amount of 7 mg is so tiny that I doubt it would add enough to make any significant difference. (A human is estimated to contain about 15 grams of hyaluronan in their body or 15,000 mg - the total amount in a Shar-Pei is unknown but they would have a lot more proportionally.)

Prevod: Ne bih preporučila dodavanje hijalurona shar-peievima ali sodijum hijaluronat je veliki molekul (dobar oblik) konjugacijske osnove hijaluronske kiseline i doza postavljena gore od 7mg je veoma mala tako da sumnjam da bi napravila bilo kakvu bitnu razliku. (procenjeno je da čovek sadrži oko 15 grama hijjalurona u svom telu ili 15 000 mg, ukupna količina kod shar-peia je nepoznata ali zna se da imaju proporcionalno daleko više.)

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Displazija    Čet Apr 05, 2012 10:59 am

Wink znaci ne treba ali ova kolicina nece skoditi

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Displazija    Uto Okt 30, 2012 2:29 pm

Evo vraćam se malo na ovu temu iako moja Nika ima promjene na kuku a ne na laktu, ali da ne otvaram novu temu.

Htio sam da iznenesem neko svoje viđenje suplemenata koje smo do sada koristili.

Nakon dobijene dijagnoze četiri mjeseca smo koristili Arthrovet čiji sastav ima na prethodnoj strani. Tablete nije htjela da uzima same. Ako stavim tabletu u hranu, sve bi pojela a samo tabletu ostavila. Onda smo počeli mrviti tablete i posipati po hrani i onda više nije bilo problema.

ne znam šta da pišem o ovom suplementu... Ono što sam primjećivao je to da i nakon četiri mjeseca korištenja, nisam vidio neko poboljšanje. Znalo se desiti da kada leži i ustane, šepa na zadnju lijevu nogu, odnosno podigne je i skakuće na preostale tri. I tako po 1 do 2 minuta. Štedila ju je prilikom silaska niz stepenice kao i kod preskakanja neke prepreke vani u igri.

Nakon što sam potrošio nabavljenu dozu ArthroVet-a, prešli smo na Glucosamine+Chondroitin+MSM suplement proizvođača Ultimate Nutrition. Svaka tableta je sastava:
- glucosamine sulfate 500 mg
- chondroitin sulfate 400 mg
- methylsulfonylmethane (MSM) 400 mg

Evo, na kraju smo 3. mjeseca kako trošimo navedeno. Tablete su prilično velike, pa smo ostali pri mrvljenju istih i nema problema prilikom jela.

Ono što primjećujem je da je podizanje noge poslije ležanja potpuno nestalo (da kucnem u drvo). Štednja prilikom silaska niz stepenice je i dalje tu. Smanjila se i štednja noge prilikom igre vani. Sad to primjetim samo kada preskače neke više prepreke.

Po nekada primjetim da malo šepa a to se uglavnom poklapa sa promjenama vremena, pred kišu ili kada je hladnije takođe uz kišu. Ne pretjerano ali po nekada se primjeti to šepanje.

Kao što sam rekao, na kraju smo 3. mjeseca korištenja ovog suplementa i nastavljamo dalje sa tim. Ostajemo pri ovoj dnevnoj dozi a uz ovo dajem i ostale potrebne suplemente.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Displazija    

Nazad na vrh Ići dole

Displazija
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Displazija kukova
» Kako to izgleda - displazija kukova i ruptura prednjih ukrstenih ligamenata

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu